Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 114
Like Tree164Likes

tema: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

  1. #61
    Banned
    Član od
    26.1.2011.
    Lokacija
    Свилајнац, Поморавље
    Poruke
    2.322
    Lajkovi
    2316
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    grešite, ja se ražalostim kad vidim devastirani časovnik, pa još saznanje da je tom prilikom i potrošen novac, nekad više, nekad manje novca

    čak ja lično smatram da o ovome ne bi ni trebalo diskutovati na forumu jer je tema egzaktna i oko nje nema sporenja

    tebi je ovo Uroše lepo ispalo ali ja ne bih to više radio
    Poslednja ispravka: Милан Милановић (19.1.2015. u 14:24)

  2. #62
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ja iskreno nemam nista protiv kad neko to radi za sebe, ali ne volim kad neko takve satove prodaje, pa jos pokusava da ih predstavi kao 100% originalne i ocuvane.

    Ako je nekome merak sredjivanje i sastavljanje sata od vise primeraka, samo napred.
    VLADAN P and KureNS like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  3. #63
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Jos neko misljenje? (koristim priliku da primetim besmislenost opcije Like)
    Baron likes this.

  4. #64
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ma to je skroz legitimno i ok, sve dok ne reklamiraš taj sat kao ultra-redak model koji je na ruci nosio Gagarin kad je poginuo u eksploziji MiG-a 15, i koji je igrom slučaja ostao netaknut i u mint stanju, ali sa mrljicom Jurijeve krvi na poklopcu...

    Čak i volim da vidim kada neko svojim radom, trudom i beskonačnom ljubavlju od babe napravi devojku...

    P.S. (Svaka čast Juriju, ne šegačim se na njegov račun, nego na račun ljudi koji su u stanju da ovakve i slične stvari pišu kada "reklamiraju" sat koji prodaju)...

    EDIT: Nisam skontao ovo za lajkove... Ja lajkujem samo one postove sa kojima se slažem, čisto da ne ponavljam neku misao koju je neko pre mene već izrekao... Bilo bi jedino glupo da lajkujem postove forumaša koji o jednoj te istoj temi imaju različito mišljenje...
    Poslednja ispravka: KureNS (19.1.2015. u 18:47)

  5. #65
    Istaknuti član Avatar korisnika Dragojlovic Darko
    Član od
    4.12.2012.
    Lokacija
    Kotor, Crna Gora
    Poruke
    3.190
    Lajkovi
    9742
    Reputacioni uticaj
    247

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ni ja nisam za to sredjivanje u kucnoj radinosti, jer po meni taj sat poslije gubi na vrijednosti, ti ga sredi sto kaze Ruja ako ces za sebe, ali takve satove na oglasima izbjegavam u sirokom luku, to je po meni unistavanje jednog sata, vintage satove ne treba dirati, vec ostaviti takve kakvi su, jer imaju vecu vrijednost. Treba uraditi servis mehanizma eventualno srediti plexi i to je to, i naravno gledati da se pri kupovini vintage sata kupi sat u sto boljem stanju i ne dirati ga.
    Ac Milan, il club piu titolato al mondo

  6. #66
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    +1.....
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  7. #67
    Član Avatar korisnika WatchHunter
    Član od
    30.10.2013.
    Lokacija
    selo
    Poruke
    151
    Lajkovi
    847
    Reputacioni uticaj
    77

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ako ti je hobi da modifikujes satove, onda ih modifikuj, ja sam za to, samo hrabro, popravljaj, modifikuj, sredjuj, ruski satovi su idealni za to. Na kraju krajeva, na taj nacin dublje ulazis u svet samog casovnicarstva a ne samo kolekcionarstva satova. Ako ti koristis originalne delove onda tu, po meni nema nista devastirano, jer je to to, kod prodaje je korektno da u opisu sata stavis da je modifikovan, ako ih uopste prodajes. Po meni to ne oduzima na vrednosti, jer su korisceni originalni delovi, nisu mesane babe i zabe, videla sam na ebay da se prodaju modifikovan seiko skuba dajveri za oko 100- 120 dolara, u oglasu je jasno navedeno da je sat modifikovan i tacno je navedeno sta je modifikovano, i opet se to nekom svidelo i opet je to neko licitirao i kupio. Tako da nema tu sta da bude oduzeto od vrednosti sata ako znas sta radis, pogotovo kod ruskih satova, nije da podcenjujem njihove satove, ali realno, jednoj amfibiji tokom godina nece posebno, ako ne i nikako, rasti vrednost ako je ostavis u originalnom stanju, mislim da bi je cak pre prodao ako zamenis njen ispucali i patinirani cifer, jer prosto to je amfibija nije umetnicko delo. Luksuzne svajcarske satove ne diras, ali sa raketom, vostokom, pobedom...nemas tu sta da pogresis, niti je to bog zna kakvo svetogrdje, jer ni sama vrednost sata nije bog zna kakva. Zasto ne bi, recimo, mirne duse zamenio cifer koji je potpuno unisten na raketi, njen 2609ha besprekorno kucka, kuciste je sasvim ok, a ti si uspeo da nadjes extra cifer i kazaljke s neke druge rakete cije kuciste i mehanizam su potpuno unisteni, ciferi naravno nisu isti ali to je to. To je i dalje raketa 2609ha, to je njeno kuciste, to je njen mehanizam, to su njene kazaljke. Po meni to ne umanjuje kolekcionarsku vrednost. Niti prosecan ljubitelj satova moze da prepozna sta si ti uradio. Ali je jako veliki problem, ako uzmes zim mehanizam, crni cifer darvila, ukapiras da on ladno pasuje, ali je problem subsekundara na zimu, koju nemas na darwilovom ciferu, pa onda ne budes lenj i izbusis rupicu na prelepom crnom ciferu kako bi ga uspeo ubaciti na zim. Eeee to je problem. Imas darwil sa zimom, a prodajes ga ili se hvalis drugarima da imas originalni darwil. To su dve razlicite stvari, mislim na primer sa raketom i na primer sa zimom, jedno je modifikacija a drugo unistavanje sata. Ta dva nisu ista i ne mogu se mesati. Koristi originalne delove amfibije, komandirskog, itd. i nema tu straobalne greske, a nema ni posebnog pravdanja kupcima, ako umesto teget unistenog cifera na komandirskom ti stavis svetloplavi kao nov, to je taj sat, jer prosto nisi ti zamenio cifer na omegi speedmaster ciferom od omege seamaster, to je devastiranje, a ovo je podmladjivanje sata.
    KureNS likes this.

  8. #68
    Istaknuti član Avatar korisnika MMario
    Član od
    19.3.2014.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.608
    Lajkovi
    30885
    Reputacioni uticaj
    334

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Ajd evo i mene oko toga.....Priznajem samo zamenske delove, odnosno aftermarket ako nemas originalni. Sve ostalo je budjenje, moze to da ima svoju draz, ali takav sat JA onda sigurno ne bi prodavao.
    Sa WatchHunterom se slazem u jednoj stvari, svatko moze sredjivati sat kako hoce, pa ga i prodavati ali obavezno navesti sta je sve odradjeno!
    A ne slazem se sa tim sto pise da su ruske moze "budjiti" kako hoces, ne znam da li je tu mislila zato sto cenovno nisu skupi ili zbog cega? Budjenje je budjenje....bio on svajcarac ili rus ili japanac.
    Po meni ako se sat ne moze popraviti originalnim ili aftermarket delovima, ja bi ga spremio u ormar jer je verovatno zbog dugih niz godina odsluzio svoje. Izvadio bi ga s vremena na vreme, malo ga pogledao, obrisao ako se uhvatilo prasine i vratio opet nazad. Odsluzio je svoje ali i dalje ima svoju vrednost, vrednost koja je u istoriji iza njega, jedino sto vise ne meri vreme, otisao je u penziju.
    Poslednja ispravka: MMario (19.1.2015. u 19:44)
    ....vreme ce pokazati ili ce on pokazati vreme....

  9. #69
    Stariji član Avatar korisnika KureNS
    Član od
    16.11.2013.
    Poruke
    566
    Lajkovi
    3960
    Reputacioni uticaj
    39

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Watch... Sve se slažem sem sa rečenicom "...realno, jednoj amfibiji tokom godina nece posebno, ako ne i nikako, rasti vrednost ako je ostavis u originalnom stanju, mislim da bi je cak pre prodao ako zamenis njen ispucali i patinirani cifer, jer prosto to je amfibija nije umetnicko delo."

    Ovo je svetogrđe, briši to dok Sky ili RUS ne vide...

  10. #70
    Stariji član Avatar korisnika Uros GT
    Član od
    23.5.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    929
    Lajkovi
    3355
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Kako prepoznati frankenštajne - komandirski i amfibija

    Watch hunter, baš tako i ja razmišljam.

Strana 7 od 12 PrvaPrva ... 34567891011 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako prepoznati kopije (replike) satova
    By tolarbo in forum Svet Satova za neupućene
    Odgovora: 622
    Poslednja poruka: 16.2.2024., 8:31
  2. Istorija Vostok satova - Amfibija i Komandirski
    By skydrummer in forum Ruski satovi
    Odgovora: 138
    Poslednja poruka: 19.10.2021., 13:59
  3. Fossil satovi - kako prepoznati repliku ?
    By Laslo51 in forum Pristupačni satovi
    Odgovora: 28
    Poslednja poruka: 14.6.2012., 11:09
  4. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 24.1.2011., 21:24

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •