Strana 53 od 108 PrvaPrva ... 34349505152535455565763103 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 521 do 530 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #521
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Bravo za konstataciju o sposobnosti vozača

  2. #522
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Tacno da je niva udobnija od samuraja, i znatno jeftinija za odrzavanje. Mislim i bolja za vicu prikolice.
    milan zmaj and nokru like this.

  3. #523
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Lisnate opruge i napred i pozadi na samuraju...Kamen iz bubrega izbacuje

    Koji je to auto bolji od moskvica
    Salu na stranu, daleko su i X trail, pathfinder, gaylander (on pogotovu) od ozbiljnog terenca. Licno nisam ljubitelj niva, vise volim UAZ, od tih ruskih vozila, mada ne moze da se ospori sposobnost nive. Kao sto Vladan rece, to nije auto, vec alat, i to dobar alat. Ako se negde voze nive, voze se u mom kraju. Skoro svaka kuca van gradskog dela ima nivu kao drugi auto, pa nisam cuo bas toliko prituzbi (vise ljudi se zali na losa ramena na pasatu :p ).

    Ovo lici na temu tipa "sta mislite o G shocku", - mislim da je Longines bolji. Nokru je jasno naglasio za sta mu konkretno niva treba, i za tu namenu, bolji auto za slicne novce ne moze da nadje.
    Jel voziš Nivu?

    Možda je nama zapao loš primerak, ja sam dve službene koristio, ove poslednje se i klonim, ostavljam je službenom vozaču...Obe su kupljene na placu pre Gornjeg Milanovca kod zvaničnog distributera (sad je Arko). Može se reći da su službene, ali su redovno održavane (nije se štedelo), a Z10 koji je pregazio veću kilometražu je pojam kvaliteta za taj auto (rapid je nov, neću ni da ga pominjem). Mislim da je Niva možda OK za ljude sa viškom slobodnog vrema koji mogu da je pomalo vozuckaju (ne znam da li postoji neka sa ozbiljnom kilometražom), budže, bave se zaštitom i modovanjem, sve sa obukom za popravke u odsutnim situacijama, istina je da "prolaz" i da ne košta, ali i logično obzirom na međuosovinsko rastojanje, tanke gumice (ljudi su stavjali šire pa je bilo defekta, motor je slabašan), ali ja i dalje ne mogu da shvatim da može da se napravi auto kome će farovi potpuno da korodiraju i koji dolazi sa plastičnim gumama.
    Ne mogu da kažem, možda je ta Švajcarska bolja, čuo sam priču da navodno postoje razlike u kvalitetu za tržišta, nisam siguran da je to tačno, od tri sa kojima sam imao iskustva, kvalitet tačnije nekvalitet je ujednačen.
    Poslednja ispravka: RUS (10.12.2014. u 6:09)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  4. #524
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    J..... Vlajo, gdje naletih baš na tebe, zakletog Nivo-mrzitelja. Pa stavit će mo led rasvjetu, pa dodatne farove na recimo krov. Streljat će te Putin ako ugugla ovaj forum. A možda je član pod nekim nikom
    Naravno šalim se, i zaista ti hvala na tvojim savjetima i skrenosti

  5. #525
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    J***biga, Krunoskave, brate, ako cemo mak na konac, onda nema nista jace od ЗИЛ-a 167


    Kliknite za sliku za veću verziju

Ime:	ZILE167_6.jpg
Viđeno:	250
Veličina:	108,3 KB
ID:	102852
    Poslednja ispravka: arch_m (10.12.2014. u 6:45)
    Он сказал: "Поехали!"

  6. #526
    Saradnik Avatar korisnika anbeast
    Član od
    31.7.2010.
    Lokacija
    Zaječar
    Poruke
    2.531
    Lajkovi
    6258
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Eto... Sa Zilom ti ni vikendica ne treba - ona je tamo gde je ZIL :-)
    Prodaš vikendaju, nabudzis ZIL-a u moto home i još ti preostanu pare za satove :-D
    nokru and arch_m like this.
    I keep thinking of some mechanic in rural Russia, mending his Raketa in sub-zero temperatures using nothing but a hairpin, a pocket-knife and the tyre-lever from a 1956 tractor.

  7. #527
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Garsonjera, brate. Fali koja zardinjera i slinavo dijete i to je to. "Ram za sliku moje drage".
    Он сказал: "Поехали!"

  8. #528
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat nokru kaže: Pregled poruke
    J..... Vlajo, gdje naletih baš na tebe, zakletog Nivo-mrzitelja. Pa stavit će mo led rasvjetu, pa dodatne farove na recimo krov. Streljat će te Putin ako ugugla ovaj forum. A možda je član pod nekim nikom
    Naravno šalim se, i zaista ti hvala na tvojim savjetima i skrenosti
    Ma Putin se vozi u vojnim, ozbiljnim džipovima, a po asfaltu u mećkinom džipu. Ma nisam ja mrzitelj, taman posla, nego neke stvari ne mogu da prihvatim. Kad kreneš leti na teren, a na Nivi nije urađena izolacija krova, pipneš "nebo", ono 60 stepeni....sunce ti jarko. Aj videću sa vozačem, da virnem u servisnu knjigu, Milija u Preljini u Interauto trejdu je zaradio debele pare na nama.
    Pazi, ljudi rade zaštitu, stavljaju izolaciju za zvuk, toplotnu na nebo, hromiraju, stavljaju spojlere, rešavaju svetla, ma bave se time....svako ima različite ciljeve, ja sam imao iskustva sa Nivama godišta od 2005. do 2009., tako da je ova prva bila najgora, moguće da su malo uveli u red kontrolu kvaliteta. Potraži na polovnim autima da li ima koja da je prešla više od 150 000. teško da ćeš naći, a i ta je na umoru. Niva (bar ona koju znam ) ima menjač koji liči kao da je adapitiran od lade 2105 i 2107, ko je vozio taj auto, zna o čemu pričam.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  9. #529
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom

    Navozo sam se ja zilom 131, 136. Jahorina, Igman, Ivan Sedlo, i Gazom i Uazom. Noći i noći terena, do -25, a od Zila je jači Maz.

    Vrlo malo para izdvajam za satove, i niti za jedan nisam dao veću svotu.
    Poslednja ispravka: RUS (10.12.2014. u 15:31)
    arch_m likes this.

  10. #530
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Vlajo, sve sto si napisao, izneo si iz licnog iskustva, i to je dobro. Uvek sam postovao ta misljenja, dobro je da se cuju i jedna i druga.
    Ja licno nemam nivu, ali sam vozio jer istu poseduje bas dosta ljudi sa kojima saradjujem. Prijatelji koji imaju vikendice na Goliji, sumari, veterinari, postari, javna preduzeca, bolnica, Crveni Krst...kod nas svi voze nivu.

    Istina je to sto kazes, niva ce da zardja na krovu. Ali, kao i amfibiu kada kupujemo, ne kupujemo je zbog safirnog stakla, ili zavrsne obrade, mehanizma...vec iz kulta prema tom satu, i dobrom odnosu ulozeno dobijeno. Naravno da postoji bolji auto od nive, ali niva se namenski kupuje, za potrebe. Danas svi stede na materijalima, pa i mercedes na B klasu nije stavio izolaciju na haubu. Za sevrolet kruz, koji mnogi hvale, kazu da ima toliko tanak lim da po kisi ne moze da se razgovara normalno od buke...itd. Nas 15 da se skupi, nikada se necemo sloziti oko jedne marke ili modela. 5 ce reci "ma bezi od francuza", 5 njih "ma kakav ford", 5 "italijane ni u ludilu" itd...
    Opet kazem, ti si izneo licne utiske i to ke svakako za uzeti u obzir.

    Recimo, ako ke nesto sinonim za los kvalitet, onda je to zastava. Ja imam 101-cu od 1999. Prvi sam vlasnik, nije na prodaju pa da ju hvalim ali na satu stoji 198000 km, a od delova mogu na prste da nabrojim sta je zamenjeno za proteklih 15 god. Samo jednom ramena, samo jednom amortizeri. Gibanj nikada, zadnji lezajevi nikada, prednji 3 puta. Razvodnik nije dirnut, karburator takodje. Radilica i lezajevi ni pipnuti. Dobosi fabricki, diskovi jedan put obradjeni na strugu. Glava je brusena kada mi se jednom prilikom pregrejao usled zakivanja termostata... Kada me neko pita kakav je auto, ja ne mogu da kazem los, jer mene sluzio odlicno. Tako da razumem i to sto kazes za nivu. Prosto, izgleda da istocnjacke fabrike nemaju konstantu kvaliteta, vec u velikoj meri zavisi kako ti se pogodi...

Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •