Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
  1. #1
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Wink Novi član - savet oko kupovine sata

    Prvo bih želeo sve Vas članove na ovom forumu da pozdravim.
    Jako mi je drago što postoji ovakav forum, gde ljudi koji vole satove mogu dosta toga pametnog da pročitaju, saznaju, nauče, vide itd.
    Od malena volim satove i imam ih nekoliko, međutim to su sve uglavnom satovi raspona cena od 200eur pa do 500eur, par Fossila, Sector itd.
    Najskuplji od njih koji imam i koji svaki dan nosim jeste Fossil Defender.
    Ono što želim da spomenem je i to da ima sigurno 6,7 godina kako sam bio doneo odluku da neću sebi do daljnjeg kupiti nijedan sat, sve dok ne skupim nešto više novca za neki ozbiljniji, jer sam mišljenja da ne treba da gomilam puno satova sličnih cena i kvaliteta, već da treba jednom sebi da kupim i nešto kvalitetniji sat.
    Za satove i mehanizme sam počeo od skora malo ozbiljnije da se interesujem, tj. od kada sam svog oca iznenadio za rođendan kupovinom sata. U pitanju je bila limitirana serija sata Revue Thommen Open heart.
    Otac inače pored tog sata poseduje Omegu (neku stariju verziju), Seika i dr.
    Tako da sam praktično od te kupovine koja je bila u avgustu mesecu sve više i više čitao o mehanizmima, dosta toga sam pročitao i na ovom forumu, i što više čitam, sve više me moram Vam priznati satovi i mehanizmi privlače i sve me više interesuju teme vezane za časovničarstvo.
    Ono zbog čega sam između ostalog i počeo ovu temu jeste to što planiram da u nekoj bližoj budućnosti sebe takođe obradujem sa jednim lepim satom pa sam hteo malo i Vas da konsultujem oko izbora, da Vas pitam za savete i mišljenja vezano za pojedine brendove i određene modele njihovih satova.
    Naime, ima jako puno brendova i modela satova koji mi se dopadaju ali nekako od svih tih su mi najviše zapali za oko modeli Longines, Fortis-a i jedan model IWC-a.
    Ono što me takođe interesuje jeste i neki Vaš predlog oko best buy-a u smislu da li možete da mi preporučite neke brandove i modele satova čija je cena između 1500 i 2500 eur, a da pritom poseduju dovoljno kvalitetan mehanizam i neke druge karakteristike koje poseduju i neki skuplji modeli dosta zvučniji brandovi, tj. da po kvalitetu ne zaostaju puno za modelima koji su i po par stotina eur skuplji. Nadam se da me shvatate šta sam time hteo da kažem.
    Za sat bih izdvojio maksimalno do 2500 eur.
    Već sam našao tri sata koja su mi se jako dopala, s tim što je vrlo moguće da su isti i dosta skuplji od cene koju sam naveo, tu pre svega mislim na IWC.
    Od modela navedenih mi se dopalo sledeće:

    IWC Portofino automatic IW356305



    LONGINES Master Collection L2.631.4.70.3



    LONGINES Heritage Collection L1.645.4.75.4



    LONGINES Master Collection L2.640.4.78.3



    FORTIS B-42 FLIEGER AUTOMATIC CHRONOGRAPH, Reference No. 635.10.12



    FORTIS B-42 Pilot Professional, Reference No. 597.22.11


    Hvala unapred svima na pomoći!
    Poslednja ispravka: dragon (8.12.2010. u 0:28) Razlog: ubacena slike

  2. #2
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    dobro dosao Nidzo ako ih toliko volis imaces neki lep satic...evo ja cu ti prodati Portofino ili Fortis marinemater kao dobro doslicu..
    salim se.
    Odlican izbor sto se mene tice satova si naveo )

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Ono što ti ja mogu reći jeste da je cena IWC-a u njihovom zvaničnom katalogu za 2009./2010. model 356305 2630 eura...

    Ja bih verovatno uzeo Fortis B-42 Pilot Professional ili ovako nešto: B-42 647.10.11M http://www.bpmwatches.co.rs/product.php?cid=54&pid=334

    Ali mislim da ti je najbolje da izabereš onaj koji ti je najlepši, ne možeš tu mnogo da pogrešiš, bar ja tako mislim, neko iskusniji će se javiti sa nekim boljim predlogom...

  4. #4
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Kataloska vrednost portofina ovog je 2850..Don nisi puno promasio..
    longines je kataloski oko 1500 eura
    tako da je tu IWC najskuplji

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Pozdrav NidzaNS i dobrodošao.

    Jesi li razmišljao možda o kupovini sata u inostranstvu ili gledaš samo satove koji mogu kod nas da se nabave? Pitam kako bi znali šta da ti preporučimo i šta da tražimo u tom cenovnom rangu!
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Kataloska vrednost portofina ovog je 2850..Don nisi puno promasio..
    longines je kataloski oko 1500 eura
    tako da je tu IWC najskuplji
    Evo imam ispred sebe katlog sa cenama koji su mi oni poslali... Piše 2630...
    Malo su lošije slike ali se vidi...
    Priložene slike Priložene slike

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Nidzo uz IWC pogledaj i Chopard satove pošto vidim da voliš klasičan izgled sata!

  8. #8
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Hvala Vam društvo na dobrodošlici i savetima.
    Nisam nešto razmišljao o kupovini satova preko grane, jer nemam ni predstavu koje su preko cene i gde bi uopšte trebao gledati.
    Što se tiče izbora uglavnom volim elegantne i jednostavne satavo, dok me naravno i ovi pilotski privlače. )
    Ranije sam voleo Breitling i vidim da moj otac planira jedan međutim iskreno od kada sam počeo da viđam kako svako drugi na ulici nosi plagijat isto, nešto me je prošlo interesovanje za istim, a ranije mi je bio san da ga kupim, pošto ga i moj ujak iz Šabca ima.
    Ne znam koji njegov model, pitaću ga ali je prelep.
    Pogledaću i te Chopard satove, nego interesujeme kakav je po vama taj IWC-ov model koji sam naveo, da li je to ok cena koju ste naveli za takav sat, i interesuje me isto oko Fortisa kakvo vam je mišljenje, pošto sam video da je neko u jednoj temi spomenuo da je kod jako dobar odnos kvalitet - cena. Što se Longines satova tiče, tu moram da Vam priznam, da mi se njihovih bar minimum 20 modela satova dopada, valjda zato što imaju dosta tih klasičnih modela:-)) ali nemam nikoga u okruženju ko isti i poseduje da mi malo ispriča kako je zadovoljan istim. Zenith i neke druge firme ne bih ni da komentarišem, što bi rekli klinci ''bolesno'' kako imaju dobrih modela a i cene su koliko sam video takve , to je već nedostupno nama običnim smrtnicima, pa iste ne želim ni da gledam ni da razmišljam o njima, samo se nerviram )))

  9. #9
    Novi član
    Član od
    30.11.2010.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Nisam vas pitao i za mehanizam kod tog IWC-a, kakav je to u pitanju mehanizam, da li neko od vas zna, pošto me je najiskrenije on najviše i privukao.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika ANGEL II
    Član od
    7.11.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    1.353
    Lajkovi
    387
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi član - savet oko kupovine sata

    Citat NidzaNS kaže: Pregled poruke
    Nisam vas pitao i za mehanizam kod tog IWC-a, kakav je to u pitanju mehanizam, da li neko od vas zna, pošto me je najiskrenije on najviše i privukao.
    Mehanizam kao i brend je odličan Caliber 30110 modifikovana ETA 2892A2 top mašina u svemu! Pogledaj i Chopard-e, svideće ti se!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. savet oko izbora TISSOT sata
    By drendo in forum Tissot
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 11:09
  2. Potreban savet/predlog oko kupovine sata...
    By rogonja in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 3.8.2010., 21:46
  3. Savet za kupovinu sata...
    By WlayCo in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 64
    Poslednja poruka: 20.7.2010., 18:27
  4. Molim savet u vezi kupovine sata
    By lyraen in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 26.4.2010., 15:15
  5. Savet oko kupovine Cerruti satova
    By Rasheta in forum Opšti forum
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 20.12.2008., 21:15

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •