Strana 158 od 260 PrvaPrva ... 58108148154155156157158159160161162168208258 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.571 do 1.580 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #1571
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.048
    Lajkovi
    30920
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ocean, gedajući treću fotografiju rekao bih da su u pitanju naslage prljavštine a ne rđa. Ako je prljavština u pitanju uzmi staru četkicu za zube i sa malo vode reši problem.
    Za kaiš ne znam šta bih rekao. Sa donje strane (a i sa gornje) izgleda kao da je nošen 5 godina a ne godinu dana. Pitanje je da li garancija pokriva kaiš. Pogledaj uslove garancije u papirima koje si dobio zajedno sa satom.

  2. #1572
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.700
    Lajkovi
    11982
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    I mene bas interesuje sta ce odgovoriti. Meni su ruke bas cesto u vodi, pa ne pamtim da mi je neki kais propao toliko kao tvoj, pa jos i za tako kratak period. Za koroziju i njeno nastajanje jos mi je manje jasnije od pohabanog kaisa. Kao potrosaci nismo uopste zasticeni kada reklamiramo neki proizvod, daj Boze da ce tebi uvaziti reklamaciju. Ne znam da li vazi garancija za kais kao sto rece Sky. Javi nam sta si uradio.
    Poslednja ispravka: Elvedin (8.9.2016. u 23:35)
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  3. #1573
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ocean, gedajući treću fotografiju rekao bih da su u pitanju naslage prljavštine a ne rđa..
    To je prvo bila i moja pretpostavka ( fotke su loše) ali računam da čovek koji je imao nekoliko satova ume da napravi razliku.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #1574
    Stariji član Avatar korisnika sin.er
    Član od
    20.1.2014.
    Poruke
    1.869
    Lajkovi
    16456
    Reputacioni uticaj
    91

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat igorkarbus kaže: Pregled poruke
    Imam Darwil cal 7066 FHF 81. Medjutim, jedan majstor je, verovali ili ne, prilikom ciscenja mehanizma uspeo da zgazi balansu i da je unisti. Da li postoji mogucnost da se negde nadje fhf 81 kompletna balansa za ovog Darwila? Drag mi je sat sa crnim ciferom pa bih hteo da ga spasim radi kolekcije
    Jednostavnije ti je uzeti kompletan sat sa tim mehanizmom. FHF81 je vise manje uobičajeni mehanizam

    Poslano sa mog NOA_H44 koristeći Tapatalk

  5. #1575
    Mlađi član
    Član od
    26.9.2013.
    Lokacija
    Skopje
    Poruke
    38
    Lajkovi
    84
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat skydrummer kaže: Pregled poruke
    Ocean, gedajući treću fotografiju rekao bih da su u pitanju naslage prljavštine a ne rđa. Ako je prljavština u pitanju uzmi staru četkicu za zube i sa malo vode reši problem.
    Za kaiš ne znam šta bih rekao. Sa donje strane (a i sa gornje) izgleda kao da je nošen 5 godina a ne godinu dana. Pitanje je da li garancija pokriva kaiš. Pogledaj uslove garancije u papirima koje si dobio zajedno sa satom.
    I mene čudi, kako je moguće da tako loše izgleda posle godinu dana.
    Da ne bi bilo, da krijem.. evo priložio sam fotografiju garancije .

    Usput upravo sam dobio odgovor od Hamiltonove centrale u Biellu ,CH.
    Za koroziju su rekli da odem kod Swatch-ovog ovlašćenog servisa u Skopju ( Božinovski) . Oni ne prodaju Hamilton, ali jesu oficijalni serviseri i distributeri za Grupu Swatch.



    Evo odgovor za kaiš:
    We would like to inform you that leather is a natural material subject to natural ageing. Depending on your wearing habit, the strap should be replaced regularly for reasons of safety (security of the watch on your wrist), as well as aesthetic and hygiene reasons. In normal, daily wearing conditions it has an average life of six to twelve months.

    Po mome, bez veze odgovor, bla bla . Sat od skoro 500 EUR a kaiš se raspada posle jedne godine.



    Pitajte časovničara-img_1544.jpg

  6. #1576
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    To je odgovor koji sam na više mesta viđao. Proveri da od vode nije korodirala iglica pa se to proširilo na kućište. To bi se moralo lako očistiti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #1577
    Stariji član Avatar korisnika Elvedin
    Član od
    1.11.2015.
    Lokacija
    Novi Pazar
    Poruke
    1.700
    Lajkovi
    11982
    Reputacioni uticaj
    25

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    I nije im neki odgovor, znamo i mi kako treba odrzavati kais od koze. Znaci ne prihvataju reklamaciju na kais. Vidi bar neka ti srijede te naslage oko kucista sta god bile, a neki kvalitetan kais se da i napravati kakav taj sat i zasluzuje.
    Ne treba goreti u zelji, s'vremenom sve ce doci...

  8. #1578
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    @Ocean - Pošto sam imao dosta Hamiltona, nisu im svi kaiševi istog kvaliteta i izdržljivosti. Ali - bitno, a to sam naučio na teži način, ruke mi se izuzetno znoje i u letnjem periodu umem da uporopstim kaiš za manje od godinu dana (tako mi se raspao i jedan Hamiltonov kaiš koji je izgledao dosta nalik ovom Oceanovom ali i neki drugi). Meni se čini da je i kod tebe to slučaj. Mislim da je i araphel u pravu - moguće da je prljavština ili rđa od iglice.
    Savetujem ti da za leto nosiš nato ili metal, koža samo u hladnijim mesecima (bar ja tako radim).

    I svakako javi šta su ti rekli kod Božinovskog!
    Ocean likes this.
    No time to lose

  9. #1579
    Član
    Član od
    27.2.2013.
    Poruke
    243
    Lajkovi
    384
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom

    Ja nikako nemam srece sa mojim satovima
    Neverovatna stvar se desava a casovnicari, bar ovi kod mene, govore da je sve u redu, da ni oni ne znaju sta je, da je to elektronika, jer u oba sata kvarcni, i a nema tu mnogo opcija za popravku i bla, bla!!!!!
    Radi se o sledecem: Imam festinu f16489 i Casio EF328d , neverovatno, ali i jedan i drugi sat imaju iste simptome.... pri blagim potresima satovi prestanu sa radom, onda ja provalim da ne rade, pa ih malkice protresem ili onako blago prstom kucnem i oni prorade i tako u nedogled, po 2, 3 puta na dan. Sada sam vec nekako i izgubio poverenje u tacnost i upste svrhu tih mojih satova. Desava se i to da umeju da pri nekim potresima stanu, pa to neko vreme dok nisu radili kasne, a onda u medjuvremenu prorade i onda me zeznu , pokazuu neko vreme sa odredjenim zakasnjenjem.
    Kad satov ostavim u mirovanju, kad ih ne nosim, rade tacno u sekundu... Znaci samo je problem dok ih nosim na ruci i sa tim blagim potresima . Nadam se da sam vam detaljno obrazlozio svoj problem i zamolio bih sve clanove koji imaju ideju sta bi moglo biti da napisu.
    Unapred zahvalan svima.

    Inace sam baterije i na jednom i drugom satu menjao kod istog casovnicara i to je sve krenulo od onda kada sam poceo kod njega da menjam, jer sam pre toga menjao u servisima u Bg, jer sam pre toga tamo i studirao. Ali opet ne verujem nni da je do tog casovnicara, jer burazer ima isto FESTINU Tour de France, model za 2010. god. i isto menja bateriju kod tog casovnicara, ali je kod njega sve u redu, nikda nije imao slicnih problema sa im satom...
    Poslednja ispravka: RUS (9.9.2016. u 15:20)

  10. #1580
    Član Avatar korisnika zarekg
    Član od
    19.6.2014.
    Lokacija
    KG
    Poruke
    383
    Lajkovi
    717
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Danas kolegi usla vlaga u sat, zamaglilo staklo, radi se o obicnom dres Casiu, star godinu-dve najvise. Posaljem ga ja odmah kod casovnicara ali "moj" casovnicar ne radi. Jedan mu kaze da samo izvuce krunicu i tako ostavi a drugi kaze da mu je zamenio krunicu jer je u njoj dihtung koji je popustio i naplati 350 dinara.
    Ne radi se o ceni nego me interesuje da li je moguce da se menja krunica kada sat ne dihtuje ili je ovaj hteo da opravda 2 minuta posla za skidanje i brisanje stakla?

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •