Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 44
Like Tree1Likes

tema: Pitanja o servisiranju sata i jos ponesto

  1. #1
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pitanja o servisiranju sata i jos ponesto

    Interesuje me koliko godina odprilike traje iluminacija sata,verovatno se razlikuje od modela do modela,pa pitam za npr. Omegu Speedmaster I jos jedna stvar. Po serijskom broju sam zakljucio da mi je sat kraj 2006 pocetak 2007 (kao kod prodaje pol.kola decembar te I te,uglavnom je uvek decembar,kontam da se u svetu proizvede na milione automobila u decembru ) Elem,kad bi trebao raditi servis? Godina? Dve? Odmah? Hvala

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Omega koristi SuperLumiNova supstancu za iluminaciju(kao i gomila drugih proizvođača) i ne mijenja se nikad-znači,traje dok traje sat!!! Servis mehaničkih mehanizama(manuelno i automatsko navijanje) se radi svakih 3 do 5 godina. Tebi je sat star 3 godine pa možeš slobodno servis raditi za 2 god.

  3. #3
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Hvala druze

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Po serijskom broju sam zakljucio da mi je sat kraj 2006 pocetak 2007
    Kako si to utvrdio, jel to standardni sablon kod Omege, pa pogledam i ja kod sebe. Verovatno neke cifra po redu oznacava godinu, ili?

  5. #5
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Ma tek si kupio sat,radi servis za bar 5 godina.Moj je proizveden 2001 a kupljen je 2008 isto Omega i ne pada mi na pamet da idem na servis pre 2013 sem ako nesto ne krene da zajebava.Opusti se nije to Invicta,ima ljudi koji imaju speedmaster 30 god i nikada ga nisu servisirali i dalje im radi savrseno.Na 5-6 godina radi servis i ne brini,cesce mu ni slucajno nije potrebno.Samo pomisli koliko si puta servisirao tvoju Omega geneve,verovatno manje od 3 puta za 20-25 god.

  6. #6
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Kako si to utvrdio, jel to standardni sablon kod Omege, pa pogledam i ja kod sebe. Verovatno neke cifra po redu oznacava godinu, ili?
    Pa jeste, oni ti mogu tacno reci ako hoce, ali se duuuugooo ceka, a njuskajuci po forumima sam nasao lika koji je ima broj blizu mog a njemu su rekli kada je proizvedena, a i kao sto sam rekao knjiga sa upustvom je stampana decembra 2006, pa sam i po tome zakljucio da je od tada, ali serijski broj je presudan jer je on isti i na kucistu i na mehanizmu. Mada evo odgovora sa drugog foruma koji je svez, jer je neko isto pitao kai i ja
    The charts are useless due to the "parts bin" factor so the only way to determine the production date is to request that information from Bienne. Omega keeps records of when the watches are shipped and considers that to be the production date.

    You have to realize the movement number may have been assigned and engraved several years before the assembly and shipping of the assembled watch. Once a watch is assembled, it could be some time (even years) before the watch leaves Bienne.

    Fr. John†

    Znaci i po serijskom broju ne mozes biti siguran, samo ako ti Omega odgovori, jer oni kao dan produkcije uzimaju dan isporuke dileru. Ne znam dal sme engleski ako ne onda neka se obrise i izvinjavam se
    Poslednja ispravka: nikola0406 (22.8.2010. u 6:13)

  7. #7
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Ma tek si kupio sat,radi servis za bar 5 godina.Moj je proizveden 2001 a kupljen je 2008 isto Omega i ne pada mi na pamet da idem na servis pre 2013 sem ako nesto ne krene da zajebava.Opusti se nije to Invicta,ima ljudi koji imaju speedmaster 30 god i nikada ga nisu servisirali i dalje im radi savrseno.Na 5-6 godina radi servis i ne brini,cesce mu ni slucajno nije potrebno.Samo pomisli koliko si puta servisirao tvoju Omega geneve,verovatno manje od 3 puta za 20-25 god.
    Ja bih voleo da je tako ali nije druze. Ne moras ti raditi servis godinama, sat ce funkcionisati bez problema, ali ce unistavati sam sebe tako suv. Eto moja Geneve je radila neverovatno precizno ali neverovatno, preciznije i od Speedy, ali kad ju je Sale otvorio, haos, suva ko barut, dihtung se raspao totalno, krunica isto, prljavi jako srafcici i tako svasta nesto. Doduse nikakvih tragova habanja na mehanizmu nije bilo, to mi je i on rekao. Citao sam po forumima da je i drugima sat radio bez problema a da je vapio za servisom. Ma ima razlicitih misljenja, ne suprotstavljam se tvom, ja sam negde na sredini, jer ako je Geneve tako lepo radila i posle toliko godina bez servisa i nista joj apsolutno nije bilo, ne bih mogao da se pomirim sa cinjenicom da sa novim legurama metala i uljima sat ne moze i duze bez servisa, ali ipak ga treba odneti pre isteka garancije, tj za dve godine da se otvori i proveri sve, to je moje misljenje. Pozzzz

  8. #8
    Član
    Član od
    27.10.2008.
    Poruke
    277
    Lajkovi
    179
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Ne kazem ja da ne treba nikada raditi servis,ali na 5 godina je sasvim dovoljno za Omegu.Cim sam kupio moju odneo sam je na pregled i servis prvo u identico,pa onda kod mog casovnicara i rekli su mi da je sve u redu i da nema razloga jos uvek za servis,i da je donesem za 2-3 god.Moj sat je star 9 god,a radi zadnje dve,do tada je bio u radnji. Moj deda je imao Seiko 5 koji je nosio 30 godina,nikada ga nije skinuo sa ruke,nikada servisirao a zurio mu je 4 minuta mesecno.Sa njim je i sahranjen.Kada bih morao Omegu da servisiram na 2-3 godine vec odavno ne bi bila kod mene.Nikola znam sta tebe kopka.Hoces sto pre da ti majstor nasteluje sat na +2sec dnevno.

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    @Nikle
    Može sat biti bez servisa 100 godina al' ako se ne koristi,tj. ako ne radi! Ako se koristi svaki dan onda je servis na 5 godina obavezan,naravno ako želiš da ti sat radi kako treba! Moj stari ima Omikron navijač jedno 30-tak godina i skoro ga je odnio na servis(stao je,jednostavno)! Koliko znam,otišla mu je poluga krunice za navijanje i bio je strašno prljav i suv k'o barut! Sajdžija je to sredio(na sreću,negdje je našao rezervnu polugu),a sad stari kaže da je to sasvim drugi sat!!!

  10. #10
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: nekoliko pitanja

    Citat Nikle kaže: Pregled poruke
    Ne kazem ja da ne treba nikada raditi servis,ali na 5 godina je sasvim dovoljno za Omegu.Cim sam kupio moju odneo sam je na pregled i servis prvo u identico,pa onda kod mog casovnicara i rekli su mi da je sve u redu i da nema razloga jos uvek za servis,i da je donesem za 2-3 god.Moj sat je star 9 god,a radi zadnje dve,do tada je bio u radnji. Moj deda je imao Seiko 5 koji je nosio 30 godina,nikada ga nije skinuo sa ruke,nikada servisirao a zurio mu je 4 minuta mesecno.Sa njim je i sahranjen.Kada bih morao Omegu da servisiram na 2-3 godine vec odavno ne bi bila kod mene.Nikola znam sta tebe kopka.Hoces sto pre da ti majstor nasteluje sat na +2sec dnevno.
    Ej ma nije,ok mi je sad,zuri oko 8sekundi dnevno,ali ga ja navijam posle dva dana I tad pred kraj uspori taman da se sve izjednaci. Ma sad sam prezadovoljan,lakse se navija,dugmici stoperice su meksi nego na pocetku Kao vino sto stariji to bolji. Salim se,ali kao da se stvarno razradjuje vremenom.

Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Par pitanja o Rolex satovima
    By Aleksandar12 in forum Rolex
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 18.5.2019., 16:21
  2. Par pitanja o ručnim satovima i automatskim mehanizmima
    By milospinkfloyd in forum Opšti forum
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 29.6.2011., 14:27
  3. Aquastar Seatime, par pitanja
    By DANKO in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 17.4.2011., 7:49
  4. Pitanja u vezi starog Seika
    By Misko81 in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 5.1.2011., 19:11
  5. Festina F16354/6 sat - dva pitanja ?
    By domenico in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 9.10.2009., 0:28

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •