Strana 225 od 260 PrvaPrva ... 125175215221222223224225226227228229235 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 2.241 do 2.250 od ukupno 2591
Like Tree1055Likes

tema: Pitajte časovničara

  1. #2241
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ja sam recimo Casio GG1000 kupio u Podgorici kod ovlašćenog prodavca za 240€. Dobio sam 20% popusta, treba samo pitati. Preko "gray" prodavaca bio je nešto povoljniji, al ne toliko kad se doda poštarina i carina. Pored garancije upitna je i originalnost, Mudmaster je dosta kopiran sat, kopije su funkcionalne i teško prepoznatljive, na forumima je dosta razočaranih kupaca sa e-bay. Takođe se izbjegavaju reparirani satovi kao i oštećenja prilikom slanja, razlike u modelu, boji, veličini itd.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  2. #2242
    Mlađi član Avatar korisnika cefaleksin
    Član od
    19.1.2014.
    Poruke
    54
    Lajkovi
    391
    Reputacioni uticaj
    11

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sto se tice kontakta sa navedenim sajtom, javljali su se uredno i brzo, ali sat mora da se salje nazad u Bruklin uz neki obrazac koji su mi poslali. Ja sam svestan rizika koji sam preuzeo kupujuci sat na ovom sajtu (kupio sam 6 satova na ovom i jos jednom sajtu i ovo mi se prvi put desilo), jednostavno ukupna cena je bila upola jeftinija nego u prodavnici bilo gde kod nas. Samo sam zeleo da cujem ako ima nekog od casovnicara da li se susretao sa ovakvim kvarom na satu i ako jeste sta bi preporucio popravku ili slanje nazad. Ja cu svakako otici do casovnicara do susednog veceg grada. Hvala na odgovorima i savetima svima!
    eee likes this.

  3. #2243
    Član
    Član od
    25.2.2020.
    Poruke
    129
    Lajkovi
    402
    Reputacioni uticaj
    29

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat Baron kaže: Pregled poruke
    Ja sam recimo Casio GG1000 kupio u Podgorici kod ovlašćenog prodavca za 240€. Dobio sam 20% popusta, treba samo pitati. Preko "gray" prodavaca bio je nešto povoljniji, al ne toliko kad se doda poštarina i carina.
    Citiram Barona jer je u par dana nekoliko puta napisao slicnu poruku, ali pitanje je i za ostale kolege, posto sam nebrojeno puta naleteo na izjavu da su dobili dobar popust. Kako? Udjes u prodavnicu i pitas: "Posto je ovaj sat? A jel' moze jeftinije?"?
    Priznajem da nisam najvestiji cenkaros na svetu, ali nisam ni toliko sakat da ne bih umeo da spustim cenu, ali nekako mi ne ide da ovlascenom distributeru obaras cenu sata kao da kupujes dzak krompira na pijaci. Ne kazem da mi ih je zao, niti da im cene nisu "naduvane", ali ne ulazi mi u glavu ideja da tek tako dobijes 20% popusta za nesto tako skupoceno samo zato sto si pitao.
    Ja sam relativno nedavno imao vrlon specificnu situaciju pri kupovini automobila, gde sam popizdeo na prodavca koji je konstantno okolisao i trudio se da mi ne da neke odgovore, pa sam na kraju otisao kod drugog dilera i otvoreno rekao: "zelim da kupim taj auto, ali morate mi reci to-to-i to i kakvu mi pogodnost mozete ponuditi u odnosu na drugog dilera?" i dobio sam informacije, ali od popusta sipak-ni zimske gume nisam ucario

  4. #2244
    Istaknuti član Avatar korisnika piksi
    Član od
    9.7.2014.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.286
    Lajkovi
    29465
    Reputacioni uticaj
    691

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    davorb, veruj da u Beogradu, kog god AD da sam pitao da li može da se dobije popust, odgovor je bio potvrdan. Da im ne navodim imena, ali po markama će se lako prepoznati. Seiko, Alpina, Longines, Tag, Hamilton, Breitling, Omega, Rolex.
    Kao što si i sam naveo, njihove marže su poprilične, i obično imaju dosta prostora za pregovor oko cene, posebno ako im neki modeli duže stoje u prodaji.
    Obično i prodavac ima neka ovlašćenja da malo spusti cenu, a uz konsultaciju sa menadžmentom ta cena može da se još malo koriguje. Možda popuste još nešto malo za keš plaćanje, zbog provizije na plaćanje karticom.

    Probaj, neće da tuku, provereno.
    sdbiba, Haifisch23 and davorb like this.

  5. #2245
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sve što je Piksi rekao stoji. Ja sam recimo u Bomaru tokom vremena kupio solidan broj satova i upoznao malo neke od prodavaca. Imao bih običaj da uđem u radnju i pogledam neki sat, a oni već sami kažu da za starog kupca može malo bolja cena.

    Možda nije svakom prijatno da to uradi, ali da, treba jednostavno samo pitati.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
    sdbiba and davorb like this.

  6. #2246
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Sat Breitling koji sam uzeo nedavno kasni 9 sek dnevno. Znao sam da mu treba servis već prilikom kupovine. Kontaktirao sam se sa majstorom kod Malbasica i dobio ok ponudu za servis. Problem je sto zbog ove sve situacije ne mogu da odnesem sat a pitanje da li ću moći i na ljeto. Koliku štetu pravim nošenjem sata. Sat konstantno gubi 9 sek. Znam da servis nije radjen otkad je sat kupljen.
    Pitajte časovničara-440a29b7-c2cb-4414-8f0b-83751a18b947.jpg

  7. #2247
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ništa mu neće biti još nekoliko nedelja-meseci dok ne budeš mogao da ga odneseš na servis. Gde se sad trenutno nalaziš??? Ako si u BG ili NS ima i tu dobrih sajdžija, koji mogu da ti odrade servis.
    Ivke1 likes this.
    Omega rules !!!

  8. #2248
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Citat don Alberto kaže: Pregled poruke
    Ništa mu neće biti još nekoliko nedelja-meseci dok ne budeš mogao da ga odneseš na servis. Gde se sad trenutno nalaziš??? Ako si u BG ili NS ima i tu dobrih sajdžija, koji mogu da ti odrade servis.
    Vidiš od koga treba da se čuvaš u haustoru

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    Ivke1 likes this.

  9. #2249
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27286
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    Ivke1 likes this.
    Omega rules !!!

  10. #2250
    Stariji član Avatar korisnika Ivke1
    Član od
    24.6.2018.
    Poruke
    774
    Lajkovi
    3124
    Reputacioni uticaj
    9

    Određen forumom Re: Pitajte časovničara

    U Stockholmu sam, da sam na našim prostorima već bi bio na servisu.
    Sacekajte da ga sredim pa ćemo ga pustiti dalje. Nije mu servis nikad radjen ali nije ni nošen puno. Očuvan je, još da ga sredim pa vam šaljem adresu.

Slične teme

  1. Kvalitet alata za časovničare
    By DrAgod in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 24.5.2021., 21:06
  2. Kako postati uspešan časovničar?
    By AleksaM in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 24.8.2020., 12:20
  3. Nikolas G.Hayek škola za časovničare
    By watchmag01 in forum Vesti, objave
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 18.9.2012., 8:32
  4. Mali časovničar
    By VLADAN P in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 26.2.2011., 11:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •