Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1
    Mlađi član Avatar korisnika Aleksandar S
    Član od
    22.11.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    43
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Casio, Lorus ili nešto treće?

    Pozdrav svima. Dvoumim se oko ova dva ručna sata. Pre nego što napišem koji su to u pitanju, želim da napomenem da sam svestan toga da navedeni satovi spadaju u niži rang i da nema potrebe da pišete kako bi trebao da dodam još 200e, jer ne želim to. No, da se vratimo na temu. U pitanju su ova dva modela:

    http://www.satovi-online.com/catalog...l1a-p-731.html

    http://www.vitanov.rs/shop/satovi/pr...productid=1611

    Kasio računam da je proverena marka, ali za ovaj lorus nisam siguran. Voleo bih da mi neko napiše svoj predlog/sugestiju. Može i neki vaš predlog, cena oko do 7500 rsd. Svaka pomoć je dobrodošla.

  2. #2
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Pozdrav i tebi.
    Sto se tice izbora:a cuj tu su negdje tako da nemozes puno pogrijesiti ako izaberes onoga koji ti je ljepsi.Tako bi ja odabrao izmedu ova dva,a treba naglasiti da Casio ima 200m i normalne lugse tako da mozes remene mijenjat po zelji sto nije mala stvar ako ti se osteti originalni remen.

    Edit: pa nebi valjda 200e dodavao pa opet neki "normalan" sat uzeo.Dodaj 20 000e i uzmi "pravi"sat Cecil Purnell koji je koristio kineske tourbillone dok ga nisu prokuzili
    Poslednja ispravka: jole777 (22.11.2010. u 17:09)

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika Aleksandar S
    Član od
    22.11.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    43
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Hvala na brzom odgovoru. Nisam u prvi mah primetio da je lugs na Casiu normalan u odnosu na Lorus. Mislim da ću taj i naručiti.

    Inače, ne bih dodavao 10 000e, skroman sam ja. Baš pre dva dana videh u Dresdenu Poljot Aviator Chronograph Auto kolekciju. Mislim da bih bio zadovoljan i sa tim


  4. #4
    Član Avatar korisnika sonebg
    Član od
    31.10.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    144
    Lajkovi
    122
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Ja mogu da ti kazem sve naj o LORUSU kojeg koristim nesto vise od godinu dana. Lep, izdrzljiv, tacan. Ali u ovom tvom "dvoboju" glasao bih za CASIO zbog izgleda. Zaista lepo izgleda.
    P.S Da li ga ima u varijanti sa metalnom narukvicom?

  5. #5
    Mlađi član Avatar korisnika Aleksandar S
    Član od
    22.11.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    43
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Ja sam takođe prvo pomislio na metalnu narukvicu. Poslao sam im mejl, pa ću videti šta kažu. Mada, i sa ovom kožnom zaista lepo izgleda. Ako neko ima drugi sat u planu u ovom cenovnom rangu, neka slobodno predloži.

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Od ova dva, ni jedan, čak ni kada bih morao da biram samo između ova dva modela. Jednostavno ne vidim svrhu da na brojčaniku sata koji NIJE hronograf imam još tri dodatna podbrojčanika koji mi služe za prikaz datuma, dana i 24h prikaz vremena. Svestan sam da su ukusi različiti ali Lorus mi je jednostavno ružan i nije u mom stilu, tako da bih pre uzeo G-shock 5600 nego li ovaj sat, ako bih već želeo neku sportsku varijantu sata.

    Ako uspeš negde da nađeš Casio MDV102-1AV kupuj ga ako ti se dopada, iako je oko 1000 dinara skuplji od budžeta koji si izdvojio. Svaka preporuka, zaista odličan sat koji je kvalitetno napravljen i može svašta da istrpi, osim pada sa visine od 40 i kusur metara.

    Od Lorusa mi je, ovako na brzinu, za oko zapao model LORUS RXN53BX9. Ima taj sportsko ronilački izgled, jednostavan a ujedno dovoljno atraktivan i što je najbitnije, cenom se uklapa u tvoj budžet.


    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Mlađi član Avatar korisnika Aleksandar S
    Član od
    22.11.2010.
    Poruke
    89
    Lajkovi
    43
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Drago mi je da vas ima toliko, i da ste svi voljni da pomognete. Uzeo bih taj Lorus, dopada mi se. Baš onakav kakav i želim, bez nekog preterivanja, ali da ipak ima i tu sportsku liniju. Ali nekako sam sumnjičav što se tiče marke sata uopšte. Nisam neki stručnjak, niti imam preteranog iskustva sa satovima, (jedan Fossil i Doxa do sada), ali nekako mi ta marka ne uliva poverenje. Nadam se da će neko napisati nešto više o Lorus satovima uopšte. Pozdrav.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Casio, Lorus ili nešto treće?

    Evo par reči o Lorusu...

    Citat Svet Satova kaže:
    Lorus je nastao u Engleskoj 1982. godine. Lansiran je na tržište od strane Seiko Watch Corporation kako bi kompletirao tržište već popularnih brendova Seiko i Pulsar.

    Brend satova Lorus je na tržištu potpuni pogodak. U svoju ponudu uvršta pristupačne izvanredno dizajnirane modele satova, sa odličnim kvalitetom. Karakteristični modeli satova su oni sa digitalnim prikazom vremena, analogno-digitalnim displejom i sa funkcijama alarma i hronografa.

    Lorus se prodaje u Severnoj Americi, Evropi, Okeaniji i Africi, i ima svoju široku mrežu prodajnih objekata i servisa.

    Zvanična web stranica: http://www.loruswatches.com/
    Ima par ljudi na forumu koji imaju dobro mišljenje o Lorusu, ali se nađe tu i tamo po koje loše iskustvo ali to je priča koju ćeš naći kod svakog proizvođača satova. Ako si sumnjičav prema proizvođaču, onda ga preskoči i uzmi ono što ti uliva poverenje. Pretpostavljam da je to u ovom slučaju Casio o kojem zaista vlada jako dobro mišljenje svugde u svetu jer ima odličan odnos cena/kvalitet i u klasi pristupačnih satova možda nudi najviše. Moja preporuka je da gledaš modele sa što jednostavnijim brojčanikom kako zbog preglednosti i čitljivosti tako i zbog manje mogućnosti da se nešto pokvari.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. Lorus automatic ?
    By HADzI DALIBOR in forum Japanski satovi
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.12.2011., 16:06
  2. Pomoc pri izboru: U-boat ili nešto drugo?
    By filip in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 6.10.2010., 21:41
  3. Casio quartz i Lorus automatic
    By HADzI DALIBOR in forum Prodaja satova
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 28.6.2010., 19:02
  4. Festina f 16388 ili nešto drugo?
    By Kriticar in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 12.2.2010., 12:21
  5. Lorus sat
    By petar p in forum Japanski satovi
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 19.11.2009., 19:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •