Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
  1. #1
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Pomoć oko izbora Fortis sata

    Pozdrav svima
    Planiram u skorije vreme da kupim neki od Fortis satova. Kod nas im je cena dosta povoljna a i cini mi se da nude sasvim dobar kvalitet u odnosu na tu cenu, naravno pored Hamiltona i još nekih proizvođača. Sada sam na "slatkim mukama" jer ne mogu da se odlučim koji sat da kupim... Sviđaju mi se skoro svi B-42 modeli ali s obzirom da imam relativno malu ruku (zglob) imam osećaj da će mi sat možda biti prevelik, pogotovo B-42 modeli sa koronom koja čini sat još većim, čini mi se nekih 2mm (44mm u prečniku). Već 3-4 godine nosim Breil Globe Chrono koji je u prečniku 43mm i navikao sam se na njega međutim kada sam u BPM-u probao Fortis B-42 Comonaut Day/Date nekako mi je izgledao prevelik :sad:
    Što se tiče konkretnih modela, u uži izbor su ušli sledeći modeli :

    1. Fortis B-42 Cosmonaut Day Date http://www.bpmwatches.co.yu/product.php?cid=54&pid=334



    2. B-42 Marinemaster Day Date http://www.bpmwatches.co.yu/product.php?cid=54&pid=342 (ali sa čeličnom narukvicom)



    3. B-42 Pilot Pro Chrono http://www.bpmwatches.co.yu/product.php?cid=54&pid=331 (ne znam da li još može da se nađe varijanta sa narandžastom taho skalom kao na slici)



    Otrprilike, ova 3 sata u varijanti sa čeličnom narukvicom (koja je kod Fortis-a stvarno savršena) mi se najviše sviđaju. Ovaj treći je skuplji, doduše u njemu kuca ETA7750 mehanizam i ima glass caseback tj. providnu zadnju stranu kroz koju se vidi mehanizam
    Koji od ova 3 sata po Vama zaslužuje da bude deo kolekcije i svakodnevnog korišćenja? Da li imate neki dodatni savet ili nekog Vašeg favorita? Svaki predlog, savet i pomoć je više nego dobrodošla



    Veliki pozdrav i hvala unapred svima.


    p.s. Izvinjavam se ako sam preterao sa dužinom posta

  2. #2
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Bez dileme: B-42 Pilot Pro Chrono
    Pozdrav!

  3. #3
    Član Avatar korisnika Hakinen
    Član od
    29.12.2008.
    Lokacija
    Bg (Srb)
    Poruke
    101
    Lajkovi
    27
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    B-42 Pilot Pro Chrono ,
    pa onda cosmonaut ako bih mogao da biram.
    just nice and easy now...there is no need to rush

  4. #4
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Svi su venomenalni, ali glasam za B-42 Pilot Pro Chrono

    Ko je imao veći prečnik na ruci taj nije mogao odmah da navikne na manji i obrnuto!
    Taj sam problem imao i ja, samo sa većeg prešao sam na manji! Sada mi je simpatičniji manji prečnik od većeg, 43mm-46mm.

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Moj izbor bi bio Cosmonaut!
    Jednostavniji je,pregledniji,jeftiniji,vodootporan 200m,čelična narukvica,u njemu kuca ETA 2836-2 automatic-za mene savršen!!!

  6. #6
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Ja sam se bio "zaljubio" u Cosmonaut ali kada sam ga probao na ruci delovao mi je prevelik...verovatno zato što nisam navikao na sat sa koronom i nešto većom visinom kućišta sata. Pretpostavljam da neću uspeti da nađem nekoga sa VIP karticom za popust od 20% u BPM-u a time bi Pilot Pro Chrono (pogotovo sa metalnom narukvicom) ipak bio prevelik zalogaj Inače, samo bih napomenuo da se definitivno oseti razlika kada se na ruku stavi ETA 7750 jer se bukvalno oseti kako sat radi, ne mogu da opisem osećaj na ruci ali verujem da bolji poznavaoci znaju o čemu pričam
    Inače našao sam neke zanimljivosti a tiču se Fortis satova. Mnogo su zakomplikovali sistem markiranja satova tako da je potrebno vrlo dobro prethodno znanje kako bi se povezali modeli sa ref. brojevima. Konkretno na ovoj trećoj slici je model koji se više ne proizvodi, a od aktuelnog modela se razlikuje po sledećem :
    1. ima "blasted finish" tj. mat za razliku od novog koji je "brushed"
    2. ima narandžastu tahometar skalu, novi ima belu
    3. ima tritium coating za razliku od superluminova koji se koristi kod novog modela
    4. postoje određene razlike kod narukvica i dela kućišta gde se one spajaju

    Svakome ko bi želeo da kupi Fortis sat predlažem da odvoji par dana i da dobro prouči deo foruma watchuseek koji se tiče ove marke.

    Hvala svima na odgovorima, slobodno dopišite Vaše predloge...imam još vremena dok ne prelomim koji sat da uzmem

  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Pa zar nemaš ni jednog prijatelja koji je ikada kupio sat u BPM-u?
    Potreban je sat na ruci, ljubazan osmeh i keš u dzepu! Sat nije prevelik i nema težinu da bi osetio bol u zglobu zbog krunice, što se meni dešava sa teškim, masivnim satovima.
    Ili nekoga sa drugim državljanstvom? Mogao bi da kupiš neku Omegu, Loginesa, Tag Heuer-a?

    Postoji i ova Certina C001.514.16.057.00 za nekih 110. 000.00RSD

  8. #8
    Mlađi član Avatar korisnika Amikica
    Član od
    22.3.2009.
    Lokacija
    Leskovac, Srbija
    Poruke
    44
    Lajkovi
    5
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Dragi Vlado,
    kao vlasnik dva Fortisa, skoro pa zavisnik , i vec dugo clan Watchuseek Fortis foruma na kome stvarno mozes da nadjes sve o Fortisu, vise nego i na oficijalnom sajtu (vrlo sturo) mogu samo da ti preporucim da se naoruzas znanjem, odvojis sat, dva i probas svaki posebno, pa cak i da se prosetas do BPM servisa (veoma susretljivi) i doneses odluku
    Sve najbolje prilikom izbora
    poz

  9. #9
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Od gore tri navedena definitivnoB-42 Pilot Pro Chrono! Jedan od najlepsih satova ubedljivo, pogotovu ovaj sa narandzastom skalom!

    Ali s' obzirom da vec imas jedan Chrono, ja bih se na tvom mestu verovatno pre odlucio za Cosmonaut-a i jos dobro razmislio cime jos da se pocastim za razliku u ceni..

    Pozdrav,
    Aleksandar

  10. #10
    Novi član
    Član od
    24.7.2009.
    Poruke
    20
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko izbora Fortis sata

    Hvala Vam ljudi na savetima, definitivno mi ne gine još nekoliko odlazaka do BPM-a

    Aleksandre i meni je B-42 Pilot Pro Chrono prelep ali nešto sumnjam da ću uspeti da proširim toliko budžet, ipak je to negde oko 130.000 RSD. U želji za boljim čovek nekada ne zna da zakoči i onda pređe svaku zacrtanu granicu Mada sumnjam da imaju ovaj sa slike jer se radi o modelu koji bi trebao da je proizveden negde 2005/2006 god.
    Igore na koju Omegu i Tag si mislio a u ovom cenovnom rangu? Ova Certina je lep sat ali nisam ljubitelj "kockastih" satova..
    Amikice video sam tvoje postove i slike na watchuseek forumu i definitivno mi je tvoj sat jedan od najlepših ako ne i najlepši model. B-42 Cosmo Chrono je (po mom ukusu) vrhunac njihove ponude (pogotovo onaj titanium sa GMT funkcijom). Nećeš mi verovati ali zadnja 2 meseca visim na watchuseek forumu i tek sada sam zadovoljan predznanjem sa kojim mogu da krenem u kupovinu sata

    Da zakomplikujem još malo (nadam se da Vas nisam udavio)- koji bi Vi Fortis pazarili do nekih 1000e tj. oko 100.000 RSD? To bi mi bio neki max budžet koji teško da mogu da proširim... ako Vas ne mrzi samo napišite šta vam se kod konkretnog modela dopada. Samo sam jednom bio u BPM-u i probao 2 modela pa bih želeo da se malo pripremim za sledeći obilazak i potencijalnu kupovinu.
    Još jednom, hvala svima na prijateljskim savetima i iskrenoj pomoći.

    p.s. Bilo bi lepo kad bi Vladan i Dragon dali svoj komentar pošto je njihovo poznavanje materije veoma korisno u svakoj kupovini

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Moj Fortis sat...
    By Amikica in forum Fortis
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 12.2.2011., 16:59
  2. savet oko izbora TISSOT sata
    By drendo in forum Tissot
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 22.10.2010., 11:09
  3. Pomoć pri izboru sata do 300EUR
    By Aleksandar.S in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 25.11.2009., 16:04
  4. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 2.3.2009., 12:05
  5. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 27.1.2009., 19:01

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •