Strana 4 od 33 PrvaPrva 1234567814 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 329
Like Tree240Likes

tema: Poliranje sata

  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Ja sam sa zlatarskom krpicom polirao džepnu Golanu staru 45 godina, odlicna stvar, krpica je nježna i nema bojazni za oštećenje sata, samo treba malo više truda. trebalo bi da je ima u svakoj zlatarskoj radnji, samo je pitanje oće li vam je prodati.
    Pozdrav za sve ljubitelje satova!

  2. #32
    Član Avatar korisnika Laslo51
    Član od
    25.9.2008.
    Lokacija
    KI
    Poruke
    245
    Lajkovi
    25
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Pasta za poliranje plemenitih (zlata, srebra, platine) i obojenih metala (bakra, mesinga, bronze, nikla).

    Licitirana cena je za jedno pakovanje. samo 550 dinara

    na jednoj nasoj aukciji
    kad god vidis sat ti pozeli zelju

  3. #33
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat maki69 kaže: Pregled poruke
    Pozz svima ljubiteljima satova.Ako je nekome potrebno PFOFESIONALNO poliranje sata,spoljnog kucista,metalne narukvice,kopce.Poliranje,matiranje sa odgovarajucom fabrickom granulacijom pozadine.BEZ vadjenja masine i skidanja poklopca.Problem je resen.Zadnjih 10god se time bavim i saradjujem sa mnogim BG trgovcima.Mozete me kontaktirati na PP.
    STOJIM IZA REČI OVOGA ČOVEKA!

    Naime, tako je dobro sredio prijateljevog Breitlinga da prosto nisam verovao! Krivo mi je bilo samo što nisam mogao i smeo da uslikam kako se poliranje vrši! Ali naravno majstorove tajne se ne odkrivaju tako lako, mogu samo da vam kažem da nije nimalo jednostavno, mukotrpan posao koji je nama bio svakako isplatljiv!
    Maki, hvala još jednom, pozdrav...

  4. #34
    Mlađi član
    Član od
    12.9.2008.
    Poruke
    64
    Lajkovi
    20
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Kolko otprilike kosta....da se tako sredi i ispolira 1 sat....ne mnogo izgreban

  5. #35
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Mene zanima kako ispolirati staklo na satu. Imam par ogrebotina na staklu i zanimam me mogu li ja to doma sam sa nekim krpicama i sredstvima?I koliko bi to kostalo kod urara da se sredi. Znaci samo staklo...

    Hvala unaprijed...

  6. #36
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat Mathas kaže: Pregled poruke
    Mene zanima kako ispolirati staklo na satu. Imam par ogrebotina na staklu i zanimam me mogu li ja to doma sam sa nekim krpicama i sredstvima?I koliko bi to kostalo kod urara da se sredi. Znaci samo staklo...
    Hvala unaprijed...
    Kod nas je nekih 10-15€.
    Postoji jedna fora koja je uspešna, koju sam čak i probao kao i dosta članova foruma, a to je da pastom za zube glancaš staklo na satu. Što se duže trlja efektnije je, samo pazi da li ti je sat vodootporan jer moraš skinuti kasnije pastu sa sata, a naći ćeš je svuda po satu!
    Manje grebotine na kućištu sata možeš polirati istim metodom.


    Očekujem polir krpe za 10 dana. Cena bi im bila 200 RSD. čak što više za građane BGD-a dostava na kućnu adresu od strane čoveka koji ih prodaje, nešto više o tome putem privatnih poruka.

  7. #37
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Kod nas je nekih 10-15€.
    Postoji jedna fora koja je uspešna, koju sam čak i probao kao i dosta članova foruma, a to je da pastom za zube glancaš staklo na satu. Što se duže trlja efektnije je, samo pazi da li ti je sat vodootporan jer moraš skinuti kasnije pastu sa sata, a naći ćeš je svuda po satu!
    Manje grebotine na kućištu sata možeš polirati istim metodom.


    Očekujem polir krpe za 10 dana. Cena bi im bila 200 RSD. čak što više za građane BGD-a dostava na kućnu adresu od strane čoveka koji ih prodaje, nešto više o tome putem privatnih poruka.
    Evo probao sam to sa pastom i nije doslo do promjena...
    I naletio sam danas na jednom forumu da staklo kakvo ja imam(safirno) je jako tesko skoro nemoguce polirati u kucnim uvijetima...Malo vise info-a?

  8. #38
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Nisi rekao koje je staklo u pitanju, to se odnosilo na mineralna stakla kod kojih se grebotine lakše nanose. Kako si ga ogrebao!?
    U ovoj temi bi mogao videti koliko je to teško. Akrilno, Mineralno i Safirno staklo.

  9. #39
    Novi član Avatar korisnika Mathas
    Član od
    6.6.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Citat ANGEL kaže: Pregled poruke
    Nisi rekao koje je staklo u pitanju, to se odnosilo na mineralna stakla kod kojih se grebotine lakše nanose. Kako si ga ogrebao!?
    U ovoj temi bi mogao videti koliko je to teško. Akrilno, Mineralno i Safirno staklo.
    E sad, napravio sam test s vodom i izgleda da je mineralno staklo, voda se skupi u skoro savrseno okgrugli oblik ali ipak se lako razlije...
    Nije mi sada jasno, gledao sam po netu cijene tog sata i nasao sam 2 indenticna sata na kojemu pise da je safirno staklo a s druge strane nasao sam jos tri sata koji su indenticni sa ovima safirnim po cijeni i po svemu ali su mineralna stakla...Kako to da su jednake cijene a razlicita stakla...Ipak safirno je puno skuplje...hm...

    (radi se o "Men's Calvin Klein Post Minimal Watch" satu)

  10. #40
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Poliranje sata

    Moguće je, kao i da je neka serija sa safirnim staklom, ali na tim sajtovima dosta ima namernih grešaka kako bi zaiteresovali dodatno mušterije!
    Verujem da je mineralno pa probaj ga malo duže trljati pastom ili polirati kod urara.
    Vidi sa našim watchmagom, po kojoj bi ti ceni on polirao staklo na satu, nije to toliko skupo.

Slične teme

  1. Poliranje stakla na satovima??
    By gorro in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 5.12.2019., 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •