Strana 11 od 13 PrvaPrva ... 78910111213 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 101 do 110 od ukupno 128
Like Tree93Likes

tema: Kvalitet satova i mehanizama

  1. #101
    Stariji član Avatar korisnika BucaJr.
    Član od
    9.8.2011.
    Lokacija
    New Now
    Poruke
    606
    Lajkovi
    4365
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Ja moram samo da se osvrnem na gomilu iracionalnih postova u ovoj temi (čitao sam 10 strana u dahu, sve odjednom, pa mi je to ostalo u glavi) gde se korisnici ljute i nipodaštavaju svoje 'skupe' satove od par stotina bivših maraka ili aktuelnih eura kada otkriju da je u njima quartz mehanizam za zamenu pa treba da plate 20-30-50% vrednosti nakon decenije i više bezbrižnog korišćenja.
    Pa gde je tu objektivnost?! Podeliti iznos za popravku sa brojem godina besprekornog služenja, i dođemo do smešnih <10eur/god. ili ti manje od 1eur/mesec korišćenja sata
    Haifisch23 likes this.

  2. #102
    Mlađi član
    Član od
    8.2.2018.
    Poruke
    48
    Lajkovi
    118
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Drustvo, jel moze neko da mi kaze kakav je mehanizam 7T92 ?

    Hvala unapred

  3. #103
    Član
    Član od
    3.9.2012.
    Poruke
    275
    Lajkovi
    153
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Odlican kvarcni mehanizam.

  4. #104
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Evo nakon par meseci da prenesem moje iskustvo sa Seiko 7s36 mehanizmom. Naime, to mi je prvi automatik koji sam kupio, i bio sam veoma skeptican po pogledu preciznosti, posebno kada sam video kolika su odstupanja navedena u specifikaciji. Kada je sat kupljen, isao je +6 dnevno konstantno. Sada nakon skoro 5 meseci i nakon zaista opseznog pracenja mogu reci da je odstupanje svedeno na minimum. Primera radi, za 10 dana, ubrza 7 sekundi. Posto imam jos dvoje kolega koji takodje imaju Seiko automatike (Oba 4r mehanizam. Jedan je uzeo Presage jos pre par godina, a drugi novi Seiko 5 Sports, onaj narandzasti) i niko od njih nema ni pribliznu preciznost koju ima moj Seiko 5 sa 7s36. (Oni imaju odstupanja uvek oko 10-15 sekundi dnevno, posebno kada se oslone na navijanje okretanjem krunice) Tako da oni meni zavide na preciznosti a ja njima na navijanju okretanjem krunice xD. Ono sto mi medjutim smeta kod ovog mog mehanizma jeste rezerva snage. Nikada nisam uspeo vise od 36 sati da izguram a da ne stane. Tako da nista od onih obecanih 41+h. I isto jedna nedoumica, posto je po serijskom broju sat proizveden ili 1999, ili 2009, ili 2019, pojma nemam da li mu treba servis ili neki pregled, jer ako je lezao u radnji od 1999 ili od 2009, a ja ga kupio tek 2019, ko zna sta ce biti sa mehanizmom za par godina. Znam kada sam ga prvi put probao u radnji, da je trebalo da se trese dobrih 30tak sekundi da bi poceo da radi. A posle, nije ni prestajao, osim kada sam ja to hteo izvedem

    Sve u svemu, ja sam zadovoljan. Definitivno cu u buduce davati prednost automaticima u odnosu na kvarc. Nekako mi je taj kontakt sa satom bolji od pukog poimanja 'stavi bateriju i cao'. I verujem da bi vecina ljudi isto tako, ali ta vecina nema pojma da automatik uopste postoji kao mehanizam i kao opcija. Moje iskustvo barem...

  5. #105
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Savet mog časovničara, koji se odnosi na Seiko automatik mehanizme, koji imaju mogućnost ručnog navijanja:
    Što manje navijati, jedino toliko, koliko je potrebno, da sat počne, da radi.
    Prilikom ručnog navijanja tih mehanizama, dolazi do nešto većeg trenja i mikročestice, koje opadaju mogu prilikom dugotrajnog navijanja polako oštetiti mehanizam.
    Nešto slično važi i za ETA 2824. Ni taj ne voli puno ručnog navijanja.
    taunus, chuck, Zagor and 2 others like this.

  6. #106
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Citat Haifisch23 kaže: Pregled poruke
    Savet mog časovničara, koji se odnosi na Seiko automatik mehanizme, koji imaju mogućnost ručnog navijanja:
    Što manje navijati, jedino toliko, koliko je potrebno, da sat počne, da radi.
    Prilikom ručnog navijanja tih mehanizama, dolazi do nešto većeg trenja i mikročestice, koje opadaju mogu prilikom dugotrajnog navijanja polako oštetiti mehanizam.
    Nešto slično važi i za ETA 2824. Ni taj ne voli puno ručnog navijanja.
    Eto, a ja celih nekoliko meseci imao dilemu da li sam mnogo izgubio ne kupivsi 4r, odnosno, sat sa rucnim navijanjem, kojeg bi navijao a da se mnogo ne pokrecem Za ove kolege znam da ih samo tako i navijaju. Jedan cak vrti svaki put kada je nervozan da se smiri (karikiram, ali nije daleko od istine) Prenecu im savete svakako. Opet ponavljam, ja sam mojim 7s36 zadovoljan. Jedino sto me brine je kako ce se u buducnosti sve to odrzavati, s obzirom da ih je Seiko pustio niz vodu. Nije to preterano skup sat, ali opet bi steta bila 'da se baci'.

  7. #107
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Čuveni američki horološki analitičar je za 7s26 (koji dolazi iz istog gnezda kao i tvoj 7s36) je jednom napisao, da ne bilo nikakvo iznenađenje ako bi taj mehanizam radio 200 godina bez servisa i podmazivanja. Tako, da nema preteranog razloga za brigu.
    boing, chuck, bokanegra and 1 others like this.

  8. #108
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Znaci investirao sam u Golf 2
    popovac 76, bezbi, boing and 2 others like this.

  9. #109
    Član Avatar korisnika Waldi
    Član od
    31.8.2019.
    Poruke
    421
    Lajkovi
    1188
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Potreban savet - Sta mislite o kvarcnom Ronda 715SM gold plated 5 jewel Swiss made mehanizamu sa EOL indikatorom? Da li je to jedan od onih mehanizama koji se mogu popraviti, ili se kupuje novi kada im dodje vreme?
    Poslednja ispravka: Waldi (17.2.2020. u 12:02)

  10. #110
    Stariji član
    Član od
    8.5.2017.
    Poruke
    1.910
    Lajkovi
    13194
    Reputacioni uticaj
    401

    Određen forumom Re: Kvalitet satova i mehanizama

    Ronda 715 SM iz Normtech linije je popravljiv mehanizam.
    don Alberto, bokanegra and Waldi like this.

Slične teme

  1. ETA 2824-2 vs Miyota 8215 mehanizam - poređenje
    By dragon in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.2.2010., 14:55
  2. Sector Ocean Master - kvalitet mehanizma?
    By ivan niksa in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 1.12.2009., 23:02
  3. Slike mehanizama
    By watchmag01 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 18.9.2009., 14:59

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •