Strana 10 od 36 PrvaPrva ... 6789101112131420 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 91 do 100 od ukupno 351
Like Tree848Likes

tema: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

  1. #91
    Stariji član
    Član od
    15.3.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    781
    Lajkovi
    2181
    Reputacioni uticaj
    79

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Baaaaaš se zakuvalo.
    Baki, svaka čast, treba ponekad povisiti temperaturu na forumu... često je anemičan.
    Seiko izvan konteksta Japana, njihove tradicije i istorije... teško bi se razumeo pravilno.
    Jedva su se kao društvo otvorili ka svetu, više na silu, priterani u ćošak. Visoko razvijen kapitalizam sa duboko ukorenjenim feudalnim tradicijama. Sa našeg stanovišta, skoro sve u Japanu ima u sebi neku kontraverzu. Takvi su. Stranac je tamo uvek stranac, "daiđi" (ili slično, nisam siguran), čovek nižeg ranga.
    Imaju takav stav... s visine. Nije čudo što svoju visoku tehnologiju (pa i neke satove, automobile, tehniku) ne daju drugima. Dođi pa kupi! U nacionalno blago Japana uvrstili su čak i jednog svog tradicionalnog slikara. Ne znam da li je danas živ ali trebala mu je dozvola vlade kad je hteo da izađe iz zemlje.
    To je zemlja Musašijevog kodeksa i samurajske tradicije a u ovo vreme zemlja sa najviše samoubistava. Imaju šumu za to ispod Fuji planine.
    Izuzetno kontroverzno društvo. Od najagresivnije sile u WWII do najvećih zagovornika pacifizma. Itd, itd...
    Kad pričamo o Seiku, pričamo o nečemu što Japan razvija već dve hiljade godina. To je racio. U bilo kojoj oblasti. Japan je razvio modernu arhitekturu pre petsto godina. Katanu i dalje niko ne može da napravi, samo par Japanaca. Uvek su bili inovativni, drugačiji.
    Da se razumemo, ovo je samo konstatacija, nije navijanje. Ne vidim ustvari neki pravi razlog za isterivanje maka na konac: Seiko vs Swiss. To su dva sveta, nemaju blage veze. Niti će imati. Mislim da se u Seiku ne sekiraju previše zbog "Swiss made" konkurencije (zbog Casia - da). Jer to i nisu, u suštini.
    Različita tržišta, malo se preklapaju... ne mnogo. Različita kultura, filozofija...
    Da je Credor projektovan kao konkurent Swiss high-end produkciji, bilo bi ga u Evropi. Itekako. Credor nije Tojota, Sony, Toshiba... Credor, Japan only, kao i mnogo drugih stvari. A low i mid range satovi su upravo to - široka potrošnja. Koliko para, toliko muzike. Što Swiss konglomerat ima problema da tu parira (ako uopšte žele) Japancima, njihov je problem. Da li uvaljuju marketing i rasprodaju maglu za debele pare? To i nije neko pitanje. Alpska državica nikada i nije prednjačila kad je u pitanju poslovni moral, naročito u kriznim vremenima. Što se mene tiče, tema je iscrpljena i naravno, nije dala ni jedan jedini razlog za sukob u mojoj kolekciji. Par Corteberta i par Seika, najbolji drugari!
    Djordje, tolarbo, vladas and 13 others like this.

  2. #92
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    bolje da se trkamo na 100 metara.s obzirom kolko sedimo na kompu ko stigne taj je pobednik i odlucuje sta je najbolje.

  3. #93
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    @sky lako je tebi sa takvim avatorom

  4. #94
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Citat Vukas kaže: Pregled poruke
    Baaaaaš se zakuvalo.
    Baki, svaka čast, treba ponekad povisiti temperaturu na forumu... često je anemičan.
    Seiko izvan konteksta Japana, njihove tradicije i istorije... teško bi se razumeo pravilno.
    Jedva su se kao društvo otvorili ka svetu, više na silu, priterani u ćošak. Visoko razvijen kapitalizam sa duboko ukorenjenim feudalnim tradicijama. Sa našeg stanovišta, skoro sve u Japanu ima u sebi neku kontraverzu. Takvi su. Stranac je tamo uvek stranac, "daiđi" (ili slično, nisam siguran), čovek nižeg ranga.
    Imaju takav stav... s visine. Nije čudo što svoju visoku tehnologiju (pa i neke satove, automobile, tehniku) ne daju drugima. Dođi pa kupi! U nacionalno blago Japana uvrstili su čak i jednog svog tradicionalnog slikara. Ne znam da li je danas živ ali trebala mu je dozvola vlade kad je hteo da izađe iz zemlje.
    To je zemlja Musašijevog kodeksa i samurajske tradicije a u ovo vreme zemlja sa najviše samoubistava. Imaju šumu za to ispod Fuji planine.
    Izuzetno kontroverzno društvo. Od najagresivnije sile u WWII do najvećih zagovornika pacifizma. Itd, itd...
    Kad pričamo o Seiku, pričamo o nečemu što Japan razvija već dve hiljade godina. To je racio. U bilo kojoj oblasti. Japan je razvio modernu arhitekturu pre petsto godina. Katanu i dalje niko ne može da napravi, samo par Japanaca. Uvek su bili inovativni, drugačiji.
    Da se razumemo, ovo je samo konstatacija, nije navijanje. Ne vidim ustvari neki pravi razlog za isterivanje maka na konac: Seiko vs Swiss. To su dva sveta, nemaju blage veze. Niti će imati. Mislim da se u Seiku ne sekiraju previše zbog "Swiss made" konkurencije (zbog Casia - da). Jer to i nisu, u suštini.
    Različita tržišta, malo se preklapaju... ne mnogo. Različita kultura, filozofija...
    Da je Credor projektovan kao konkurent Swiss high-end produkciji, bilo bi ga u Evropi. Itekako. Credor nije Tojota, Sony, Toshiba... Credor, Japan only, kao i mnogo drugih stvari. A low i mid range satovi su upravo to - široka potrošnja. Koliko para, toliko muzike. Što Swiss konglomerat ima problema da tu parira (ako uopšte žele) Japancima, njihov je problem. Da li uvaljuju marketing i rasprodaju maglu za debele pare? To i nije neko pitanje. Alpska državica nikada i nije prednjačila kad je u pitanju poslovni moral, naročito u kriznim vremenima. Što se mene tiče, tema je iscrpljena i naravno, nije dala ni jedan jedini razlog za sukob u mojoj kolekciji. Par Corteberta i par Seika, najbolji drugari!
    Sto bi rekli......"Svaka ti je ka' Njegoseva!"
    vladas, jagos and backarelli like this.

  5. #95
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    potpisujem

  6. #96
    VIP član Avatar korisnika skydrummer
    Član od
    23.6.2011.
    Poruke
    7.052
    Lajkovi
    30924
    Reputacioni uticaj
    983

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Jagoš može i trčanje samo posle 5 ne mogu po ovoj vrućini. tolarbo šta da ti kažem izbor avatara je ozbiljan posao. Djorđe nisi ni ti naivan ali to bi ipak morala raditi tročlana komisija posebno biranih jer šta ako mi utekneš sa Komandirskim . Inače po lajkovima rekao bih da ima zainteresovanih za moj predlog ko bi rekao a ja mislio miroljubiv svet. Ne smem više biću banovan.

    Inače što reče Vukas dosta iscrpljena tema mada ko zna ne reci dva puta.
    Djordje, jagos and backarelli like this.

  7. #97
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    mora po vrucini inace ce opet da krene rasprava.ovako ko ne slusa pobednika trci opet.

  8. #98
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Sutra kad se malo naspavam napisacu nesto u vezi Seika koji sam nosio 1 ebenu dan...onako nije lep...ali 4200 eur za taj sat je sica...
    limited 300 komada...
    ljudi Seiko nema granice..ama sutra cu nesto da malo napisem ovim satu koji je vec mozda predstavljen ali..ja moram to ponovo

    next year at this time I'll be a millionaire




  9. #99
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Dobrodosao ti nama
    milan zmaj likes this.

  10. #100
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Seiko danas (najsvežije novosti, komentari...)

    Hahaaaaaa.... Zmaje , pa čoveče, čekamo te !!!!!

Slične teme

  1. Zanimljivi linkovi i novosti iz sveta časovničarstva
    By watchmag01 in forum Opšti forum
    Odgovora: 835
    Poslednja poruka: 21.3.2024., 19:08
  2. Odgovora: 1846
    Poslednja poruka: 25.2.2024., 22:48
  3. Fotografije i komentari satova namenjenih daljoj prodaji
    By Vladan Stevanovic in forum Galerije satova članova foruma
    Odgovora: 148
    Poslednja poruka: 10.5.2016., 23:47
  4. Koji sat nosite danas?
    By Marko 5 in forum Kafić
    Odgovora: 15339
    Poslednja poruka: 12.10.2014., 12:14
  5. Citizen BN0055-53E info i komentari?
    By sector77 in forum Citizen
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.10.2010., 12:54

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •