Strana 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 21 do 30 od ukupno 74
  1. #21
    KLL
    KLL je offline
    Član Avatar korisnika KLL
    Član od
    6.11.2008.
    Poruke
    205
    Lajkovi
    669
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Koliko mi se cini, mogli bi slobodno promeniti naziv teme u "Snobovi vs pravi ljubitelji satova"
    Stvarno ne znam sta se desava ovih dana, da su svi tako na kraj srca.

  2. #22
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Licno volim seiko ,trnutno su mi favoriti seiko SPB003J ili 001...nervira me to sto prave ralicite modele ze razlicita trzista,tako da se recimo u Srbiji pojedini modeli u opste ne isporucuju. Naravno neko ce reci mozes da ih nabavis preko neta medjutim nije problem samo nabavka kasnije mogu nastati problemi oko odrzavanja tih satova posto ni servisi nemaju delove za satove koji nisu bili namenjeni nasem trzistu.

    Njihovi satovi su vrlo izdrzljivi i imaju odlican odnos cena kvalitet najbolji dokaz je vec kultna petica ,mnoge koje i dalje odlicno rade nikada nisu bile odrzavane odnosno servisirane.

    Ono sto meni nije jasno zasto je dobra kupovina recimo stowe prodiver (koju svi zagovarama ili bar to cesto cinimo) koja kosta negde oko 1400e bez poreza i carine sto znaci da sve zajedno izadje nekih 1800 -1900e ,a istovremeno kupovina bekog breitling superocean (koji je u klasi sa tom stowom ) nije dobra kupovina ujedno je "preskupa" ,reklama.... cena je isto negde oko 1800-1900e.Cisto da naglasim da imaju iste mehanizme , jedan i drugi imaju kuciste ponjeno helijumom ,verovatno slican celik 316L, safir staklo sa premazima,......
    Cisto da se razumemo nemam nista protiv stowe .

    Naravno ova tema vec polako poprima obelezje rolex vs. svi ostali.

    Da li je seiko istinski brend ili nije ,mislim da je smesno o tome govoriti obzirom da imaju tradiciju duzu od veka u proizvodnji satova , samo mislim da je rolex hteli mi to da priznamo ili ne najveci ili mozda ,bolje, najpoznatiji brend kad je rec o satovima ,po mom misljenju druga je omega .

  3. #23
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Ma na kraju krajeva sve su to samo satovi...koji ti se svida taj si i kupis i to je to,bitno je da si zadovoljan svojim izborom.

    Ne mogu se nikako sloziti s tvojim razmisljanjem milospinkfloyd,toliko tvrdnji baziranih na osjecajima si napisao da bi trebao jos jedan dugi odgovor pun sugestija koje ne bi prihvatio,zato postoje knjige pa procitaj i sam istrazuj.
    Neces vise pisati svastarije a mozda i promijenis misljenje.Da ,Rolex ima najjaci brend,super.Zbog mene ne treba nitko ulagati milijarde u reklame, prepoznajem kvalitetu kad je vidim.
    Seiko nije vise najveci proizvodac satova na svijetu,tu titulu nosi Citizen.
    Seiko vise ni ne mora proizvoditi satove,mislim da je tvrtka satova u gubitku ove godine.
    Seiko ima vise izvora zarade novaca jer su naplatili svoja istrazivanja i patente i na drugim poljima ne samo luksuznim satovima/proizvodima.
    Seiko se odavno priblizio luksuznim Svicarcima i veliku vecinu je i pretekao,pogledaj ovaj Seiko na link (ne da mi se postat slike) http://people.timezone.com/mdisher/s...sonneriepr.htm
    Ne znam zasto ti je tesko prihvatiti da je Seiko jedan od Velikih.
    Kao da pljujes po Swatchu ali da ne moramo pricati o Breguetu i Blancpainu.
    Vecina je sretna sto ne mora platiti cijenu koju bi neki Svicarac trazio,no zbog razmisljanja poput tvoga bojim se da su ti dani iza nas i ceka nas super skupi Seiko u roku od par godina.
    A ironija je u tome da i kada budu trazili punu cijenu onog sto nude i dalje ces ih ismijavati zbog pet slova u imenu SEIKO.

  4. #24
    Stariji član Avatar korisnika Marko 5
    Član od
    5.2.2010.
    Lokacija
    Srbija - Beograd
    Poruke
    1.023
    Lajkovi
    587
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat eee kaže: Pregled poruke
    lepo si nas sve okarakterisao - ili nerazvijeni ili na najnizem stupnju razvoja.

    btw, ne bih zeleo da me svrstaju u ljubitelje Seika (jer to i nisam) ali koliko vidim tebi je najbitnije merilo koliko si sat platio.
    Ne znas da li da se smejes ili places...

    Imam predlog za tebe Milose,kupi neku narukvicu onda a vreme,datum i ostalo i dalje gledaj na telefonu.

  5. #25
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    "pa sve do onih na najnizem stupnju razvoja koji nose breitlnig ili rolex" - lose ste razumeli recenicu, pa ne mislite da bih sebe nazvao covekom sa nizim stupnjem razvoja. lose sam napisao recenicu ali mislio sam na FIRME sa manjim stepenom razvoja, tj casovnicasrkog razvoja. gledajuci casovnicarsko umece rolex ili breitling su nisko u odnosu na pomenute patek, zenith....izvinjavam se svima i sebi koje sam nenamerno izvredjao lose napisanom recenicom

    a sto se tice rasprave seiko vs rolex i drustvo mislim da je vec uzaludna. kao sto rece jedan clan ranije neka svako kupi sat koji zeli. ja cu kada budem imao novaca kupiti kupiti rolex GMT II ili breitlnig montbrillant 38mm, a posle toga najverovatnije frenk miler. neko ce ipak vise voleti seiko i u tome nema nista lose

  6. #26
    eee
    eee je offline
    Moderator Avatar korisnika eee
    Član od
    27.1.2009.
    Lokacija
    privremeno u Beogradu :)
    Poruke
    3.637
    Lajkovi
    7449
    Reputacioni uticaj
    162

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    evo ja sa moje strane ulazem da malo smanjimo napetost u temi.

    i sam znam da kad se rasprava zahukta reci lete i da se nesto moze razumeti pogresno.

    pozdrav

  7. #27
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Ono sto meni nije jasno zasto je dobra kupovina recimo stowe prodiver (koju svi zagovarama ili bar to cesto cinimo) koja kosta negde oko 1400e bez poreza i carine sto znaci da sve zajedno izadje nekih 1800 -1900e ,a istovremeno kupovina bekog breitling superocean (koji je u klasi sa tom stowom ) nije dobra kupovina ujedno je "preskupa" ,reklama.... cena je isto negde oko 1800-1900e.Cisto da naglasim da imaju iste mehanizme , jedan i drugi imaju kuciste ponjeno helijumom ,verovatno slican celik 316L, safir staklo sa premazima,......
    Moram te ispraviti: Prodiver COSC košta 1053 eura,a sa davanjima oko 1400 eura! Seatime COSC košta 758 eura(sa gumenom narukvicom),a sa čeličnom 827 eura(na cijene Seatime se dodaje otprilike 30% za carinu,porez,S&H)! 'Ajde molim te nađi Breitling za te pare!!!
    I još jedna stvar:kućišta ne pune helijumom proizvođači nego se on nakuplja u kućištu kod dubokog i dužeg ronjenja i zato postoje ventili koji ispuštaju helijum van kućišta da ne bi došlo do oštećenja sata pri izranjanju!
    Poslednja ispravka: HADzI DALIBOR (13.10.2010. u 17:03)

  8. #28
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    a sto se tice rasprave seiko vs rolex i drustvo mislim da je vec uzaludna. kao sto rece jedan clan ranije neka svako kupi sat koji zeli. ja cu kada budem imao novaca kupiti kupiti rolex GMT II ili breitlnig montbrillant 38mm, a posle toga najverovatnije frenk miler. neko ce ipak vise voleti seiko i u tome nema nista lose
    Ovo je već druga priča sa kojom se potpuno slažem!

    PS.
    Sve što je legendarno u Daytoni je cijena i ime brenda Rolex! Da bi 1 sat postao legendaran mora imati nešto posebno:mehanizam,kućište,bilo šta!!! Ako hoćeš legendu kod Rolex-a onda je to Submariner!

  9. #29
    Časovničar Avatar korisnika watchmag01
    Član od
    7.8.2008.
    Lokacija
    karlovac
    Poruke
    708
    Lajkovi
    750
    Reputacioni uticaj
    47

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    kad se već rade usporedbe Rolex-Seiko ,potražite koliko koji brend ima vrsta mehanizama ili calibara i koliko registriranih patenata
    CUBUS ORIENT CASIO ROMANSON SEIKO PULSAR LORUS
    MEEX KENNETH COLE MAREA POLICE

  10. #30
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.529
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Ovo je već druga priča sa kojom se potpuno slažem!

    PS.
    Sve što je legendarno u Daytoni je cijena i ime brenda Rolex! Da bi 1 sat postao legendaran mora imati nešto posebno:mehanizam,kućište,bilo šta!!! Ako hoćeš legendu kod Rolex-a onda je to Submariner!
    Podrska za sve sto je Dalibor rekao. Daytona je cist marketing!

Strana 3 od 8 PrvaPrva 1234567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. CUBUS - hrvatski brend satova
    By Shmizla in forum Satovi proizvođača iz ostalih zemalja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.5.2011., 21:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •