Strana 51 od 108 PrvaPrva ... 4147484950515253545561101 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 501 do 510 od ukupno 1073
Like Tree2601Likes

tema: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

  1. #501
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    ABS i ESP su u glavi, a ne u autu. Treba covek da ima na umu da ne vozi Ferrari vec Nivu.

    Ja Nivu ne volim, ruzna mi je. Ali da je verovatno najbolji terenac na svetu, po terenskim mogucnostima, jeste. S razlogom su ona i cuveni "Vilis" najpoznatija vozila tog tipa na svetu
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  2. #502
    Stariji član Avatar korisnika Baron
    Član od
    19.3.2009.
    Lokacija
    Podgorica
    Poruke
    1.587
    Lajkovi
    5192
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Daleko od toga da je najbolji terenac, nikad nije mogla savladati uspon kao suzuki samuraj, niti gaziti visok snijeg kao Fiat campanola, a ni bocni nagib kao puch/g klasa. Jednostavno postoji kult ovog auta u istočnoj evropi.
    Dešavalo mi se da je blokada diferencijala nefunkcionalna kod potpuno nove nive. Izlaz je bio- zvanje traktora da me izvuče iz blata. Majstor kaže- otkacilo se...
    Poslednja ispravka: Baron (9.12.2014. u 16:02)
    RUS and nokru like this.

  3. #503
    Stariji član Avatar korisnika himmelstrider
    Član od
    25.9.2013.
    Poruke
    984
    Lajkovi
    516
    Reputacioni uticaj
    22

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Pouzdano znam da je Land Rover i Patrol ostajao za njom u teskom, blatnjavom terenu. Meni je ona dovoljno dobra, a jedna od najboljih auta, ako govorimo o svrsishodnosti, apsolutno jeste. Pravljena je da savlada tezak teren i to ona odlicno i radi
    nokru likes this.
    "Vecina drustva zna sta je amortizer, sta je gibanj, sta je obarac, snajperski nisan... samo ja znam kako oni rade, i samo ja konstantno ucenje o tome vidim kao normalno."

  4. #504
    RUS
    RUS je offline
    Moderator Avatar korisnika RUS
    Član od
    17.4.2009.
    Lokacija
    PA
    Poruke
    12.495
    Lajkovi
    43550
    Reputacioni uticaj
    577

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Za te pare Niva je solidan izbor, ali ne treba preterivati. Nije najbolji, nije cak ni blizu da to bude, ali cena je jedino sto je na njenoj strani.

    Land Rover, Patrol, Land Cruiser, verujem da su ta kola ponekad ostajala za nivom, ali ono sto se zaboravlja je da su to duza kola od lade.
    Uzmi defender 90, pa da vidim gde ce niva da prodje a on ne.

    Ovo sto kaze Baron je 100% tacno, na ovim prostorima postoji kult Nive, verovatno sto je to jedan od retkih terenaca koji su ljudi ovde mogli da prisuste.

    Inace mislim da je jako nezahvalno reci za bilo koji auto da je najbolji terenac na svetu.
    Jako neahvalna stvar.
    Sto se Nive tice, ona je realno u svemu tu negde, prosek. Sto kaze Baron niti je najbolja po visokom snegu, nije ni na nagibu, ni na usponu, po pesku i pustinji jos manje, a da ne govorimo o motoru koji je ispod proseka.

    Bez obzira na sve ovo, taj auto ce verovatno zavrsiti posao za koji treba nasem kolegi.
    Poslednja ispravka: RUS (9.12.2014. u 16:27)
    vladas, nokru and arch_m like this.
    "I have no idols. I admire work, dedication and competence." - Ayrton Senna

  5. #505
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Slazicu se ovdje s Rusom (i Baronom) - daleko je Niva od najboljih... Uz poneki Land Rover, Niva je na nasim prostorima ostavila najvise traga, i, da se ne lazemo, mnogima zaista bila jedini terenac koji se mogao priustiti, pa tome i sentiment i ovo preuvelicavanje nasih "naroda i narodnosti", kad dodje do ove price.
    Zato i napisah - postoje bolja rjesenja, naravno!

    Ali, uzmem li u obzir omjer onoga sto je Kruni ovdje najbitnije - cijena-izdrzljivost-troskovi odrzavanja, pa, na kraju balade, sama svrha ovog auta - da ga dere od kuce do vikendice - Niva je odlican izbor. Potpuno opravdan.
    Poslednja ispravka: arch_m (9.12.2014. u 16:35)
    vladas and nokru like this.
    Он сказал: "Поехали!"

  6. #506
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Pošto ste već sve napisali ostaje mi da napomenem dve stvari-
    Motor je,uz redovno održavanje ( a Nokruov sin je mehaničar ) pouzdan.
    Limarija je vrlo sklona rđanju.
    I ,da.
    Niva nije auto-ona je alatka.
    Rekao bih ,uzimajući sve u obzir-sasvim solidna alatka.
    vladas, skydrummer, nokru and 1 others like this.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  7. #507
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Citat nokru kaže: Pregled poruke
    Potreban mi je jak i robustan automobil. Za izrazito nepristupačne terene, te za prevoz raznog tereta. Ukratko jeftino i jednostavno radno vozilo. Odlučio sam se za Ladu Nivu koju ću najvjerojatnije uvesti, zbog razno raznih razloga. Ukoliko netko od vas vozi ili je vozio Nivu, a ima neka iskustva, recimo loša, neka mi napiše par riječi.
    Želim ti svaku sreću, ja službeno koristim takav auto za terene po ruralnim delovima, ko je imao takav auto ni pakao mu neće teško pasti. Reč je o iskustvu sa dve (tačnije tri) Nive, najobičnije , 1,7. Teško smeće od auta, mi smo imali kad sam bio dete 76te godine, Ladu Žiguli, to je bio pojam auta i kvaliteta za ovo đubrište.
    Mogu reći da su delovi relativno jeftiniji nego na drugim autima ali su i gori više nego što su jeftiniji. Nema servo, bubnjevi pucaju (neviđeno da se čak i to događa) rđa, sedišta ispadaju, ma nema šta se nije pokvarilo, prijatelji su mi pričali i da su bile serije gde su motori otkazivali nakon 15000 , o koroziji da ne pričam, kao i upravljivosti. Fabričke gume su plastične, neudobna, nazad ima mesta za dva mršava, klizači za sedišta pucaju, ima problem sa elektronikom.....itd.itd...
    Poslednja ispravka: vlajo (9.12.2014. u 17:14)
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  8. #508
    Stariji član Avatar korisnika arch_m
    Član od
    6.9.2014.
    Lokacija
    Sarajevo BOSNA
    Poruke
    738
    Lajkovi
    1985
    Reputacioni uticaj
    123

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Elem, mislim da bratu Kruni vise nista nije jasno...

    Kupi! Nemoj! Kupi! Nemoj!


    Salim se. Ja i dalje mislim da je za ono za sta njemu treba (a covjek vec ima nekoliko auta), Niva sasvim dobar izbor.
    anbeast likes this.
    Он сказал: "Поехали!"

  9. #509
    Stariji član Avatar korisnika nokru
    Član od
    7.7.2014.
    Poruke
    734
    Lajkovi
    3196
    Reputacioni uticaj
    57

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Svima: Hvala vam na trudu. Imam iza sebe 55 godina života 36 godina vozačkog iskustva. Kao što uvijek postoji lijepša žena, lijepši sat, pa i odjevni predmeti od onih koje izaberemo. Tako je i kod automobila. Daleko od toga da je Niva najbolji terenac, ali mi treba otprilike ono što ona može, a jednostavno iako znam da se proizvodi od 1977. godine, nisam je nikada vozio. Godinama sam amaterski radio na trasiranju dionica za off road vožnje i bio prisutan na njima. Dobro znam sto recimo može Suzuki Samuraj. Auto od 2000 eura osramoti daleko skuplje svjetske klase. Ili recimo Fiat panda.
    Kada bih imao dovoljno novca bez razmišljanja bih kupio JEEP CERD I automatik. Vozio ga i jednostavno auto radi sve sam.No obzirom da ne trebam auto za šminku ili neko "barenje" komada vjerujem da će Niva odraditi posao.
    Prodat će se nekoliko jakih komada iz kolekcije koji usput nisu za pokazat i promjeniti nokru u niva.
    BrankoD and arch_m like this.

  10. #510
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Koje automobile voze ljubitelji satova ?

    Pa pitao si za mišljenje, obzirom da sam korisnik, skoro svakodnevni imao sam potrebu da kažem. Vidim da se ljudi bave tim Nivama, rade zaštitu, budže felne, spojlere, naša službena sa 80000 izgleda kao da je prešla 800 000, nije vožen neki off road, samo po selima, voze to ljudi sa pasatom slaninarom ili golfom dvojkom, ništa posebno.
    Ja bih lično pre kupio Reno 4
    nokru likes this.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


Slične teme

  1. Koje kompanije poseduju poznate proizvođače satova?
    By Vladan Stevanovic in forum Opšti forum
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 20.4.2017., 11:38
  2. Koje još predmete obožavaju ljubitelji satova ?
    By Vladan Stevanovic in forum Kafić
    Odgovora: 207
    Poslednja poruka: 29.10.2015., 16:25
  3. Koje komplikacije treba da poseduje sat?
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 41
    Poslednja poruka: 12.12.2012., 13:01
  4. Koje mehanizme koriste Esprit i Police satovi
    By bugarin in forum Opšti forum
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.3.2009., 16:26

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •