Strana 17 od 77 PrvaPrva ... 71314151617181920212767 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 161 do 170 od ukupno 769
Like Tree504Likes

tema: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

  1. #161
    Novi član
    Član od
    2.1.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Nisam ja njega ni razmisljao prodati..On za mene ima sentimentalnu vrednost ja ga iskreno ne bih ni sredjivao osim ciscenja i stavljanja stakla jer meni svaka brazda na njemu ima neku svoju pricu samo sam hteo da saznam koji je model i nesto o mehanizmu..Sta znaci to antimagnetic?Koliko sam razumeo to ima neke veze sa zracenjem madnetnog polja..
    koliko bi izaslo staklo za njega otprilike i ciscenje da se podmaze itd

    Mislim u Beogradu jer sam iz Beograda
    Poslednja ispravka: vladas (3.1.2014. u 12:34) Razlog: uzastopne poruke

  2. #162
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Mislim da bi izaško oko 2000 dinara, a što se tiče oznake antimagnetic, to se nekada stavljalo na satove da označi da mu magnetno polje neće smetati, odnosno uticati na njegov rad. Bilo bi lepo da ga središ i zadržiš za sebe, jer porodične uspomene nemaju cenu i podržavam tvoju odluku.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  3. #163
    Novi član
    Član od
    2.1.2014.
    Poruke
    4
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Hvala na odgovorima upravo cu tako i uciniti..

  4. #164
    Novi član
    Član od
    8.1.2014.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    4
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom

    Pozdrav svima! Ja sam novi ovde i mislim da sam nasao pravi forum za jedno pitanje. Imam jedan stari CYMA dzepni sat, mislim da datira iz II svetskog rata. Ima tri poklopca i u zlatnoj je boji a na poklopcima su izgravirani brojevi 710-4363 pa onda ispod toga 505 (ako to moze da bude od neke pomoci). Mehanizam mi deluje ok, nije korodirao, izgleda da je samo prasina u pitanju( sat ne radi). Interesuje me koliko bi kostala opravka i koliko on uopste danas vredi?
    P.S. Sada nisam u mogucnosti, ali cu prvom prilikom da posaljem i fotke. Pozdrav jos jednom!



    Evo fotografija:
    Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-001.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-004.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-005.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-006.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-007.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-008.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-svetsatova-010.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (8.1.2014. u 19:30)
    esdy_11192 and Neša like this.

  5. #165
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Prekrasna Cyma odavno ljepši mehanizam nisam vidio.Sad trebalo bi vidjet što ne valja jel nemirnica otišla na satu il nešto drugo.Pitaćeš zašto je nešto moralo otići?Zato što ovakvi satovi ako rade i nakon sto godina rade super ako nemaju kvara jer su to vrlo kvalitetni mehanizmi koji idu fantastično.
    Koliko vrijedi sat,pa ovakav hunter sat-to ti znači da ima prednji poklopac i ako radi (koliko vidim cifer je prilično očuvan) vrijedi od nekih 100-200€ il onoliko koliko je netko spreman izdvojit za njega ako mu se sviđa.
    Pokušaj naći nekog lokalnog urara po mogućnosti starijeg al bez predasuda jer ima i vrlo mladih super urara.Sredi sat tako da ide i spremi ga.Doći će vrijeme kad će džepni satovi vrijedit malo više,ak ne više tada da barem dobiješ onu cijenu koliko otprilike vrijedi,što ćeš trenutno teško dobiti.
    Brojevi na kućištu sata označuju broj kućišta,i na nekim djelovima kućišta vidjet ćeš samo nekoliko znamenki koje su dio od serijskog broja koji je ugraviran na zadnjem poklopcu.Zašto su ti brojevi po kućištu?Zato da se vidi dal je cijelo kućište u originalnom izdanju il se nešto mijenjalo.

  6. #166
    Novi član
    Član od
    8.1.2014.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    4
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Prvo da vam se zahvalim na informacijama. Ima ovde kod mene u gradu jedan stariji casovnicar, do sada sam uvek isao kod njega ali za obicne stvari (zamena baterije na novijim satovima i slicno). Strah me je da li je dovoljno strucan za takve mehanizme, a znam i da je pomalo sujetan kada vidi dobar sat, pa mi moze reci da ne moze da se popravi ili da ga unisti jos vise, pa da mi kaze da je probao da ga popravi, pa nije uspeo. Laik sam za ove mehanizme, ali mi se cini da uopste nije "otvaran" od kada je proizveden. Sta mislite, kada je otprilike proizveden? Pozdrav!

  7. #167
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Ništa te ne košta da mu odneseš sat i da pred tobom ustvrdi koji je kvar.Tek onda idi u pregovore ako želi i može da popravi sat.
    Sat bih stavio negdje u 30-te godine.Provjeri od kojeg je materijala kućište sata.

  8. #168
    Novi član
    Član od
    8.1.2014.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    4
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Ok. Odnecu ga i videti sta i kako, pa Vas obavestavam.

  9. #169
    Novi član
    Član od
    2.1.2014.
    Lokacija
    Banja Luka
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Pronasao sam stari dedin sat pa bih ga zelio popraviti i malo ocistiti, ali ne znam koja je ovo marka sata i kolika je njegova vrijednost. Znam da se ciscenjem sata moze smanjiti njegova vrijednost a to ne bih zelio. Nisam mogao otvoriti zadni poklopac da vidim mehanizam zato sto ne znam kako se otvara. Nadam se da mi vi mozete pomoci. Evo par slika:Pomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00126.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00128.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00129.jpgPomoć oko info i procene starih džepnih satova-dsc00127.jpg

  10. #170
    Stariji član Avatar korisnika fotopetar
    Član od
    5.2.2012.
    Lokacija
    Brač-Bjelovar(Hrvatska)
    Poruke
    1.097
    Lajkovi
    3283
    Blogovi
    6
    Reputacioni uticaj
    302

    Određen forumom Re: Pomoć oko info i procene starih džepnih satova

    Ovo što pokazujete je željezničarski švicarski sat vrlo slabe kvalitete,malo iznad ruske Molnije.
    Pooznakama na kućištu bio je to željezničarski sat turskih željeznica.
    Čuvaj sat,počisti ga time ništa ne gubiš samo pazi da ga ne izgrebeš.Čuvaj dedin sat i ako ide s ponosom ga ponekad malo navij da ide.

Slične teme

  1. Pomoć kod identifikacije džepnih satova
    By Volkec in forum Džepni satovi
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 11.12.2019., 7:27
  2. Internet stranice za pomoć oko džepnih satova
    By fotopetar in forum Džepni satovi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:52
  3. Internet stranice za pomoć oko vojnih satova
    By fotopetar in forum Pilotski satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 21.2.2012., 7:46
  4. Pomoć oko identifikacije džepnih satova
    By dkrajina in forum Džepni satovi
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 20.2.2012., 11:08
  5. Slanje starih satova (ili bilo čega) u inostranstvo ?
    By esdy_11192 in forum Opšti forum
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 2.3.2010., 0:25

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •