Strana 8 od 33 PrvaPrva ... 45678910111218 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #71
    Novi član
    Član od
    8.4.2011.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Kao prvo, pozdrav svima!

    Interesuje me gde u Beogradu rade poliranje satova (celik). U pitanju je Certina DL Pilot Automatic, 316L celik, safirni kristal sa obe strane....

  2. #72
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    Te polir krpe su strašno opasne, vremenom matiraju polirana mesta i one se trebaju izbegavati za svakodnevnu upotrebu. Veoma opasna stvar kod tih krpa je prašina ili slučajni pesak u krpici jer omah oštete kućište sada. Mislio sam na obične krpe, nalik tim viledim.
    Probajte krpe za nakit.... zlati i srebro ja sam kupio u jednoj zlatari... krpa se ne pere tako mi je reko stariji covek, najverovatnije vlasnik. krpa u sebi sadrzi neku vrstu fine paste... probao sam... i stvarno lepo usija sat, ne moze da skine risove sa istog ali mu vrati sjaj.

    Na krpi pise SAMBOL-SILBER POLIERTUCH.... imaju i sajt www.sambol.de
    uvoznik je zlatara iz nisa...
    p.s. mogo bih da pocnem distribuciju po srbiji....

  3. #73
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    O tim polir krpama smo pričali Laneni, pazi s njima.

  4. #74
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    O tim polir krpama smo pričali Laneni, pazi s njima.
    Pozdrav. Da li bi mogao da nam objasnis zasto bi trebali da budemo pazljivi sa krpama za poliranje. Ja sam kupio moje ko generalnog zastupnika Omega, IWC,Breitlinga, BM, Casia... Njihov casovnicar koji je ovlasceni serviser tih istih brendova mi ih je preporucio...koristi ih svaki dan za otklanjanje prljavstine, rece. Opasnije je da na satu ostane prljavstina od sapuna,krema,prasine,hlora....nego ta krpa. Bilo bi potrebno nekoliko dzakova tih krpa da se potrosi da bi se ispolirao sat onako kako ga ispolira casovnicar na masini. I to bi trajalo godinu dana trljanja. Kako znam, pa probao na starom Darwilu. Tako da ako te krpe preporuci jedan takav casovnicar, a i moj drugar casovnicar kaze da mogu sa tim trljati do besvesti, onda bih te zamolio da nam pojasnis tvoju tvrdnju. Hvala unapred. S postovanjem Nikola

  5. #75
    Član
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Nis
    Poruke
    208
    Lajkovi
    252
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    nikola apsolutno se slazem sa tobom...
    trebalo bi nevernim tomama kupiti taj dzak krpa i dati im jedan sat pa da skinu nikl sa njega.... ako uspeju svaka im cast.
    momci te krpe nisu smirgle 80-ice vec fine juvelirske kojima poliraji nakit.
    kuci imam polir masinu sa vise sajbni... kojom sam vec polirao neke satove i postigao vrhunski sjaj i skinuo risove... i nisam ostetio sat... jedan majstor casovnicarstva koji je radio u cartieu i docekao penziju tamo mi je reko da cak i obicnom pamucnom krpom treba obrisati sat posle svakog nosenja... time samo skidamo znoj sa njega koji je smrt za nikl i hrom... a ove krpe i on koristi...

    p.s. druga stvar je kada na krpu nanosite purol pastu ko pojedini diletanti ili neko drugo abrazivno sredstvo

  6. #76
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    OFF

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Pozdrav. Da li bi mogao da nam objasnis zasto bi trebali da budemo pazljivi sa krpama za poliranje. Ja sam kupio moje ko generalnog zastupnika Omega, IWC,Breitlinga, BM, Casia... Njihov casovnicar koji je ovlasceni serviser tih istih brendova mi ih je preporucio...koristi ih svaki dan za otklanjanje prljavstine, rece. Opasnije je da na satu ostane prljavstina od sapuna,krema,prasine,hlora....nego ta krpa. Bilo bi potrebno nekoliko dzakova tih krpa da se potrosi da bi se ispolirao sat onako kako ga ispolira casovnicar na masini. I to bi trajalo godinu dana trljanja. Kako znam, pa probao na starom Darwilu. Tako da ako te krpe preporuci jedan takav casovnicar, a i moj drugar casovnicar kaze da mogu sa tim trljati do besvesti, onda bih te zamolio da nam pojasnis tvoju tvrdnju. Hvala unapred. S postovanjem Nikola
    Polir krpe nisu što i poliranje sata.

    Polir krpe služe da bi se dobio trenutni sjaj na nakitu pa čak i ti zvanični distributeri svoje satove brišu krpama nalik onima koje se dobiju uz Rolex kutiju ili nešto najbliže njima koje ima svako kućanstvo je magična krpa, a nikako ne struže sat polir krpama pa vrati na policu radnje.

    Naši satovi nisu od zlata ili srebra, već od brušenog i poliranog čelika pa se na samom kućištu sata ovom krpicom gubi prvobitni sjaj kućišta.
    Ako kod brušenog čelika stružeš krpom ne ravnomernim pokretom jasno ćeš videti fleke na samom kućištu kao i to da se nižu nijanse boja na satu baš iz razloga što se nije ravnomerno glancao sat.
    Polirana kućišta vremenom svoj sjaj zamene mat bojom ovom krpom i ne će nikada biti ako se često detaljno struže ovom krpom. Kao što ćeš uvek prepoznati polirani sat nakon poliranja kod majstora tako ovi satovi gube svoj fabrički sjaj.

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Ja sam kupio moje ko generalnog zastupnika Omega, IWC,Breitlinga, BM, Casia... Njihov casovnicar koji je ovlasceni serviser tih istih brendova mi ih je preporucio...koristi ih svaki dan za otklanjanje prljavstine, rece. Opasnije je da na satu ostane prljavstina od sapuna,krema,prasine,hlora....nego ta krpa.
    To mi se sviđa kod takvih časovničara kada odete da servisirate sat i kada završi svoj posao ujedno na popravljenom satu dobijete i malo sjaja, odlično.

    Polir krpe jesu dobre, namenski su pravljene za nakit s kojima možemo povremeno da očistimo naš sat ali nisu dobre za svakodnevno korišćenje.
    Vlažna krpa, rastvoreni alkohol, glicerinski sapun je nešto što može svakodnevno da se koristi kako bi se skinula masnoća i prljavština sa sata.

    Moderatorima se izvinjavam za ovaj off, ali se nadam da će ove teme prebaciti u temi Poliranje sata, gde će mo nastaviti diskusiju ako za njom ima potrebe.

  7. #77
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Citat ANGEL II kaže: Pregled poruke
    OFF



    Polir krpe nisu što i poliranje sata.

    Polir krpe služe da bi se dobio trenutni sjaj na nakitu pa čak i ti zvanični distributeri svoje satove brišu krpama nalik onima koje se dobiju uz Rolex kutiju ili nešto najbliže njima koje ima svako kućanstvo je magična krpa, a nikako ne struže sat polir krpama pa vrati na policu radnje.

    Naši satovi nisu od zlata ili srebra, već od brušenog i poliranog čelika pa se na samom kućištu sata ovom krpicom gubi prvobitni sjaj kućišta.
    Ako kod brušenog čelika stružeš krpom ne ravnomernim pokretom jasno ćeš videti fleke na samom kućištu kao i to da se nižu nijanse boja na satu baš iz razloga što se nije ravnomerno glancao sat.
    Polirana kućišta vremenom svoj sjaj zamene mat bojom ovom krpom i ne će nikada biti ako se često detaljno struže ovom krpom. Kao što ćeš uvek prepoznati polirani sat nakon poliranja kod majstora tako ovi satovi gube svoj fabrički sjaj.



    To mi se sviđa kod takvih časovničara kada odete da servisirate sat i kada završi svoj posao ujedno na popravljenom satu dobijete i malo sjaja, odlično.

    Polir krpe jesu dobre, namenski su pravljene za nakit s kojima možemo povremeno da očistimo naš sat ali nisu dobre za svakodnevno korišćenje.
    Vlažna krpa, rastvoreni alkohol, glicerinski sapun je nešto što može svakodnevno da se koristi kako bi se skinula masnoća i prljavština sa sata.

    Moderatorima se izvinjavam za ovaj off, ali se nadam da će ove teme prebaciti u temi Poliranje sata, gde će mo nastaviti diskusiju ako za njom ima potrebe.
    Opet ponavljam, posto nije citirano, a ni dobro procitano, taj distributer IWC, Omege, Breitlinga...tj njegov casovnicar u radnji i njegovi radnici u radnji, brisu satove sa TIM krpama pre nego ih vrate u kutiju ili izlog. Poliranjem, tj pokusavanjem poliranja sa tim krpama, nikako NEMOZE izazvati efekat mat, nego visok sjaj....S postovanjem Nikola

  8. #78
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Opet ponavljam, posto nije citirano, a ni dobro procitano, taj distributer IWC, Omege, Breitlinga...tj njegov casovnicar u radnji i njegovi radnici u radnji, brisu satove sa TIM krpama pre nego ih vrate u kutiju ili izlog. Poliranjem, tj pokusavanjem poliranja sa tim krpama, nikako NEMOZE izazvati efekat mat, nego visok sjaj....S postovanjem Nikola
    Ja nikada nisam ušao u ni jednu luksuznu radnju koja prodaje skupe satove i dok vade svoje modele iz vitrina belim rukavicama s kojima brišu polir krpama svoje modele satova baš iz razloga koliko sat bio nova na tim krpama prašina koja je nanešena na satu ostaje na polir krpama u jednom vidu prljavštine. Dakla svaka polir krpa kao i moje koje imam kodkuće su prljave čim završim čišćenje s njima.
    Izvini, bilo bi kontraproduktivno da belim rukavicama ili bez njih drži prljavu krpu u ruci, ja nikada ne bi kupio u toj radnji.
    Poslednja ispravka: sima hrabri (29.4.2011. u 23:17) Razlog: premestena poruka

  9. #79
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    Ocigledno da ovaj zastupnik nije luksuzna radnja. Nadam se da ce uspeti da zadrze status gen. distributera, od koga se by the way ove Beogradske snabdevaju Ili da prestanu da unistavaju satove polir krpama. Hvala na objasnjenju, s postovanjem Nikola

  10. #80
    Član Avatar korisnika skydiver
    Član od
    20.11.2008.
    Poruke
    272
    Lajkovi
    251
    Reputacioni uticaj
    21

    Određen forumom Re: Slike satova iz vase kolekcije!

    @ANGEL II, ti kažeš da se polirana površina poliranjem matira? Kako može da se polir krpom (namenjenom za poliranje), matira polirana površina?
    Poslednja ispravka: sima hrabri (29.4.2011. u 23:16) Razlog: premestena poruka
    ________________________________
    Smišljam novi potpis...

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •