Strana 12 od 14 PrvaPrva ... 2891011121314 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 111 do 120 od ukupno 134
Like Tree395Likes

tema: Kako napraviti kaiš za sat

  1. #111
    Novi član
    Član od
    1.3.2010.
    Poruke
    1
    Lajkovi
    7
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    POZDRAV SVIMA! Druze Sofronije, prateci vas razvoj i 'patnju' sa pravljenjem kaiseva za satove, odlucih davam pokusam pomoci. Ovde u B.luci ima par prodavnica koje prodaju konce za obucare i galanteriste. Posaljite mi na pp sta vam treba od konaca- boje i debljine pa da vam probam nabaviti. Kaisi su vam vrlo interesantni. Neznam da li stavljate medjumaterijal izmedju dva sloja koze. On se zove KONIT i sluzi da dodatno ucvrsti kozu, pogotovo ako je koza meka. toliko od mene

  2. #112
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    hvala borise.
    drago mi da je ovo malo kucnog petljanja animiralo jos malo konkretnog "navijanja". malo sam se proteklih sedam dana rvao sa temperaturom ali nije bilo "iglicarenja" po meni lici mi da ce se za par dana moci ponovo u sedlo
    javicu se na pp, sve najbolje,
    sofronije

  3. #113
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Pozdrav svima,
    radilo se u medjuvremenu ali je namerno opredeljena pauza u pokazivanju kucnih kreacija kada su kaisevi u pitanju. Krivac Boris. Covek je bio toliko dosledan u svom opredeljenju da konkretno pomogne da mi to povremeno izazivalo nevericu kako se to zbilja i dogadja. Elem, par dana nakon njegove poruke javio se i saopstio sta je sve kupio u pominjanoj radnji. Nesto kasnije i da je "nekih sitnica" spakovano ali se radi na organizaciji dotura. Organizova Boris cak i to i danas kutija dopremljena skoro na noge. Jos uvek me povremeno obuzme osecanje kako je to nestvarno, san, sala,.... ali spulne konaca predivnih boja, komadi koze, ostalog materijala, kopci, vraca u stvarnost i donosi uverenje da je takvo nesto ipak moguce.
    Treba li da kazem kako nije zeleo nikakvu materijalnu nadoknadu za sve to sto je uradio ? Tacno tako je postupio a lakse bi mi bilo da jeste rekao koliko to sve kosta. Novac mi je apsolutno nebitan u ovoj prici ali gest coveka koga nikada nisam ni cuo ni video neminovno uzrokuje emotivna osecanja da za Srbe nije bas sve izgubljeno, vraca malo i u prosla vremena i cuvenu izreku ***es zemlju koja Bosne nema.... tako nekako.

    Nemojte zameriti, osecao sam potrebu da ovde kazem kako na forumu ima ljudi velikog srca i shvatanja koje ne poznaje egoizam.

    Borise, druze, jos jednom veliko hvala za uradjeno i iskreno se nadam da cu biti u prilici da uzvratim necim dobrim.
    Sve najbolje Tebi i Tvojima,
    Sofronije
    milan zmaj, RUS, VLADAN P and 3 others like this.

  4. #114
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Strela je stigla od herr kapmanna sa tri kaisa koji nisu odgovarali zbog duzine pa je bio red da se to kompletira. U trecoj boji ce dobiti uskoro pa manji problem uskladiti kais sa odecom.
    Kombinacija sa dve nijanse konca i kozom koja na slikama nije toliko ubedljiva kao uzivo.
    Kako napraviti kaiš za sat-img_5273_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5274_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5275_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5276_1.jpg
    Slican pristup zbog okolnosti u kojima se strela nosi:
    Kako napraviti kaiš za sat-img_5281_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5282_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5284_1.jpg

    Za vremesnog kirovskog se naslo koze sa patinom:
    Kako napraviti kaiš za sat-img_5277_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5278_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5279_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5280_1.jpg

    I tako.... iglicari se
    milan zmaj, eee, RUS and 8 others like this.

  5. #115
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Navala rusa na odelca, sada i skladna raketa moze u setnju

    Kako napraviti kaiš za sat-img_5287_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5285_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5286_1.jpg

    Hvala Borise, lakse se sada dise kada treba boje uklopiti.
    eee, RUS, vladas and 8 others like this.

  6. #116
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Kako dobro izgleda na tom kaisu
    Svaka cast, boje su odlicno uskladjene.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  7. #117
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    nekada davno neko je rekao : ˝ma ti to ne mozes˝.

    sad mi dodje da ti napisem da ti sigurno ne umes da napravis in house made in serbia
    sa nekim turbijoncicima... ipak, nije jos vreme da ti se tako pise. ne bih da te skrenem sa pravog
    pravog puta za crni pojas u obradi koze. in house , ju jutsu, krav maga i tako to kasnije...



    bravo !

  8. #118
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Svabo se u kolekciji tretira kao pripadnik manjine pa posto mu nije narasla ambicija da se ostali pridruze njemu po nekakvim njegovim uslovima, resismo da ga upristojimo.

    Kako napraviti kaiš za sat-img_5294_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5291_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5293_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5292_1.jpg

    okrenusmo red stvari pa se konac uklapa sa kucistem. nadje se jutros komsija da pridrzi zbog svetla pa eto
    Shmizla, RUS, pugo and 5 others like this.

  9. #119
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Uživanje je gledati sa koliko ljubavi to radiš. Nemac je dobio zaista lepo odelo, a dizajn kaiša je takav da se može nositi i uz novije satove.

    Istakao bih i prvi kaiš za strelu, gde si napravio odličnu kombinaciju bunda i ove ruske klasike.

    A za ostale kreacije takođe sve pohvale
    Markoni BG likes this.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #120
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Hvala Neso.
    Pa nije mi ni obaveza ni opterecenje i zato pokusavam sto bolje uskladiti tu pricu oko satova. Usput i eksperimentisem i nastojim da ne zalutam u serijsku proizvodnju pa kolekcija kao u uniformi Stalno obaveze ali nadje se malo vremena i za igle i konac.
    Neša likes this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •