Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 10
Like Tree6Likes
  • 1 Post By cleaner
  • 1 Post By Serb
  • 4 Post By fotopetar

tema: Omega Military Watch (pre 1920)

  1. #1
    Novi član
    Član od
    3.4.2010.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Omega Military Watch (pre 1920)

    Nisam do sada otvarao posebno teme u vezi prezentacija nekog posebnog sata, ali kada sam video ovaj, odushevio sam se, odmah sam morao da pokrenem temu jer me interesuje sve u vezi sa satom, a narochito jer sam se bash zagrejao za ovakve modele u poslednje vreme.

    Prenecu Vam samo informacije sa ebay-a jer sam tamo nashao sat, nema uopshte informacija o mehanizmu ali ima dosta slika, pa ako neko neshto zna o satu, voleo bih sve da saznam.

    Ovako, pishe da je sat nastao pre 1920 godine, shto je za stanje sa slike poprilichno fascinantno, dimenzije sata bez krunice su 48mm, a sa krunicom 52mm, debljina je 15mm a shirina kaisha 20mm.

    O mehanizmu samo da je hand-winding i nishta vishe

    Omega Military Watch (pre 1920)-omega1.jpgOmega Military Watch (pre 1920)-omega2.jpgOmega Military Watch (pre 1920)-omega3.jpgOmega Military Watch (pre 1920)-omega4.jpgOmega Military Watch (pre 1920)-omega5.jpg
    Omega Military Watch (pre 1920)-omega6.jpgOmega Military Watch (pre 1920)-omega7.jpgOmega Military Watch (pre 1920)-omega8.jpg
    nikola.beograd likes this.

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Druze ovde nesto nije uredu, pogledaj kod tog istog prodavca isti sat , samo umesto omega pise longines...verujem da ce se javiti i ostali clanovi, ali meni tu nesto nije uredu. Nadam se da gresim, ja mislim da se ovde radi o replikama , kad pogledam ostale njegove prodaje. Ali uzmi ovo sa velikom rezervom, i sacekaj jos neki komentar.
    fotopetar likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Doista lijep sat za vidjet.
    Al sat je vjerojatno iz Ukrajine il neke slične zemlje i to nije ništa drugo već prerađeni sat.Prvotno to je bio đepni sat Omega što se vidi po mehanizmu koji je jedini autentičan,sve ostalo je prerađeno,mislim na cifer,a kućište je novije proizvodnje jer tako star sat ne može imat kućište poput nenošenog.
    Takvi satovi popularni su kod ljudi koji vole vojme satove al previše se ne zamaraju autentičnosti sata.Ovaj sat ima vrijednost samo onom tko će ga kupit i nosit ako nije preskup,jer povijesnu vrijednost sat nema.
    Ujedno jednom sam imao Doxu isto prerađenu pa sam zato ispitao sve o ovakvim satovima.
    Post nek stoji radi drugih da se ne zalete kupovat ovakve satove.
    Lp!

  4. #4
    Novi član
    Član od
    3.4.2010.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    10
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    I meni je kucishte bilo sumnjivo, ali gledam ovu mashinu, mada se ja ne razumem bash da prepoznam, deluje mi staro, da li neko zna da prepozna vredi li neshto???

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Mehanizam vredi malo, mnogo bi vise vredeo da je u originalnom kuciscu, a ne u ovom. Konkretno mehanizam se moze naci po nasim pijacama po ceni od 50 do 100e, dzepne Omege oko 200e ako su top stanju, ako nisu onda su nize cene.

  6. #6
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Kada se već govori o omegi, hteo sam da proverim jedan podatak koji sam saznao kada je u pitanju prodaja satova koji su... hmmm... da kažemo frizirani. Evo slike sata koji ću upotrebiti kao zamorče:

    Omega Military Watch (pre 1920)-img_a_169213_31c2d58767e5a13d5ed858e8cc4ae46a.jpg

    Ovde mislim na satove sa farbanim ciferom. Fora je u tome da je potrebno naći sat koji ima reljefne oznake, što ovaj sa slike ima. Farban cifer se može prepoznati po tome što nema oznaka za broj rubina, ili onih kao što je incabloc, shockproof, automatic i slično, u zavisnosti od modela i proizvođača. Ne znam da li sam pogodio šta se desilo sa ovim satom, pa da proverim, a nadam se da je ovde i mesto za ovakav post, jer smo već krenuli na prepoznavanje znakova za uzbunu. Ukratko, deluje mi da je cifer farban, pa da proverim.

    Doduše, dva još veća znaka za uzbunu su bila to što sat prodaje jedan gospodin koga smo već spominjali, a sat se prodaje sa 'zamenskim remenom'.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Ako netko bude htio kupovat vojni sat preko interneta e-bay nek se slobodno javi budem lako poslao adrese pravih satova i adrese satova koji su prerade.
    Za Omegin cifer ne mogu ništa da kažem nisam baš u tome ali svaki malo bolji omegoljubac znati će reći jel sat original il prefarban.
    Da mehanizam sam na prvoj Omegi lako je naći jer on bez originalnog cifera skoro da ništa ne vrijedi.

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Petre slobodno mozes ovde da postavis linkove, ili u novom postu, bice mnogima od koristi.

  9. #9
    Član Avatar korisnika zare
    Član od
    18.5.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    490
    Lajkovi
    885
    Reputacioni uticaj
    52

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Cleaner, ovakvi satovi sve češće se pojavljuju na ebay-u. U pitanju su mehanizmi džepnih satova koji su ubačeni u nova kućišta ručnih satova. Što se vrednosti ovoga tiče ljudi pre mene su ti dali sasvim pristojne odgovore.

  10. #10
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Omega Military Watch (pre 1920)

    Evo da budem malo od pomoći!
    Ovo su sve linkovi prerađenih satova:
    DOXA LACO AVIATOR GERMAN LUFTWAFFE PILOTS WWII 1939-1945 VINTAGE SWISS BIG WATCH | eBay
    Men's DOXA AVIATOR LUFTWAFFE PILOTS WWII VINTAGE 1939-1945 SWISS ART DECO WATCH | eBay
    eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices
    VINTAGE 1939-1945 SWISS BIG WATCH DOXA LACO AVIATOR GERMAN LUFTWAFFE PILOTS WWII | eBay
    DOXA GERMAN ARMY WWII VINTAGE 1939-1945 ALL ORIGINAL SWISS WATCH w/ ENAMEL DIAL | eBay
    Men’s DOXA GERMAN ARMY WWII ERA TROPHY ANTIQUE 1939-1945 SWISS CLASSIC WATCH | eBay
    Pa prerađeni kronograf:
    VINTAGE 1939-1945 SWISS WATCH CHRONOGRAPH LEMANIA AVIATOR LUFTWAFFE PILOTS WWII | eBay
    Pa Helvetia prerađena:
    HELVETIA GERMAN MILITARY WATCH WW2 CLOCK ORIGINAL SWISS MOVEMENT | eBay
    MILITARY WATCH WW2 LUFTWAFFE SWISS GERMAN 30-40s HIGH QUALITY ORIGINAL MOVEMENT | eBay
    GERMAN MILITARY WW2 KRIEGSMARINE HIGH-QUALITY ORIGINAL WATCH MOVEMENT | eBay
    Za razliku jedna originalna Helvetia:
    Helvetia SWISS German Germany Army Wrist Watch №-1614 WWII War Military Rare | eBay
    Pa jedan iz prvog rata original sat:
    eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices
    Ova Alpina i mene buni,rekao bih da je originalna al pošto seller prodaje većinom prerađene satove treba uzet sat s dozom straha:
    Rare Military Watch KRIEGSMARINE German Army ALPINA KM 592 of period WWII. | eBay
    Tako isto mislim i za ova dva sata:
    Rare Military Watch German Army ETANCHE 73 DH of period WWII. | eBay
    eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices
    Samo pogled na cifer ovu đepne Helvetiu prebačenu u ručnu ali s vidljivim ostacima đepnog sata govori koliko se ukrajinaca treba bojati i koliki su umjetnici prerade,ali i ostali u nizu su prerađeni a koji super izgled:
    Vintage GIGANTIC WWII Military HELVETIA Flieger Massive Antique Wristwatch | eBay
    eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices
    Men's Vintage Military WWI DOXA Antimagnetic Black Antique Huge Wristwatch | eBay
    Ova Helvetia mi je sumnjiva pošto imam dvije originalne,ne mogu dobro otvorit slike da vidim ostali dio sata,al ako je doista ovo original u ovakvu stanju što mi je isto sumnjivo pun pogodak za kupit,al budem o njoj još rekao kad je bolje vidim:
    Vintage Military RLM HELVETIA Flieger Shocprotec Antique Wristwatch | eBay
    E a ovo je pravi original sat,pilotski sličan model mojim Helvetijama:
    ONLY ONE EXISTING 1935 44 MM GIANT TAVANNES WWII GERMAN MILITARY PILOT WATCH | eBay
    100 posto originalni Zenith:
    eBay - New & used electronics, cars, apparel, collectibles, sporting goods & more at low prices
    Originalni Marvin:
    Original WWII Military Pilots MARVIN oversize watch | eBay
    Što se tiče originalnih vojnih satova to možete pogledati više na ovoj stranici,imaju prekrasne slike i opise satova i unaprijed da znate vojni satovi napose oni u dobru stanju skupi su za ne vjerovat,dobro pazite s jeftinim ponudama jer kopija koliko vidite ne fali.
    Nadam se da sam bio od pomoći.
    SteveG's Military Watch Launchpad
    VLADAN P, Neša, zare and 1 others like this.

Slične teme

  1. Swiss Military sat
    By Nick in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.1.2012., 22:27
  2. Swiss Military sat
    By Nick in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 10.9.2011., 21:25
  3. Swiss Military
    By sule in forum Kupovina satova
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 14.2.2011., 11:06
  4. Ticino 44 mm Big Pilot Military Watch
    By sima hrabri in forum Kompletni testovi satova
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 27.12.2010., 11:02
  5. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 12.5.2010., 23:43

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •