Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 17
Like Tree2Likes

tema: Grovana satovi

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Grovana satovi

    grovana day retrograde.jpg
    Zanima me kakvo misljenje imate o pomenutim satovima,konkretno o modelu GROVANA BIG DATE(DAY RETROGRDE).
    Karakteristike:
    Day Retrograde, Big Date function and small second at 6 o’clock.
    All stainless steel case, sapphire crystal, movement RHQ 7004N, water-resistant to 50 m / 160 feet, diameter 41 mm. Assorted dials and execution in rose-PVD available.



    Moje licno misljenje da je sat prelep,tj.jedan od lepsih koje sam video u tom cenovnom rangu.
    Nema nesto puno informacija ne netu,sem da se spominju kao satovi izvrsnog kvaliteta,i koji uvek spreme neke nove modele na svakom Basel-u.Citiram:
    "Grovana will launch a complete range of brand new watches during Baselworld 2008.

    One of the highlights is the “Day Retrograde” - combining elegance, simplicity and functionality in one. Grovana is well known for outstanding quality – available at competitive prices!

    The Day Retrograde function shows each day of the week and jumps back from Sunday to Monday. The big date and the small second at 6 o’clock, the excellent legibility and the pure design strengthen the Grovana image to produce watches of outstanding quality at excellent prices".
    Company facts

    • company founded in 1924
    • located in Northwestern Switzerland (near Basel)
    • the company is privately owned and thus independent

    Watch Brands produced by Grovana

    1. GROVANA of Switzerland
    2. REVUE THOMMEN
    3. REVUE THOMMEN manufacture movements
    4. SWISS ALPINE MILITARY by Grovana

    Watch models of current collections

    CLASSICS, FASHION I, FASHION II, SPORTY, CLASSICS I, DIVER, MONACO, ST. TROPEZ, SARGASSO, BIG DATE, AUTOMATIC, TONNEAU & TRENDY, ROMA.

    Cena sata je 30.000 din ovde u Zrenjaninu,pa me zanima vredi li uloziti novac u njega ili ne?
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (9.2.2010. u 21:10)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Grovana - Info



    Grovana je privatna kompanija osnovana 1924. godine i nalazi se u Tenniken-u u Švajcarskoj, nedaleko od Bazela. Ima 40 zaposlenih od kojih 25 radi u proizvodnji.
    U pitanju je kompanija koja je stvorila ime u švajcarskoj industriji putem inovacija i prilagodljivosti samom okruženju. Do sedamdesetih je proizvodila mehaničke satove koji su uvek važili za vrhunac u oblasti časovničarstva. Decenijama je švajcarska industrija bila čuvena po kvalitetu i preciznosti svojih proizvoda. Grovana se tokom ranih sedamdesetih okrenula novim tržištima. Ovo je rezultiralo predstavljanjem kolekcija koje su bila namenjene tržištima sa drugačijim potrebama i koje su proslavile ovog proizvođača. Zahvaljujući upravo ovom prilagođavanju Grovana je, u trenucima kada su mnoge kompanije zatvorene, pregrmela krizu koja je vladala u švajcarskoj industriji časovničarstva. Grovana je jedna od prvih švajcarskih kompanija koja je počela da proizvodi analogne satove sa kvarcnim mehanizmima. Ovaj proces je kompaniji otvorio put ka novim tržištima. Tokom ranih osamdesetih proizvodnja analognih kvarcnih satova je činila 80% njihove ukupne proizvodnje. Ova kompanija je pažljivo isplanirala dalji razvoj koji je zahtevao nove investicije. Adekvatne mere su preduzete u vidu konstantnog povećanja proizvodnje kako bi se zadovoljile potrebe za potražnjom njihovih satova u svetu. I upravo zbog toga su administrativna i tehnička odeljenja u Tenniken-u morala da budu proširena 1986. godine. Trenutno se radi na daljem širenju kapaciteta ove kompanije. U proteklim godinama Grovana je ostvarila povećanje prodaje od 5% do 15%, na godišnjem nivou.
    Ovome se pripisuju dva faktora: prvi je širenje na već postojećim tržištima a drugi se ogleda u političkim promenama u centralnoj i istočnoj Evropi. Grovana je uspela da se probije na nova i značajna tržišta kao što su Rusija, Ukrajina, Poljska, Češka, Slovačka i Rumunija. Danas, Grovana izvozi u preko 80 zemalja i svoje kolekcije svake godine predstavlja na značajnim evropskim i svetskim sajmovima. U nekoj daljoj budućnosti, primaran cilj kompanije je proizvodnja tehnički kvalitetnih satova.
    Novo krilo proizvodne zgrade je završeno 2000. godine i rezultat ovoga je da se proces pripreme sada može optimizovati i ubrzati. Kompletan magacin rezervnih delova je sada objedinjen u ovoj novoj zgradi. Pored toga, nov proizvodni pogon je stavljen u upotrebu isključivo za proizvodnju REVUE THOMMEN mehanizama.
    Grovana je 2001. godine preuzela Revue Thommen, kompaniju koja je u svetu časovničarstva prisutna još od 1853. godine. Revue Thommen je bio jedan od vodećih proizvođača u ovoj oblasti, i u ranim danima svog postojanja proizvodili su ručne i džepne satove. Ova kompanija je za svoje satove koristila isključivo mehanizme koje je sama razvijala i proizvodila. Nakon 1920. godine, Revue Thommen je počeo i sa proizvodnjom mernih instrumenata u avijatičarskoj industriji i danas su njihovi instrumenti jedni od vodećih u ovoj industriji.
    Grovana će nastaviti da ulaže značajna sredstva u postojeću infrastrukturu u narednim godinama jer smatra da je ovo ključ za uspešan razvoj i opstanak na tržištu. Ovaj potez će samo ojačati poziciju Grovane na tržištu.

    Izvor: SwissTime

    To je ukratko o istoriji kompanije... Što se tvoj pitanja tiče...

    Kao što i sam možeš da vidiš, Grovana na papiru ima prilično lepu istoriju kada su satovi u pitanju i podržana je iskustvom i znanjem kompanije koja je odavno prisutna u industriji časovničarstva. Grovana satovi su zadovoljavajuće dobri, solidnog kvaliteta mada ljudi imaju različita iskustva sa njima. Dok su neki zadovoljni kako kvalitetom izrade tako i trajnošću satova, drugi nisu baš oduševljeni ovom kompanijom. Između ostalog, zamera im se što kod pojedinih satova navode jedne specifikacije dok je realnost sasvim drugačija. Pa tako imaš primer da je na brojčaniku njihovog ronilačkog sata, Coral Reef, bilo ispisano "25 jewels" što je trebalo da znači da se u satu nalazi ETA 2824-2 mehanizam dok je u satu kucala Sellita SW200, mehanizam koji ima 26 rubina.




    Slike pozajmljene sa WUS

    Dakle, očigledno i namerno dovođenje u zabludu kupca. Pored toga, određeni delovi se izrađuju i uvoze iz Kine a zatim sklapaju u fabrici, što nije ništa čudno obzirom da to radi veliki broj kompanija, ali eto da napomenem. U svakom slučaju, mišljenja su podeljena. Negde su pozitivna, negde negativna.
    O konkretnom modelu Big Date ti ne mogu ništa precizno reći. Ja ga nisam video osim na slikama, niti sam nailazio na podatke i iskustva o njemu, ali ti mogu reći moje mišljenje o samom dizajnu sata. Recimo, meni je indikator datuma izuzetno loše uklopljen u kompletan dizajn kućišta. Deluje mi kao da su taj deo dali detetu od 5 godina da dizajnira, tj. da se poigra sa njim. Možda je to samo jedan mali detalj, ali za mene dovoljan da me odvrati od kupovine. Cena od 30k je malo previsoka, mislim da ne vredi toliko. Obzirom da su po dizajnu veoma slični, za te novce bih radije uzeo jedan Candino C 4387/C 4388.

    Nadam se da će ti ovo bar malo pomoći u donošenju odluke o kupovini dotičnog sata.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  3. #3
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Prepoznatljiv Rolex-ov stil i njegov plagijat.



    Još jedna velika sličnost različitih brendova.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Dobro... i kakve to ima veze sa temom?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    Dobro... i kakve to ima veze sa temom?
    Ja tebe stvarno ne razumem, šta ti u stvari hoćeš, ajde bre oladi malo! Šta god da napišem tu si sa da protivrečiš nešto!

    Skini me sa foruma i ne davi me sa objašnjenima, ko si da ti bilo šta objašnjavam?!

    Na ovom forumu pišem o normalnim stvarima, nekada pogrešim, bože moj nisu svi pametni kao ti!
    Citat dragon kaže: Pregled poruke

    @Igor Angeleski

    Nije to opomena, već skretanje pažnje autoru teme. I vlasnici radnji znaju da pogreše tu i tamo ili da se posluže malim i bezazlenim "trikovima".
    Kada budem delim opomene, to će biti žuti i crveni kartoni.

    Pozdrav
    Ovo je još jedan tvoj bezobrazluk iz neke tamo teme!

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Ja te LEPO pitam, kakve veze imaju slike koje si ti postavio sa Grovana satovima?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Pa tako imaš primer da je na brojčaniku njihovog ronilačkog sata, Coral Reef, bilo ispisano "25 jewels" što je trebalo da znači da se u satu nalazi ETA 2824-2 mehanizam dok je u satu kucala Sellita SW200, mehanizam koji ima 26 rubina.
    Ti si rekao, ETA mehanizam zamenjen sa Sellitom, na to se ja dovezujem kako je sat dizajnom iskopiran Rolexovim, od kada znam za Rolex satove znam im taj dizajn. Pritom naletim na još par sličnih, indetičnih oblika i postavim sliku!

    I ne pitaš me lepo, rečenicu započinješ sa, Dobro...kakve veze ima to sa...(vidi budalu, meni tako liči)
    Grešim puno?

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    8.3.2009.
    Poruke
    95
    Lajkovi
    48
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Narode,smirimo strasti,nije ni vreme ni mesto za ovakve rasprave.Igor sigurno nije mislio nista lose,sto je dodao tu sliku,covek je hteo malo ucestvuje u temi,ja mu nezameram,ali isto tako nezameram ni Dragonu,sto pokusava da nas ispravi,i nauci da koristimo,kratke i jasne odgovore koji se drze teme sa sto preciznijim terminima i podatcima.Hvala svima kojiste odgovorili,na pitanja i pomogli mi da odustanem od kupovine istog.

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Grovana satovi

    Citat viper kaže: Pregled poruke
    Narode,smirimo strasti,nije ni vreme ni mesto za ovakve rasprave.Igor sigurno nije mislio nista lose,sto je dodao tu sliku,covek je hteo malo ucestvuje u temi,ja mu nezameram,ali isto tako nezameram ni Dragonu,sto pokusava da nas ispravi,i nauci da koristimo,kratke i jasne odgovore koji se drze teme sa sto preciznijim terminima i podatcima.Hvala svima kojiste odgovorili,na pitanja i pomogli mi da odustanem od kupovine istog.
    Naravno Viper, samo uvek nešto zamera, ili ne ali pokaže to na meni ne pravilan način! Moje izvinjenje tebi kao i zbog tvoje teme. Naravno da treba da odustaneš od te kupovine, postavi već novu temu, već će neko pomoći!
    Pozdrav!

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Lightbulb Re: Grovana satovi

    Da, iskopirali su Rolexa ali to nije ništa čudno niti novo. Iste kopije možeš naći kod dosta proizvođača, neke od njih si i ti naveo u svom postu... pa su tu i Steinhart, Debaufre, Alpha, Marcello C, O&W, itd. Suština posta nije bila u kopiji dizajna rolexovog sata koji su ionako počeli da kopiraju gotovo svi proizvođači, već mehanizma koji se nalazi u samom satu. Reklamira se ETA, u specifikacijama se navodi ETA, ali nigde nije rečeno da može da stigne i Sellita. A obzirom da se pitanje odnosilo na Grovana satove i kvalitet istih, kopiranje dizajna nekog drugog proizvođača je najmanji problem u celoj priči. Lično ne bih imao ništa protiv da kupim jedan Steinhart koji po dizajnu podseća na Rolexa jer mi to ne bi smetalo toliko, ali bih zato bio krajnje nezadovoljan proizvodom i proizvođačem da platim jedan a dobijem sasvim drugi mehanizam.

    E sad, što se tebe tiče Igore... Ja nisam tu da protivrečim ni članovima ni tebi, ali jesam tu da bih ispravljao greške kada ih neko napravi. Pa tako kada neko ponovi u više navrata i u više tema grešku sa 24h indikatorom, moje je da skrenem pažnju ili da pitam kako funkcioniše taj indikator, jer ne znam. Obzirom da pitam uljudno, očekujem i takav odgovor. Isto tako, kada ja napravim grešku, očekujem da me drugi isprave ili upute na link gde mogu da se informišem, a grešku ću rado priznati.
    I ne, neću ja nikoga odstraniti niti udaljiti sa foruma, jer to ne želim i nema potrebe za tim niti ću takve odluke donositi sam. Tvoj problem je što sve suviše lično shvataš i reaguješ na krajnje neadekvatan način. Ali neka, ja sam strpljiv i smiren čovek, tako da ne prihvatam suviše k srcu tvoje burne ispade i nadam se da ćemo se jednog dana upoznati i popiti po koje pivo.

    Ovaj drugi deo koji si citirao u postu #5 nema veze sa tobom niti je tebi išta tom prilikom prebačeno!

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •