Strana 8 od 12 PrvaPrva ... 456789101112 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 71 do 80 od ukupno 114
Like Tree164Likes

tema: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

  1. #71
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Mario, vise puta sam u tekstu navela da se slazem samo ako se koriste originalni delovi. A pod "budjenjem ruskih satova" sam mislila samo to sto oni imaju jednostavne mehanizme, ne apsolutno i sto posto svi naravno, kojima je lako rukovati, popravljati ili ih modifikovati, sve je vrlo jednostavno i vrlo "cisto" upakovano, bez posebnih preciznomehanicarskih komplikacija, te je stoga svakom amateru sa malo vise hrabrosti lako da ih modifikuje. I opet, nisam govorila o "budjenju", a nije ni Uros. Budjenje je primer zim mehanizma i cifera darwila.
    Kure, i svi ostali, izvinjavam se opet, nisam mislila nista lose o ruskim satovima, vec upravo to sto sam gore navela, u pitanju je samo "podloznost" modifikaciji zbog njihove jednostavnosti. I jednostavno je tako, omega u originalnom stanju ce uvek biti vredna, modifikovana omega nece vredeti nista, modifikovan seiko skuba ima pribliznu vrednost kao i originalni seiko skuba, nije to moje misljenje, to je misljenje trzista.
    eee, VLADAN P, skydrummer and 2 others like this.

  2. #72
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ma znam ja znam, procitao tvoj tekst dvaput.....
    Joj sto volim da se svadjam sa zenama
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  3. #73
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Nema sta ljudi, kada se pogleda finansijska strana price, to sto je Watchhunter napisala je potpuno tacno. Nazalost situacija na trzistu je takva da ruski sat sem u izuzetnim slucajevima nece dobiti stajanjem na vrednosti. Moze to nama da se svidja ili ne, ali to je cinjenica.

    Naravno, nekada nije sve u materijalnim vrednostima...
    Poslednja ispravka: RUS (19.1.2015. u 20:14)
    WatchHunter and MMario like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  4. #74
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    A propo ruskih satova, jedan mator vic, mozda ste ga culi ali ipak... Rusu se pokvario sat i ode kod casovnicara, casovnicar pita "sta je bilo?" Rus odgovara: "Ne znam, samo je danas stao, juce je radio" Casovnicar kaze:"dobro, sad cemo videti" Otvori poklopac mehanizma, kad unutra mrtva buba, casovnicar kaze "eto sta je, CRKO MASINJIST"

  5. #75
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    MMario, naravno, mislim da sam jasno istakao da su dozvoljeni samo OEM delovi. Dakle ako npr. crkne krunica, stavi se nova Vostokova, originalni pleksi, itd.
    Ne zanima me toliko cena tih satova, ne radim ih za drugog nego za sebe(što u dobroj meri obesmišljava pitanje, jer ako je meni lepo, nije bitno šta drugi misle o tome(naravno sve dok je to u skladu sa pozitivnim zakonima i moralnim načelima društva)) ali pitam jer volim da "razmenjujem konverzaciju" i da čujem druga mišljenja, samo tako ću moći da proširim vidike, zato sam i tražio još mišljenja osim jednog negativnog i jednog pozitivnog.

    Eto ja sam npr. na 420 Zissou stavio Komandirski kazaljke i pokajao se, čak se ni meni ne dopada kako je to ispalo, i biće zamenjeno, dehromirani bezel mi se takođe ne dopada, i to će biti zamenjeno u jednom momentu. Iako je činjenica da je sa Meranoma moguće poručiti npr. Amfibiju 420 sa Komandirski kazaljkama, ali u kombinaciji sa drugim ciferom.

    Ni u jednom trenutku nisam mislio na akcije tipa Darwil brojčanik u Komandirski sa mehanizmom od nekog starog Seika, već isključivo na Vostok mehanizam u Vostok kućištu sa OEM Vostok novim delovima namenjenim za to. Dakle ne Amfibija cifer u Komandirski kućiše ili obrnuto, ne pogrešne kazaljke iako može, itd.
    Poslednja ispravka: Uros GT (19.1.2015. u 20:58)

  6. #76
    Član Avatar korisnika StariAS
    Član od
    5.6.2012.
    Lokacija
    Beograd <-> Štutgart
    Poruke
    429
    Lajkovi
    2258
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Negde sam vec pisao da sam radio komandirca za poklon i osoba koja ga je dobila je apsolutno znala da je to uradjeno pomocu stapa i kanapa i da je takav sat jedinstven upravo zbog toga, ali i ulozenog vremena i truda da se nesto takvo napravi i upakuje. Svi delovi su billi i ostali originalni i dosli su sa razlictih strana, a pojedinacno nisu imali apsolutno nikakvu vrednost i bili su obican skart.
    Kao sto rekoh zao mi je sto taj sat nisam slikao i postovao ovde jer mislim da bi ga sigurno pozelela i nekolicina forumasa, ukljucujuci i mene koji cu nesto slicno uraditi opet kada budem u prilici da skupim dovoljno delova, ali ovaj put za svoju dusu. Uvek cu bicu ponosan da istaknem da je taj sat nastao u mnogome iz moje licne radinosti.

    Edit: Nadam se samo da ovaj moj post ne povlaci i anatemu.
    Poslednja ispravka: StariAS (19.1.2015. u 21:41)
    WatchHunter, KureNS and nokru like this.

  7. #77
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    ovim samo ohrabrujemo ljude da nastave sa ovom pogresnom praksom
    MMario and nokru like this.

  8. #78
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Apsolutno se slazem. Po meni svako kucno, nestrucno, poliranje apsolutno ubija sat, desava se da satovi gube linije kucista, mat satovi postaju polirani, ne znam koja je car imati sat koji je star 20-30 god sa skinutim jednim slojem metala samo da bi bio bez tacke i ogrebotine,zasto ne ostaviti tragove vremena, patinu itd.... NOS satovi su druga stvar, sat koji je nenosen ok, ali na svakom satu se odmah vidi da je radjen.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  9. #79
    Stariji član Avatar korisnika Nenad Arandjelovic
    Član od
    19.11.2012.
    Poruke
    1.925
    Lajkovi
    11522
    Reputacioni uticaj
    28

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Pored svega sto je Darko naveo,dodao bih jos jedan primer zasto na nekim stvarima treba ostaviti "zub" vremena.Naime,kovani novac takodje vremenom dobija patinu,zamislite redak novcic koji je izdrzao tolike godine "putovanja" iz ruke u ruku i ostao ceo,sada vec ima numizmaticku vrednost,pored patine koja mu daje starinski-vintahe izgled,takodje dobija i vrednost u novcu.Poliranjem takvog novcica-skidanjem jednog sloja sa istog,se brise njegova numizmaticna vrednost,kao i istorija iza njega.Na kraju se takav novcic stavi na vagu,izmeri i proda kao lom.Nadam se da me razumete.
    nokru likes this.

  10. #80
    Član Avatar korisnika BrankoD
    Član od
    13.5.2014.
    Lokacija
    Backa Topola
    Poruke
    236
    Lajkovi
    496
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Uroše samo napred.
    Poslednja ispravka: BrankoD (19.1.2015. u 22:55)

Slične teme

  1. Kako prepoznati kopije (replike) satova
    By tolarbo in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 622
    Poslednja poruka: 16.2.2024., 8:31
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Fossil satovi - kako prepoznati repliku ?
    By Laslo51 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 14.6.2012., 11:09
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.1.2011., 21:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •