Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 10 od ukupno 23
  1. #1
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Tanjug | 13. 05. 2010. - 10:12h | Foto: Reuters


    Ručni sat sa zlatnom narukvicom marke Patek Filip prodat je po rekordnoj ceni od 5,7 miliona dolara (oko 4,4 miliona evra) na aukciji kod Kristija u Švajcarskoj.






    U pitanju je najviša cena koja je ikada postignuta u toj aukcijskoj kući za neki ručni sat i rekordna cena za ručni sat sa zlatnom narukvicom iznetim na aukciju.


    Predstavnici Kristija su saopštili da je sat proizveden 1943. godine kupio jedan privatni muzej iz Švajcarske, ali su odbili da kažu o kom je muzeju tačno reč.

    Hronografski sat sa večitim kalendarom prodat je na aukciji održanoj u Ženevi, prenela je agencija AP.

    (Preneto iz "Blica", http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Za...atni-rucni-sat)

  2. #2
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Au,pa ovo nije normalno,uopšte!!! Sta je prelijep,al' dati za njega 5,7 miliona $- ma nemam riječi kojim bi opisao ovakav glup ispad(ne znam ni kako bih nazvao ovu kupovinu)!!!

  3. #3
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Ručni sat sa zlatnom narukvicom
    To kad novinari odvale glupost samo da se krstiš, ništa drugo ti ne ostaje...

    Sat nosi oznaku Patek Philippe 1527 i u svetu ne postoji još jedan ili više identičnih modela jer je najverovatnije rađen po narudžbini kupca... Prema nekim pisanjima na drugim blogovima, kruže glasine da je sat kupio upravo Patek Philippe za svoj privatan muzej koji se nalazi, gle čuda, u Ženevi, što je nekako i logično pa shodno tome i ne čudi izlicitirana cena.
    Koga interesuje, može malo više da pročita o ovome na sledećem linku.

    Inače, jedan drugi model ovog proizvođača, Patek Philippe World Time, oznaka. 1415 HU koji je izrađen od platine je 2002. godine postigao cenu od 6 miliona dolara.

    Simo, hvala za postavljenu temu.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  4. #4
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    hvala tebi za dodatne informacije - sad kad znamo da je jedini na svetu i ko ga je kupio, vest vise ne zvuci tako neverovatno.
    a za novinare, sta reci - ne umeju ni da prepisu vest kako treba

    poz!

  5. #5
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Koliko puta sam samo naleteo na nečije vesti sa informacijama da je baš taj model najskuplje prodat na nekakvim aukcijama pa kasnije saznam da ima skuplih.
    Nikakav minus Siminoj postavljenoj temi, čak što više meni je odlična i voleo bi da makar većina aktivnih članova postavlja teme nalik ovoj!
    Verujem da svaku zanimljivu informaciju iz sveta satova treba podelite na ovom forumu, a ne samo čitati već ispisane postove.

    Simo hvala na informacijama, odlična tema.

    Pozdrav...

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    [off topic]

    Uvek mi je drago kada vidim da članovi preuzimaju inicijativu i otvaraju nove teme ili iznose svoja mišljenja i komentare i pozdravljam svaki takav postupak.

    Iskreno, nije mi jasno zbog čega se toliko ljudi ustručavaju i stide da pokrenu novu temu, prokomentarišu ili iskažu/napišu svoje stavove po pitanju nekog sata, proizvođača, mehanizma i svega ostalog što je deo sveta časovničarstva?! Jednostavno, mišljenja sam da ne postoje glupe teme niti glupa pitanja i da je svačije mišljenje dobrodošlo, pa čak i ako je to krajnje sažet je jednostavan odgovor. Za sve ostalo što vas interesuje a nije vezano za časovničarstvo može se naći ili pričati u forumu "Kafić", osim o politici naravno! Ako neka tema i ne bude u skladu sa pravilima foruma pa bude obrisana ili premeštena, nemojte zameriti, ipak moderatori samo odrađuju svoj deo posla.
    Uostalom, ne znam ni ja sve, dogodi se da i pogrešim a verujem da ima ljudi na ovom forumu koji znaju više i od Vladana i od mene i od mnogih drugih članova i znam da bi mnogi voleli da se i ti ljudi oglase i podele svoja znanja i iskustva sa nama.

    Tako da dragi moji forumaši, pišite, pričajte, postavljajte slike vama interesantnih satova kako bi zajedno komentarisali o njima, predlažite teme ako već ne želite da budete autori istih, vaša mišljenja i stavovi su itekako vredni čitanja koliko god da se razlikovali od drugih...

    [/off topic]
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Hajde da nastavimo ovu temu sa zanimljivosti o satovima?

    Jovana, Maki, Dalibore, Milane,Nikle, Rus, Simo, Marko, VladoST, eee daj te ljudi nešto, znam da svako od vas ima po nekog topa u rukavu što se tiče satova i svi drugi koje sam trenutno slučajno zaboravio... wacmag, čuj stari fakat trebaš nešto izbacit!

    Naleteo sam na par infomacija meni do sada nepoznate...
    Pre svega zaniljivo mi je bilo glasanj na sajtu Swiss Watch Boutique

    Ovako su glasali glasači sajta.



    Rolex 16.7% (75 votes)

    Omega 18.4% (83 votes)

    Patek Philippe 13.6% (61 votes)

    Vacheron Constantin 7.8% (35 votes)

    Audemars Piguet 2.7% (12 votes)

    IWC 10% (45 votes)

    Girard-Perregaux 3.6% (16 votes)

    Other 18.4% (83 votes)

    Hublot 6% (27 votes)

    Blancpain 2.9% (13 votes)

    Total Votes: 450

    Naravno da sam ja bio 449 glasač i da sam svoj glas dao Patek Philippe-u
    ali me je prijatno Omega iznenadila, beži Rolex-u za 8. glasova ali do kada će biti tako ne znam!?

    Kada sam već kod Omege,
    Omega je podnela tužbu protiv Costco online kupovine kako se njihovi satovi ne bi prodavali jeftinije nego u radnjama. Omega će ovu borbu koja i dobija na sudu voditi i protiv Target-a, eBay-a, Amazon-a, (i mnoštvo drugih) do kraja, zato kupujmo dok je vreme.
    Swiss Watch Boutique

    @Dragane, drago mi je da si pokrenuo tako reći nekakvo opuštanje kako bi članovi više pisali...

  8. #8
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Ma oni su culi da sam ja uzeo Rolexa pa mu je skocio rejting...prvo Rodzer pa Milan...eto.
    Tako da ja ocekuje da svoj Rolex dam na aukciju cim ga iznosim pa da i ja nesto zaradim

  9. #9
    Banned
    Član od
    2.12.2009.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    791
    Lajkovi
    26
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Citat milan zmaj kaže: Pregled poruke
    Ma oni su culi da sam ja uzeo Rolexa pa mu je skocio rejting...prvo Rodzer pa Milan...eto.
    Tako da ja ocekuje da svoj Rolex dam na aukciju cim ga iznosim pa da i ja nesto zaradim
    HEHEHEHEHEE, ko će me nasmejati nego Milan, hehehee!

    Nikada ti neću oprostiti Breitlinga! Ali aj, znajući tebe isti taj Rolex će biti na aukciji kod nekog tvog kolege bankara za koji dan i eto tebi Zenith-a, samo tako ćeš se oprati!

    Daj da me Omega nezezne ako uskrati online prodaju, sredi mi neki kredit da ga vratim za sto godina ako je moguće, ništa pre toga jer i sam mogu da uđem u nekoj banci i izmem sam!

  10. #10
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Rekordnih 5,7 miliona dolara za zlatni ručni sat

    Eh kredit...moracu da ovde da vidim sa mojima da sredim online sa l.k. da se uzimaju krediti za pojedine clanove.....
    Sredjujem kredit...cuj.....mozda uleti ovih dana neki Braja

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zenith Captain zlatni sat
    By nikolaradocaj in forum Zenith
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 18.3.2012., 21:41
  2. Breugeut zlatni dzepni sat
    By Munja in forum Džepni satovi
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 19.2.2012., 14:46
  3. Doxa zlatni sat
    By Zarko in forum Swiss-Made mid-range satovi
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.2.2010., 8:16
  4. Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 6.10.2009., 5:06

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •