Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 106
Like Tree65Likes

tema: Hautlence HL2.0 sat

  1. #11
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    To uopste nije tacno(osim ako mi ne das prave argumente za takvu tvrdnju).
    Dobro jutro!

    Nije mi jasna Vaša izjava (citirana). Ako nešto uopšte nije tačno to znači da ne postoje argumenti koji to mogu promeniti, bili oni pravi ili kakvi god, prema tome...

    Ja sam rekao više stvari pa Vas molim da definišite šta to nije tačno i kakve argumente želite.

    CMW
    Djordje likes this.

  2. #12
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    nova omega je vrhunski swatch.olupace im se ova alavost o glavu.nego ja sam cuo da je mnogo teze napraviti vrhunski tacan sat na malom broju vibracija a mali broj vibracija znaci naravno duzi vek trajanja i vecu izdrzljivost mehanizma.kazu da to mogu samo vrhunske firme poput pateka i slicno.malo vibracija a hronometar valjda je to vrhunska umetnost.
    Dobro jutro!

    Ukoliko mislite na Omegu Coaxial, već im se lupa o glavu. Pokojni George Daniels je konstruisao časovnik koji treba da radi bez upotrebe ulja. To je uradio usavršavajući patentirani pronalazak iz 1864 i 1865. godine, od Amerikanca po imenu Charles Fasoldt.

    Fasoldt je koristio svoj pronalazak da izrađuje džepne hronometre.

    Hautlence HL2.0 sat-fasoldt-escapement.jpgHautlence HL2.0 sat-fasoldt-patent.jpg
    Hautlence HL2.0 sat-fasoldt-escapement-extract.jpgHautlence HL2.0 sat-fasoldtcard.jpg
    Hautlence HL2.0 sat-fasoldt-watch-no-437-01.jpgHautlence HL2.0 sat-fasoldt-watch-no-437.jpg

    Što se tiče Omege i njihovih promašaja situacija je prilično jasna. Nisu hteli da slušaju Danijelsa, inžinjeri Omege su odbili da coaxial-ni točak izrade od zlata (kako je insistirao Danijels), zatim su podigli broj poluvibracija (opet kontra zahtevu Danijelsa) pa im pucaju rubini od udaraca o zube coaxial-nog točka te sada moraju da podmazuju ono što su tvrdili da ne mora da se podmazuje.

    Još nisu završili, do sada već više varijanti, a ide se ka novoj i kraj se još ne vidi.

    Pukla bruka!

    CMW

  3. #13
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    naravno da postoje i jeftiniji mehanizmi sa ovim odlikama.mene zanima da li je tacno da je teze napraviti precizan mehanizam na malom broju vibracija
    Dobro jutro!

    Naravno da postoje jevtiniji mehanizmi visoke performanse.

    Vrlo je teško i skupo serijski praviti mehanizme koji će biti visoko precizni na 18000 poluvibracija. Mogu Vam dati link da o tome pročitate detaljnije, nažalost pisano je na Engleskom jeziku.

    CMW

  4. #14
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    CMW, jako mi je drago sto imamo znalca Vaseg kalibra na forumu.
    Kako razmisljam o kupovini novog sata cesto pogledam i nove Omegine 8500 kalibre koje osobno smatram jako dobrima. No ja sam samo entuzijast, nemam dublji uvid kojeg posjeduje majstor urar.
    Koliko sam mogao ja sam ih istrazio i cine mi se jako dobri.
    Iskoristio bih priliku i zatrazio Vase misljenje o novim co-axial mehanizmima iz Omege. (5g garancije, izuzetna tocnost i stabilnost, do sada nema nezadovoljnih vlasnika, dosta dobar power reserve su stvari koje me privlace.)

    Drugi izbor je Rolex SubC sa 3135 mehanizmom. Zanima me vase misljenje i o ovom satu i mehanizmu. Da li je nedostatak kuglicnih lezajeva kod rotora bitan konstrukcijski "nedostatak" na duzi rok ili je vise zanimljivost i nesto o cemu buduci vlasnik ne bi trebao previse razmisljati.

    Zahvaljujem na bilo kakvoj pomoci, ispricavam se na ubacivanju u temu.

  5. #15
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Sasvim sigurno da bi clan CMW trebalp da ima svoju temu,pod nazivom "Misljenje strucnjaka",jer daje pregrst korisnih informacija.

  6. #16
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Vrlo je bitno da su prisutni ljudi koji imaju realno znanje koji su gledali uzivo i drzali u rukama satove i mehanizme o kojima pisu.internet je opasan.kao gladan covek kad se najede pa ga boli stomak tako internet deluje na glavu.prazna glava a informacija puno.kazu ubi ga internet.

  7. #17
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat CMW kaže: Pregled poruke
    Dobro jutro!

    Nije mi jasna Vaša izjava (citirana). Ako nešto uopšte nije tačno to znači da ne postoje argumenti koji to mogu promeniti, bili oni pravi ili kakvi god, prema tome...

    Ja sam rekao više stvari pa Vas molim da definišite šta to nije tačno i kakve argumente želite.

    CMW
    Evo kako je glasila ta recenica:
    Drugo, ne slazem se da se danas prave losiji satovi, i da su oni sa manjim brojem vibracija proizvedeni sa vecim stupnjem kontrole kvaliteta.
    To uopste nije tacno(osim ako mi ne das prave argumente za takvu tvrdnju).
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (12.7.2012. u 15:52)

  8. #18
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat tolarbo kaže: Pregled poruke
    Evo kako je glasila ta recenica:

    Drugo, ne slazem se da se danas prave losiji satovi, i da su oni sa manjim brojem vibracija proizvedeni sa vecim stupnjem kontrole kvaliteta.
    To uopste nije tacno(osim ako mi ne das prave argumente za takvu tvrdnju).
    Dobar dan!

    Ja bih Vas molio da se vratite nazad i pročitate moj post ponovo i da se pri tome držite činjenica. Vi navodite nešto što ja uopšte nisam kazao, čak ni implicirao.

    Mogu da potvrdim sve što sam rekao a da li Vi to možete?

    Mi možemo da se ne slažemo oko mnogih pitanja ali moramo da se držimo činjenica tako da ukoliko želite da nastavimo diskusiju pre svega Vas molim da budete malo umereniji u Vašim izjavama.

    CMW

  9. #19
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    OK, vec mi je administrator skrenuo paznju da sam bio malo ostriji. Mozda jesam, ali takodje imam pravo na svoj stav. On i dalje glasi, da su satovi sa vecim brojem vibracija meni daleko prestizniji od onih sa manjim brojem. Shvatio sam da ste rekli da proizvodjaci ne mogu da zadrze isti kvalitet kontrole kod mehanizama sa vecim brojem vibracija. Zasto sam hteo da cujem i argumente, jer sam video da se razumete. Ali nije ni vazno sada, posebno ako nismo dobro razumeli.

    ps Uospte ne dovodim u pitanje vase dobro poznavanje satova, ali imam pravo da se ne slozim sa vama.

  10. #20
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    Vrlo je bitno da su prisutni ljudi koji imaju realno znanje koji su gledali uzivo i drzali u rukama satove i mehanizme o kojima pisu.internet je opasan.kao gladan covek kad se najede pa ga boli stomak tako internet deluje na glavu.prazna glava a informacija puno.kazu ubi ga internet.
    Dobar dan, Jagoše!

    Post nije nikome direktno namenjen, pa pošto sam Vam ja savetovao čitanje jednog članka na internetu osećam se prozvanim.

    Informacija ima puno, neke su tačne a neke nisu, međutim sve se mora posmatrati kritično, Naravno da prednost imaju informacije koje dolaze od ljudi koji su poznati u svom polju rada, od ljudi čiji tekstovi dolaze do nas sa recenzijom.

    Čak i kad informacija dolazi od najobrazovanijih, u datom polju, ne treba je uzimati kao aksiom, ljudi greše ili jednostavno nemaju kompletnu informaciju, ponekad nedostaje jedan delić.

    No nazad temi. Da li Vam znači navođenje izvora pojedinih informacija, ja ih uvek mogu navesti, no ne vidim da je to potrebno na forumu gde se niko ne predstavlja svojim imenom a i ne vidim da je to ovde praksa.

    Interesuje me da li Vam znače imena kao Jean-Claude Nicolet, George Daniels, Walt Odets, Ed Hahn, Walt Arnstein, Ron DeCorte, S.V. Tarasov, Z.M. Akselrod, D.A. Paramonov, W.J. Kleinlein, W.J. Gazeley, Moritz Grossmann ili H.B. Fried, ima ih još puno no nema svrhe nabrajati ih sve.

    CMW
    Poslednja ispravka: CMW (12.7.2012. u 17:08)

Strana 2 od 11 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Hautlence predstavio HLq02 model sata
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 12:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •