Strana 4 od 11 PrvaPrva 12345678 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 106
Like Tree65Likes

tema: Hautlence HL2.0 sat

  1. #31
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.628
    Lajkovi
    18033
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat CMW kaže: Pregled poruke


    Pa ja to pričam sve vreme ,samo nisam imao ''crno na belo''
    Stvarno treba obratiti pažnju na šta dajete svoj novac.Pored navedenog primera,vrlo često se isti mehanizam ugrađuje u sat (X) od 100 evra kao i u sat Y) od 1000 evra.Zamena tog mehanizma u satu X košta 60 evra ,a u satu Y 500 evra.
    Takav je slučaj i u drugim industrijama.
    Zamena lamele na Loganu je jeftinija nego na Kliju,a u pitanju su isti motori i menjači.
    backarelli likes this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #32
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Jel ovo traze 15 funti za postarinu na sve ovo.kakva blamaza.

  3. #33
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Da li je istina da u ovlascenim fabrickim servisima swatch grupe longines omega itd vise nece da vrse ozbiljnije popravke cak ni mehanickih satova vec jednostavno menjaju ceo mehanizam.dobijes novu ETU i pevas.ne znam da li je ovo tacno rekao mi je covek koji zivi u zenevi.Naravno racun za popravku je otprilike veci nego vrednost tog polovnog sata.
    Poslednja ispravka: jagos (13.7.2012. u 13:34)

  4. #34
    CMW
    CMW je offline
    Mlađi član Avatar korisnika CMW
    Član od
    7.5.2012.
    Lokacija
    Rose Bay, NSW, AU / Beograd, RS
    Poruke
    85
    Lajkovi
    306
    Reputacioni uticaj
    33

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    Da li je istina da u ovlascenim fabrickim servisima swatch grupe longines omega itd vise nece da vrse ozbiljnije popravke cak ni mehanickih satova vec jednostavno menjaju ceo mehanizam.dobijes novu ETU i pevas.ne znam da li je ovo tacno rekao mi je covek koji zivi u zenevi.Naravno racun za popravku je otprilike veci nego vrednost tog polovnog sata.
    Dobar dan,

    Pre svega, autorizovani i fabrički servis nisu jedno te isto, autorizovani servis je nezavisni servis koji je dobio autorizaciju i pristup nekim rezervnim delovima (ne svim) a fabrički servis je specijalizovani servis u vlasništvu proizvođača koji zapošljava časovničara/e.

    Kad već pitate da Vam dam odgovor.

    Naprimer: Časovnik Appella serije 1013 kao na fotografiji koristi osnovni kalibar ETA 2824-2 i časovnik košta oko 400-500 EUR-a. Posle par godina upotrebe osnovna ploča je praktično uništena trošenjem materijala na poziciji ključa, vidljivo na fotografijama dva i tri.
    Hautlence HL2.0 sat-eta-2824-mainplate-01.jpgHautlence HL2.0 sat-eta-2824-mainplate-02.jpg


    Šteta je takva da je nepraktično i ekonomski neopravdano popravljati takva oštećenja, inače vrlo su uobičajena i često nastaju.


    Hautlence HL2.0 sat-eta-2824-mainplate-04.jpg

    Osim naravno u našim uslovima, popravka urađena, vidi foto iznad.

    A što se tiče zapadnjaka takve popravke im ne padaju na pamet (reč je o nezavisnima), menjaju ili glavnu ploču a češće ceo mehanizam, ukoliko uopšte mogu doći do delova.

    Fabrički servisi bez pardona ili pitanja vlasniku menjaju mehanizme novim, na svim časovnicima osim hronografima koje menjaju remontiranim mehanizmima, remontiranim u fabrici.

    Cene su paprene, remont časovnika može koštati do dve trećine cene novog, tako da je to u stvari poruka koja glasi: "Kupite nov časovnik!"

    CMW

  5. #35
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Postovani CMW, ovo sto pricate se nadovezuje i na pokret u Australiji, Save the Time, u kome ucestvuje i Nikola Hacko... Mislim da cemo i mi na forumu u narednom preiodu vise paznje posvetiti sve bezobraznijem nastupu velikih proizvodjaca, koji uskracuju pristup rezervnim delovima za nezavisne casovnicare!
    No time to lose

  6. #36
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    CMW mislio sam na fabricki servis.kako rece moj komsija koji zivi u zenevi:zamene ti masinu i ne pitaju te nista.radilo se o jednoj mojoj omegi koju sam hteo da odradim u fabrickom servisu ali na kraju mi je to uradio jedan njihov privatni sajdzija.moram da kazem nista bolje nego nase dobre sajdzije.

  7. #37
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Nažalost, nisu u pitanju samo satovi, već (skoro) bilo kakvi sklopovi. Istovetna priča je i u mojoj struci . Npr. ...potrošena mala spojnica izmedju elektomotora i hidro pumpe. Ta spojnica ne košta više od 5 evra. Nažalost, nije isporučiva kao rezervni deo, već se mora promeniti kompletan sklop koji uključuje elekto-motor , hidrauličnu pumpu, rezervar hidrola a to sve košta oko 2000€ . Znači, sa svim je očigledno kako svetska politika gleda u tom pravcu, te zašto bi u časovničarskoj industriji bilo drugačije ?
    Sat sve više postaje deo nakita, prestiža, te se takvom politikom odvaja klasno društvo i kada su satovi u pitanju. Firmu ne interesuje neki golja, koji je iz ljubavi štekao 30god da bi kupio nekog Patek-a, koji će ostaviti unucima. Firmu interesuje društvo iz najviše klase, koji će kupiti nov sat posle peha na već kupljenom...

  8. #38
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Naravno baki to je opsti trend masine automobili itd ali ajde da kazemo da masina ili auto donose neki profit ili su neophodni i proizvodjac hoce deo kolaca bezobrazluk ali moze im se medjutim kad satova sam naivno ocekivo drugaciji pristup.sat jednostavno nije vese neophodan i ipak to je nesto sto se cuva.znaci naplacuju nam cistu reklamu i nista drugo.olupace im se ta alavost o glavu a mozda im se vec i lupa.neka pogledaju gde su bili u odnosu na seiko pre 50 godina a gde su sad.

  9. #39
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    Cmw potpisujem svaku tvoju rječ.Pitanje na kaj će se svesti satna industrija na prodaju satova onima koji ih kupuju zbog prestža gdje cjena nikad ni igrala ulogu a zarada je velika.Mislim da u tom segmentu itako teško da će doći do pada prodaje. Kao da su švicarci odustali od normalniji satova za šire mase i tržište prepustili istoku.Tedencijom poznatih firmi da uskraćuju djelove potrebne za servis urarima koji nisu licenciran a i u dobrom djelu i lincenciranih od dotičnih firmi obične servisere pokušavaju pretvoriti u "otkupne stanice".Kada i pošalju djelove ti djelovi su skupi ko da su po narudžbi rađeni.Također i rokovi popravaka su jako dugački za razliku kod nas gdje ako nije sat napravljen za 3-4dana je već panika i padaju optužbe da samo hoćemo zaradit a niš ne delat.Zato svaka čast "urarIvo" kaj ulaziš u otvasanje ovlaštenog servisa kao i g. Puzaku.Cjena "servisa" swiss satova na koji se sada radi vani nikako nije opravdan ali apsolutno sa ničime osim dobrom zaradom.Nadam se da se navedena grupa neće naljutiti ali ispada ko u onom vicu kad Romima padne djete u blato pa vele dal da ga peremo ili da delamo novo. U takvim uvjetima uopće ne vidim neku budućnost za urare u dosadašnjem smislu barem ne na ovim prostorima, bolje završiti za trgovca i prodavati satove a ako imaš volju za urarstvom time se u fušu baviti nego završiti za urara.
    Bilo kakvo ukrašavanje mehanizama npr 7750 2824 i sl i prodavanje kao svoje pameti i to jako skupo ne priznam. Napraviti novi nehanizam od "table raze" i onda to adekbatno napltiti je ok ali ne i na to nakalemiti 70-80 posto cjene zbog troškova ljepih "sisa i ritica"koje se šeću po crvenom tepihu .
    Kaj se tiče odluke da se eta mehanizmi ne prodaju više van grupacije možda potaken proizvođače da se bace na izradu novih calibra premda sumnjam u to pogotovo zato jer nekim poznatim cal. izlaze patentna ograničenja.
    Izvinite zbog offtopic i malo nepovezanih rečenica ali me prekidaju mušterije pa je tak ispalo
    vladas, jagos, Mister No and 4 others like this.
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #40
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Hautlence HL2.0 sat

    I moje je misljenje da je perverzno koliko je marketinga i praznih prica ukomponirano u cijelu industriju satova.
    Cifre kojima barata Rolex, Swatch i Richemont koje idu samo za reklame i marketing su toliko velike da je to vec postalo tesko shvatljivo (barem meni). Jer to netko na kraju ipak mora platiti - a to je naravno potrosac.

    Da barem dio tih novaca ide u R&D novih mehanizama, materijala i tehnologija vec bi odavno gledali novo zlatno doba urarstva. Ovako gledamo najvece profite ikad ostvarene u ovoj industriji. I to je jedini cilj kako je i CMW naglasio.

    Pred koji tjedan sam pisao u Panerai s najobicnijim upitom - da li imate laser welding kucista u glavnom servisnom centru jer ne zelim da mi se dublja ogrebotina na kucistu polira radi gubitka materijala, a niti ne zelim novo kuciste zbog prevelike cijene.
    Odgovor je na to i na svako drugo pitanje uvijek isti - posaljite sat u ovlasteni servis. Dijelove ne salju nikome. Krasno. Customer service za pozavidjeti.

Slične teme

  1. Hautlence predstavio HLq02 model sata
    By dragon in forum Opšti forum
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 6.9.2009., 12:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •