Strana 3 od 5 PrvaPrva 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 44
Like Tree1Likes

tema: Pitanja o servisiranju sata i jos ponesto

  1. #21
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Invicta sa svojim servisnim centrom i korisničkom podrškom je jedna od najozloglašenijih kompanija u svetu časovničarstva. Kao što je i član vladas rekao, horor priča o invicta customer support-u je previše i bolje je izbegavati ih. Naravno da ima i zadovoljnih kupaca i naravno da ima i dobro odrađenih satova KADA im kontrola kvaliteta funkcioniše kako treba ali mislim da ima veći % nezadovoljnih nego li zadovoljnih kupaca.
    Na žalost, opekla si se ali eto, uteha je što imaš jedno iskustvo više u životu, ako se to može nazvati utehom.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #22
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novajlija

    Citat enes kaže: Pregled poruke
    Već duže vremena pokušavam da nađem sajt gde bi mogao da dobijem neki savet i pomoć u vezi satova. Veliki sam ljubitelj ali sam ujedno i razočaran jer živim u "provinciji" gde nemamo časovničara.
    Naime posedijem "Roamer stingray chrono" "Valjoux 23" koji je veoma star,preko 40 godina, radio mi je do 2002 kada se polomila krunica za navijanje. Nosio sam ga u više navrata kod nekih časovničara ali nije bilo pomoći, svi kažu da je sistem specifičan i da ne mogu da ga poprave. Ovih dana treba da uspostavim kontakt sa nekim iz Vrnjačke Banje navodno tamo postoji mogućnost da ga popravim.

    Molio bi nekog od poznavalaca satova da mi napiše nešto o ovom satu i ima li svrhe da se toliko angažujem oko njegove popravke. Emotivno sam vezan za taj sat a mislim i da je vredan.

    Bio bih zahvalan takođe ako neko može da me uputi gde da se obratim radi popravke i servisiranja pošto mu je sigurno potrebno.

    Unapred hvala.
    Može slika sata?

    Valjoux 23 je mehanizam koji se radio do 1974. godine pa verujem da mnogi časovničari ne žele da ga uzmu na servis jer nemaju rezervnih delova za njega ili do sada nisu radili sa njim. Ujedno, rad na starijim mehanizmima je specifičan i pipav jer nikad ne znaš šta će sve još biti potrebno da se radi i menja pa je to dodatni rizik, pogotovo kada nisi opskrbljen delovima ili znaš da iste nećeš moći da nađeš.

    Raspitaj se OVDE za raspoloživost i cenu dela ili delova koji su ti potrebni.

    Sat vredi popravljati i sređivati jer si, kako si i sam napisao, emotivno vezan za njega. To samo po sebi je dovoljno dobar razlog da središ sat, samo je pitanje da li možeš ili da li si spreman da odvojiš novce za takav servis jer verujem da neće biti jeftin.
    Procenu vrednosti sata je nemoguće odraditi bez kvalitetnih slika jer ista zavisi od mnogo faktora.

    Watchmag? Ivourar? Gde ste časovničari tj. urari?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #23
    Mlađi član Avatar korisnika enes
    Član od
    1.11.2010.
    Lokacija
    Istočna Srbija
    Poruke
    30
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Novajlija

    evo slika mada nisu najbolje ali te su mi mogućnosti sa ovim telefonom.Ove senke su od svetlosti, inače iako je star nema ni jednu ogrebotinu na staklu ili kućištu, poliranje bi u potpunosti završilo posao što se tiče izgleda.

    Evo još tri slike kako sam najbolje mogao da ih slikam.
    Priložene slike Priložene slike Pitanja o servisiranju sata i jos ponesto-roamer-stingray-chrono-3-.jpg   Pitanja o servisiranju sata i jos ponesto-dsc00059.jpg   Pitanja o servisiranju sata i jos ponesto-dsc00057.jpg  
    Poslednja ispravka: enes (2.11.2010. u 20:56) Razlog: dopuna

  4. #24
    Član Avatar korisnika bursa
    Član od
    8.11.2010.
    Lokacija
    Beograd, Serbia
    Poruke
    314
    Lajkovi
    952
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novajlija

    Zanima me dali se ovakva prljavstina sa cifera starih satova uspesno uklanja i kako, a ako to rade časovničari, koliko košta i čemu se mogu nadati na kraju?

    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    Dosla plavusa kod casovnicara da promeni bateriju. On ljubazno odgovara
    da je to sat na navijanje.
    Plavusa izlazi iz radnje i poce navijati "Aleeeee-aleeeee, aleeeeee-aleeeeee..."

  5. #25
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Kako reče Anđeo Drugi -nijedno pitanje nije glupo-pa tako tretirajte i ovo moje
    Može li neko da mi objasni kako očistiti i podmazati sat?
    Ako je tako nešto moguće u samostalnoj režiji,koji alat i pribor su potrebni?
    Ne želim da umanjujem umetnost i znanje časovničara već me interesuje da li neko od vas ima iskustva te vrste i ako ima-kakva su?
    Naravno da je podrazumevajući preduslov da čovak ima neka predznanja o mehanici.

  6. #26
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Novajlija

    Citat bursa kaže: Pregled poruke
    Zanima me dali se ovakva prljavstina sa cifera starih satova uspesno uklanja i kako, a ako to rade časovničari, koliko košta i čemu se mogu nadati na kraju?

    http://picasaweb.google.com/lh/photo...eat=directlink
    I mene je ta tematika dosta zanimala i ono sto sam saznao je da mozes sam ocistiti cifer od prljavstine blagim deterdentom i vodom ali sa vrlo kratkim vremenom kontakta jer su osjetljivi.No po meni je to ipak rizik i ja ne bih,jer su vecinom to ipak fleke od vlage/hrđe koja probija kroz boju.
    Najbolje je dati da ti profesionalno restoriraju cifer kao sto je i bio.Bas sam se nedavno o tome raspitivao kod svog urara i saznao da postoji firma u Italiji koja se time bavi.Navodno su rezutati vrhunski i to je ok opcija ako je sat vrijedan jer nije jeftino.Probaj se i ti raspitati kod boljih urara kod vas u Srbiji mozda ima netko tko se time bavi.(pazi da nije amaterski nego da bas ima masine itd...)
    Pozz

  7. #27
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Citat VLADAN P kaže: Pregled poruke
    Kako reče Anđeo Drugi -nijedno pitanje nije glupo-pa tako tretirajte i ovo moje
    Može li neko da mi objasni kako očistiti i podmazati sat?
    Ako je tako nešto moguće u samostalnoj režiji,koji alat i pribor su potrebni?
    Ne želim da umanjujem umetnost i znanje časovničara već me interesuje da li neko od vas ima iskustva te vrste i ako ima-kakva su?
    Naravno da je podrazumevajući preduslov da čovak ima neka predznanja o mehanici.
    Ako imaš aparat za čišćenje, zamene svih polomljenih ili istročenih delova, propisano ulje i mast, znaš da centriraš spirale nemirnice imaš elektronski aparat za podešavanje hronokomparatora i znaš da podesiš balansni točak-anker nevidim problem da ne možeš samo tu postoji još hiljadu stvari!
    Pustimo ih Vlado da rade svoj zanat, nama ostaje da ih samo nasmejani platimo i uvek imamo opciju da vidimo mehanizam i da ga rasturimo ako treba na babinom satu!

    Vlado, drago mi je da si postavio ovo pitanje i znam da će se drugi članovi oglasiti povodom ovoga! Tu je i naš dobri watchmag pa će nam razjasniti ovo pitanje, voleo bi da ga i ja čujem!

  8. #28
    Mlađi član Avatar korisnika simke
    Član od
    5.11.2010.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    86
    Lajkovi
    24
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Rasklopis, dobro oribas, sastavis, podmazes i samo nastelujes. Nemoj da se prevaris pa da to radis na nekom satu do koga ti je bar malo stalo.

  9. #29
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Ne bih da davim,ali...
    Zanimalo me je ISKLJUČIVO čišćenje i podmazivanje.
    Jasno mi je da će časovničar po potrebi obaviti i sve ostale kontrole i podešavanja pri redovnom servisu i naravno da se ne bih u tako nešto upuštao ni u ludilu
    Ali, eto,baš me zanima kakva je to mašina za čišćenje i na kom principu radi?

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Par pitanja o Rolex satovima
    By Aleksandar12 in forum Rolex
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 18.5.2019., 16:21
  2. Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima
    By milospinkfloyd in forum Opšti forum
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 29.6.2011., 14:27
  3. Aquastar Seatime, par pitanja
    By DANKO in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 7:49
  4. Pitanja u vezi starog Seika
    By Misko81 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 5.1.2011., 19:11
  5. Festina F16354/6 sat - dva pitanja ?
    By domenico in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.10.2009., 0:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •