Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 23
  1. #11
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Prijatelju ja bih pazario ovaj.
    http://www.bpmwatches.rs/product.php?cid=54&pid=319

    Cena 96000, i kao sto kazu da imaju redovan popost od 10% na fortis
    izaslo bi oko 86-87000.

  2. #12
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Koji god fortis uzmes neces pogrsiti >Licno bi se opredelio B-42 pilot pro chro.
    Ovaj polednji koji je postavio Rus je super samo je po mom miljenju "mali" mislim da je precnik 39mm.

  3. #13
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Citat vlada_ns kaže: Pregled poruke
    Igore na koju Omegu i Tag si mislio a u ovom cenovnom rangu? Ova Certina je lep sat ali nisam ljubitelj "kockastih" satova..
    Certina je stvarno drugačija na ruci, nekako je lepo zaobljena i nema baš izgled kockastog sata. Postoji i u okrugloj varijanti ali gde bi se prodavala ja ne znam!

    Morao bi da odeš do T.C Ušća, nekoliko modela Omeginih i Tag Heuer satova je bilo, ali da bi ih kupio morao bi da imaš nekoga sa drugim državljanstvom, a da nije Srpsko kako bi ostvario popust koji je dosta dobar. Bez toga imao bi za Tissot i Nautiku kod njih!

    Nadam se da sam ti imalo bio od pomoći što se tiče popusta satova u Beogradu!?
    Moraš sam da izabereš neke modele sata i objaviš ih ovde, 3-4 radnje su u Beogradu tako da ne prestavlja neki problem prevelike šetnje.

    Pogledaj Longines satove! Ne znam da li bi ti pomogla varijanta sat na rate, ako si zaposlen, ako imaš uredan račun u banci, odobrili bi ti kredit u prodavnici nasuprot BPM-a u Delta City-u.
    Pozdrav

  4. #14
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Pa Certina, Tag kao ni Longines nemaju satove koji bi mogli da budu konkurentni Fortisu u ovom slučaju. A Omega, obzirom da je čovek lepo rekao da mu je i 120k verovatno previsoka cifra, je van budžeta pa samim tim ne znam zašto se uopšte i spominje, bez obzira na popuste koje bi mogao da dobije.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #15
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Ja sam pisao o popustima na satove, nisam predlagao ni jedan model osim Certine i Fortisa, a razumeo sam da ima
    120. 000.

    Citat vlada_ns kaže: Pregled poruke
    Inače, samo bih napomenuo da se definitivno oseti razlika kada se na ruku stavi ETA 7750 jer se bukvalno oseti kako sat radi
    Ta Certina ima mehanizam ETA 7750, zato je i ponuđena!

  6. #16
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Sat treba da dobijem kao poklon a na meni je da se odlucim koji model, samo sam stavio cenu od oko 120k kao maksimum maksimuma, mada je realnije nekih 1000e U cetvrtak idem do BG-a a danas i sutra cu jos pogledati sta bi od Fortisa jos doslo u obzir.
    Igore, naravno da si mi pomogao oko ovih popusta jer sam prvi put cuo za tu VIP karticu a i to sa pasosem i povracajem poreza nisam znao (mislim znao sam ali mi nije pala na pamet ta varijanta kod kupovine sata).
    Btw. voleo bih da mogu da dobacim do Omege Seamaster Planet Ocean, ali polako bice vremena i za to
    Postavicu jos veceras par slika najuzeg izbora pa da mi onako 'drugarski' kazete sta je po vama best-buy..

  7. #17
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Evo konačno sam napravio najuži izbor i mislim da ću definitivno uzeti jedan od ovih satova Sve sam slike postavio sa čeličnim narukvicama kako bi bili ravnopravni, a cene navodim bez popusta i to po cenovniku sa sajta za koji ne znam kada je ažuriran. Dakle redom :

    1. Spacematic Chronograph



    ETA 7750, 40mm prečnik, nema antirefleksno staklo (da ne bude zabune, staklo je safirno samo nema AR coating), cena u BPM-u 106.210 RSD sa kožnom narukvicom . kada sam ih pitao prošli put rekli su mi da je metalna oko 4000din što mi deluje nestvarno jeftino i na net-u su cene SS narukvica mnogostruko veće. Mislim da je jedan član foruma prošle godine uzeo baš ovaj model...



    2. B-42 Official Cosmonauts Day-Date



    ETA 2836-2, 42mm prečnik (sa koronom 44mm), antirefleksno safirno staklo, cena u BPM-u 82.530 RSD sa čeličnom narukvicom.


    3. B-42 MarineMaster Day-Date



    Ovaj model je identičan prethodnom, razlikuju se samo po brojčaniku (veći brojevi, belo polje za datum) i po osvetljenju-marinemaster ima malo lepše plavo osvetljenje. Cena u BPM-u sa kaučuk narukvicom je 73.190 RSD.


    4. Pilot Professional Chronograph



    ETA 7750, prečnik 40mm, safirno staklo bez antirefleksnog sloja. Cena u BPM-u 100.560 RSD sa čeličnom narukvicom. Ovo nije model sa prethodne strane koji sam postavio u prvom post-u. Ovo je "manji brat"
    Onaj B-42 Pilot Pro chrono(koji se većini svideo) sam skoro otpisao jer je realno 30ak hiljada skuplji u odnosu na ove i male su šanse da ga uzmem.

    Svaki predlog, pomoć i savet je dobrodošao. Nadam se da Vam se sviđaju ovi Fortis satovi koje sam "popisao".

    Pozdrav svima
    Poslednja ispravka: vlada_ns (24.2.2010. u 1:10)

  8. #18
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Moj glas ide:

    Spacematic Chronograph, isti mehanizam sata kao i kod Pilot Professional ali Spacematic dizajnom mi je lepši!

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Vlado, jesi li odlučio koji ćeš model izabrati za poklon?

    Ja kada bih birao sebi, prvi na listi bi mi svakako bio Spacematic! Čini mi se da su sveukupan kvalitet i završna obrada sata na, za nijansu, višem nivou od recimo drugog hronografa koji je u igri. Između Marinemaster-a i Cosmonauta jedina je razlika izgled brojčanika i to bukvalno i mislim osvetljenje (marinemaster plavo, dok je kod OC zeleno). Satovi su potpuno identični ako se ne varam, čak su im i mehanizmi iz iste top klase. Tako da bi ovde odluka mogla da se svede na odabir sata koji je tebi vizuelno privlačniji. Realno, hronografi su satovi koje svaki kolekcionar i zaljubljeniku u satove najviše priželjkuje da vidi u svojoj kolekciji, tako da se njima uvek daje blaga prednost.

    Kao što rekoh, Spacematic bi bio prvi na listi, zatim Marinemaster ili OC ali bi odluka definitivno bila teška jer su oba sata prelepa. Verovatno da bih izabrao OC zbog zelenog osvetljenja koje je karakteristično za pilotske satove, dok bi se na kraju liste našao Pilot Pro hrono. Nije da je konkretan model inferiorniji u odnosu na ostale, koji god da kupiš od ovih modela nećeš zažaliti definitivno, naprotiv, poželećeš još jedan veoma brzo... jednostavno tako bih ja rangirao satove.
    A kada bih mogao, uzeo bi ih sve.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #20
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Bio sam danas do BG-a i usput obisao dve BPM radnje. Mislim da ce izbor na kraju biti B-42 Cosmonaut Day/Date
    Spacematic Chrono i Pilot Chrono su prelepi satovi ali nekako mi nisu 'legli' na ruci zbog debljine (visine). Imam malu ruku a ovaj Cosmonaut iako je veceg precnika mnogo lepse lezi na ruci od hronografa. Ne kazem da se ne bih navikao i voleo bih da imam i neki hrono ali trenutno mislim da je za mene ovo bolja kupovina i ipak je cena skoro 30ak hiljada niza od ova dva hronografa (poredjenja radi B-42 Cosmonaut Chrono kosta oko 150 hiljada din.) + sto Cosmonaut dolazi sa metalnom narukvicom koja sama za sebe kosta oko 100-150e kad se kupuje odvojeno. Brojcanik mi je lep i pregledan a u kombinaciji sa AR coating safirnim staklom deluje nestvarno, kao da stakla nema...Trenutno imam vec jedan hronograf (doduse kvarcni) tako da i to delimicno utice na izbor. Razlika u odnosu na marinemaster je iskljucivo i samo u brojcaniku i belom polju za dan/datum i osvetljenju, inace su satovi identicni.
    Dragon hvala na prijateljskim savetima i predlogu. Nadam se da cu uskoro uzeti sat pa se javljam sa slikama
    Da zakljucim temu, moj izbor je 90% posto B-42 Official Cosmonauts Day/Date



    Jos jednom, hvala svima

Slične teme

  1. Moj Fortis sat...
    By Amikica in forum Fortis
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 12.2.2011., 16:59
  2. savet oko izbora TISSOT sata
    By drendo in forum Tissot
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 11:09
  3. Pomoć pri izboru sata do 300EUR
    By Aleksandar.S in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 16:04
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 12:05
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •