Strana 50 od 108 PrvaPrva ... 4046474849505152535460100 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 491 do 500 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #491
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Znam, salim se Uostalom kubikaza nije presudna za bilo sta...
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #492
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Potreban mi je jak i robustan automobil. Za izrazito nepristupačne terene, te za prevoz raznog tereta. Ukratko jeftino i jednostavno radno vozilo. Odlučio sam se za Ladu Nivu koju ću najvjerojatnije uvesti, zbog razno raznih razloga. Ukoliko netko od vas vozi ili je vozio Nivu, a ima neka iskustva, recimo loša, neka mi napiše par riječi.
    arch_m likes this.

  3. #493
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Zaostao auto, dizajn i enerijer iz 70 god prošlog vijeka, kvalitet unutrašnjosti kao u skrivenoj kameri.
    Kvačilo smrdi pri svakom većem naporu i kratko traje. Nije za voženje tereta osim ako se ne radi o par kesica smokija.Nema klimu. Gorivo iz rezervoara često smrdi.
    I najvažnije može da izađe dje god hoćeš. i Dobro gazi snijeg (ako odmah baciš originalne "gume" i kupiš iole normalne.
    Predlažem ti moderniji auto polovan, recimo za 9.000 koliko košta možeš kupiti solidan x-trail nisan.
    Poslednja ispravka: Baron (9.12.2014. u 14:04)
    nokru likes this.

  4. #494
    Istaknuti član Avatar korisnika marko14
    Član od
    21.3.2009.
    Poruke
    2.394
    Lajkovi
    7589
    Reputacioni uticaj
    27

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Ako ces bas da akas auto onda Niva definitivno,a sto se tice X-Trail-a,odlican auto,moja devojka ga ima,auto ide uz masnu banderu,2.2 dci 140ks,svaka preporuka.
    nokru likes this.


  5. #495
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Odlučio sam je uvesti iz švicarske. Imam prijatelja koji je tamo mehaničar. On tvrdi da je svaka lada za švicu bolja nego nova za ostale zemlje, sasvim drugačija oprema, recimo svaka ima abs i klimu, srednji auspuh lonac koji smanjuje buku itd. Ima ih dosta starih do pet godina sa 10000-20000 km. Čova tvrdi da su tvornički specijalno opremljene a nisu vozile off road, samo zimi po snijegu kao drugi ili treći automobil. Biti će opremljena i prednjim vitlom i vjerujem da će doći sa svim davanjima više nego nova kod nas. Što se tiče dizajna meni je fora, a spojke, sin je automehaničar i nije mi problem jednom u sezoni izmjeniti. Hvala na odgovoru, svako drugo mišljenje dobro mi dođe.I još nešto svaki drugi terenac teži od 1300 kg, neuređen za off rooad , sigurno je "manje sposoban" i skupli za održavanje.

  6. #496
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Nokru,
    ako je starija od 5 godina, onda je velika sansa da je karburatorka i da nema servo. To je auto dugacko dosta manje od 4m, tako da ne znam kako mozes da vozis teret u njoj. Ako oboris zadnja sjedista, onda naprijed moze da sjede neko kio je nizi od 160cm.
    Čak i duster je bolje rješenje, iako je on vrlo lošeg kvaliteta.
    Imaš one tojote sa karoserijom recimo, velika ali ozbiljna radna auta.
    PS.
    Sa nivama se družim već 15 godina (četvrta već da ponekad vozim -kad moram, tako da znam šta pričam. Max brzina 90-100km/h (može možda i 120 al je glava u torbi) a na kiši ne brže preko 70. Zar ti takav auto treba u 21. vijeku?
    vlajo likes this.

  7. #497
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Treba, imamo četiri mala automobila. Lada mi treba za vikendicu do koje imam 900 m šumskog puta, k tome još i strmog i hoću da u bilo koje vrjeme kada je snijeg ili kiša mogu doći, a da me ne treba izvlačiti traktorom. Šta se tiče tereta moći će sigurno vući malu prikolicu. Inače mi je prijatelj izvukao ladom prikolicu natovarenu motorom Aran i generatorom tešku ukupno više od 700 kg. Vanjski izgled mi ne smeta a unutrašnjost ću sa užitkom urediti, kakvim ugradbenim zenithom, muzikom i dr.
    BrankoD and arch_m like this.

  8. #498
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Sto se mene tice Niva je odlican auto. Nije udobna, nije brza, nije ni bas ergonomska za vozaca, ali za te pare je fantastican terenac o kome ne moras da brines. I izlazi tamo gde ni Land Rover, ni G serija, ni Nissan nece. Svojevremeno sam je video kako po raskvasenom terenu sa malo snega ide lagano, i usput obara drvece debljine oko 10 cm. Za probleme sa odrzavanjem stvarno nisam cuo, ali ne kazem da se ne desavaju.

    Uz sve to drugar je sa punim kolima podleteo pod prikolicu slepera iz suprotnog smera, oko 80 kmh. Svi zivi i zdravi, jeste i srecna okolnost ali svedoci da je dovoljno cvrsta da izdrzi i takve stvari.
    nokru and arch_m like this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  9. #499
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Tebi je, Kruno, ova Niva ocigledno potrebna kao "peri-deri" alatka, a ne kao nesto s cijim ces izgledom obarati s nogu lokalne ljepotice...

    Prema tome, ja te potpuno podrzavam u ovom tvom naumu. Moj ujak je godinama imao Nivu, upravo je koristeci za ovo za sta bi je i ti koristio, za prilaz nepristupacnom terenu - vikendici koja se nalazi tamo gdje i "koze pasu pod ručnom", i nije se zalio - a svakakvih se auta navozio.

    Ima naravno i boljih rjesenja, ali je omjer izdrzljivosti, cijene, a onda i cijene odrzavanja bitan faktor kad kupujes nesto sto ce da ti zluzi kao "ledolomac".
    nokru likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  10. #500
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Niva je daleko iza drugih auta i što se tiče sigurnosti, nama abs, nema esp, nema vazdušne jastuke, nema kontrolisano gužvanje, nema meku haubu, visoko težište pa se lako prevrće, nezavisno vješanje i još toga.
    Da se razumijemo, nokru-a će sigurno dobro služiti za te potrebe, posebno ako naleti na očuvan primjerak. Al to je i dalje vintage auto
    nokru likes this.

Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •