Strana 36 od 41 PrvaPrva ... 26323334353637383940 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 351 do 360 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #351
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Ma samo da stignemo da se sastanemo, pogledaćemo sat sa velikim zadovoljstvom.

    Da budem iskren, danas sam nosio doxu sa plavim ciferom upravo zbog ovog zenita, jer me je podsetio na to koliko je plava boja cifera lepa.
    krstin likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  2. #352
    Član Avatar korisnika ZAGORICIKO
    Član od
    4.12.2014.
    Poruke
    173
    Lajkovi
    399
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom

    Pre svega,veliki pozdrav svima!
    Ovako,noviji sam clan malo,stvar je sledeca..
    Moze li neko da mi preporuci nekog ko ce da mi sredi sat,da igleda bas lepo??
    Radi se o satu (Seiko kinetic 5m45)Age of discovery..
    Sat nije nista skup,ali meni oredstavlja pravo malo blago,pa bih hteo da mu casovnicar vrati boju,brojeve koji su se malo brisnuli,zna li neko takvog?Unapred hvala,svako dobro i veliki pozdrav ljubiteljima satova!!

    Restauracija vintage satova-images-1-.jpgRestauracija vintage satova-20140810_122036.jpg
    E,ovako nekako da izgleda..
    Nazad ima vase,a napred da mu se vrati sjaj,boja..
    Poslednja ispravka: RUS (21.1.2015. u 18:58)

  3. #353
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    I ja sam se pre par dana raspitivao na tu temu iz razloga što sam želeo da dam na restauraciju cifer Seiko 6138...

    Pišem u prošlom vremenu jer sam od toga odustao jer niko, podvlačim niko u Srbiji to ne radi (okrenuo sam bar 50tak brojeva i pitao na još toliko mesta)... Tj. radi Dojčinović tako što šalje brojčanik u Švajcarsku na restauraciju uz početne troškove 100€, krajnji troškovi nepoznati...

    Iskreno, ja tu ne bih ništa dirao...
    Bluesky likes this.

  4. #354
    Član Avatar korisnika ZAGORICIKO
    Član od
    4.12.2014.
    Poruke
    173
    Lajkovi
    399
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    I ja sam se pre par dana raspitivao na tu temu iz razloga što sam želeo da dam na restauraciju cifer Seiko 6138...

    Pišem u prošlom vremenu jer sam od toga odustao jer niko, podvlačim niko u Srbiji to ne radi (okrenuo sam bar 50tak brojeva i pitao na još toliko mesta)... Tj. radi Dojčinović tako što šalje brojčanik u Švajcarsku na restauraciju uz početne troškove 100€, krajnji troškovi nepoznati...

    Iskreno, ja tu ne bih ništa dirao...

    Ali nije problem kod mene cifer,samo hocu da mu vratim spoljasnji sjaj,cifer je dobar..

  5. #355
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Možda da se odnese kod časovničara koji bi uradio poliranje. Koliko izgleda prosto i to treba uraditi profesionalno. Bilo je reči na forumu o tome. Više se ne sećam ali jedan naš član to veoma lepo radi. Cena nije bila neka velika.

  6. #356
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Aha, pominješ obrisane brojeve pa sam odmah pomislio na cifer, a ne na brojeve na bazelu... a nisam mogao da vidim jer je slika loša... Elem, to se lako uradi posebno ako su brojevi urezani (utisnuti) u bazel...

    Što se tiče poliranja slažem se sa Brankom, jedino što ne znam od kog materijala je uopšte kućište, i da li se i kako poliraju takva kućišta premazana zlatnim premazom...

  7. #357
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Ako može pomoć. Imam Seiko Pandu sa delimično patiniranim ciferom ( desna strana ). Ima li tu pomoći?

    Restauracija vintage satova-seiko-panda.jpg
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  8. #358
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Napisao sam post-dva iznad da je jedini koji to radi Kostić-Dojčinović (na osnovu mog iskustva i stotinu brojeva okrenutih u prethodnih nekoliko dana) i to ne lično već preko posrednika. U tom razgovoru koji sam vodio sa gazdom radnje gospodinom Aleksandrom Kostićem objašnjeno mi je da se ovakvi zahvati nikad ne rade malčice, već da se sve radi iznova jer je nemoguće pogoditi orginalnu boju koja je patinirala tokom vremena i sl. (nisam to tako zamišljao (mislio sam da se očuvani deo brojčanika pri restauraciji ne dira) ali ako on tako kaže nemam razloga da mu ne verujem)....

    U principu mrka kapa...

    Pregledao sam i ranije postove u ovoj temi u kojima je hvaljen rad mog zemljaka Simovića na ovom polju, ali on me uverava da on to nikad nije radio (možda se nismo razumeli, možda je mislio rad na brojčaniku od nule, a ne osvežavanje) pa ne znam ko je lud, ko zbunjen, a ko normalan...

    U svakom slučaju možeš ga nazvati pa da vidiš šta će ti reći pošto mi ovo kod tvof Pandice ne deluje strašno, i ja tu ne bih ništa dirao.
    Bluesky and arch_m like this.

  9. #359
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Napisao sam post-dva iznad da je jedini koji to radi Kostić-Dojčinović (na osnovu mog iskustva i stotinu brojeva okrenutih u prethodnih nekoliko dana) i to ne lično već preko posrednika. U tom razgovoru koji sam vodio sa gazdom radnje gospodinom Aleksandrom Kostićem objašnjeno mi je da se ovakvi zahvati nikad ne rade malčice, već da se sve radi iznova jer je nemoguće pogoditi orginalnu boju koja je patinirala tokom vremena i sl. (nisam to tako zamišljao (mislio sam da se očuvani deo brojčanika pri restauraciji ne dira) ali ako on tako kaže nemam razloga da mu ne verujem)....

    U principu mrka kapa...

    Pregledao sam i ranije postove u ovoj temi u kojima je hvaljen rad mog zemljaka Simovića na ovom polju, ali on me uverava da on to nikad nije radio (možda se nismo razumeli, možda je mislio rad na brojčaniku od nule, a ne osvežavanje) pa ne znam ko je lud, ko zbunjen, a ko normalan...

    U svakom slučaju možeš ga nazvati pa da vidiš šta će ti reći pošto mi ovo kod tvof Pandice ne deluje strašno, i ja tu ne bih ništa dirao.
    Hvala ti na odgovoru, probaću na net-u da pronadjem ako ima originalna.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  10. #360
    Član Avatar korisnika ZAGORICIKO
    Član od
    4.12.2014.
    Poruke
    173
    Lajkovi
    399
    Reputacioni uticaj
    10

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Citat KureNS kaže: Pregled poruke
    Aha, pominješ obrisane brojeve pa sam odmah pomislio na cifer, a ne na brojeve na bazelu... a nisam mogao da vidim jer je slika loša... Elem, to se lako uradi posebno ako su brojevi urezani (utisnuti) u bazel...

    Što se tiče poliranja slažem se sa Brankom, jedino što ne znam od kog materijala je uopšte kućište, i da li se i kako poliraju takva kućišta premazana zlatnim premazom...
    Jeste,to je to,urezani su brojevi..
    Sad,od kog je materijala,to ne znam.Sat je tezak i ima mineralno debelo staklo..
    Jedino kad bi mi neko taj premaz uradio i pocrtio brojeve,to bi onda bilo to..

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •