Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 71
Like Tree39Likes

tema: Olovke

  1. #1
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Olovke

    Želim da otvorim temu o olovkama i penkalima jer verujem da mnogi od vas poput mene vole i druge muške "modne" detalje kao što su heijske olovke i penkala.

    Posedujem nekoliko stvarno lepih primeraka pa ću izbaciti fotografije ovih dana čim ih budem uslikao.

  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: olovke

    Jaksha, ajd' molim te postavi slike zaista me zanima kako izgledaju. Ja zaista volim kvalitetne hemijske olovke, ali da budem iskren i ne razumem se toliko u to, pa mi je svaka preporuka dobrodošla.

    U svakom slučaju zanimljiva tema

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Mlađi član Avatar korisnika zdragana
    Član od
    20.4.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    71
    Lajkovi
    14
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: olovke

    Pozz svima!

    Kada bolje razmislim, jeste bas tako... U vecini slucajeva imam problem da kupim poklon drugarima (muskim osobama), pa se onda odlucim za klasiku: neku kvalitetnu olovku ili npr kvalitetniji upaljac (ako je pusac) i sl ...

    Podrzavam ovu temu i mislim da ce biti korisna (makar kao za gore navedene situacije - poklone, ili ako kupujemo za sebe).

    Pozz jos jednom!
    Kisses!

  4. #4
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: olovke

    Izvinjavam se sto nisam odma odgovorio,zato sto mi se pokvario usb za moj fotoaparat pa sam se dosetio i skenirao moju kolekciju hemijskih olovki.
    Olovke-img_0003.jpg
    ovo je jedna od mojih Parkerica,za njih su skoro svi culi pa necu daviti.
    Olovke-img_0002.jpg
    ovo su dve olovke marke Senator,koja inace ne spada u red vrhunskih proizvodjaca olovki jer proizvodi i one najobicnije olovke od plastike po ceni od 1 dolar pa navise.No proizvode i one malo bolje a po narudzbini prave i one vrhunske i preskupe.Ove dve moje kostaju po 13 dolara,u lepom su pakovanju pa i nisu lose za neki pokloncic.
    Olovke-img_0001.jpg
    E ovo su dva ljubimca iz moje "pernice".to su dve olovke marke Cross, inace po meni lidera u proiyvodnji olovki,penkala,stonih stalaka...Ove moje su jedne od najjeftinijih modela.To su Cross classic century black modeli i kostaju 50$ po komadu.Inace olovke ovog proizvođača se kreću od 30$ pa sve do 2000$.Za sve proizvode daju doživotnu garanciju i uglavnom imaju barem nešto zlata na sebi. Ove dve moje imaju zlatne pločice sa nazivim brenda(one što mi kažemo zakačaljke). Toliko za sada veliki pozzz
    Poslednja ispravka: dragon (5.12.2009. u 18:12)

  5. #5
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: olovke

    Ja recimo nisam zadovoljan Parkerom, uopšte. Imao sam dva naliv pera i jednu hemijsku, nimalo jeftini nisu bili u trenutku kada sam ih ja kupovao. Jedno refil naliv pero još uvek imam, dok mi je drugo ukradeno mada sa istim nisam ni bio zadovoljan pa je možda i bolje što je tako. Jednostavno, tinta je često znala da procuri i to je predstavljalo pravu gnjavažu. Sa hemijskom nikada nisam bio preterano zadovoljan, očekivao sam više od skupe hemijske a praktično dobio kvalitet jedne prosečne hemijske olovke koja danas može da se kupi za 150 dinara.

    [offtopic]
    Obzirom da sam do 1991. živeo u Sloveniji i tamo pohađao osnovnu školu, interesantno je reći da su tamo još od 1. razreda insistirali da učenici koriste naliv pera prilikom pisanja. Ovde to nikada nisam imao prilike da vidim. A pisati sa njim je pravo zadovoljstvo, pogotovo kada se navikneš, tada hemijska olovka postaje prošlost.
    [/offtopic]

    No i tu je situacija kao i sa satovima, ako želiš kvalitetan proizvod, platićeš ga pošteno a dati 200 ili više € na naliv pero je ipak previše.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  6. #6
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: olovke

    Naliv pera su super stvar,ali je problem sto su ih hemijske potisnule.Doduse pisati naliv perom iziskuje malo manje pritiskanja,nego hemijskom,jednostavno ruka treba da klizi.
    Ja sam u osnovnoj skoli,sada vec dalekih sedamdesetih godina,svaki pismeni iz maternjeg jezika morao da pisem penkalom,sto mi nije predstavljalo problem,pa sam ih loristio i mimo toga.
    Sada mi jre posao takav da ih vise ne koristim,pa sam kao i vecina presao na hemijske.Imam par lepih komada,pa cu kada budem imao vremena,okaciti slike.

  7. #7
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: olovke

    Kao sto rece Vladan vec, zanimljiva tema.. Ja nemam naviku pisanja naliv perom, a i hemijsku upotrebljavam samo kada situacija to zahteva.. Sto ne znaci da ne volim da vidim ili posedujem lepu olovku! Naprotiv, veliki sam ljubitelj tehnickih olovki! I sam imam nekoliko zaista kvalitetnih i lepih primeraka! Pa ako nekog interesuje, postovacu slike..?

    I da se nadovezem samo na off koji je dragon pomenuo u prethodnom postu, kada sam ja pohadjao prvi razred bio je pokusaj neke ,,reforma skolstva,, gde su od nas takodje zahtevali da pisem naliv perom ili rolerima! Ali cisto iz razloga, kako su nam nastavnici rekli, da bi se navikli da pravimo manje gresaka i ne koristimo gumicu tako cesto. I to je trajalo samo prvi razred i deo drugog, kasnije su odustali od toga..

    Pozdrav..

  8. #8
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: olovke

    Postavite slike ako vas ne mrzi pošto stvarno volim da ih vidim.A što se tiče škole i naliv pera i ovde u Srbiji smo kao što neko reče morali da radimo pismene zadatke.Pozdrav

  9. #9
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: olovke

    Jaksha, gde uglavnom kupuješ olovke? Zainteresovan sam recimo za te Cross, ali ih nigde nisam video u prodaji. Inače malo sam razgledao po Internetu modele proizvođača Alfred Dunhill, Cartier i Montblanc i nisam našao ni jednu jeftniniju od 250$ što mi je ipak puno za olovku. Sa druge strane sam zainteresovan da platim 50$ za neku kvalitetnu olovku, pa sam te zbog toga i pitao za Cross.

    Inače ja sam u osnovnoj školi pisao samo pismene zadatke naliv perom. Naliv pero je inače super za pisanje, ali ipak malo nepraktično, tako da zapravo preferiram hemijske olovke koje praktično klize po papiru prilikom pisanja. Pisanje takvim olovkama je pravo uživanje.
    Takođe me zanima gde kupuješ patrone za te hemijske olovke, koliko je to komplikovano naći, i koliko je skupo?

    Inače moram da kažem da u poslednje vreme izbegavam pisanje olovkom, i sve što mogu prebacujem u elektronski oblik, ali je pisanje olovkom i dalje nezamenljivo prilikom sastanaka.

    Pozdrav,
    V.S.

  10. #10
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: olovke

    Vladane, Stylos ima u ponudi Cross, Parker, Sheaffer i Waterman olovke i naliv pera, pa pogledaj kod njih. Isti bi trebali da imaju u ponudi i svu prateću opremu za taj pisaći pribor.

    A ako već pričamo o umetnosti pisanja, pogodite gde se prave najkvalitetnija naliv pera?

    Phoenix


    The Shoki chaces the Demon


    Shi-shi no ko otoshi


    Ku-roku





    Ako nekoga interesuje postupak izrade vrhova i naliv pera, ostatak ponude i cene neka poseti Nakaya sajt. Ovi primerci su iz Maki-e kolekcije.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Strana 1 od 8 12345 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •