Strana 10 od 14 PrvaPrva ... 67891011121314 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 134
Like Tree395Likes

tema: Kako napraviti kaiš za sat

  1. #91
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Ko me gurnu, oca mu...
    Ovo nesto kao u pozoristu - kad clanovi utihnu Dobro, de, nije razlog da ja ne budem jos bandoglaviji u borbi sa iglom i koncem posto majstori nece da "akaju" masinu malo debljim koncem. Nesto ideja je potisnuto zbog takve logistike pa se nemonivno i dalje petlja onim cuvenim kuhinjskim alatom Kod mene je nezamislivo i iglu za sivenje koze kupiti pa se "alat" dopunio iz zenskog pribora, onako kako je red da supruga to ne zna

    Kako napraviti kaiš za sat-img_5232_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5228_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5227_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5230_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5231_1.jpg

    Maneken za ovi priliku je vec vidjena Mortima u mojoj kolekciji. Drag mi ovaj kais zbog "pedigrea" materijala, svakako da moze bolje ali, eto, zadovoljstvo da nesto sam ispetljas bas lepo.
    Da ne prepadam one koji znaju da cene kvalitet. Za kais je iskoriscena kozna torba za RAP iz prve kolicine kada su uvodjene automatske puske. Kasnije je to menjano a na prvoj slici je torba "oficirka JNA", takodje dobijena za "preradu" sto mi svakako nece pasti na pamet da uradim pa makar sat pricvrstio selotejpom za ruku.
    I sada mi, sa ove vremenske distance, izgleda neverovatno koliko je kvalitetan materijal koriscen za delove opreme, kako je to zanatski radjeno i po definisanim SNO i za najmanji deo opreme. Odnos nekadasnje drzave prema svojoj vojsci. Sadasnjost nebih da komentarisem....
    Shmizla, popovac 76, RUS and 10 others like this.

  2. #92
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Ovo odlicno izgleda, svaka cast
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #93
    Administrator Avatar korisnika Shmizla
    Član od
    25.2.2008.
    Lokacija
    Beograd, Srbija / Belgrade, Serbia
    Poruke
    7.360
    Lajkovi
    11832
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Baš si dobro ovo odradio! Pedantno!
    Lepo mu stoji!

    Samo napred!

    Edit: Lepa je boja kože.

  4. #94
    Stariji član Avatar korisnika luger
    Član od
    23.8.2010.
    Poruke
    638
    Lajkovi
    1384
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    sine, ´oces zolju da dokusuris restlove ex jna ?



    drago mi je da je torbica pod zenevskom konvencijom, a sto se ostalog tice, skode mi moje
    favorit 4.2 turbo, sve si bolji i bolji...

  5. #95
    Mlađi član
    Član od
    23.12.2010.
    Poruke
    91
    Lajkovi
    1061
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Izgleda odlično, samo me interesuje čime si premazao ivice i unutrašnjost kaiša pa tako dobro izgleda?

  6. #96
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    hamann
    unutrasnjost kaisa nije premazana, to je "postava" ( cuo sam da to majstori tako zovu ) ustvari vrlo tanka koza koja sluzi da prekrije onu donju, rosavu, stranu koze. ovde je crna jer mi se tako uklapalo sa bojama a stradao moj notes posto nemam gde da kupim kozu

    ivica je premazana bojom za kozu i to je jedino sto sam uspeo "regularno" naci u prodavnici. ovu proizvodi beohemik iz zemuna i nasao sam u prodavnici boja i lakova, bocica 50ml i mirise lepo. ako malo duze radis a ne provetris prostoriju milina jedna, k'o drogirano pile mozda ti koristi i dodatni info - ja sam umakao stapic za usi, malo upredem vatu da ne maze previse, i onda rolam po ivici. mozda ima pametnije resenje, meni ovo zavrsi posao.
    GIvan, VLADAN P and Zagor like this.

  7. #97
    Mlađi član
    Član od
    23.12.2010.
    Poruke
    91
    Lajkovi
    1061
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Hvala na odgovoru,
    Kojim lepkom je lepljena ta tanja koža za kaiš?

  8. #98
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    hamann
    izvini sada sam tek vikeo pitanje. koristio sam sintelan i dosta dobro odradi ako se postuje postupak koji je naveden na pakovanju. mana je, kao i svih kontaktnih lepila, da nemas mogucnost postaviti povrsine pa ih eventualno pomerati zbog boljeg uklapanja ivica. malo strpljenja i planiranja pa se izbori i sa tim.

  9. #99
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    Zbilja je zabavno ziveti u zemlji medj' sljivama gde, do juce, i najobicnija sitnica sada predstavlja pravi izazov i podvig. Kakav li monoton zivot vode ljudi koji u svom okruzenju imaju dostupnost i izbor stvari koje postanu predmet interesovanja, nikako mi nije jasno. Dakle, pomeranje "snajderskih" aktivnosti je bilo neminovno zbog potrage za koncem. Zahtev vrlo slozen - crveni, br.15, moze i 10 ili 20, kolicina 1-2m a moze i kalem. Kada sam vec mislio da je nemoguca misija, nadje se uvoznik. Covek sve moze, ima da ima i ako trenutno nema. Ali ( uveko to "ali" ! ) covek iz price "avioni,kamioni,jedrilice u niskom letu, hoce da mi izadje u susret i pomogne nego on radi na kutiju. Hocu reci - izvoli kutiju konca a to je nekih 12.000m za trazeno kalemce. I ta "spremnost" je dosla tek kada sam ga malo naucio kako moze da mi proda posto nisam pravno lice. Posto nisam bio raspolozen da poentiram praveci ubedljivo najvecu glupost medju do sada uradjenim, nije bilo druge nego traziti pomoc prijatelja tj. supruge. I ta pomoc me kostala posledicnog paketa iz Top sopa pa sada imamo stvar vise u kuci koja nam smeta ali bar nije magacin konca
    Za realizaciju planiranog na ovom kaisu morao se dopuniti i onaj "majstorski" alat bitnom alatkom. Posto se radilo o duzem stepu trebalo je pravilno izbockati rupice za provlacenje konca. Bockanje iglom uz lenjir je kao hvatanje buve bokserskom rukavicom pa se moralo osmisliti nesto sto vec postoji kod ozbiljnih majstora. Pomogao zupcanik starog budilnika jer imao najprihvatljiviji razmak zuba, ostatak bravure u pravljenju alatke jasan sa slika. Ne znam kako majstori nazivaju ovu alatku a i nije mi bilo presudno da da bih ovo proterao preko koze pa u liniji dobio pravilno razmaknute rupice. Ostatak busenja je mnogo lakse odradjen iglom.
    Dakle, silom prilika a i za prvu pokaznu vezbu vodjenja duzeg stepa, koriscen je kudeljni konac koji za ovaj posao ima sve moguce mane sem jedne - boje koju sam trazio. Na slikama ce se uociti i neravnomernost u stepu koja je nastala jer nisam smeo zatezati konac koliko je potrebno plaseci se da ne pukne. Uostalom, pogledajte.

    Da, posebno - sve prethodno sam napisao ne sa namerom da nekoga od drugara obeshrabrim u pokusaju da uredi nesto slicno, naprotiv. Samo sam hteo da ukazem na to da trebate najpre biti spremni na dodatna iznenadjenja zbog stvari za koje ste mislili da su obicne sitnice ili se bar podvode pod "normalno".
    Maneken seiko 007 sa cuvenim crvenim koncem koji ce biti skinut kada se mozda i nadje tog potrebnog konca.

    Kako napraviti kaiš za sat-img_5235_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5236_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5242_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5240_1.jpg

    Pominjana kucna alatka od rashodovanih svtari. Dejstvuje uspesno.
    Kako napraviti kaiš za sat-img_5243_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5244_1.jpg

    I tako... idemo dalje, kriza nas jaca

  10. #100
    Član Avatar korisnika sofronije
    Član od
    22.12.2011.
    Poruke
    174
    Lajkovi
    625
    Reputacioni uticaj
    62

    Određen forumom Re: Kako napraviti kaiš za sat

    U poseban prilog mora junior sa svojim vostokom koji je pominjan u mojoj kolekciji. Nadjosmo plavu gurtnu pa dete gotovo prestaja kraj mene dok "opravismo" pricu.
    Zbog debljine ove meke gurtne nije se moglo dvostruko ispod sata pa smo napravili ovakvu krajnje jednostavnu a efikasnu varijantu. Na slikama je sve valjda jasno a u praksi vec provereno da krajevi sa dvostrukim gurtnama ne dozvoljavaju satu da klizne jer se ponasaju kao granicnici. Ostatak price je vec vidjen a boja kaisa nije bas marine ali i ne strci mnogo od mornarickog cifera.
    Junior zadovoljan, glavni je u razredu sa military satom.
    Kako napraviti kaiš za sat-img_5246_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5247_1.jpg Kako napraviti kaiš za sat-img_5248_1.jpg

    Ostade najmladji sa satom na kome Paja Patak. Ako se i on seti da uz puske ide nesto drugo ....
    RUS, sima hrabri, VLADAN P and 3 others like this.

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •