Pozdrav,
vec duze vreme pratim forum svet satova, vidim da ima ljudi koji su dosta upuceni u tematiku satova, pa smatram da bi vase misljenje i predlozi mogli dosta da mi pomognu u odabiru sata. Ja sam veliki ljubitelj satova, ali nisam dobar poznavalac, trenutno imam 3 sata iz klase do 500e, i vec duze vreme zelim da kupim neki skuplji sat ali nikako da se odlucim. Jednostavno nemoguce je naci radnju sa svim satovima pa ih onda uporediti, i nekako uvek sam rezervisan kad mi u nekoj prodavnici mnogo hvale neki sat, imam utisak da sto ga vise hvale to je manje razloga da ga ja kupim. Ja sam od onih kupaca koji vole da im nesto zapadne za oko, i da ta stvar sama sebe promovise.
Da predjem na stvar.
Zelim da kupim sat sportsko elegantni, automatik, otporan na ogrebotine i na vodu (ne zamerite ako sam nesto lupio, vec sam rekao da nisam poznavalac), i voleo bih (ali nije presudno) da bude Swiss made.
Takodje bih voleo da sat bude od nekog proizvodjaca koji ce trajno imati vrednost ili najmanje gubiti na vrednosti (kao Nokia za telefone ili VW za kola), a isto tako da se nekako izdvaja od ostalih.
Opseg cene sata ce se kretati od 3 do 7 hiljada eura( namerno sam stavio od 3 jer prilikom izbora sata ce jedino presudno biti izgled sata i koliko mi se dopada, sve ostalo je opciono). Sat cu najverovatnije kupiti preko kako bih ustedeo nesto novca zbog carine i PDVa. Do sada su mi nudili mnogo satova ispod cene ali ja nisam smeo da kupim jer sam sumnjao na njihovu verodostojnost, kupio bih ja i tako ali samo kad bih bio siguran da je to to.

Molim vas da prilikom preporuke postavite: sliku sata, karakteristike, mehanizam, vase misljenje i pribliznu vrednost sata. Nadam da cu ovim putem suziti izbor i lakse se odluciti za kupovinu.

Unapred hvala
Miki