Strana 159 od 260 PrvaPrva ... 59109149155156157158159160161162163169209259 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.581 do 1.590 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1581
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Ocean kaže: Pregled poruke
    I mene čudi, kako je moguće da tako loše izgleda posle godinu dana.
    Da ne bi bilo, da krijem.. evo priložio sam fotografiju garancije .

    Usput upravo sam dobio odgovor od Hamiltonove centrale u Biellu ,CH.
    Za koroziju su rekli da odem kod Swatch-ovog ovlašćenog servisa u Skopju ( Božinovski) . Oni ne prodaju Hamilton, ali jesu oficijalni serviseri i distributeri za Grupu Swatch.



    Evo odgovor za kaiš:
    We would like to inform you that leather is a natural material subject to natural ageing. Depending on your wearing habit, the strap should be replaced regularly for reasons of safety (security of the watch on your wrist), as well as aesthetic and hygiene reasons. In normal, daily wearing conditions it has an average life of six to twelve months.

    Po mome, bez veze odgovor, bla bla . Sat od skoro 500 EUR a kaiš se raspada posle jedne godine.



    Prilog 126027
    Da li si ikada tokom posedovanja sata oprao donju stranu sata? Pitam jer meni to lici na naslage prljavstine i nista drugo. Ne verujem da je kuciste korodiralo.Sto se kaisa tice dobio si vise manje ocekivan odgovor. Garancija ne pokriva kais verovatno ne pokriva ni npr. staklo koje kao i kod bilo kojeg sata mozes ogrebati vec prvog dana.
    __________________________________________________ ________________

    Zare, menja se ako je ostecena ne vidim drugi razlog. Evo sta bi mene brinulo da je moj sat u pitanju. Mislim da je minimalna verovatnoca da lokalni , neovlasceni, casovnicar ima orginalnu Casio krunicu. Drugo, ako je menjao krunicu zbog loseg dihtunga zasto nije promenio samo dihtung. Trece, ako je otvarao sat, a jeste, da li je promenio digtung poklopca? Dihtunzi poklopca se deformisu prilikom otvaranja i ako sat vec ima problema sa prodorom vlage bilo bi mudro promeniti taj dihtung.
    Poslednja ispravka: skydrummer (9.9.2016. u 22:56)

  2. #1582
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sve to i meni nije jasno. Sat je relativno nov, ne znam kolika je sansa da je krunica propala jer sat nije udaran ili padao a prvi put cujem da se krunica menja jer je "u njoj "dihtung koji je propao.
    Kao na zinat, otisao je kod casovnicara koga bih ja licno izbegao u svakom slucaju.

  3. #1583
    Mlađi član
    Član od
    26.9.2013.
    Lokacija
    Skopje
    Poruke
    38
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Da li si ikada tokom posedovanja sata oprao donju stranu sata? Pitam jer meni to lici na naslage prljavstine i nista drugo. Ne verujem da je kuciste korodiralo.Sto se kaisa tice dobio si vise manje ocekivan odgovor. Garancija ne pokriva kais verovatno ne pokriva ni npr. staklo koje kao i kod bilo kojeg sata mozes ogrebati vec prvog dana.
    .
    Eto i ovaj put se ispostavilo da nekad se isplati biti uporan.
    U petak sam jos jednom odgovorio na njihov mejl i objasnio da je prosto neverovatno da sat ovog kalibra ima kožni kaiš koji se raspada nakon jedne godine. Pogotovo što Hamilton daje 2 godišnju garanciju!
    I da sam veliki ljubitelj Hamiltona ( stvarno mi se brand jako sviđa) i da sam hteo da u dogledno vreme kupim Automatic Military serie ( khaki field, i tome se nadam ubrzo).
    Njihov odgovor je bio:

    However, surely we can understand that this is an unhappy situation for you and therefore Hamilton has decided to replace your strap for free as a goodwill gesture.


    Čak su me i pitali dali želim da i pošalju kožnu ili metalnu narukvicu. Svakako sam se ovaj put odlučio za metalnu.

    Ja bi u svakom slučaju u brzom vremenu kupio metalnu narukvicu jer kako se vidi, kožna više nije za preveliku upotrebu. Negde je oko 60-70 eura po internetu.

    Sa ovim po mome, oni su pokazali da su firma koja drži do svojih kupaca....


    Na kraju, pošto nikad nisam čistio donji deo sata ,malo sa strahom sam uzeo četkicu za zube ( hvala skydrummer) i sa malo vode sam očistio sve. Ipak je prljavština. Eto nisam znao da se toliki sloj prašine i prljavštine može sakupiti na satu.
    vladas, VLADAN P, DrAgod and 5 others like this.

  4. #1584
    Stariji član Avatar korisnika Prolaznik
    Član od
    29.5.2012.
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji
    Poruke
    565
    Lajkovi
    1338
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Imam jednu nedoumicu. Candino kvarc, 50atm, Ronda unutra i ono sta me buni je da krunica moze neograniceno da se okrece u smeru ka gore, tacnije ka dvanaestici na ciferu iako je krunica takoreci "zakljucana", nije izvucena kao kad se namesta datum, vreme itd

    Jel ovo normalno?

  5. #1585
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Prolaznik kaže: Pregled poruke

    Jel ovo normalno?
    Jeste.
    DrAgod likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  6. #1586
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Znaju li znalci da li može da se transplantira balans sa "nosačem" sa 2409 na 2416b? Dakle treba mi da prebacim ceo balans sa nosačem i regulatorom?

  7. #1587
    Član Avatar korisnika croarcher
    Član od
    6.12.2015.
    Poruke
    108
    Lajkovi
    1252
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ako je Sergej u pravu,onda ne može

  8. #1588
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    To znam, ali ja bih baš zato izbegao komplikaciju i preselio sve zajedno, ovaj "most" koji nosi balans i na kom je regulator. Oba mehanizma imaju 19800bph, pa tu ne bi trebalo da bude problema. Ja sam nedavno kupio 420059 kome na mehanizmu piše 2432 iako je 2416b, tako da verujem da je tu većina delova zajednička. Posebno što se zna da postoje neretko slučajevi da nosač balansa ima oštru spoljnu ivicu a ostatak mehanizma ima oborenu, oni pakuju šta im dođe pod ruku.

  9. #1589
    Novi član
    Član od
    20.11.2015.
    Poruke
    19
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Podesavao sam dva mehanicka sata koji su malo zurili (po par minuta) Darwila i Raketu dzepnu.
    Darwila sam podesio bez problema klasicno tako sto sam na balansu gornju kvacicu gurnuo malo prema obelezenim znacima iznad. Medjutim kada sam u tom smeru podesio dzepnu Raketu ona je ubrzala jos vise pa sam ukapirao da iako su znaci + i - obelezeni kao kod Darwila podesavanje ide u suprotnom smeru. Dakle, kod Darwila je islo prema obelezenim znacima kako su me nekad ucili i uspeo sam (priblizavanjem kvacice znaku plus u donjem delu gore je islo ka minusu i sat sam usporio) a kod Rakete je trebalo u obrnutom smeru (trebao sam da priblizavam kvacicu minusu iako je ona u gornjem delu isla ka plusu). Da li je to kod Rakete nesto naopako ili se jednostavno mehanizmi razlikuju u nacinu podesavanja. Inace i Raketu sam podesio kasnije kad sam ukapirao da trebam surotno da okrecem od do tada poznate logike.
    Ima li neki tutorijal za podesavanje tacnosti mehanickih satova na balansu? I da... sme li se podesavati metalnim odvijacem, mozda je namagnetisan, nije li bezbednije plasticnim ili drvenim...
    Poslednja ispravka: igorkarbus (19.9.2016. u 16:48)

  10. #1590
    Novi član
    Član od
    15.8.2016.
    Poruke
    15
    Lajkovi
    36
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sat keramički, puklo ono mjesto na kućištu na kom stoji iglica od narukvice, može li se to uspješno zalijepiti čime?

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •