Strana 5 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 41 do 50 od ukupno 74
  1. #41
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    @sub prica o rolexu je jedna od stvari koje sam ja pokusao da kazem. dakle ja takodje volim rolex, tj obozavam ga. cim budem imao 7800 eura kupicu GMT II u celik zlatu ili submarinera u celik zlatu. mi koji volimo rolex moramo sebi priznati jednu stvar, to je da patimo od brenda, i ja to nikada nisam krio da kazem. ali mi se cini samo da 99% ljudi na svetu pati od brenda, zato sam o rolexu pricao generalno a ne samo u svoje ime. zato mi je malo cudno da bi neko pre kupio marinemastera pre submarinera (ne gledajuci cenu) ali ako ima i takvih onda ok, sta sad, ima nas svakakvih. ja to ne bi uradio neko drugi bi.

    @milan_zmaj ako mislis na uvrede tipa moja recenica "nizi stupanj razvoja..." ja sam obajsnio o cemu se radi i da sam nenamerno uvredio sve clanove koji poseduju breitnig i rolex pa i samog sebe. u pitanju je bila lose formulisana recenica i ja sam se izvinuo svima

  2. #42
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    svako nosi ono sto voli,sto misli da je najbolje za njega i ono sto moze sa priusti.o ukusima nevredi raspravljati.

  3. #43
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Ukoliko kupujes sat samo zato sto se zove rolex ili seiko ili.... onda patis od brenda ja licno ne bi kupio ovaj seiko,marinemastera ,bez obzira kolko je dobar ,zato sto mi deluje nekako preglomazno bar tako izgleda u odnosu na Submariner.
    Ne bih kupio ni sve rolex-e odnosno ne bih ih nosio, ne svidja mi se recimo air-king,explorerII,nisam nesto bio ni odusevljen deep-sea i ako smo svi videli kako je dobro napravljen, bez obzira sto su rolex.

    Problem je sto se rolex mnogo vise shvata kao statusni simbol nego kao sat.
    Slicno je i sa kolima Mercedes je ,pored toga sto je odlican auto i statusni simbol,Mazda je takodje odican auto koji svojim kvalitetom verovatno ne zaostaje ili su te razlike jako male ali nikad nece postati mercedes ma kolko se trudili

  4. #44
    Banned
    Član od
    27.10.2009.
    Poruke
    279
    Lajkovi
    72
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    kad se već rade usporedbe Rolex-Seiko ,potražite koliko koji brend ima vrsta mehanizama ili calibara i koliko registriranih patenata
    Apsolutno tacno! I ja cu da citiram watchmag-a, jer ovo su parametri koji su bitni kada poredimo dva proizvodjaca. I jos da dodam: ja mislim da se ni jedan Rolex-ov mehanizam ne moze porediti sa mehaniznom koji se nalazi u GS.

  5. #45
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat sub kaže: Pregled poruke
    Ukoliko kupujes sat samo zato sto se zove rolex ili seiko ili.... onda patis od brenda ja licno ne bi kupio ovaj seiko,marinemastera ,bez obzira kolko je dobar ,zato sto mi deluje nekako preglomazno bar tako izgleda u odnosu na Submariner.
    Ne bih kupio ni sve rolex-e odnosno ne bih ih nosio, ne svidja mi se recimo air-king,explorerII,nisam nesto bio ni odusevljen deep-sea i ako smo svi videli kako je dobro napravljen, bez obzira sto su rolex.

    Problem je sto se rolex mnogo vise shvata kao statusni simbol nego kao sat.
    Slicno je i sa kolima Mercedes je ,pored toga sto je odlican auto i statusni simbol,Mazda je takodje odican auto koji svojim kvalitetom verovatno ne zaostaje ili su te razlike jako male ali nikad nece postati mercedes ma kolko se trudili
    apsolutno se slazem sa drugim pasusom tvog texta (mercedes-mazda). samo bih dodao jos nesto, ja volim rolex zato sto 1) mi se istinksi svidjaju neki modeli 2) koliko god je cinjenica da nemaju previse komplikacija, opet je to in house svajcarski mehanizam 3) rolex je statusni simbol (jak kao brend)



    PS da li bi neko mogao da mi da katalog cena seiko satova? mislim na internetu naravno, kao sto breitling ima na breitlingsource, mora da i seiko ima tako nesto

  6. #46
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Samo jedna stvar, mašite suštinu... Mazda ili Toyota ili Honda ili... NE ŽELE da budu mercedes niti teže ka tome da postanu mercedes jer nemaju potrebe za tim i to nije filozofija kojom se vode, pa tako ni Seiko NE ŽELI da postane jedan rolex ili breitling. Seiko je sam po sebi institucija kojoj moraju da se poklone i odaju priznanje svi koji nešto znače u svetu časovničarstva, želeli oni to ili ne.

    I nije mi jasno zašto u svakoj raspravi mora da se uvuče u priču Rolex (a ovde mu nikako nije bilo mesto) i zašto u svakoj diskusiji satovi moraju da se porede sa automobilima?
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  7. #47
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    @dragon za hondu ne znam, ali toyoti je itekako cilj da se priblizi mercedesu. a sta mislis zasto su izmislili lexus? sto jednostavno nisu napravili te aute sto su planirali pod imenom lexus i dali im ime toyota? pa zato sto se zovu TOYOTA i ne mogu da prodju pored mercedesa, ovako lexus je rezervisan samo za visoko trziste i od pocetka stvara brend luksuznih automobila. no o autima u nekom drugom forumu. a rolex u ovu temu mora da se uvuce zato sto je u njoj od pocetka i ne moze bez rolexa ova tema da prodje. sad nemoj misliti da te provociram ovim pitanjem, ali ako seiko ne tezi da bude kao rolex, zasto marinemaster neverovatno lici na submarinera? e sad bi ti rekao "imas jos 100 drugih satova koji lice na submarinera pa ne kopiraju valjda svi submarinera", ja mislim da svi koji lice na submarinera, kopiraju submarinera. dobro evo, seiko ne tezi da bude kao rolex oni su sami po sebi institucija ali zasto imaju sat koji lici na submariner? pink floyd je insticija u svetu muzike, van gogh u svetu likovne umetnosti, marlon brando u svetu filma...od njih niko nema niti slican rif/crtez/nacin glumljenja kao neko od njihovih konkurenata.

  8. #48
    Stariji član Avatar korisnika milospinkfloyd
    Član od
    8.9.2010.
    Lokacija
    https://t.me/pump_upp
    Poruke
    579
    Lajkovi
    190
    Reputacioni uticaj
    16

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    i sinn je isto ono pravi brend, da nekazem brendcina?
    Priložene slike Priložene slike Seiko, istinski brend ili ne?-breitling-navitimer.jpg   Seiko, istinski brend ili ne?-sinnnav903klassikvs.jpg  

  9. #49
    Banned
    Član od
    7.10.2009.
    Poruke
    213
    Lajkovi
    38
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat milospinkfloyd kaže: Pregled poruke
    pa zato sto se zovu TOYOTA i ne mogu da prodju pored mercedesa
    Ne bih nikako da sirim raspravu. Ali ovo je apsolutno netacno! Prvo: Mercedes i Toyota su trenutno tehnoloski lideri u automobilskoj industriji, u poslednje vreme Toyota je kompanija koja postavlja nove standarde u automobilskoj industriji, drugo: Toyota je najveci proizvodjac i prodavac automobila na svetu, pa samim tim i u finansijskom smislu mnogostruko mocnija kompanija od Mercedesa(koji jeste statusni simbol), trece: Toyota ima itekako puno modela koji mogu da prodju pored Mercedesa, kao sto ima i najbolji dzip Toyota Land Cruser.. itd.

  10. #50
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Lexus je odgovor Toyote kada se radi o pozicioniranju na tržište visoke i eventualno luksuzne klase automobila, nikako želja i namera da se postane mercedes ili da se približi mercedesu. Mešaš babe i žabe, i to poprilično.

    I ne, ne provociraš me obzirom da si i sam priznao da nisi upućen u istoriju časovničarske industrije, pogotovo japanske, pa samim tim i tvoje poruke ne mogu da shvatim za previše ozbiljne. Zašto MarineMaster liči na Rolex? Pa ko kaže da liči? Liči u onolikoj meri u kolikoj ti želiš da liči a činjenica je da dizajn Marinemastera vuče korene iz davnih 60-tih i 70-tih godina prošlog veka i da je reč o tipičnom Seiko izgledu satova. Jole777 ti je dao već odgovor na ovo pitanje koji ti izgleda nisi pročitao jer i dalje vrtiš isto pitanje.
    Sad, mogao bih opet celu priču na temu Seika da vrtim u krug i ne bih rekao ništa pametnije i da pritom bude sažeto od onoga što je već rečeno, pa ću citirati samo jednu od odličnih poruka koje su napisane na prethodnih par strana...

    Citat jole777 kaže:
    Ne mogu se nikako sloziti s tvojim razmisljanjem milospinkfloyd,toliko tvrdnji baziranih na osjecajima si napisao da bi trebao jos jedan dugi odgovor pun sugestija koje ne bi prihvatio,zato postoje knjige pa procitaj i sam istrazuj.
    Neces vise pisati svastarije a mozda i promijenis misljenje.Da ,Rolex ima najjaci brend,super.Zbog mene ne treba nitko ulagati milijarde u reklame, prepoznajem kvalitetu kad je vidim.
    Seiko nije vise najveci proizvodac satova na svijetu,tu titulu nosi Citizen.
    Seiko vise ni ne mora proizvoditi satove,mislim da je tvrtka satova u gubitku ove godine.
    Seiko ima vise izvora zarade novaca jer su naplatili svoja istrazivanja i patente i na drugim poljima ne samo luksuznim satovima/proizvodima.
    Seiko se odavno priblizio luksuznim Svicarcima i veliku vecinu je i pretekao,pogledaj ovaj Seiko na link (ne da mi se postat slike) http://people.timezone.com/mdisher/s...sonneriepr.htm
    Ne znam zasto ti je tesko prihvatiti da je Seiko jedan od Velikih.
    Kao da pljujes po Swatchu ali da ne moramo pricati o Breguetu i Blancpainu.
    Vecina je sretna sto ne mora platiti cijenu koju bi neki Svicarac trazio,no zbog razmisljanja poput tvoga bojim se da su ti dani iza nas i ceka nas super skupi Seiko u roku od par godina.
    A ironija je u tome da i kada budu trazili punu cijenu onog sto nude i dalje ces ih ismijavati zbog pet slova u imenu SEIKO.
    Na kraju krajeva, meni je svejedno... Ja ću sa velikim zadovoljstvom staviti na ruku mali Seiko, Citizen ili Casio ali isto tako ću uživati u Rolexu, GO ili jednom Prometheus.
    Neka svako nosi ono što želi, što voli ili što mu društvo nameće, iz razloga koji su samo njemu znani i svi zadovoljni.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


Slične teme

  1. CUBUS - hrvatski brend satova
    By Shmizla in forum Satovi proizvođača iz ostalih zemalja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.5.2011., 21:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •