Strana 8 od 10 PrvaPrva ... 45678910 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 91
Like Tree341Likes

tema: Radionica - Rebelde satovi

  1. #71
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Bravo Vladane, svaka cenzura jednako je loša, kao i loš, nazovimo ga tekst.
    Zagor likes this.

  2. #72
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    SPAM (donekle)

    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  3. #73
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Dobro, tema se malo usijala, ja bih zbog fascinacije sopstvenim delom i trudom zemljaku iz Australije oprostio svaku neobjektivnost i kritičnost...Hadžija imaj to u vidu. Ono što je čovek uradio nije mala stvar, a i stoji iskustvo i znanje iza toga definitivno.
    A što se tiče Panerai i kritike vezano za dostupnost delova, prosto mi je teško u to da poverujem...nadam se da bi takve stvali odjeknule u okviru WUS zajednice.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #74
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Izvini,ali ne mogu.
    Neobjektivnost,licemjerje i izjave tipa "ja,ja,ja i niko kao ja" ne mogu svariti.
    nokru likes this.

  5. #75
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Citat vlajo kaže: Pregled poruke
    A što se tiče Panerai i kritike vezano za dostupnost delova, prosto mi je teško u to da poverujem...nadam se da bi takve stvali odjeknule u okviru WUS zajednice.
    Mislim da se nismo razumeli - nije rec o tome da Panerai restriktuje delove vlasnicima satova (Richemont ce rado popraviti svaki Panerai) vec je rec (po ko zna koji put!) o nemogucnosti casovnicara da dobiju delove od Richemonta. Dakle, vlasnik sata nema pravo na 'second opinion' ili 'second quote' vec je u potpuno podredjenom polozaju jer mora da prihvati bilo koju cenu od Richemonta. To je sustina problema. Zamisli da kupis Golfa i da ni jedan automehanicar na svetu (osim Golfa) nije u stanju da ti promeni ulje ili filter.

    Sto se diskusije tice, kao i uvek, spreman sam na razmenu misljenja, komentar, pojasnjenje, odgovor na pitanje - ali pod jednim uslovom: bez patroniziranja ('krenulo ti') i udaraca ispod pojasa ('mahalusha'). Ja nisam kolekcionar satrova stoga moje misljenje ce najcesce biti drugacije od vecine ucesnika foruma. Trece, ovaj forum je divno funkcionisao i bez mene, i ne smatram da sam neka 'retka zverka' niti zahtevam pposeban tretman. No i dalje smatram da kad podelim moje iskustvo s vama da je od toga dvostruka korist: obe strane su u priilici da nauce nesto novo. Na duele i dovoboje ne izlazim iz jednostavnog razloga sto je to gubljenje vremena i sto imam sto bi englezi rekli "unfair advantage". Ako je Dalibor spreman da ponudi dzntlmenski svoje izvinjenje ja cu ga odmah prihvatiti, zaboraviti da smo ikad imali nesporazum i idemo dalje.

  6. #76
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Ma evo da se i ja malo ukljucim u ovu "raspravu".....mada nisam imao tu nameru......
    Ovako...ovo je samo moje vidjenje....
    NickH, ovo sto ti radis je za svaku pohvalu, cenim i da ponekad neces biti objektivan jer to je ipak tvoje djelo...tvoje "dete" da se tako izrazim.....i normalno da ce se malo izgubiti na objektivnosti.....
    HADzI, apsolutno ti dajem za pravo da izrazis svoje misljenje....jer ovo je javni medij i svatko tko nesto napise i "okaci" ovdje mora biti spreman i da primi tudje misljenje koje se i ne mora u konacnici slagati sa svim sto je predhodnik napisao.....
    Da je "rasprava" postala malo zesca.....pa sta sad....ocekivano, ali ne treba vredjati nikoga niti traziti nicije izvinjenje jer ne vidim razloga za to......Zasto? Odgovor je jednostavan....... svatko ima pravo iznjeti svoj stav i svoje misljenje. I ne treba da se to dozivljava na licnom nivou.
    krstin and nokru like this.
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #77
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Nikola, nemoj molim te da nagovestavas napustanje foruma. Vecina nas bi sa time izgubila, a verujem da bi i ti bio na gubitku
    Ja licno sa interesovanjem citam tvoje postove, preterano me ne smeta tvoja agresivna kritika svajcarske industrije, a kada se malo vise zaletis u promociju svoga sata onda se smesim.
    Ja te razumem. Nekada davno si bio (ti ili tvoji roditelji) poslednji niko u toj zemlji, posle si bio sajdzija sa coska, a sada ljudi stoje u redu da kupe tvoj sat. I treba da si ponosan na to! I ja sam ponosan na tebe, ponosan sam na svoje zemljake kada uspeju u belom svetu. Makar malo. Ili malo vise. Naravno, ukoliko nisu zaboravili odakle su dosli, ko su bili, i ako su i oni navijacki raspolozeni prema zemljacima. Ja jednostavno ne mogu i necu da budem objektivan sa zemljakom u belom svetu!
    Mislim da razumem sustinu toga sto hoces da kazes. Imao si lagodan zivot bez problema, posao je isao, delova je bilo i zivelo se solidno. No onda je svajcarski kapitalista resio da mu nije dovoljno sto ima hiljade puta vise nego bilo ko od nas, on hoce jos vise - on hoce sve! A vas hiljade sajdzija diljem sveta, pa vas, ko vas hebe! A duze od sto godina ste proizvode istog tog kapitaliste revnosno popravljali (i od toga ziveli), i bez vas hiljada sajdzija koji su marljivo popravljali i servisirali njegove proizvode ni on ne bi postao tako velik. Sigurno ne bi! A on se sada ovako oduzuje vama koji ste svojim radom uzdizali njega, sve sto ste ocekivali zauzvrat to je bila sigurnost. No, kapitalista je po definiciji pokvaren i nezahvalan, njegov potez se dao ocekivati. Sigurno ti nije bilo lako, sigurno si puno razmisljao o resenju, mogu ti reci da si nasao resenje. Barem se tako cini. Znam da si dane i noci provodio smisljajuci plan, smisljajuci kako raditi i sta reci. Sa tim si se saziveo i to se vidi iz tvojih postova. Mislim da je ovo potpuno normalno, valjda si najpre trebao ubediti samoga sebe. Sto se mene tice, "pljuj" ti slobodno po kapitalistima, ko ih hebe! Tu apsolutno imas moju podrsku! Sto se tice toga da preko onih 500-600 dolara za delove uzmes jos 2000 za ruke, pa uzmi brate, uzmi jos vise kada budes mogao. Delji ih! Samo nemoj rasterati klijentelu Mislim da je to u redu s obzirom na ulozeno vreme, znanje i trud. lepo si napisao da su tamo merila drugacija. Da zivis, radis i prodajes kuci, bio bi prisiljen da uzmes manje. E sad, sto neki preko onih 500-600 uzmu jos 10.000, to bi mi vec bilo zao. Posebno sto znam da se veliki deo tog novca potrosi na besmislene i kvarne stvari.


    Ja se izvinjavam cenjenom forumu sto dosadasnji deo moje poruke veze nije imao sa horologijom, no moje je misljenje da 1. budi covek. 2. budi jos sta god hoces, pa makar horologicar - ali to je sporedno naspram 1.


    Da ne bi bilo potpuno off-topik: Nikola, lepo si objasnio da je 6497 (mislim i 6498) "ruski traktor" za duboko oranje, ali reci ti nama da li ce u buducnosti za njega biti delova? Pitam cisto posto se sada vec i ja osecam "pogodjen" 42mm. Jednom si odgovorio da ispod ne bi trebalo da se ide.

    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	001.jpg
Viđeno:	243
Veličina:	184,2 KB
ID:	103997
    marko14, vladas, anbeast and 9 others like this.

  8. #78
    Časovničar Avatar korisnika NickH
    Član od
    10.11.2011.
    Lokacija
    Sydney, Australia
    Poruke
    112
    Lajkovi
    1055
    Reputacioni uticaj
    128

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Hi veberz -

    s obzirom da je lokalno vreme 1:21 ujutro... samo na kratko:

    bazni kalibar unitas ili eta 6497 je jos uvek u proizvodnji. Problem je restrikcija na isporuku jer svajcarske mikro-firme imaju drasticno smanjenu kvotu. Ali to ne znaci da ga niko nece moci dobiti, vec samo da ce cena ici gore i da ce rok isporuke biti duzzi. Moj dobavljac (iz svajcarske) sa kojim sam u dnevno kontaktu je umereno optimistican jer sa etom radi preko 25 godina i smatra da ce delova biti. U isto vreme, svaka isporuka kosta vise nego prethodna. Postoji jos jedna dobra vest za vlasnike a to je cinjenica da samo neki delovi zahtevaju zamenu: opruga za navijanje, federhaus ili kuciste opruge, kljuc za navijanje, osvina nemirnice, neki lezajevi... Dakle relativno mali broj delova. Svi ovi delovi mogu se lako proizvesti van ETA-e sto znaci da ce satovi biti popravljivi jos decenijama. Naravno problem je sa satom koji je zardjao gde se mora menjati ceo mehanizam a to mozze biti skupo. To je pozicija sa strane vlasnika. Sa moje strane, najveci problem su dodatni radovi oko poliranja mostova (Geneva stripes ili Côtes de Genève) . To je malo duzza prica, ali radi se o tome da ja nabavljam blank mashine koje se poliraju naknadno. To je prilicno zafrkano i sporo i kosta koliko i sam mehanizam. Nakon toga se laserski gravira logo sto je jos oko 30 CHF ekstra. To mozes da vidis ovde https://www.facebook.com/rebelde.wat...type=1&theater sto znaci da ako je ceo mehanizam otpisan za npr 10 godina, bice jako tesko da se to odradi ponovo. Situacija je jos tezza za Unitas 6497-2 koji je istih gabarita ali sa vecim bitom 21,600 vibracija i za koji je mnogo tezze naci delove (ali jos uvek moguce). Mali kuriozitet je da je panerai koristio u 1997-2002 godine u base modelu blank mehanizme bez ikakvog finisha! (Modeli sa metalnim poklopcem kucista, oni sa staklom su ukrasavani). Naravno, moja strategija je da napravim sto vecu zalihu mehanizama, dok ih jos ima jer in-house projekt moze da potraje i nekoliko godina.

  9. #79
    Stariji član Avatar korisnika veberz
    Član od
    5.10.2013.
    Lokacija
    H-Kečkemet
    Poruke
    1.020
    Lajkovi
    2564
    Reputacioni uticaj
    107

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Hi Nick,
    Bas si mi zadao malu glavobolju sa primedbom na 6497-2, naime djavo mi ne da mira i vec koketiram sa mehanizmom 6498-2. Mislim da je prica u vezi nje ista. Reci mi kao iskusan majstor, ima li mehanizam tipa -2 osim egzotike jos nekih prednosti, a zbog kojih se vredi zaletati? Ili da zabatalim decacke snove?
    nokru likes this.

  10. #80
    Novi član
    Član od
    8.3.2012.
    Poruke
    26
    Lajkovi
    31
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Radionica - Rebelde satovi

    Generalno cena bilo čega je pitanje kupca i prodavca. Kako u ovom slučaju nisam ni jedan ni drugi neću se time baviti već samo onim što me zanima i dovodi na ovaj forum.
    U čemu može da bude problem sa federhausom? Može li taj problem da uzrokuje prestanak rada ili nemogućnost regulisanja? Kako nastaje? I na kraju, pretpostavljam da je jedino rešenje zamena.
    I hajdemo dalje, kada kažete neka ležišta mislite li samo na ležišta federhausa koje nije rubinsko ili i na neke rubine na mostovima?

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •