Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
  1. #1
    Novi član
    Član od
    8.10.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    http://www.vitanov.rs/shop/satovi/pr...productid=1448 evo za sta sam dao 12.500 dinara, bolje da sam kupio CASIO za 3.000, znaci sat se unistio... izgreban je kao da sam mu ne znam sta radio, cak mi se redovno zamagli nakon kontakta sa vodom, a da ne pominjem da mu je kazaljka za pokazivanje sekunda u chronografu pomerena na 45 sekundi i tu stoji normalno kao na nuli...Dakle ogromno razocarenje sa moje strane u LORUS jer sam pre ovog modela imao vec LORUS koji sam poklonio dedi i zao mi je jer se radilo o izvanrednom satu... Postavio sam slike tog sata bas ovde na forumu... Sada polako pocinjem da razmisljam o kupovini sata u BPM watches, i dvoumim se izmedju nekih modela FESTINE i CANDINA... Koje je vase misljenje , koji brend je za nijansu ozbiljniji izmedju ova dva ? Cena mi tu i tamo nije problem kada su u pitanju ova dva brenda, jer ako treba izdvojicu ovoga puta ako treba i vise od 20.000 sto mislim da je dovoljno za modele ovih proizvodjaca... Eto mislim da sam vas malo udavio pozdrav!

  2. #2
    Član Avatar korisnika Milanche78
    Član od
    30.7.2009.
    Lokacija
    BG
    Poruke
    439
    Lajkovi
    199
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Slazem se, uvek bi dodao malo vise, ali da znam sta sam kupio. Ako si se vec odlucio da sat kupujes kod nas ( a ne preko neta) i to u navedenoj prodavnici, ja bih isao na Seiko, bilo koji, ali da je automatik( nije svejedno)

  3. #3
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Nisi opisao kako je doslo do tih ostecenja,u kom periodu nakon kupovine,da li je sat otvaran...
    Mislim da ozbiljnije modele ima candino ,ali ponovo neces pogresiti ni sa festinom.
    Mozda je bolje da izdvojis nekoliko modela jednog i nekoliko modela drugog proizvodjaca pa onda da ih poredimo.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Što kaže sub, nisi napisao kako je došlo do toga i u kom vremenskom periodu, u kakvim prilikama si nosio sat kao i dal je sat bio pod garancijom u to vreme ili ne, a ako jeste dal si ga nosio kod vitanova na servis ili nisi?!
    Lorus satovi nisu loši, predstavljaju sasvim pristojnu kupovinu za svoj cenovni rang ali se isto tako ne može ni očekivati neka extremna robustnost i pouzdanost od proizvođača čiji se satovi prodaju od 3k dinara pa na više. Mislim... nije to g-shock.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Novi član
    Član od
    6.8.2010.
    Poruke
    5
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Petre, tesko da mozes porediti CASIO od 3000, Q&Q od 2000 i LORUS od 12500 dinara. Kazes da je sat izgreban kao da si mu ne znam sta radio... Ja imam 6 razlicitih satova i s obzirom na periode nosenja (neki i po 6 godina), vidi se da su noseni, ali ne i "izgrebani kao da sam im ne znam sta radio"...Koliko ja znam, LORUS se radi od hirurskog celika i tesko da ce se izgrebati tako lako (sto ne moze da se garantuje za odredjene CASIO modele od 3000 dinara, jer su pravljeni od legura - ALLOY). Opet, sekunda(RA) u hronografu je nesto za sta postoji opcija da se resetovanjem dovede na nulu. Probaj da procitas uputstvo i nadjes taj deo vezan za fino doterivanje kazaljki (kod svakog proizvodjaca je drugacije)...Kod mene na jednom Pierre Cardinu se to radi izvlacenjem kljuca na prvi polozaj, a zatim kombinacijom pushera se odredjene kazaljke hronografa dovode u pocetnu poziciju. Na kraju, delim misljenje koje je izneo MIlanche - zasto ne razmislis o kupovini SEIKO sata? Pozdrav.

  6. #6
    Novi član
    Član od
    8.10.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Naravno da znam da resetujem i da je dovedem na nulu ali UMESTO DA SE DOVEDE NA NULU ODE NA 45 SEKUNDI I TU STOJI... znaci pomerila se iz pravog lezista... Sat nije nosen jos ni 6 meseci i odnecu ga u Vitanov da mi ga ispoliraju verovatno mada sam se jako razocarao , cak kada sam ga kupovao jednom modelu je u izlogu falila kazaljka... Sto meni ukazuje da su poceli da zanemaruju onaj stari kvalitet... Ja sam inace vec sam rekao da sam imao jedan lorus sa koznom narukvicom bio je odlican i sad je , dao sam ga dedi, svojoj majci sam ta`kodje kupio lorus koji je SJAJAN, kao i svojoj devojci ,ali eto ovaj model je pravi kiks... Nosio sam ga stalno, ali nisam nista radio sto bi moglo dovesti do takvih ostecenja narukvice radim sa njim ali moj posao ga nikako ne moze ugorziti , jos stalno zamagljivanje stakla pri kontaktu sa vodom, pa na kraju i kazaljka... Zato mi se uzima CANDINO... POZDRAV!

  7. #7
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Jel možeš možda da postaviš neku sliku sata, da vidimo u kakvom je to stanju posle nepunih 6 meseci nošenja?

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #8
    Novi član
    Član od
    8.10.2009.
    Poruke
    17
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    Potrudicu se al nista ne obecavam jer nemam cime da slikam trenutno, nemam fotoaparat a opet ni BlackBerry mi nema kameru... Videcu da pozajmim fotoaparat od nekog pa da postavim... pozz

  9. #9
    Novi član Avatar korisnika Romanson
    Član od
    3.8.2010.
    Poruke
    13
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    a to ako se magli zar ne lici na to da uopste nije vodootporan.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Lorus RAZOCARENJE... pomoc oko izbora novog sata ?

    To je kondenzacija,tj. zbog velike razlike u temperaturi sata i ,u ovom slučaju,vode(naravno,to se mnogo rjeđe dešava sa skupljim i bolje urađenim satovima)! Rješenje je: odneseš ga kod časovničara,on ga očisti i osuši i dobro zadihtuje(Petre,ti imaš 2 razloga da ga reklamiraš:i kazaljka i maglenje)! Posle nema problema! Sinn u svoje pojedine modele stavlja kapsule bakarnog sulfata koje skupljaju kondenzat pa s tim nemaju posle zezanja.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Pomoc oko izbora pilotskog sata
    By sima hrabri in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 43
    Poslednja poruka: 24.12.2010., 14:36
  2. Pomoc oko izbora - Hamilton, Tag Heuer...
    By crane in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 67
    Poslednja poruka: 10.8.2010., 17:24
  3. Pomoc oko izbora - Orient? - do 200e
    By Ivke85 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 21.5.2010., 17:45
  4. MALA Pomoc oko izbora SATA SEIKO VS CITIZEN
    By b0le in forum Japanski satovi
    Odgovora: 29
    Poslednja poruka: 3.3.2010., 11:01
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •