Strana 4 od 41 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 406
Like Tree446Likes

tema: Restauracija vintage satova

  1. #31
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.648
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    mozes li da ga pitas da li ima safirno staklo u ponudi?

  2. #32
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Sat je gotov, slike ce po HRONOLOSKOM redu biti postavljene veceras. Bilo pozitivne, bilo negativne impresije zelim da cujem od vas. Pozz

  3. #33
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Prilog 4322Prilog 4348Prilog 4347Prilog 4346Prilog 4337Prilog 4317Prilog 4326Prilog 4342Prilog 4345Prilog 4341Prilog 4321Prilog 4327Prilog 4323Prilog 4324Prilog 4330Prilog 4328Prilog 4329Prilog 4333Prilog 4325Prilog 4335Prilog 4332Prilog 4334Prilog 4339Prilog 4340Prilog 4331Prilog 4338Prilog 4336Prilog 4319Prilog 4343Prilog 4344Prilog 4349Prilog 4350


    Ovo je foto dokumentacija tako reci, celog procesa, tj dela, naravno, ali cisto da steknete sliku rada koji je ulozen u restauraciju ovog sata do sada. Ja sve sto mogu za sada je da kazem hvala mom majstoru i sad vec drugaru, za ovo remek delo po meni, jer ja sam stvarno laik za ovakve stvari i meni ovo sve deluje prosto neverovatno, a njemu je to posao. Pozz i bice jos fotki, znate me a i ovo to po meni zasluzuje. A i sto detaljniji opis rada i postupka, onog sto ja znam da se desavalo cu napisati.
    Poslednja ispravka: nikola0406 (29.12.2010. u 19:41)
    dragon and BedMadaFaker like this.

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Ljudi, sve fotke koje su do sada postavljene prilično dobro prikazuju u kakvom je stanju sat bio, ali verujte mi da ni izbliza ne prikazuju trenutno stanje sata, nakon završene restauracije. Ja sam ga juče dobra 2 sata, ako ne i više, gledao i zagledao iz svih mogućih uglova i evo Nikola može da vam posvedoči da sam ko balavac slinio nad satom dok sam ga držao u ruci.
    Restauracija je zaista fenomenalno odrađena, sat izgleda prelepo i to kažem bez bilo kakvog preterivanja. Jedino što juče od većih, vidljivijih stvari nije bilo odrađeno jeste iluminacija na kazaljkama ali mislim da je zelena sasvim lepo "legla" i da ne odskače previše od ostatka brojčanika tj. markera.

    Nikola, konačan sud po pitanju iluminacije ću ti dati kada Heuer-a ponovo budem video uživo, ali sve u svemu, po mom skromnom mišljenju ovo je jedan odlično odrađen posao.

    I ne zafrkavaj nego kači ostatak fotki.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #35
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Evo jos par na brzinu Nemam Nemacku pilotsku jaknu a ova je najpilotskija koju imam Vise bi Markov sat cucao uz nju ali sta da se radi, NATO je sve to

    Prilog 4359Prilog 4351Prilog 4354Prilog 4352Prilog 4353Prilog 4355Prilog 4356Prilog 4357Prilog 4358
    Poslednja ispravka: nikola0406 (29.12.2010. u 21:06)
    dragon likes this.

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Odlična restauracija!
    Joj zbog Avirex-a ovi iz Wehrmacht se okreću negde sada!

    bdw, koliko te je izašlo sređivanje sata?

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    au strasan sat.nikola svaka cast i tebi i majstoru.e bas sam se odusevio.sa srecom.

  8. #38
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Hteo sam da napravim jedan ovako poveci post o ovom modelu Heuer, iskoristicu i tekst koji je dragon na forumu vec postavio, znam da se nece ljutiti, a ako se bude naljutio nista od nosenja Heuer Sem toga ovde ce te sad naci i detaljniji opis rada restauracije na mom satu, onako kako ja znam opisati, nadam se da se jedan clan naseg foruma nece naljutiti ako pogresim nesto.

    Prilog 4366
    Od 1930. pa do kraja 1960. gotovo svaki značajniji sat koji je proizveden od strane Heuer kompanije je bio hronograf, i iako nisu imali svoje in-house mehanizme, Heuer je u svoje satove stavljao najkvalitetnije eboše koji su bili dostupni na tržištu u to vreme. Glavni dobavljači su bili Venus i Valjoux, a kasnije i Lemania.

    Heuer o kojem je ovde reč je bio rađen prema specifikacijama nemačkih oružanih snaga kasnih 60-tih i ranih 70-tih godina prošlog veka. Mada postoji nekoliko verzija ovog sata sa različitim ciferblatom tj. brojčanikom (pogledaj link), svi su koristili Valjoux 22/222/230 mehanizam visoke klase.
    Sternzeit primerci su najređi i jako se teško nalaze pa samim tim i cena zna da im bude viša u odnosu na ostale modele ovog sata. Obzirom da je većina ovih satova bila izdata nemačkim oficirima, u periodu između 1968. pa do kasnih 70-tih, na poleđini sata se često može naći ugravirano "Bundeswehr" (Bundeswehr u prevodu sa nemačkog znači "Oružane snage"). Pored ove gravure, satovi koji su bili namenjeni nemačkim oružanim snagama takođe imaju na kućištu sata, između nosača (jezičaka) za narukvicu, ugravirane serijske brojeve sa kojima je praćeno kome je sat izdat. Dimenzije sata u prečniku iznose 44mm, debljina je 12mm i predstavlja odlično odmeren i kvalitetno odrađen hronograf i pravi vojni sat kojeg vreme definitivno nikada neće pregaziti.

    Kada je samo srce ovog sata u pitanju, Valjoux 230 je mehanizam na ručno navijanje sa 17 rubina, 18000 bph tj. otkucaja u satu i prečnika je ~29.5mm. Čar ovog mehanizma, osim kvaliteta i pouzdanosti, jeste flyback tj. leteća fukcija hronografa. Naime, kod običnih hronograf satova, mehanizam hronografa kada se pokrene, mora prvo da se zaustavi a tek onda se sme resetovati jer će u suprotnom doći do oštećenja mehanizma. Kod flyback hronografa, mehanizam se može resetovati dok je još uvek aktivan. Ovo je postignuto dodavanjem još jedne poluge u hronograf mehanizmu. Osim flyback funkcije, ovaj mehanizam ima i mogućnost hakovanja što znači da se kompletan mehanizam zaustavlja prilikom podešavanja vremena. Samim tim je omogućeno precizno podešavanje vremena, praktično u sekundu. Inače, sami mehanizmi su posedovali određene elemente dekoracije sa obe strane što predstavlja još jedan dokaz da je ipak reč o mehanizmima iz visoke klase a ne standardne.

    Hmmm... šta reći za ovaj sat osim da je prelep, jednostavnost i funkcionalnost spojeni u jednu celinu nazvanu Heuer 1550sg, želja i san svakog kolekcionara. Cena ovog sata je prilično visoka (ali o njoj nećemo). Ovo je sat kojem cena sigurno neće padati vremenom, može da postane samo traženiji i eventualno skuplji, kao i svi kvalitetni vintage satovi. Može se slobodno nazvati nekom vrstom grala kada su vojni satovi u pitanju!

    Sto se tice konkretnog, mog, Heuer sata, pilot koji ga je dobio, ili ajde kupio pola pola sa vojskom je danas odavno u penziji, ziv i zdrav. On je zavrsio 1954 godine u vojnu skolu u Mostaru a usavrsavanje letenja u Puli. Sat je dobio izmedju 1968 i 1970. Znam sigurno da su ga dobile i njegove kolege iz RV Nis. I znam da su dobili samo piloti, a ne i mehanicari.. Takodje znam da su ranije koristili Zenith ali da su im pucala stakla, tj iskakala na 4-5000 m pa su morali da im obezbede kvalitetnije satove..Ni ja ni clan foruma maremare ne znamo koji je model Zenith sata bio, i to je prica tih pilota a ne moja, ili njegova, o Zenith sve najbolje, sto se mene tice. Njegov sat i moj imaju potpuno isu pricu o poreklu, neverovatno. Taj isti pilot je kasnije bio instruktor letenja u Lbiji, njihovim vojnim pilotima, leteo je na svakojakim letelicama i po njegovoj prici imao najvise sati leta u staroj Jugi. Ne ulazim u tacnost informacije, verovatno nije lovacka prica, lovacko avijacijska prica

    A sad nesto malo o samom procesu restauracije... Sat ste videli u kakvom stanju je bio posle svih tih godina rada u svih tih sati leta, u F84 ThunderjetsPrilog 4367 i F86 Sabre Prilog 4368
    Cim je sat uzet i krenulo se sa radom odmah je prvi problem nastao kod samog rasklapanja. Dva srafa na poklopcu kucista su bila aj tako reci unistena i sa teskom mukom su i skinuta. Cak jedan od njih nije ni bio sraf nego ko zna sta, nesto zakucano. Od cetiri srafa jedan je ostao, tri su napravljena na strugu i izgledaju identicno kao sto i vidite. Zatim je kuciste ispolirano, plexi je dva dana bio potopljen u tecnosti po domacem receptu da bi se uklonila prljavstina. Nakon toga je ispoliran i rezultat je neocekivano dobar, mislio sam da je nemoguce da bude kao nov jer je imao par jacih ogrebotina. Drukeri stoperice su rastavljeni, ispolirani, tube u kojima oni stoje su isto skinute i ociscene od zelene oksidacije. iako je sat kada je nakon ove faze sklopljen izgledao zaista lepo, u istrazivanju fotki drugih Heuer Bund satova smo zakljucili da je ipak bolje da kuciste ispeskiramo, jer smo hteli da sat bude sto blizi prvobitnom stanju. I mislim da nismo pogresili. Na kucistu su zasticeni delovi koji su trebali ostati nepeskirani, deo izmedju lugova koji ima serijski broj sata i model. Kuciste i drukeri stoperice su ispeskirani. Poklopac kucista je mat kruznim poliranjem zavrsen jer je na slikama do kojih smo dosli takav bio. Krunica sata je posebna prica. Ulozio je napor da pronadje sto slicniju krunicu koja ce dihtovati i raditi posao najbolje a da je sto manje prepravlja. Krunica sa vilerovim kljucem. Nije smela biti peskirana, pa ju je samo mat polirao da ne sjaji toliko jer su drukeri peskirani. I po meni je super ispalo. kljuc je pravljen na strugu, pa je nakon prve montaze ispao predug, krunica skidana ponovo, kljuc skracen. Skazaljke su skinute, stara boja je skinuta do metala, ponovo su obojene i stavljena je nova luminacija. Bilo je premisljanja dosta oko kazaljki. Da li ih dirati. Ja sam prelomio i sad sam siguran da nisam pogresio. da na starim nije bilo rupica na luminaciji, ne bi ih mozda dirali ali bilo je i smetale su mi, a i verovatno bi nastavile da se krune i dalje. Bilo je i premisljanja da li staviti zeleni ili beli lum.....Zeleni je stavljen i uzivo je super, ne znam kako vam na fotkama deluje ali sa zelenim brojevima u pozadini odlicno je cucnuo. Ocekivao sam iskreno da ce biti bas zeleno, ali uopste nije. Korona je ociscena i radi, u oba pravca. Nema klikova prilikom okretanja, ali ne znam da li je i bilo, inace okrece se prilicno tesko tako da mozda klikova nije ni bilo. Razmisljali smo o pokusaju sredjivanja iste ali smo odustali jer nismo bas sigurni kako bi ispalo, tako da je za sada takva kakva je, na fotkama to izgleda dramaticno ali uzivo korona jeste vidljivo istrosena ali nije nista toliko strasno i daje neki smek samom satu. Dragon mi je cak rekao da sam lud i da je korona super i da ni ne kupujem drugu a on je surovo iskren covek. tako da cenim misljenje njegovo. I to je otprilike to, ono sto ja znam, bilo je tu mnogo vise rada ali niti mi je receno sve niti ja to sve mogu opisati. Sat je sklopljen juce, kazaljke postavljene, jedna je napravila problem prilikom sklapanja, kazaljka minut hrono, pola crtice u desno resetuje, bilo je pitanje da li da se rasklapa sat ponovo da se namesta, rekao sam ne, neki drugi put, kad se servis bude radio, nadam se ne uskoro ali ce se raditi servis, za sad sa mehanizmom je u super stanju, sve radi kako treba i testira se upravo autonomija i odstupanja. Necu biti surov Krunica se na ovom satu bukvalno cupa kad se sat rasklapa, mozda jedan od razloga zasto vecini vlasnika ovog modela sata nedostaje krunica.
    Krajnji rezultat vidite i sami, bolje nije moglo, mislim moglo je, uvek moze, ali to se samo tako kaze. Ja sam prezadovoljan. Majstora znate, radio sve moje satove i radice i ubuduce ako bog da, necu da ga reklamiram, reklamira se on sam, a i moji satovi to rade sada. Ja ga samo preporucujem i to je to. Cene ne iznosim, nemoj te se ljutiti, po meni ovo vredi svaku paru, i svako ko zeli da vrati stari sjaj necem ovakvom nece zaliti. Pozz drugari, odoh da malo uzivam i fotkam dok je lepo vreme i daj da cujem komentare, pa nemoj da ste skrti. Pozz
    Poslednja ispravka: nikola0406 (30.12.2010. u 6:47)
    dragon likes this.

  9. #39
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Par novih fotki je na mom Flickr. Nadam se da vam se svidjaju jer sam se smrzao fotografisuci Pozz

    Flickr: nikola0406's Photostream

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Restauracija vintage satova

    Restauracija maximalno dobro napravljena.Sat izgleda nevjerovatno.Stvarno je majstor tvoj urar!

LinkBacks (?)

  1. 4.9.2011., 21:47

Slične teme

  1. Seiko 6309/6105 diver
    By dragon in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 8.9.2011., 9:37
  2. Tag Heuer Carrera Calibre 1 Vintage
    By UlysseNardin in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 13.12.2010., 22:10
  3. Vintage Daily Beater
    By dragon in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 19:07
  4. IWC Schaffhausen vintage
    By Floyd in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.5.2009., 19:17

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •