Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 15
Like Tree6Likes

tema: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

  1. #1
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Trebale bi mi slušalice da zamenim stare (neke Plantronics na kablu)

    Ono što mi je najbitnije je kvalitet mikrofona, odnosno, kako me drugi čuju. Neće služiti za slušanje muzike.

    Koristiće se sa Microsoft Teams (ovo moram da naglasim jer imam očajna iskustva BT slušalice + Microsoft Teams - imao sam dva para JBL bt, sa telefonom sve super, Youtube preko računara savršen, Teams - katastrofa. Seckaju, krče, mikrofon užasan...)

    Cena - 150e (+/- 10%)
    Konekcija - bluetooth
    Mikrofon - idealno na izdvojenoj ručici
    ANC - nepotreban, da ne kažem višak (u veoma tihom sam okruženju)

    Znači Sony xm3/xm4, Bose 700 i slične otpadaju . Moram dodati da mi se od ovih sviđa samo mikrofon na Bose 700 ali zbog cene otpadaju

    Trenutno sam najbliži Jabra Evolve2 65, verzija za Microsoft Teams.

    Ako je neko od vas imao iskustva sa njima ili ima neki predlog u tom cenovnom rangu - podelite

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  2. #2
    Član
    Član od
    23.8.2017.
    Poruke
    134
    Lajkovi
    1568
    Reputacioni uticaj
    7

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Koristim mesec dana jabra elite 75t.
    Za sad sam zadovoljan sa zvukom i niko se ne žali da me loše čuju. Lepo su se povezale sa telefonom i laptop, ali nisam probao na win nego na mac OS.

    Koristim ih više sati dnevno za konferencije i jedino nakon dužeg vremena da ih držim u ušima osetim da bi mi prijalo da ih skinem.
    Baterija drži koliko treba, a najvažnije je da nema kablova ...

    Sent from my SM-A525F using Tapatalk
    eee likes this.

  3. #3
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Dobre slušalice sa mikrofonom nije lako naći. Dosta se petljam sa slušalicama pa je moja preporuka ne bacati pare na svašta.
    Preporuka je upravo JBL ali ne BT nego žičane. Sad ih je nešto teže naći, pošto se i malo kupuju. Cijena im je recimo 20€ niža nego odgovarajući BT model, a kvalitet zvuka značajno bolji.
    U tom cjenovnom rangu do 50eur su značojno bolje od žičanih Sony, Peeonir i sl.
    Pored zvuka bitno je i da su lake. Gejmerske zaobići.
    Evo jednih mojih, koje su istina van budzeta

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока
    eee and don Alberto like this.

  4. #4
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Koje su ovo?

    Samo bežične dolaze u obzir, provodim po 3-4 sata sa njima na glavi, p**dim od kabla koji se svugde zapliće i prepliće


    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  5. #5
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    Koje su ovo?

    Samo bežične dolaze u obzir, provodim po 3-4 sata sa njima na glavi, p**dim od kabla koji se svugde zapliće i prepliće


    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Ma znam da tražiš bežične, ali baš zato što provodiš 3-4 sata na glavi moraju biti prvo udobne i lake (probaju se obavezno dali leže, kao cipele) a drugo prenos preko BT ne može biti kvalitetan i stabilan kao žicom.

    Moje su Mezze 98classic, i služe za slušanje muzike, mada posebno imaju i kratki kabal sa mikrofonom. Iako su savršeno udobne ne koristim ih za Teams, zoom, već JBL- ove sa kablom naravno.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  6. #6
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Jasno je to sve meni . Ove plantronics koje sad imam, su savršene, ne osećaju se na glavi. Mikrofon odličan. Ali... Kabl me izludeo.

    Od svih bežičnih, a da mogu nekako da ih nabavim u Srbiji (preko KP verovatno donešene iz Mađarske), jedino mi Jabra 65, za sada, ispunjava kriterijume.

    Sad razmišljam, moguće da ću morati verziju baš za Microsoft Teams. Ona bi trebalo da radi bez ikakvih dodatnih drajvera. Pre 3-4 meseca smo izgubili admin prava na službenim laptopovima tako da nema instaliranja bilo čega bez dozvole.


    Inače, ove imam već nekoliko godina, model 320-M

    https://www.poly.com/us/en/support/p...upport-model-3


    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Poslednja ispravka: eee (22.10.2021. u 20:35)

  7. #7
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.586
    Lajkovi
    5189
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Ako nema instaliranja onda je rešenje 3.5mm ulaz a ne USB, ali onda nema BT konekcije.

    Послато са SM-G960F помоћу Тапатока

  8. #8
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    I o tome razmišljam, ne znam, videću. Imam galaxy buds+, probaću da ih malo podesim. Test call mi zvuči ok ali svi se žale da me loše čuju kad imam pravi poziv

    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk

  9. #9
    Stariji član Avatar korisnika Nešoni
    Član od
    26.9.2017.
    Poruke
    718
    Lajkovi
    4566
    Reputacioni uticaj
    48

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Kupljene iz trećeg pokušaja. Pre godinu dana, iznerviran glasnom koleginicom iz susedne kancelarije, skočim do Ušća i kupim neke sluške od par hiljada dinara. Brzo ukapiram da su jako neudobne, pa me nije mrzelo da se vratim i zamenim ih za neke od 50ak evra. Te su bile udobnije ali su mi se uši znojile i ja treći put taj dan u Ušće i kupim ove od 100ak evra (prodavac mi je odmah ponudio neke Sony od 200 evra da ne dolazim 4 put). JBL su udobne, zvuk kristalno jasan (u stvari ubija koliko je dobar) , autonomija dobra, sagovornik te dobro čuje. Mane:
    - odlične su kada pričaš sa njima sam, negde gde je tišina. Ako imaš još nekog u okruženju ili radiš na bučnom mestu, moraš da se dereš jer mikrofon kupi sve zvukove iz okoline i pravi problem
    - ko god dođe sa uključenim bluetoothom se nekako nakači na moje sluške. Vala sam se naslušao razgovora i onih koji su sprat ispod.

    Na kraju završile kod kuće. Ćerka ih najviše koristi a i ja često ako u sitne sate hoću glasno da odgledam utakmicu/film ("zakačim " ih za TV) ili muziku ("zakačim" ih za receiver). Najveći kvalitet ovih sluški je ipak zvuk


    Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

  10. #10
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Preporuka za bežične slušalice - konferencijski pozivi

    Imao sam JBL 500BT i 600BTNC. Zvuk odličan, za mene. Sa telefona pozivi rade odlično. Običan/Viber poziv, šta god.

    Ali kad ih zakačim na laptop i koristim sa Teams-om - katastrofa. Ja čujem ok, ali kad krenem da pričam druga strana čuje samo isprekidane reči + povremeno krčanje.

    Nema šta nisam čit, ovaj, probao

    Ono što pomaže je da promenim samo mikrofon u Teamsu, da ne bude od JBL-a nego od žičanih slušalica - onda bude odlično.

    Koliko vidim ove Jabra evolve2 65 dolaze sa svojim BT dongle-om koji izgleda ima neke magične moći u odnosu na standardni integrisani BT u laptopu. Ima ih na KP ali niko na lageru, klasika

    Sinoć sam kačio galaxy buds+ i test call mi zvuči skroz ok, nije bilo nikoga u firmi da testiram pravi poziv. Javljam u ponedeljak rezultate.



    Sent from my Nokia 6.1 using Tapatalk
    Nešoni likes this.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •