Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 40
  1. #31
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.492
    Lajkovi
    36956
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    oko 8700 doll

  2. #32
    Novi član
    Član od
    13.11.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Sat koji trenutno nosim svakodnevno i ujedno sat gde sam se najvise opekao sto se vrednosti tice je Tissot PRS 200
    Tissot-PRS-200-T17148653.jpg
    Svojevremeno sam ga platio 1100 Jordanskih dinara, sto je oko 1500 USD a u to vreme to je bilo oko oko 1650EURa, jos je to bila 'promo cena sa popustom'?!? Da bi samo nakon godinu dve cena pala na oko 300 eura, a danas se moze naci za 20tak hiljada dinara. Nadam se da me sad razumete sto se raspitujem za padanje vrednosti satova.

    Sto se tice satova koji su mi zapali za oko, krenuo bih od Braitlinga Cronomat01 i Blackbirda Limited Edition:
    breitling-chronomat-01-limited-edition-steel.jpgBraitling-blackbird-limited edition.jpg
    Mada moje misljenje o Braitlingu, ispravite me ako gresim, da je to visoko iskomercijalizovani brend, ne toliko kvalitetan koliko je popularan.

    Onda su tu 3 modela Tag Hauera: Link Automatic, SLR i jedini cetvrtasti sat koji mi se dopada Monaco LS:
    TagHauer-LinkAutomatic.jpgTagHauer-calibreS.jpgtag-heuer-monaco-ls-chronograph-calibre-12-watch.jpg

    Monaco LS Chonograph je jedan od kandidata za uzi izbor.

    IWC Big Ingenier i Grand Complication:
    IWC-big-ingenier-chronograph.jpgIWC-grand-complication.jpg
    Ne znam sta bih posebno o njima rekao.

    Predstavnik Omege je De Ville 4 Counters Chono

    Omega De Ville 4 counters.jpg

    Ulysse Nardin Black Ocean i El Toro:
    UN-BlackOcean.jpgUN-elToro.jpg

    I onda slede satovi za koje nikada nisam cuo a dopadaju mi se na izgled:
    Concord C1, Franc Vila El Bandito, Louis Erard 1931 Jubile
    Concord-C1.jpgFrancVila-FV EVOS-El Bandito.jpgLouisErard-1931 Jubile.jpg

    Louis Moinet Jules Verne Instrument 1, Perrelet Double Rotor Titan, Pierre Derouche Grand Cliff Retrograde.
    LouisMoinet-JulesVerneInstrument1.jpgPerrelet-DoubleRotorTitan.jpgPierreDeroche-GrandCliffDoubleRetrograde-Skyscrapers.jpg

    E sad treba biti pametan i izabrati sat, i kao sto rekoh da nisam neki poznavalac pa sam zato i trazio savet strucnjaka kako bih napravio neki uzi izbor od 3-4 modela koje bih otisao da probam i tada napravio konacan izbor. Kupovinu cu najverovatnije obaviti krajem januara u Nemackoj ili Svajcarskoj.

    Hvala unapred na pomoci
    i na razumevanju


    Napomena:
    Za neke satove ne znam koliko vrede pa moze da se desi da sam postavio neki sat koji vredi mnogo vise nego sto mi je budzet.

  3. #33
    Novi član
    Član od
    13.11.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    oko 8700 doll
    Milane ono sto sam ja nasao je da je ovaj sat oko 9000 USD:
    Zenith.jpg
    dok za ovaj koji mi se dopada ne mogu nikako da nadjem cenu. Jedina razlika je koliko ja vidim u ovom pokazivacu energije.
    zenith-class-traveller-open-multicity-alarm.jpg
    molim te ostavi mi link ako ima negde njegova vrednost.

    Pozdrav

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    ja ti nisam objektivan za tolike pare bi uzeo samo zenith.bilo koji el primero i dan danas najbolji automatic chronograph.pa rolex je u svoj ponos daytonu njega ugradjivo a tvrdim da je bolji od njihovog mehanizma koji sad ugradjuju.trebo bi ovih dana da idem do pg pa cu uzeti br telefona od radnje koja ih zastupa pa se raspitaj za cene.tu isto imas pravo na povracaj poreza plus popust daju svima.

  5. #35
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    bez grama dileme ja bi uzeo ulisa El toro. ali taj ti je ~25 soma eura. sto se tice price o breitlingu tacno je da je visoko komercijalizovan i da za te pare koje das za breitling mozes kupiti neki drugi cak i kvalitetniji sat (no taj sat ce zasigurno imati jednu kardilanlu manu, nece biti breitling a ni rolex niti zenith niti ulis niti bilo koji drugi "jak" svajcarac). ne bih se slozio da breit nisu kvalitetni, to ne, evenutulano ta b01 serija, ovi na eta mehanizmima rade savrseno, ja imam breitling pa ti kazem iz iskustva. zasto se ne opredelis na ovaj Maxi Marine Diver, submariner ili el primero? to su po meni najbolji predlozi

  6. #36
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Pogledaj obavezno i JLC modele.Prava manufaktura s kojom nema greske.
    Ja bi osobno neki model s alarmom jer im je zvuk vrhunski a komplikacija korisna.

  7. #37
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Nazalost iako imas dosta novca u planu da potrosis ,nisi sebi ni malo olaksao ima jako puno modela koje si ovde predstavio koji ti se svidjaju.
    Moram da primetim da si predstavio dosta saroliku grupu satova ,prosto mi je neverovatno da ti se svi ovi satovi svidjaju ali naravno ukusi su razliciti.
    Kako god ja bih preskocio Perrelet,Louis Erard 1931 Jubile (koji mi je vrlo lep) mislim da ce oni najise gubiti na vrednosti.

    Od ovih koje si ti predstavio opredelio bi se za IWC Big Ingenier i Grand Complication,pre za ovaj drugi ali mi se cini da ti malko izlazi iz okvira koji si nameravao da potrosis,tako da preostaje jedino Big Ingenier koji je sjajan.
    Jos jedan sat koji bi ja uzeo ,a mozda ti se svidi sa cenom je isto oko 3000e je
    IWC Pilot cronograph
    Iwc pilot.jpg

    Sto se tice Breitling-a ja i dalje mislim da je to dobra kupovina ,posebno kada poredis sa tim kako drzi cenu.
    Licno bi se mozda pre opredelio za prethodnu verziju chronomata sa 7750 mehanizmom, sto se tice novog B01 sacekao bi jos koju godinu da se otklone decije bolesti novog mehanizma.

    Sat koji mi se jako svideo i mislim da je odlicna kupovina ,a pri tom je cak ispod tvog budzeta vrlo efektnog i nesvakidasnjeg dizajna je Seiko Ananta

    Problem je ne mogu da predvidim kakva je njegova vrenost u buducnosti.

  8. #38
    Novi član
    Član od
    13.11.2010.
    Poruke
    7
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Znao sam da cete stati sa predlozima cim ja kazem sta mi se dopada

  9. #39
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Ne postoji sat ili proizvođač za koji sa sigurnošću možeš da kažeš da će držati cenu na duži vremenski period ili za koji može da se tvrdi da će sutra vredeti više nego li što je danas plaćen. Danas je Rolex možda jedini proizvođač kojem u ovom trenutku cena najmanje pada a čiji modeli stari par decenija dostižu cene i po par desetina hiljada € ali niko ne zna šta sutrašnjica nosi niti da li će trend koji vlada danas biti zastupljen i u budućem vremenu. Danas je to Rolex, sutra može biti GP a prekosutra Kia.

    Moj predlog bi bio da se ograničiš na par proizvođača i to Glashutte Original, Zenith, Rolex, JLC i GP. To je to i dalje od ovih proizvođača ne bih tražio. Takođe se ne bih zaletao ka satovima svemirskog izgleda već bih išao na klasiku i jednostavnost jer je to ono što će uvek biti na ceni. Lično mi se dopada Zenith El Primero Striking 10th tako da bih njega prvog preporučio (hint, logotip foruma), zatim Glashutte Original Senator Sixties Square Chronograph ili Glashutte Original Senator Sixties Panorama Date, Jaeger-LeCoultre Memovox alarm ili JLC Master Memovox International, Rolex Submariner, eventualno Sea Dweller. Eto, par predloga ovako na brzinu.

    Rekao si da ćeš kupovinu obaviti krajem januara, tako da još uvek ima prostora za traženje satova i nove predloge. Videću da razmislim još malo i da postavim par novih predloga u narednim danima.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Pomoc oko izbora skupljeg sata

    Ja bih ti isto preporucio sto i dragon.JLC,Zenith(samo ne defy molim te),GO,GP,moze i Rolex ali poslije ovih prvo nabrojanih.Ne zato jer je losiji nego su ovi malo elitniji.Stekao sam dojam da su ti kronograf modeli zanimljivi pa mozda je bas Zenith sa svojim legendarnim mehanizmima dobar izbor.

Strana 4 od 4 PrvaPrva 1234

Slične teme

  1. Pomoc oko izbora pilotskog sata
    By sima hrabri in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 14:36
  2. Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?
    By petar p in forum Japanski satovi
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 10.11.2010., 10:39
  3. Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...
    By crane in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 17:24
  4. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •