Strana 60 od 197 PrvaPrva ... 105056575859606162636470110160 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 591 do 600 od ukupno 1963
Like Tree5950Likes

tema: O kom satu trenutno razmišljate?

  1. #591
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Citat Djordje kaže: Pregled poruke
    Model koji je izasao znatno ranije i koji je po meni,pun pogodak....Prometheus CR1

    Another CR1 review.
    Mali Off Topic:
    Taj Prometheus CR1 je mene zaintrigirao da istrazujem vise i o firmi (imao sam sjajnu komunikaciju sa Carlosom, vlasnikom Prometheusa) i o dizajnu sata CR1 i ta prica me je uvukla u svet WUS-a a zatim i jos vise vezala za Svet Satova!

    Naime, Carlos Carvalho, inace Portugalac, je poceo kao i mi, kao obican WIS (zaludjenik za satove), koji je zeleo da dokaze da se moze napraviti kvalitetan a jeftin automatik hronograf. Angazovao je dizajnera da osmisli sat, Kineze da naprave kuciste, cifer, narukvicu, Asia 7750 (Shanghai Automatic Chronograph Movement 3LZF2) mehanizam i sve bi bio idealno, da mehanizam nije bio blagi ocaj a najgore - dizjner je do detalja pokrao dizajn Kobold Phantoma (sto Carlos, izgleda, u tom trenutku nije znao).

    Povucen losim iskustvima - Carlos je povukao CR1, promenio logiku, okrenuo se kvalitetnim svajcarskim i japanskim mehanizmima a ostalo je istorija...
    Djordje, anbeast, VLADAN P and 2 others like this.
    No time to lose

  2. #592
    Stariji član Avatar korisnika araphel
    Član od
    1.8.2012.
    Poruke
    1.747
    Lajkovi
    12298
    Reputacioni uticaj
    120

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Cela ta E Tide Temp Compass serija mi je simpatična. Robusni i prenatrpani satovi

    Cene im variraju od 100 do nekih 155, u zavisnosti od boje i tipa narukvice. Meni nešto najviše legao ovaj, i još jedan crni sa interesantnom metalnom narukvicom. Ali ovaj mi nekako ipak odnosi pobedu, slaže mi se boja uz maskirne pantalone
    anbeast and Nick like this.

  3. #593
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Citat vladas kaže: Pregled poruke
    Mali Off Topic:
    Taj Prometheus CR1 je mene zaintrigirao da istrazujem vise i o firmi (imao sam sjajnu komunikaciju sa Carlosom, vlasnikom Prometheusa) i o dizajnu sata CR1 i ta prica me je uvukla u svet WUS-a a zatim i jos vise vezala za Svet Satova!

    Naime, Carlos Carvalho, inace Portugalac, je poceo kao i mi, kao obican WIS (zaludjenik za satove), koji je zeleo da dokaze da se moze napraviti kvalitetan a jeftin automatik hronograf. Angazovao je dizajnera da osmisli sat, Kineze da naprave kuciste, cifer, narukvicu, Asia 7750 (Shanghai Automatic Chronograph Movement 3LZF2) mehanizam i sve bi bio idealno, da mehanizam nije bio blagi ocaj a najgore - dizjner je do detalja pokrao dizajn Kobold Phantoma (sto Carlos, izgleda, u tom trenutku nije znao).

    Povucen losim iskustvima - Carlos je povukao CR1, promenio logiku, okrenuo se kvalitetnim svajcarskim i japanskim mehanizmima a ostalo je istorija...
    Eto ko ima pravu informaciju!
    Mislim da je bio izradjen u vrlo maloj kolicini,700 komada..Ispravi me ako gresim. Meni se jako svideo.
    Sve u svemu dopadljiv sat,ali steta sto je propao taj model.
    vladas likes this.

  4. #594
    Banned
    Član od
    26.8.2010.
    Poruke
    239
    Lajkovi
    459
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Anbeast,verujem da cu ih i okupiti. Sta da radim sa satom koji nema neku istoriju,pricu iza sebe. Jedino cu jedan novi verovatno automatski ronilac kupiti da imam za svaki dan,sto se kazi RADNI,a ako bog da i okupim one oni ce samo da se glancaju i bice PARADNI.
    anbeast likes this.

  5. #595
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Samo napred! U principu, pošto ne možemo sve da ih skupimo (kao Pokemone), lepo bi bilo da kolekcije imaju neku temu. Super je tema: Ex-Yu pilotski satovi. MOzes joj dodati Skyhawk koji danas nose , a kad bi nasao i nesto od pre drugog rata, bilo bi vrh. Steta sto treba dosta para za takve kolekcije...
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  6. #596
    Moderator Avatar korisnika Zagor
    Član od
    9.2.2012.
    Lokacija
    Markovac
    Poruke
    7.022
    Lajkovi
    58540
    Reputacioni uticaj
    218

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    O kom satu trenutno razmišljate?-2vd5eub.jpg

  7. #597
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Eto dressy sata za relativno male pare (245e kod Kampmana). Pa jos LE od 250 komata....

    Buran Alarm "Tonneau":





    RUS, Aleksandar89 and Zagor like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  8. #598
    Istaknuti član Avatar korisnika backarelli
    Član od
    27.11.2011.
    Lokacija
    Bg-Lipovačka Šuma
    Poruke
    3.045
    Lajkovi
    10895
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    137

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Već vidim da će kod tebe da sevne, u skorije vreme, neki "kockasti" sat...
    Victorinox - real steel with mechanical soul

  9. #599
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    Već vidim da će kod tebe da sevne, u skorije vreme, neki "kockasti" sat...
    Kamo srece....Mada, kad bi mi palo sad u ruke 200 - 250 jevara ne bih znao gde da se okrenem Nighthawk, ovaj Rus, Monstrum, neki Laco old school pilot, jos neki Orient, onaj Casiov "Fortis" (MSY 501, valjda), G Shock...KUKUUUUUU.....
    RUS, VLADAN P, backarelli and 1 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  10. #600
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: O kom satu trenutno razmišljate?

    PROKLETI DA STE!!!!! Otkad gledah onu temu Omega AT vs Grand SEiko High Beat, ko sta radi ja hvatam sebe da blejim po netu gledajuci fotke Aqua Terre i to one koju je imao Vladas, sa belim ciferom i markerima od roze zlata.......
    Ako zaglavim u zatvor zbog pljacke postara koji nosi penzije, imate obavezu da i saljete paket svake nedelje, jel jasno?

    milan zmaj, RUS, vladas and 4 others like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

Slične teme

  1. Mišljenje o Fortis 595.10.46 satu
    By gordans in forum Fortis
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 5.8.2011., 15:27
  2. O kom satu se radi?
    By Nikola Lijeskić in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 4.6.2011., 11:50
  3. Promena stakla na satu
    By eee in forum Časovničarska radionica
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 6.4.2011., 18:57
  4. Priča o Rolex Submariner satu!
    By dragon in forum Rolex
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 11.7.2010., 14:02
  5. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 1.1.1970., 0:00

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •