Strana 38 od 41 PrvaPrva ... 283435363738394041 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 371 do 380 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #371
    Član Avatar korisnika ZAGORICIKO
    Član od
    4.12.2014.
    Poruke
    173
    Lajkovi
    399
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Moze li neko da mi pomogne??
    Gde ima da se kupi ovakav kais??Restauracija vintage satova-dsc06798.jpg
    Sa ovim ulazom manjim??
    Bluesky likes this.

  2. #372
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Možeš sam da isečeš (notch-uješ) kaiš širih lugova na potrebnu širinu, ili da daš nekome da ti izradi kaiš po meri, npr. majstor Pugo...
    BrankoD likes this.

  3. #373
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Pozdrav svima,

    Znam da Slava satovi nemaju neku materijalnu vrednost. Koliko sam video po sajtovima za prodaju, cene za primerke u okej stanju idu do nekih par hiljada dinara. Ono što mene intersuje jeste koliko bi me od prilike koštalo da jedan takav sat dovedem u neko pristojno stanje, i možda neka informacija o modelu i starosti ukoliko neko zna.

    U pitanju je dedin sat automatik, koji je otac nasledio i nosio neko vreme kada je primetio pa posle nekog vremena na ruci jednostavno stane. Njemu su davno rekli da bi trebao da odradi čišćenje mehanizma, ali da se to ne isplati jer sat nema neku vrednost. On ga ja tada ostavio sa strane, ja sam ga kao klinac nosio par puta, ali mi nije bilo parktično jer bih jednostavno nekad krenuo da pogledam koj je vreme, a sat stao.

    Ovako na oko ne izgleda loše, verujem da je za svoje godine lepo očuvan, možda bi valjalo da uzmem neku pastu da malo ispoliram staklo, ako je tako nešto moguće. Onda naravno da rešim taj problem zbog koga povremeno jednostavno stane iako je na ruci. Sad da li je samo to čišćenje mehanizma ili još nešto pored toga, ako neko može da me posavetuje šta može da bude i koliko bi novca to koštalo. I narukvica je trenutno neka najgora imitacija kožne i ona bi morala da se promeni.

    Ne bih ga koristio kao sat za svaki dan, posedujem jedan Lorusov hronograf sa metalnom narukvicom već 5-6 godina, pre negde sam uzeo i jedan G-Shock kad nešto radim, i iskreno sad mi je to sat za svaki dan ioanko nisam neki ljubitelj digitalnih satova, ali svi znamo njegove prednosti. Želja mi je bila da kupim neki automatik sa kožnom narukvicom, koji bih nosio ponekad kad izađem, sad trenutno novca za to nemam, pa sam mislio ako ima računice da sredim ovaj, a i na sve to je uspomena na dedu koga pamtim kroz maglu.

    Ispod su slike, a ja se unapred zahvaljujem na svakoj informaciji.

    Restauracija vintage satova-wp_20150218_20_50_25_pro.jpgRestauracija vintage satova-wp_20150218_20_50_52_pro.jpg

    Evo i jedne koju sam našao na webu sat u odličnom stanju i koja me ohrabirla na poduhat, ali nažalost bez nekih informacija u vezi sata.

    Restauracija vintage satova-is5256567en8.jpg
    Bluesky likes this.

  4. #374
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Mislim da je najbolje da ovaj primerak porodične baštine središ i sačuvaš... Sređivanje ne bi trebalo da je skupo, u NS bi te okvirno izašlo oko 2500 dinara da ti servisiraju mehanizam (sem ako je otišao balans) i ispoliraju pleksi, ne znam koliko se cene kreću u Čačku...

    Mislim da za te pare vredi srediti sat i sačuvati lepu uspomenu na predake...

    EDIT: Zaboravih da napišem... Po mom mišljenju sat sa kolekcionarskog aspekta nije ništa posebno, tipičan Slava automatik 2428 iz 80tih...
    Poslednja ispravka: KureNS (18.2.2015. u 21:09)

  5. #375
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Gle, kada vracas stariji, zapusten sat u "zivot" to je neprocenjivo. Jos pogotovo kada je nasledstvo, tj., dedin.
    Fotke ti nisu bas nesto, ali ovako na prvu....cifer mi izgleda ok, (sto je jako bitno u reparaciji), ni samo kuciste ne izgleda jako ubijeno. Pleksi ako nema pukotina i dobokih riseva, moze se i da se lepo ispolirati. Mislim da je tvoj ok. A tvoja krunica izgleda bolje nego na onoj fotki sa neta. E sada ostaje mehanizam. Definitivno mu je potreban servis....zato i radi kako radi. To ne bi trebalo biti skupo. Novi kais se moze pronaci dosta povoljno.....po mojoj proceni (ako nema nekih izmena) sve bi to mogao urediti u jedno 2000-2300 dinara.
    Da li ti se isplati.....jbg, ja mislim da da.
    Ipak je dedin!
    I imati ces opet jedan lep starovremenski sat.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  6. #376
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Da da, to i planiram da ga sredim i sačuvam, pretpostavljao sam da sa kolekcionarskog aspekta i nije nešto vredan. Ali ipak je to sat koji je nosio deda, neko vreme i otac, star je 30-ak godina definitifno ga vredi zadržati. Na onoj slici sa neta, sređen izgleda pristojno, a i već neko vreme želim automatik. Nego trenutno nisam u mogućnosti da uložim neki veći novac, mislio sam od prilike u njegovoj vrednosti, tih 2500 rsd + još narukvica, ne verujem da su one nešto skupe.

    Definitivno ću ovih dana obići par sajdžija po gradu da vidim šta može da se napravi.
    Poslednja ispravka: theemp (18.2.2015. u 21:24)
    KureNS likes this.

  7. #377
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.327
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Slava deluje pristojno očuvano, imajući u vidu da je nošena.

    Mnogo sreće u restauraciji, a kao što reče MMario, ne verujem da će biti skupo. Veoma poštujem kada neko čuva porodično nasleđe i nadam se da će sat veoma brzo zasjati kao nekada.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  8. #378
    Novi član Avatar korisnika theemp
    Član od
    11.9.2009.
    Lokacija
    Cacak
    Poruke
    20
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Sledeće sedmice ću definitivno obići par majstora pa javljam utiske. Nego interesuje me kolika je od prilike rezerva na ovom satu, sinoć sam ga skinuo sa ruke oko 12h, radio je jutors do 8h. Radi prebacivanje dana i datuma, ali jutros se malo teže pokreće, stao mi je par puta u 10ak minuta ma koliko ja mlatio rukom.

  9. #379
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Kolega......Nemoj ga forsirati da se ne bi jos i pokvario. Njemu samo treba jedan dobar servis. Ne bi smelo biti skuplje od 1500 din, a i jos ti ostaje 800 din za pristojan kais. Ima i skupljih...ovisi o tebi. Kako sam napisao mozes proci sa cca 2300 din. Pleksi mozes lako uglancati sa pastom za zube. Mislim da nisam video dobokih urezotina na njemu......tako da i to mozes lako srediti.
    A rezerva snage bi trebala da bude oko 36 do 40 sati. Normalno, tek kada uradis servis.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  10. #380
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Dedin Slava sat (info i reparacija)

    Nakon servisa mehanizma biće sve u redu
    Rezerva snage bi trebala biti oko 35 sati
    Poslednja ispravka: VLADAN P (19.2.2015. u 10:25)
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •