Strana 27 od 60 PrvaPrva ... 1723242526272829303137 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 261 do 270 od ukupno 598
Like Tree901Likes

tema: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

  1. #261
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    ...treca opcija je da rizikujes i kupis na nevidjeno, pa sta ti bog da, a cetvrta da zaboravis na sat.

    koji god nacini osiguranja kupca da postoje, prevara ce uvek biti, i izvestan rizik prosto treba prihvatiti ako se upustate u on-line trgovinu.
    himmelstrider likes this.
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #262
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Sasa , ja sam iz istih razloga prevalio kolima 300km u jednom pravcu, upravo zbog toga. I ako sam znao da sam ocenim autentičnost, nisam sve mogao preko fotografija da ocenim. Morao sam sat da uživo "provrtim" kroz ruke. Pored toga da je i sve autentično na njemu, kako ćeš znati, da li sve na njemu radi (kazaljke, krunica ponajviše i ostalo) .

    Čak i ako otvoriš paket, ne znam da li ćeš imati vremena da prostudiraš sve pre kupovine. Ja sam se našao sa prodavcem (300km od kuće) i pažljivo promatrao (čak i lupom ispustne delove za ključ poklopca mehanizma) celih 1,5-2 h .

    Sem sajdžije (dobrog) ili tvog znanja (da uživo vidiš sat) , ništa drugo nije od pomoći. Fotografije ponajmanje, sem ako se radi o lošoj kopiji koja se i na fotkama razazna, što kod ovog modela nije slučaj.

    Gledajući fotke, ja takodje sumljam da se radi o nekoj kopiji, ali to ništa ne znači. Zamisli da je sve na njemu autentično, a ti kreneš da našteluješ vreme, ono izleti ceo ključ iz sata, ili kao naš Sima Hrabri da zatekneš spajalicu na narukvici i čačkalicu umesto iglice. Zeznuto je to opasno....
    sima hrabri likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  3. #263
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Koliko ja vidim mido je u redu.ja bi ga kupio bez problema.za cenu stvarno ne znam koliko sad idu mislim da bi trebo malo da koriguje
    sima hrabri and backarelli like this.

  4. #264
    Novi član Avatar korisnika sasaasas
    Član od
    10.3.2011.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    29
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Da, da, da........
    Sve ja to isto mozgam sto mi savetujete, preporucujete, predlazete.......
    Jos cu na kraju (kakva sam budala kad se za nesto zalepim) i da zapalim pravo u Loznicu !
    Jedino sto sam tamo samo par puta bio u prolazu, bez zadrzavanja, pa kako u takvim okolnostima naci nekog casovnicara tamo da pogleda tu spravu....
    Dal nema slucajno nekoga ovde od clanova foruma iz Loznice, da zna za nekog sajdziju tamo, i da li uopste i ima casovnicar u Loznici?
    Mozda tako nekako da probamo..........

  5. #265
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Citat sasaasas kaže: Pregled poruke
    (kakva sam budala kad se za nesto zalepim)
    ...ja sam budala i bez lepljenja, pa šta mi fali Naziv: 108a0lg.gif, pregleda: 175, veličina: 6,3 KB

    Nemoj zezaš bre, kako Loznica daleko od Obrenovca !?! Ja mislio preko sveta, a ti nemaš više od 65-70 km ....
    jagos likes this.
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  6. #266
    Novi član Avatar korisnika sasaasas
    Član od
    10.3.2011.
    Lokacija
    Obrenovac
    Poruke
    29
    Lajkovi
    70
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Ahahahahaha..."budala i bez lepljenja".....hahahah

    Ma ima i celih oko 100-njak km.......

    Ma nije to toliko problem, kilometraza, nego to prokleto vreme i obaveze - posao, kod kuce, oko kuce, na placu u vocnjaku (sad je termin za te poslove), oko porodice......
    Sto rekli danasnji klinci, ionako "ne znam gde bijem"...to me muchi.........

  7. #267
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Citat Ralesd kaže: Pregled poruke
    nemoze vise ni kod jedne sluzbe da se otvori paket a da se neplati moras da platis pa posle otvaraj i ako nije to to puko si nazalost ali tako je
    Tako je, ne moze se paket otvarati pre placanja.

    Ukoliko niste dobili ono sto ste narucili, na licu mesta pisete zapisnik sa kurirom, ali ruku na srce, ne verujem u neku nadoknadu stete. Znam nekoliko slucajeva u kojima je POSTA nadoknadila kupcu novac, ali u svim tim slucajevima je u paketu bio drugi predmet, umesto onog koji je naveden na otpremnici. Cisto sumnjam da bi nadoknadili kada bi pisalo "sat", a unutra bude zaista sat...ali ne onaj koji ste ocekivali.

    Sa strane potrosaca to je losa praksa, i ja bih voleo da vidim stvar pre nego ju platim, ali razumem i kurirske sluzbe, oni jednostavno prenose pakete. Bilo bi tu svakakvih zloupotreba kada bi se paketi otvarali. Danas narucis, sutra stize, lepo zvuci, ali nosi odredjeni rizik. U krajnjem slucaju, Baki je naveo sta je najbezbolnije, otici i uveriti se sta kupujete.
    sima hrabri and backarelli like this.

  8. #268
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    ...brate moj 23jewels , pa jednostavna matematika. Bolje mi je da "puknem" 4-5k dinara za gorivo, nego 400-500 jevreja za sat
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #269
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    Neka stvar te vrednosti nikako nije za slanje... Ali, sta raditi kad su u pitanju stvari od 100-tinak evra ? Ako odes dupliras mu nabavnu vrednost, ako te neko zezne nije bas tek tako... Razmisljao sam o nekim fazonima sa licnom kartom, slikama, ugovorima, ali je sve to mrka kapa...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  10. #270
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Prodavci satova sa domaćih online aukcija - iskustva, zapažanja, utisci

    I ja se slažem da je najbezbednije lično otići, ili eventualno pitati čoveka da li dolazi nekada službeno u BG, a onda se lepo nađete, sat na proveru kod časovničara i svi su mirni. Ukoliko imaš obaveze, nemoj da brineš, jer se satovi teže prodaju ako živiš u manjem mestu. Na KP sam video dosta satova koje prodaju ljudi iz unutrašnjosti i na kojima sve izgleda korektno, ali sat ipak ne treba kupovati preko interneta, osim ako ne znaš dobro kako izgleda. Jedno je kada sat uslikaš, a drugo je kada se stavi na ruku.

    Kada sam prodavao svoje satove, dva su otišla u druge gradove. Jedan je bio oko 100€ (Longinesov navijač, servisiran) i naručio ga je čovek iz nekog drugog grada bez mnogo pitanja. Poslao sam sat, papir od servisa, a čovek se javio da je sat stigao, da je sve u redu i da mu se dopada. Drugi je bio neki jeftini ruski satić, cena je bila jedna crvena, a tip iz Užica me je ugnjavio samo tako. Pošto nikako nije mogao da ukapira da neću biti u BG kada on bude dolazio kroz mesec dana i da zbog jedne crvene zaista ne mogu da pomeram godišnji odmor, rešio je da odustane, a sat je završio kod drugog kupca negde u Vranju, bez ikakvih problema. Zbog čega ovo pišem? Svako ima svoje preference u kupovanju satova. Ako bih kupovao neki jeftin a poznat sat, ne bi mi bio problem da ga uzmem na neviđeno od nekoga, ali kada je u pitanju skuplji, obavezno bih tražio da ga prvo lično pogledam. U drugom slučaju, čak i kada bih kupovao od maksimalno poznatog prodavca u koga imam poverenja i koji je sat nosio na servis, svakako da bih hteo da ga prvo vidim na ruci.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

Slične teme

  1. Online prodavnice satova - Linkovi
    By HellKid in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 190
    Poslednja poruka: 29.10.2022., 19:50
  2. Manbushijie - iskustva i kvalitet satova
    By eee in forum Kineski mehanički satovi
    Odgovora: 111
    Poslednja poruka: 11.10.2014., 21:39
  3. Online kupovina Casio satova u Srbiji
    By spaled in forum Gde kupiti?
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 27.3.2012., 17:22
  4. Domaći časopisi o satovima
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 2.6.2011., 23:52

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •