Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
Like Tree2Likes
  • 2 Post By Vladan Stevanovic

tema: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

  1. #1
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Nedavno objavljeni Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie set satova je bio velika vest za sve ljubitelje satova. Ne samo što je Hybris Mechanica Grande Sonnerie najkomplikovaniji ručni sat na svetu, već će njegova prodaja uključivati i druga dva kompleksna Jaeger-LeCoultre ručna sata kao i veliku prezentacionu kutiju u vidu visoko kvalitetnog sefa. Ovaj sef će biti proizveden od strane nemačke proizvođača luksuznih sefova Doettling i biće visok 1.5m i težak preko 800kg! Unutar sefa će se nalaziti osam navijača satova, prezentacioni odeljci sa prozorima za tri sata iz ove kolekcije, alati i dokumentacija, kao i dodatne fioke za čuvanje drugih dragocenih predmeta.

    Pored Hybris Mechanica Grande Sonnerie sata, ova kolekcija će uključivati Reverso Tryptique i Gyrotourbillon satove. Oba ova sata će predstavljati specijalna izdanja ovih modela izrađena od belog zlata sa detaljima od žutog zlata. Specijalni Gyrotourbillon model će biti obogaćen izuzetno detaljno skeletoniziranim brojčanikom kako bi bio u skladu sa izgledom Grande Sonnerie sata. Sveukupno, ovi satovi će posedovati 55 komplikacija od kojih čak 26 u modelu Hybris Mechanica Grande Sonnerie - pozadina ovog sata će biti izuzetno dekorisana i imaće pogled na dva kućišta glavne opruge, tourbillon sklop, i razne druge komponente od kojih većina služi za generisanje određene melodije.

    Neke od njegovih komplikacija (koje se nazivaju funkcije) su: Westminster zvona, Velika zvona, Mala zvona, tihi režim rada, minutni ripiter, lebdeći tourbillon, večiti kalendar, prikaz dana meseca i datuma putem povratne kazaljke, prikaz prestupne godine, rezervu snage glavne opruge, rezervu snage opruge za melodije itd. Ukupno 26 komplikacija!

    Ovaj sat pokreće Jaeger-LeCoultre kalibar 182, sa 26 komplikacija i preko 1300 delova! Mehanizam se nalazi unutar kućišta prečnika 44m, debljine 15mm izrađenom od 18K belog zlata. Poslednja dva najkomplikovanija sata na svetu su bili Patek Philippe kalibar 89 koji poseduje 24 komplikacije i košta 6 miliona dolara, i Franck Muller Aeternitas Mega koji ima 25 komplikacija i košta "samo" 1 milion dolara. Uskoro će ovi satovi biti prevaziđeni od strane Hybris Mechanica Grande Sonnerie sata i njegovih brojnih komplikacija.

    Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica kolekcija će biti ograničena na samo 30 komada sa početkom isporuke u jesen 2010, dok će izrada cele serije trajati 4 godine i biće završena 2014. Cena će biti između 2,5 - 3,0 miliona evra, u zavisnosti od kursa valute u vreme kupovine!

    A sada slede slike:
    Priložene slike Priložene slike Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_00_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_01_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_02_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_03_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_04_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_05_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_06_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_11_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_12_c.jpg   Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-jlc_hybris_13_c.jpg  


  2. #2
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Baš me čudi kako niko nije prokomentarisao ovo svetsko čudo industrije satova???
    Podsećam da je ovo najkompleksniji ručni sat na svetu!

    Pozdrav,
    V.S.

  3. #3
    Novi član
    Član od
    5.3.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Heh a ja mislio da je Vacheron K. čudo prstiju ljudskih.
    Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-vacheron-constantin2.jpg
    Volio bih ga malo držati na ruci da vidim kako izgleda a još više bih volio da čujem njegove otkucaje pošto to obožavam kod satova.
    Al´ ne bih ga volio imati jer ne bih morao po noći biti budan i čekati sa sačmaricom u ćošku da mi ga ne maznu.
    Zato ću samo reći da za svaki sat postoji kupac i vlasnik a u ovom slučaju to nisam ja.
    Pozdrav do narednog komentara.

  4. #4
    Administrator Avatar korisnika Vladan Stevanovic
    Član od
    22.1.2008.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    3.713
    Lajkovi
    4057
    Reputacioni uticaj
    250

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Da, Vacheron Constantin Tour de I'lle je takodje izvanredan sat sa dosta korisnijim funkcijama od Hybris modela, ali Jaeger-LeCoultre je dao sve od sebe da obori rekord (>1300 delova naspram "samo" 834 kod Vacherona). Inace ovaj Vacheron model moze da se kupi na sledecem mestu:

    http://www.gemnation.com/watches/Vac...9145-1177.html

    ukoliko je neko od vas ustedeo od dzeparca

    Pozdrav,
    V.S.

  5. #5
    Novi član
    Član od
    5.3.2009.
    Poruke
    22
    Lajkovi
    3
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Heh,pa mislim da imam nekakvog sitniša u džepu od juče kako sam uzimao sladoled.
    Još malo sa skupim i to je to.
    Al bi bilo super i kad bih nešto pronašao i na putu....
    A do tada mi je dobar i ovaj moj Casio EF-305.
    Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR-dsc01756.jpg
    Al` meni nije jasno gdje uklope sve te sitne dijelove.
    To su sve pravi profesionalci.
    Ja se mučio 2 sata dok sam sklopio pedalu od bicikla.
    (Nemojte se čuditi,prvi put sam to radio)
    Iznervirale me one sitne kuglice,a kako li je tek pri sklapanju sata.
    Pa baš zato volim i cijenim satove.
    Pozdrav do narednog komentara

  6. #6
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Daj Vladane, pa šta ovde ima da se prokomentariše?
    Ja samo slike gledam pola sata i nikako da izustim neku reč. Savršenstvo.
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #7
    Novi član Avatar korisnika Airborn
    Član od
    23.8.2009.
    Lokacija
    Sarajevo
    Poruke
    11
    Lajkovi
    1
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Ovakve me djidje od JLC ne iznenadjuju, jednostavno zaboravim da disem , i jos nesto JLC je radio na mehanizmu za Vacheron Tour de I'ill stoga su znali kako nadmasiti mocni Vacheron, obje ure su................................................ .................................................. .................................................. .................................................. .........................NO COMMENT
    Poslednja ispravka: Vladan Stevanovic (28.9.2009. u 20:51)

  8. #8
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Jaeger-LeCoultre Hybris Mechanica Grande Sonnerie - Sat od 2.5 miliona EUR

    Sta reci, a da ne budem ostar.. Perverzije! Eh, ti svajcarci su skloni tome salim se malo. Sat je savrsenstvo. Mada bi se prilicno dvoumio izmedju VC i ova tri JL koji dolaze sa ormanom sefom. Sva sreca pa nemam 2.500.000 $. Ali Ono sto me kopka je kako izgleda onaj Patek Philippe koji je imao 24 komplikacije. Nesto mi se cini da je on za nijansu tacniji od predhodna dva .
    Pozdrav

Slične teme

  1. Jaeger LeCoultre satovi - info
    By Shmizla in forum Jaeger-LeCoultre
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 17.2.2012., 15:28
  2. Longines Grande Vitesse
    By marko14 in forum Longines
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 9.8.2009., 13:30

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •