Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 27
Like Tree3Likes

tema: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

  1. #1
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    1) nedavno sam bio na bazenu i poneo sat sa sobom. posto sam bazen morao da napustim za 2 sata, hteo sam radi dosade da ukljucim stopericu da mi ona izmeri ta 2 sata...medjutim, na breitlingsource sam davno procitao da stopericu pod vodim ne treba paliti ni pod tacku razno. to nigde drugo nisam cuo a veoma mi je cudno to pravilo...pa pitam da li bi neko mogao da mi kaze nesto o tome.

    2) kada rucno navijam sat, posto nemam pokazivac snage, kako da znam kada sam ga navio do max? znam da ima zastitu od prenavijanja ali svakako bi voleo da znam kada sam sat navio "do daske"

  2. #2
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18039
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    1-Ne znam koji je sat u pitanju ali, u principu,važi pravilo da pod vodom ne diraš krunicu i ne pritiskaš ''dugmiće''.
    Ovo je iz razloga što u tim uslovima dihtunzi na osovinama komandi slabije obavljaju svoju ulogu.
    Naravno,nije problem da van vode uključiš štopericu i onda uđeš u bazen.
    Jasno da se ovo ne odnosi na profesionalne ronilačke satove.

    2-Navijaj polako i kada dođe do kraja-osetićeš otpor i nemogućnost daljeg navijanja.
    Pretpostavka je da nećeš koristiti svu raspoloživu snagu prstiju.
    Ako možeš da piješ iz vinske čaše a da je ne razbiješ-neće ni ovo biti problem.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Za prvo pitanje prvi put čujem...možda zbog nekog pritiska pod vodom.
    A za drugo pitanje, kod navijača se sama krunica zaustavi dok je rotiraš, Mislio si na navijač ili automatik?
    Ako namotavaš krunicom automatik nemoj to da radiš jer ta funkcija služi da se samo pokrene mehanizam ne i da ga namotava, pokvarićeš sat.

  4. #4
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Nece se sat pokvariti ako ga navija rucno,a retko koji model automatika moze da se prenavije.

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    u pitanju je breitling chrono cockpit (chronomat od 39mm), dakle automatik. sto se tice vode i stoperice i ja sam mislio da nije problem ukljuciti je pre neko sto se udje u vodu ali nisam hteo za svaki slucaj. za navijanje na zalost nisam (ili nemam osecaja) uspeo da prepoznam kada pocinje da navijanje bude teseko...nisam znao da se automatici ne bi smeli rucno navijati!! ja to cesto radim jer ga ne nosim previse...

  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    za navijanje na zalost nisam (ili nemam osecaja) uspeo da prepoznam kada pocinje da navijanje bude teseko...nisam znao da se automatici ne bi smeli rucno navijati!! ja to cesto radim jer ga ne nosim previse...
    U principu je samo pomagalo da se mehanizam pokrene ili mu na taj način dodati snagu ako je sat slabije nošen u toku dana. Automatik sat je potrebno nositi i 12h kako bi bio u potpunosti navijen. Kada nenosiš sat duže vreme nekako osetiš mašinu na ruci kako bruji, (u pravu sam?) dok nakon nošenja slabije osetiš namotavanje zamajca na ruci jer je tada već dobio snagu za dalji rad.

    Moje mišljenje je da je pogrešno navijati sat samo ručno ako je sat sa automatskim navijanjem, a možda i grešim ne znam!?

  7. #7
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: tema se zove: dva nevezana pitanja koja mogu biti od koristi mnogima :)

    Pa ja npr Geneve retko kad tako navijam jer nema potrebe, ali moj casovnicar,tj.drugar kaze da tme da ne skodi nego da 30tak krugova navijanja zameni skoro dan nosenja.

  8. #8
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    Imam nekog prijatelja s kim često pijem kafu ima neke sertivikate ETA, IWC-a, Audemars Piguet, Breitling-a, Chopard-a, Zenith-a na zidu i da još je njihov zvanični serviser za ove prostore pa možda i on zna nešto.

    Tridesetak puta je previše, mislim da ne bi trebalo preko dvadeset ali u stvari imamo mi naše urare Ivo i watcmaga, ne znam šta oni kažu povodom ove problematike?

    bdw, Nikola nemoj nešto slučajno da mi zameriš molim te!?

  9. #9
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    Ma sta da ti zamerim pa nismo u zabavistu Ma nakon sto se mehanizam potpuno navije, vise sa ja kontam,ne moze prenaviti automatik,neki djavo pocne da proklizava i nema efekta navijanje. Kod navijaca je drukcije. On se moze prenaviti. Ako bas hoces. Ma idem da probam da Geneve navijam pa cu vam javiti jel moze da se nesto pokvari. Mythbusters metod.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima

    ma nece se automatic prenaviti nego je pitanje da li je uopste stetno navijati ga

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 9.11.2021., 22:47
  2. Par pitanja o Rolex satovima
    By Aleksandar12 in forum Rolex
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 18.5.2019., 16:21
  3. Satovi sa automatskim mehanizmom i navijanje
    By iwc in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 14.4.2013., 21:23
  4. Aquastar Seatime, par pitanja
    By DANKO in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 7:49
  5. Festina F16354/6 sat - dva pitanja ?
    By domenico in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.10.2009., 0:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •