Strana 8 od 41 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #71
    Član Avatar korisnika majstor98
    Član od
    10.1.2010.
    Lokacija
    okolina Beograda
    Poruke
    121
    Lajkovi
    98
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Da postavim pitanje o ovom modelu,kad se već diskutuje o njemu:kolika bi bila realna cene Rakete u takvom stanju(servisirane)?Naravno,sa normalnim kazaljkama,koje nisu oksidisale?

  2. #72
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    @majstor98 - mislim da bi cena servisirane (ociscene i podmazane) takve rakete u dobrom kozmetickom stanju bila sigurno oko 1.500 jer je samo ciscenje oko 800-1.000 din.

    @Koska23 - mislim da kuciste ne moze da se polira na ovaj nacin, i da bi to bio mnogo zahtevnij posao. nadam se da ce se oglasiti i neko ko zna vise o tome.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  3. #73
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Zna li neko gde ima da se kupi krpica za poliranje satova? Jedino što sam našao je neki oglas koji se pojavljuje na svim znanim mestima (al' je mali ovaj svet oglašavanja), kaže da ih dostavlja, ali samo ako uzmem više komada. Lik živi u jednom prigradskom naselju, tako da moram da tražim dalje.

    Pošto je ovde zabranjeno reklamiranje, molio bih da mi naziv radnje pošaljete na PP.

  4. #74
    Član Avatar korisnika Joker
    Član od
    10.1.2011.
    Lokacija
    Subotica
    Poruke
    133
    Lajkovi
    297
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Možda ima još zainteresovanih pa da se organizujemo i uzmemo više komada ? Koje naselje je u pitanju ?

  5. #75
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Lik je z Resnika. Pošto nisam siguran kakva je politika sajta (zbog reklamiranja), mislim da bi ovo trebalo postaviti na podforumu za grupne nabavke, ali je bolje da pitamo moderatore za dozvolu i vidimo kako to ide.

  6. #76
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Restauracija Seiko Automatic Hronograph serije 6139-7030

    Šta se to potkralo medju novim stvarima?



    Pa daaa! To je Seiko Automatic Hronograph serije 6139-7030 proizveden septembra 1972. godine (mladji od mene 3 meseca )



    Sreman za novi Rock and Roll.



    Malo sam mu glacnuo staklo, promenio narukvicu koja mu je dala malo agresivniji ton. (Mozda mi se prividja al ženska populacija počesto baca pogled ka samouverenom vlasniku jedinstvenog sata sa agresivnom narukvicom)

    Sad skupljam pare za pusto letovanje al na jesen ga nosim kod cika casovnicara na propisno ciscenje i stelovanje.

    Slike su malo mutne al sta ćeš kad ovim debilnim nemoš dobiti bolju sliku.
    BedMadaFaker likes this.
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  7. #77
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija stare Rakete

    Eee bursa odlican je a i narukvica, imam istu takvu. Svaka cast na umetnickim fotkama, da je aparat bolji bile bi kao reklama. Cestitam ti stvarno....

  8. #78
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Da se i ja priključim temi sa kraćom pričom o Bell-Maticu kojeg sam nabavio pre izvesnog vremena. Sat koji poseduje alarm komplikaciju sam dugo želeo da uvrstim u kolekciju a nakon što je član jole777 postavio slike svojih zvonara čvrsto sam rešio da što pre nabavim takav sat i odabir se sveo isključivo na jednog proizvođača, naravno Seiko.

    I tako sam ja krenuo u potragu. Lutao sam prostranstvima globalne mreže u potrazi za relativno očuvanim modelom ali se moja potraga gotovo uvek završavala bez većeg uspeha sve dok jednog dana na domaćoj online berzi nisam ugledao 4006-7002 koji je bio upravo ono za čime sam tragao. Vremena za gubljenje nije bilo, gotovo odmah sam kontaktirao prodavca i rekao mu da dolaze drugari da pogledaju Seiko i da je sat gotovo sigurno kupljen što je i učinjeno nakon što mi je potvrđeno da je ispravan i pristojno očuvan. U tom trenutku mojoj sreći nije bilo kraja, pogotovo kada mi je na mail stigla slika moje najnovije kupovine jer više nije bilo sumnje, Seiko Bell-Matic je definitivno bio moj.



    Na tajnom zasedanju predstavnika sindikata i moćnika foruma koji se održao u Beogradu na lokaciji znanoj samo uskom krugu ljudu imao sam prilike i da uživo vidim zvonka. Oduševljenje svih prisutnih je bilo zaista veliko a najviše me iznenadio Marko 5 koji mi je u tom trenutku odmah ponudio zamenu... glava za glavu, Bell-Matic za Striking 10th! Pošto moja ljubav prema Seiku nema granica morao sam da ga odbijem a zatim i uputim oštar komentar na račun Zenitha ne bih li mu stavio do znanja da me ponuda zaista ne interesuje. Možda će čovek negirati da je ovo što sam napisao istina ali verujte mi, zaista je tako bilo.

    LM, da se vratim na priču o satu... Da budem iskren, kada sam video Seiko nisam bio oduševljen u kakvom je stanju bio jer sam očekivao da je očuvaniji. Staklo je bilo prilično izgrebano i oštećeno i pritom nije bilo originalno dok su na kućištu i narukvici postojali tragovi intezivnog nošenja. Očigledno da je ovaj sat služio vlasnika dugo i da se nosio prilično često. Razočarenje je bilo još veće kada sam video da je sekundara otpala prilikom povratka u Novi Sad i da nešto ne valja sa mehanizmom.



    Odmah sledećeg jutra sam otrčao do časovničara da vidim šta mi je činiti i u kakvom je stanju mehanizam. Čovek je otvorio sat, zagledao mehanizam pa kućište pa opet mehanizam i tako u krug... Časovničar je klimao glavom, odmahivao rukom i samo s vremena na vreme sam mogao da čujem po koji uzdah što nikako nije ukazivalo na dobro a onda me je pogledao sa onim njegovim pogledom koji vam apsolutno nikad ništa dobro ne nagoveštava i konačno progovorio... "Odličan ti je mehanizam, sredićemo sat... videćeš... biće bonbona"! I tako sam ja ostavio Seika u iskusnim rukama časovničara Simovića čime je počeo proces restauracije.
    Poslednja ispravka: dragon (24.3.2011. u 23:20)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  9. #79
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    A dobro, nije baš kratka priča, malo sam se raspisao ali šta ćete kada volim da piskaram sve i svašta.

    Uglavnom... Slike koje sam postavio ne mogu da dočaraju u potpunosti stanje u kakvom je bio sat ali možete bar da steknete približnu sliku stanja sata pre nego što je počelo da se radi na njemu.



    Seiko kalibar 4006 je mehanizam na automatsko navijanje sa alarm komplikacijom i sudeći po komentarima mnogih časovničara, kako amatera tako i profesionalaca, koji se mogu pročitati na raznim forumima važi za prilično komplikovan mehanizam za servisiranje. Na mehanizmu je odrađen kompletan servis i zamenjena je glavna opruga sa novom NOS oprugom za ovaj mehanizam. Nakon servisa odstupanja iznose 3s na dan a mehanizam na vibrografu daje fenomenalne rezultate karakteristične uglavnom za nove mehanizme.

    Poslednja ispravka: dragon (24.3.2011. u 23:20)
    BedMadaFaker likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #80
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Kućište je jastučastog oblika (cushion case) prečnika 39mm i ima interesantne linije i prelaze koji su prilično nezgodni za obradu ali Simović je opet pokazao svoje umeće i verujte mi kada kažem da je kompletna obrada perfektno odrađena. Sve nečistoće su uklonjene, prelazi između poliranih i brušenih delova su idealni a ivice odlično izvučene. Narukvica nažalost nije mogla idealno da se sredi jer su joj segmenti izrađeni od presavijenog tankog lima a ne od punog čelika ali sam rezultatima i više nego zadovoljan. Staklo koje je bilo na satu je polirano i osim jedne linije sve ogrebotine su uklonjene. Međutim, pošto staklo nije bilo originalno već zamensko rešio sam da ga, uz savet Simovića, promenim.

    Pre


    Posle (sa starim staklom)
    Poslednja ispravka: dragon (24.3.2011. u 23:21)
    BedMadaFaker likes this.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •