Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 51 do 60 od ukupno 106
Like Tree65Likes

tema: Hautlence HL2.0 sat

  1. #51
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Ne znam kuda ovo ide.ipak su oni slavu stekli kvalitetom i dugovecnoscu.bojim se da sada krcme tu slavu zarad trenutne zarade ipak malog broja ljudi.videcemo pocinje da lici na doba kad je kvarcni sat preplavio trziste samo sto sada i mehanicki prave jeftino.ja pomenute proizvodjace rolex, omega,longines volim i nosicu ih jod dugo zato mi je i krivo sto se ovo desava.nase je da ih kritikujemo a njihovo da cuju kritike i da se uozbilje.slazem se da je steta za rusku industriju satova bio je to ogroman potencijal.sto se tice kine svaka im cast kako su na prost nacin ekonomski pokorili svet ubili proizvodnju sirom sveta niskim cenama i sad polako dizu cene ali se iskreno nadam da necu nositi kineski sat.

  2. #52
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    ... ali se iskreno nadam da necu nositi kineski sat.
    Jagoše,

    To je zapravo adut koji Švajcarci kriju u rukavu. Upravo zato dižu Omegu i neke od ostalih brand-ova u višu klasu. Kinezi će zameniti Rusiju i Japan što se tiče masovne proizvodnje, ako to već nisu.

    CMW

  3. #53
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    nase je da ih kritikujemo a njihovo da cuju kritike i da se uozbilje..
    Naivno je očekivati da velike korporacije pokažu i trunku zainteresovanosti za naše kritike.
    Njih zanima isključivo profit.
    Tolarbo reče da je gotovo nemoguće da se sve radi u Švajcarskoj.
    Zašto bi to bilo nemoguće?
    Sasvim je moguće i bilo bi bolje i za kvalitet satova i za njihov renome (koji bi se,u tom slučaju, gradio na zadovoljstvu potrošača a ne reklami) i bilo bi bolje za sve nas.
    Jedino bi bilo lošije onima koji bi na satu od 5000 evra umesto 4500 zarađivali 4000 evra.Ali to im je malo.Nikada dosta novih brodova ,ostrva i maloletnica.

    Nažalost stvari su takve kakve su.
    Nikada više (ili,bar,još dugo,dugo vremena) etika i moral se neće tretirati kao nekada davno.
    Te dve reči nemaju cenu a korporacije koje vode ovaj svet ne zanimaju stvari koje nemaju cenu.
    Kada nešto nema cenu onda oni nemaju šta da uvećaju i da na razlici ostvare profit.

    Haug!
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #54
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Mene osobno ne smeta ako je narukvica ili kuciste iz Kine. Dok god su napravljeni jednako kvalitetno kao i "svicarska". Stroj je vjerojatno isti.
    Smeta me sto ustede ostvarene takvim nacinom poslovanja ne obogacuju horologiju u smislu povecanog ulaganja u R&D i jos vaznije ne smanjuje se cijena konacnog proizvoda za krajnjeg kupca.
    Naprotiv cijene stalno rastu, a novosti se svode vise na kozmetiku nego na bilo sto drugo. Dakle, profit je postao osnovni i jedini cilj proizvodnje. Vjerojatno je to uvijek i bio, ali su danasnje metode postizanja tog cilja toliko ucinkovite i bezobzirne da lakse vidimo apsurdnost situacije.

    Ono sto zabrinjava je sto se isti obrazac primjenjuje na svim poljima ljudske proizvodnje. Prehrambena industrija postala je strateski vazna poluga moci. Farmaceutska industrija je korumpirana do srzi. Nastavite niz sami. Satovi su luksuz, igra i nista vise. No banke sjemenja, "intelektualno vlasnistvo" nad biljkama, hranom i lijekovima su ono sto stvarno zabrinjava. Bezobzirno izvlacenje profita, napuhane cijene, monopol proizvodnje i dijelova koje spominjemo u industriji satova se i ovdje naveliko primjenjuje.
    Gdje je kraj suludoj trci za profitom?
    Megakompanije su postale "jace" od pojedinih drzava. Zajednicu naroda zamjenjuje zajednica potrosaca. Svakako zivimo u zanimljivim vremenima.

    Jadni Hautlence HL2.0 Ni krvi ni duzan pokrenuo je lavinu komentara.
    vladas and backarelli like this.

  5. #55
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Istina Đole,nažalost!

    @CMW
    Fakat......Nivarox-FAR pripada Swatch grupi.

  6. #56
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Fakat......Nivarox-FAR pripada Swatch grupi.
    Dobar dan!

    Ima i tu rešenja, ali prepreka je opet PROFIT.

    Nivarox nije jedina kompanija u Švajcarskoj sposobna da napravi komponente mehanizma hoda, ima i drugih.

    Odlična moguća zamena bi bila PEAG, njihove komponente mehanizma hoda su jevtine, oni već neko vreme sebe nude kao "Second Source". Međutim to zahteva promene dizajna mehanizma, to košta a postavlja se i pitanje: "Da li postoji tehnološki know-how, u manjim kompanijama, za implementaciju novih komponenata hoda".

    Pretpostavljam da je potrebnog know-how bilo "nezavisni" proizvođači verovatno ne bi išli u kopiranje mehanizama zastarelih patentnih prava, već bi sami uradili svoje.

    Ko je zainteresovan može pogledati lepezu proizvoda PE AG

    PE AG Catalogue

    CMW

  7. #57
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Zanima me koliko moze da kosta da se napravi narukvica da bi je pravili u kini.cenim oko 20-30 eura al dobra.koliko mogu da ustede da bi bilo bitno za sat od 3000 eura.i ako neko zna zanima me da li rolex pravi sta u kini.
    Poslednja ispravka: jagos (14.7.2012. u 15:23)

  8. #58
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom

    @CMW
    To i jeste problem! Ili nemaju para ili znanja! A i uvijek je lakše kupiti gotovo nego praviti iznova.
    @jagos
    Za sat od 3000€,narukvica košta oko 500€!
    Vjerujem da bi cijena narukvice trebala biti 2/3 manja od one pravljene u Švici. Međutim,cijena je ista!
    Ja takođe nemam ništa protiv prenošenja proizvodnje u Kinu(vrijedan,precizan i disciplinovan narod) ali samo ako to donosi padu cijene finalnog proizvoda!
    Ne znam za Rolija ali ako trenutno ne prave,praviće uskoro!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (14.7.2012. u 17:36)

  9. #59
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    @backarelli
    Seiko......pa probaj da nabaviš bilo kakav dio za GS liniju!
    Ili pitaj npr."Vitanov-a",kao ovlaštenog ditributera Seika, dali mogu to da urade!
    Vidjećeš da je nemoguća misija zato što se GS servisira samo u Japanu(faktički i nema nikakve veze sa "običnim" linijama Seiko proizvoda)!
    Ni ovlašteni distributeri GS linije po Evropi ne rade servis kod sebe nego sat šalju u Japan!
    Nisu ni u Seiku budale!
    Hadžija, pored tvog respektabilnog znanja vezano za mehanizme, nije mi jasno šta si hteo reći...

    Pa ko je uopšte pominjao Credor ili Grand ?!? Ja sam napisao "Seiko" , što uključuje njihovu celu proizvodnu liniju. Još jedna stvar... nisam još nijedno negativno iskustvo zatekao , kada je u pitanju komunikacija mušterija sa pomenutom firmom. Isto važi za sve japanske brendove.
    Pa normalno je da će servisiranja i delova satova iz najviše klase , biti uslovljena slanjem u "kuću".

    Šta ćemo sa još 80% proizvodnih izdanja sa "in house" mehanizmima Seika, koji se mogu servisirati i popraviti kod bilo kojeg boljeg sajdžije !?!

    Vrlo dobro se zna, na šta sam mislio kada sam rekao da je Seiko "majka" , te se i dalje čvrsto držim prvog posta !
    Poslednja ispravka: backarelli (14.7.2012. u 17:48)

  10. #60
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Cudno kako nitko nije komentirao dosta sokantnu vijest, ovo sto je CMW spomenuo da Seiko razmislja o prodaji svoje satne industrije. E to bi bio sok za cijeli svijet.
    Mene zanima tko bi ga kupio. Moze i PM. Jos sam pod dojmom, znam da im odavno satovi ne donose profit kao ostali dijelovi koncerna ali prodaja?! Kvragu sve!

Strana 6 od 11 PrvaPrva ... 2345678910 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hautlence predstavio HLq02 model sata
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 12:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •