Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 11 do 20 od ukupno 71
Like Tree39Likes

tema: Olovke

  1. #11
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: olovke

    Dragone hvala na slikama i informacijama,ni ja nisam znao da ima tu da se kupe pošto sam ih ja nabavljao od priatelja koji se bavi izradom reklamnog materijala,uglavnom od kineske robe ali ima u ponudi i solidan asortiman malo skupljih olovki i upaljača.Na žalost skoro je zatvorena prodavnica ispod čuburskog parka koja se zvala "pokloni za prave muškarce" i u njoj su se mogli naći satovi,olovke,upaljači,manžetne,drvene kutije za cigare...i to uglavnom od jakih proizvođača. CROSS je inače stvarno dobra olovka, za razliku od ove druge dve koje sam postavio i koje imaju svojih mana, samo je bitno, naravno, da se ulošci menjaju orginalnim.
    Poslednja ispravka: jaksha (6.12.2009. u 13:20)

  2. #12
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.647
    Lajkovi
    7472
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: olovke

    Ajd da dodam i ja moje dve olovcice, ne znam koliko su poznate ali kvalitet izrade je, sto se mene tice, fenomenalan. Imam ih vec 2 godine - hemijska i tehnicka olovka.

    Mutna slika je moja, ne moz bolje trenutno, ostale 3 su sa Pentelovog sajta (nemackog)
    Priložene slike Priložene slike Olovke-11122009053.jpg   Olovke-detail-gross-b460-ss465-1_02.jpg   Olovke-detail-gross-b460-ss465-2_01.jpg   Olovke-detail-gross-b460-ss465-3_01.jpg  

  3. #13
    Član
    Član od
    26.2.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    100
    Lajkovi
    4
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: olovke

    Evo i moje kolekcije tehnickih olovki:
    (Posto me je digitalac namucio propisno, postovacu slike pozajmljene sa interneta, a ispod u attach cu postaviti neke svoje slike)

    1. Faber Castell TK Fine Vario L 0.5mm

    Evo malog pojasnjenja, mislim da je sasvim razumljiv tekst:
    A rare beast indeed. The Faber-Castell TK Fine Vario L pencil is a high-quality pencil precision-engineered for the discerning user. The grooved metal grip area gives a nice balance to the pencil. There's a long lead sleeve which makes it suitable for drafting; a lead degree indicator (which runs from 4H to 2B); a metal pocket clip and an extra-long twist eraser.
    The trick that makes the Vario unique however, is the lead cushioning setting. Switch to Hard via a simple twist of the barrel, for drafting and the lead is unyielding. Switch to Soft for writing, and the lead becomes sprung, giving slightly to pressure.

    Olovke-135500-tk_fine-vario-l_730x55.jpg
    Olovke-100_1591.jpg Olovke-picture-005.jpg Olovke-picture-007.jpg

    2. Rotring 300 0.35mm

    Veoma precizna tehnicka olovka, takodje i veoma retka! Grip narezan dijamantom radi sprecavanja klizanja.

    Olovke-dsc09555.jpg
    Olovke-dsc09558.jpg Olovke-dsc09560.jpg

    3. Parker Jotter Stainless Steel Chrome Trim 0.5mm Mechanical Pencil

    Olovke-parker_jotter_stainlesssteelchrome_mp_bg.jpg Olovke-100_1420.jpg

    Jedna ,,parkerica,, cisto da se nadje..! Nju uglavnom koristim za pisanje uz Faber-a, posto je Rotring pretezno za crtanje..
    Toliko za sada, ako se ponovim za jos neku bice slika..
    Priložene slike Priložene slike Olovke-dscn3363.jpg   Olovke-dscn3379.jpg   Olovke-dscn3382.jpg  

  4. #14
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: olovke

    Evo i mojih olovaka:
    prve dve su hemijske.treca je penkalo,a ostale su tehnicke/
    Nisu neka zvucna imena (osim ove parker,ako je to uopste vise neko zvucno ime),ali mene sluxe odlicno.
    Priložene slike Priložene slike Olovke-img_0067.jpg  

  5. #15
    Banned
    Član od
    10.11.2009.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    14
    Lajkovi
    30
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: olovke

    Interesantna tema, evo nesto i od mene.
    Priložene slike Priložene slike Olovke-montblanc_149.jpg  

  6. #16
    Mlađi član
    Član od
    9.11.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    50
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: olovke

    hvala svima na postavljenim fotografijama,nisam pogrešio, izgleda da svi mi, ljubitelji satova volimo i ovakve , druge muške sitnice.I zaključujem da je naliv pero ipak prava stvar.Imam i ja jedno vrlo lepo,veoma slično ovome koje je Spop postavio.Slikaću ga sutra pošto mi je u kancelariji.Zanima me da li iskreno koristite naliv pero pre nego hemijsku olovku ili ih čisto čuvate za ukras, pošto su na žalost sve manje u upotrebi.

  7. #17
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Thumbs up Re: olovke

    Nedavno sam na poslu dobio "službene" olovke pa rekoh da se pohvalim
    Rebrendirane su naravno sa našim logotipom, ali ne mogu da provalim ko ih proizvodi jer nigde ništa ne piše. Možda su neke kineske, ali je kvalitet jako dobar. Doduše za sada koristim samo hemijsku olovku, jer mi je praktičnija od naliv pera. U svakom slučaju slede slike:

    Olovke-olovke-1_small.jpgOlovke-olovke-2_small.jpgOlovke-olovke-3_small.jpg

    Komentari...?

    Pozdrav,
    V.S.

  8. #18
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: olovke

    Evo da i u ovoj temi dodam fotografije svoje nove Parkerice:

    Olovke-parker-ipad.jpgOlovke-parker-olovka-1.jpgOlovke-parker-olovka-2.jpgOlovke-parker-olovka-3.jpg

  9. #19
    Član
    Član od
    16.1.2011.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    452
    Lajkovi
    1595
    Reputacioni uticaj
    26

    Određen forumom Re: olovke

    Ja sam posle 12+ godina u IT i naravno višečasovnog svakodnevnog druženja sa računarom praktično zaboravio kako se piše rukom. Ako treba da hvatam beleške, izvadiću laptop ili Nokiu E71. No svejedno, ako bi trebao da biram, oduvek su mi bile omiljene Cross olovke i penkala, Parker je precenjen, puno je falsifikata itd. Ove skuplje su mi baš previše.

  10. #20
    d1d
    d1d je offline
    Stariji član Avatar korisnika d1d
    Član od
    19.1.2011.
    Lokacija
    Vojvodina - Novi Sad
    Poruke
    1.296
    Lajkovi
    1128
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: olovke

    Vladane lepa olovka, kvalitetna i nimalo jeftina....
    Mada moram priznati da je za moj ukus suvise moderna, ja sam pristalica klasicnog dizajna.

Strana 2 od 8 PrvaPrva 123456 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •