Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 16
Like Tree9Likes

tema: Doxa sub 300t divingstar

  1. #1
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Doxa sub 300t divingstar

    Ja sam tako juče nakon konsultacije sa svojim časovničarem propustio jedan od izuzetno retkih Doxa sub modela jer nisam želeo da kupujem na slepo sat za kojeg ne znam u kakvom je stanju a za koji je rezervne delove praktično nemoguće nabaviti jer ih jednostavno nema na tržištu. Mada, cena za sub je bila jaaaakoooo dobra.

    btw
    Ako ju je neko sa foruma uzeo, neka postavi fotke.

    Pozdrav
    Poslednja ispravka: dragon (14.11.2010. u 1:25)
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #2
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Seiko Bell-Matic

    Aj pokazi taj sub gde je bas me interesuje

  3. #3
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Seiko Bell-Matic

    Ta Doxa mi je isto bila interesantna ,a bila je bas jeftina. Mada mi je delovalo da narukvica nije original, sto naravno nije nista dramaticno medjutim i mene je vise bunilo u kakvom je stanju.

  4. #4
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Doxa sub 300t divingstar

    Citat nikola0406 kaže: Pregled poruke
    Aj pokazi taj sub gde je bas me interesuje
    Nema više linka pa kontam da je ili prodat ili da je povučen iz prodaje.

    Inače, reč je o Synchron Doxa Sub 300t divingstar seriji sa žutim brojčanikom, eta 2783 mehanizmom i krunicom koja je na izvlačenje a ne na šrafljenje. Cena po kojoj se sat prodavao je bila 100€ a stanje možeš videti na priloženoj slici.

    Prilog 3644

    E sad, ja sam se bio pošteno zagrejao da ga uzmem i pročitao sve što se moglo pročitati o žutom 300t divingstaru, postavio pitanje na par foruma pa i ono čuveno "fejk ili ne", konsultovao časovničara i par servisa koji se bave profesionalno restauracijom satova i kako je vreme odmicalo sve više i više se udaljavao od namere da uzmem sat (koji je u međuvremenu i prodat, valjda).

    Od kupovine sam odustao iz nekoliko razloga.
    Prvo, prodavac mi nije odgovorio na osnovna pitanja o stanju sata i mehanizma niti je bio voljan da šalje kvalitetnije slike satova koje prodaje. I ranije je imao par lepih ponuda Seiko hronografa, ali ista priča.
    Drugo, svaki sat koji prodaje je "doteran" za kupce i uvek je u savršenom stanju što je meni dodatni signal za uzbunu. Na Doxi se vidi da je rađeno dosta a posebno mi je skrenuta pažnja na previše obrađenu koronu i prepolirano kućište.
    Treće, konkretan model je toliko redak da, ukoliko su određeni delovi oštećeni ili neispravni (recimo korona), ne postoje rezervni delovi kojima bi se izvršio servis ili zamena. Sve što je moguće od delova nabaviti i što Doxa garantuje da ima jesu krunice i dihtunzi. Pritom, delovi sa drugih modela ne odgovaraju ovom tako da su neke franken kombinacije neizvodljive.
    Četvrto, restauracija kompletnog sata u specijalizovanom servisu bi me izašla preko 500€ i to pod uslovom da je kompletan sat ispravan i da ni jedan deo nije oštećen do te mere da ga je nemoguće restaurirati. Mislim da je to cena bez servisa mehanizma koji sam svakako planirao da radim u NSu.
    I na kraju, kada sam pričao sa časovničarem, čovek mi je otvoreno rekao da je sat na osnovu slike u krš stanju i da bi kupovina istog bez uvida u unutrašnjost kućišta bila kupovina mačke u džaku. Čime se opet vraćamo na tačku jedan, prodavac jednostavno nije voljan da pruži dodatne informacije ili da pošalje kvalitetne slike.

    E sad, u suštini to jeste bila odlična prilika za kupovinu retkog sata koji bi nakon restauracije bio odličan kolekcionarski primerak. Međutim, imam relativno loša iskustva sa ovim domaćim online prodajama jer ljudi često napišu da je nešto ispravno ili u savršenom stanju a u stvari nije tako. Ima dosta satova koji se nalaze na tim online berzama a koje možete videti i po buvljacima kako se prodaju po upola manjoj ceni i pritom NISU u ispravnom stanju.

    Ima sad tu još par stvari zbog kojih sam se na kraju ohladio od kupovine, ali ne mogu da se setim svega. Ono što sam nabrojao su neke osnovne zamerke i razlozi.

    Možda i jesam propustio odličnu priliku da dođem u posed kolekcionarskog primerka ali biće i drugih prilika, verovatno i boljih od ove.

    Nešto o Doxa Sub 300t divingstaru možete pročitati na priloženim linkovima...
    http://www.doxa300t.com/dstarreview/vintcomp.htm
    http://www.doxa300t.com/faq.htm
    http://www.doxa300t.com/divingstar/dstarindex.htm
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Seiko Bell-Matic

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Ta Doxa mi je isto bila interesantna ,a bila je bas jeftina. Mada mi je delovalo da narukvica nije original, sto naravno nije nista dramaticno medjutim i mene je vise bunilo u kakvom je stanju.
    Ne, narukvica nije bila originalna. To se videlo odmah ali nije ni bila bitna u celoj priči. Lako je promeniti narukvicu a ja sam se čak razmišljao da kažem čoveku da mi pošalje sat bez narukvice i da mi spusti cenu za jedno 20€.
    Al sad nije ni bitno, svakako ga više nema. Nadam se samo da se kupac nije za***ao i da je sat u dobrom stanju. Mada, eto bursa u Seiko Bell-Matic temi kaže da satovi kod ovog prodavca baš i nisu u sjajnom stanju tako da je sasvim moguće da je i Doxa bila problematična.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Doxa sub 300t divingstar

    Pa po meni barem se nisi presao sto si obisao taj sat,jer iako je i men Doxa Sub jedan od grail satova ni ja ga ne bih uzeo, prvo sto stvarno ne izgleda uopste sjajno, i sto sam kazes suvise je polirana, a najvise jer prodavac ne saradjuje, jer ako coveka lepo zamolis da ti posalje slike tog sto te interesuje a on nece ili kao ne moze, pa nista onda drugi put. Ima tu par satova i na nasem forumu koji se prodaju a kod kojih su fotke blagi ocaj. Ja ne razumem kako neko misli da nesto tako proda bili gde a ne jos ovde. Mislim staviti u 21 veku fotografije koje su mutne, mracne i ocekivati nesto od nekog, to nesto nije bas s mozgom sve najbolje. Aparat mi nije tu ili fotke su sa telefona.....pa pola mojih fotografija na ovom sajtu je sa telefona. Bolje fotografije bih napravio sa vga kamerom a ne sa digitalnom. Evo jedan primer, ali ne da bih se rugao nekome nego ukazao na ono sto pricam, ovo je strasno

    http://www.svetsatova.com/forum/show...hronometer-M99

    Znaci covek trazi 500e za sat, a pogledaj te fotografije. Ja sam mozda zainteresovan za taj sat ali kad vidim fotografije u glavi mi odzvanja fejk, fejk, fejk i necu ga ni kontaktirati da mi salje druge fotke. Nemojte mi zameriti na ovom ali vec duze vreme me ove stvari nerviraju, a i dugo sam vec na dijeti pa sam nervozan

  7. #7
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Doxa sub 300t divingstar

    Ja bas i mislim da se radi o nekom od ulicnih prodavaca satova,problem sa njima nije toliko losem stnju ,nego to sto vecina njih misli da su majstoli ili imaju neke priucene majstore koji jos vise zeznu stvar.
    Da kod njih moze da se nadje svasta moze, ali je najcesce upravo ovo problem.
    Inace te Sub -Doxe su sjajne ,a posebno ovako redak model.

  8. #8
    Novi član
    Član od
    3.3.2010.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Cool Re: Doxa sub 300t divingstar

    Malo kasnim sa slikama, u pitanju je doxa 300T Divingstar, sa pomenutog oglasa.
    Sat nema originalnu narukvicu i originalnu krunicu, dok je mehanizam u veoma dobrom stanju. Ukoliko ima pitanja, tu sam.

    Pozdrav
    Ivan Grbovic
    Priložene slike Priložene slike Doxa sub 300t divingstar-dsc01753_resize.jpg   Doxa sub 300t divingstar-dsc01752_resize.jpg   Doxa sub 300t divingstar-dsc01756_resize.jpg   Doxa sub 300t divingstar-dsc01774_resize.jpg  

  9. #9
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Doxa sub 300t divingstar

    E he*i ga... znači ipak sam se zeznuo što nisam uzeo sat.

    Imam ja par pitanja, pošto sam bio zagrejan za Doxu i razmišljao da je kupim.
    Jesi li možda nosio sat kod nekog časovničara da ga pregleda i eventualno servisira mehanizam? Ako jesi kakvo je njegovo mišljenje?
    U kakvom je stanju unutrašnjost kućišta, jel ima znakova rđe?
    U kakvom je stanju kućište? Na slici koju sam ja postavio, gornji desni deo kućišta, iznad krune deluje kao da je prepoliran i da je skinuto malo više metala nego što je trebalo da se skine. Jel to samo igra svetlosti ili je zaista tako?
    Kakva je korona, ispravna, funkcioniše dobro? Koliko je ispolirana korona pošto mi deluje da je skinut baš dobar sloj metala, pogotovo na spoljašnjem obodu?!
    Vidim da je ponovo rađena iluminacija na kazaljkama i markerima, to je odradio prodavac ili si ti to naknadno uradio?
    Platio onoliko koliko je prodavac tražio ili manje? Možeš odgovor na ovo pitanje da pošalješ i putem pp, ako to želiš.

    Kažeš da kruna nije originalna, pa me interesuje da li planiraš da nabaviš originalnu ili ćeš ostaviti ovu? I jel planiraš da sređuješ sat, dovedeš u tip-top stanje ili ćeš ga ostaviti tako?

    Jel možeš da postaviš kvalitetnije fotke sata, što više to bolje?!

    Napiši par redova, utiske, kritike, čega god možeš da se setiš.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  10. #10
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.629
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Doxa sub 300t divingstar

    Ivane,prvo da čestitam na kupovini sata
    Moram da se složim sa Dragonom da zaista deluje PREPOLIRANO!
    Dali je tako i u prirodi?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Doxa džepni sat
    By NIKOLA87 in forum Džepni satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 10:07
  2. Doxa 750T Sharkhunter sat
    By rumeni in forum Ronilački satovi
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 19.3.2011., 17:15
  3. [PRODATO] - Doxa
    By Larosa in forum Prodaja satova
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 17.1.2011., 14:24
  4. Doxa zlatni sat
    By Zarko in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 8:16
  5. Doxa
    By div in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 26.10.2008., 13:00

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •