Strana 4 od 8 PrvaPrva 12345678 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 40 od ukupno 74
  1. #31
    Stariji član Avatar korisnika Larosa
    Član od
    17.11.2009.
    Lokacija
    Zrenjanin
    Poruke
    538
    Lajkovi
    1905
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Na kraju se sve svodi na to da,postoje dva tipa vlasnika satova.
    U prvu grupu spadaju oni kojima je važno da svi vide da on,a može i ona,ima skup sat,a to je kod nas,tu mislim na one neupućene,Rolex,Breitling,IWC i da ne zaboravim Panerai,dok drugu grupu čine ljudi kojima je važno da oni sami znaju da imaju kvalitetan sat,koji može a ne mora da bude i skup.Naravno,ja spadam u ovu drugu grupu i moram priznati da je lep osećaj,nema "zlih" pogleda,kada nosite skuplji sat od onih gore navedenih a da to drugi ne prepoznaju.
    A što se tiče Seika,sve najbolje.

  2. #32
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Na ovakve reci covek ne moze da se ne iznervira.... Ovo nije vise mesto gde covek moze da se relaksira..
    Koji kompleksi...Secam se kad je jedan clan na slike drugog clana rekao da su sve to kopije...a ispostavilo se da znalac gresi i da su sve to originali...
    Strasno...

  3. #33
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Ma kakvo nerviranje Milane,neka svako pise sto zeli i umije.Nemoj trosit zivce na takve stvari.
    "Papir" trpi svasta,kao da ce bilo sto sto mi ovdje napisemo ista promijeniti.Ja se bas ovdje najvise relaksirao
    A tko voli ovo ili ono,to je simpaticno kako smo svi razliciti,kao da navijamo za razlicite klubove. Bitno da svi volimo sport!

  4. #34
    Istaknuti član Avatar korisnika HADzI DALIBOR
    Član od
    26.10.2009.
    Lokacija
    Doboj,R.SRPSKA
    Poruke
    4.981
    Lajkovi
    4375
    Reputacioni uticaj
    139

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat watchmag01 kaže: Pregled poruke
    kad se već rade usporedbe Rolex-Seiko ,potražite koliko koji brend ima vrsta mehanizama ili calibara i koliko registriranih patenata
    Potpisujem!!!

    PS.
    Prijatelju nema te nešto u zadnje vrijeme!? Posao,obaveze?

  5. #35
    Počasni član Avatar korisnika milan zmaj
    Član od
    20.12.2008.
    Lokacija
    SRBIJA.Beograd
    Poruke
    9.487
    Lajkovi
    36921
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    159

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    znam ali ipak neko postovanje...stvarno ja polazim od sebe pa se iskontrolisem i razmiljam da li cu nekog da uvredim ili ne... isto tako ocekujem da makar ovde ima pametnih ljudi i da ne treba da bude price snobovi ili neki drugi...svako voli ono sto voli...
    pozdrav i vise ne ulazim u polemiku...

  6. #36
    Član Avatar korisnika JovanaM
    Član od
    2.11.2008.
    Lokacija
    Kotor
    Poruke
    226
    Lajkovi
    146
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Ma, sve, sve, ali Rolex Daytonu da napadate... Strašno
    Šalu na stranu, što se mene tiče, mada su vjerovatno i vrapci zapamtili , ja taj sat mnogo volim
    Ali, ja sam ipak žensko i meni je važno samo kako sat izgleda
    U svoju odbranu ću reći da znam više od pet brandova...

    Seiko ili Rolex stvar je izbora, i budžeta. Kvalitetni, estetski primamljivi i poznati decenijama, i jedan i drugi brand.
    A, što se članova ovog foruma tiče, samo da smo zdravi, veseli i da često kupujemo satove, pa nek nosi ko šta voli, i nek je svakome njegov sat najbolji!
    "Time. Time. What is time? The Swiss manufacture it. The French hoard it. The Italians want it. The Americans say it is money. The Hindus say it doesn't exist. Do you know what I say? I say time is a crook" - Humphrey Bogart in Beat The Devil in 1954

  7. #37
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Ne vidim zasto ovoliko zuci? Cak ste i milana zmaja uspeli da iznervirate .

    Moje misljenje je da svako gradi stav o satovima na osnovu raznih uticaja (satovi koje je nosio/la, broj kvarova npr., uticaj reklama, price prijatelja, informacije sa interneta, knjige, dizajn...) i da ga menja godinama.

    Ja sam vremenom razvio "naklonost" ka vecini IWC-ovih modela (bez obzira sto mnogi imaju "samo" doradjene ETA mehanizme ), sto me ipak ne bi nateralo da nosim neke od DaVinci modela (jednostavno ih 'ne varim' iako znam da su u njima genijalni mehanizmi). Takodje obozavam JLC i skoro sve njihove modele, kao i "pricu" koja stoji iza njih. Cenim i neke modele Zenith-a (ali ne mogu da svarim sve), Omege, Glashutte Original, da ne nabrajam. Iz nekog razloga ne mogu da prihvatim dizajn prakticno ni jednog Ademars Piguet-a, iako kapiram da je njihov uticaj u casovnicarstvu ogroman.
    Meni se u tu sliku, u startu, nisu "uklapali" brendovi kao sto su Breitling i Rolex. Mislim da je averzija potekla od toga sto su to bili "isuvise poznati" brendovi koje su rado nosili i zaljubljenici u satove ali vrlo cesto ljudi koji se ne razumeju u satove ali zele da se razmecu kolicinom para (i iz poznatih miljea). Vremenom i slika o ovim brendovima se menja, pa su mi npr. jedan Submariner ili GMT II ili milanov SuperOcean postali vrlo simpaticni.

    Sad - kako je vecina postavila - nasuprot cele ove price dolazi Seiko, koji za razliku od prakticno svih gore pomenutih (i naravno mnogih drugih) ima KOMPLETNU gamu, za svaciji dzep, za svacije zelje, brend uz koji mozes da "rastes" i uvek nadjes nesto interesantno.

    Ja licno ne mogu da se svrstam na jednu, drugu ili trecu stranu... Nosio bih bilo koji sat koji volim bez "grize savesti", bio on Seiko, IWC, Rolex.

    P.S. Zamalo da ne pomenem Hamilton . Naravno - bez razmisljanja o istoriji i uticaju na horologiju (mada i tu postoji uticaj Hamiltona) - naprosto 90% njihovih satova me odusevljava dizajnom, detaljima, odnosom cena/kvalitet...
    No time to lose

  8. #38
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    Citat HADzI DALIBOR kaže: Pregled poruke
    Moram te ispraviti: Prodiver COSC košta 1053 eura,a sa davanjima oko 1400 eura! Seatime COSC košta 758 eura(sa gumenom narukvicom),a sa čeličnom 827 eura(na cijene Seatime se dodaje otprilike 30% za carinu,porez,S&H)! 'Ajde molim te nađi Breitling za te pare!!!
    I još jedna stvar:kućišta ne pune helijumom proizvođači nego se on nakuplja u kućištu kod dubokog i dužeg ronjenja i zato postoje ventili koji ispuštaju helijum van kućišta da ne bi došlo do oštećenja sata pri izranjanju!
    http://www.stowa.de/shop/cgi-bin/lsh...&ls=e&nocache=
    kolko se meni cini najjeftiniji je 1000 +230 za cosc ,pri cemu je je 1000 na gumi ,a za 100 metalna narukvica.
    na to dodajemo carinu i 18% pdv sto je otprilike to.
    bar ako je suditi po ceni na sajtu. Inace superocean po ceni od 1800-1900 e sam gledao kod uvoznika.
    Sto se tice helijuma mislim da sam upravo ovde procitao da je sat punjen ,a ne da se nakuplja ali verovatno sam pogresno razumeo ( u nekoj od tamo u kojim se govori o odrzavanju satova).

    Jel moze neko objasni zasto neko ne moze da voli rolex ,zasto njegovi modeli nisu kultni,zasto mi koji volimo rolex smo manje vredni od onih koji vole seiko ili bilo koji drugi brend.
    Kako to da drugi satovi mogu da budu kultni ,a rolex ne , ako nista drugo njegovi modeli se gotovo pola veka ne menjaju .

    Sa jedne strane imate satove koji svoju velicnu grade u mnostvu komplikacija u ukrasavanju svojih mehanizama i sa druge strane imate Rolex ciji mehanizmi nisu nesto dekorisani , satovi nemaju neke dodatne komplikacije ali zato rade u svim mogucim uslovima.
    Kada se pokrene prica o vrednosti odnosno bezvrednosti rolexa setim se proslogodisnje scena sa rodjakom kome je stao Blancpain ulatra slim niko u BG nije hteo da ga popravlja i tako dok mi se zalio pogledam na ruci mu njegov Rolex Datejust T/T. Kaze ima ga od '94 nikad nije servisiran i nikad nije stao ,a nosio ga je prakticno svuda i uvek.

    Poslednja ispravka: sub (13.10.2010. u 22:24)

  9. #39
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    http://www.german-watches.com/cgi-bi...gesamt_zeilen=

    Btw.Rolex je kultni proizvodac,ne vjerujem da ga itko pokusava umanjiti,njega ili njegove vlasnike.
    Poslednja ispravka: jole777 (13.10.2010. u 22:34)

  10. #40
    sub
    sub je offline
    Stariji član Avatar korisnika sub
    Član od
    3.1.2009.
    Poruke
    601
    Lajkovi
    143
    Reputacioni uticaj
    20

    Određen forumom Re: Novi sat u kolekciji

    U pravu ste na ovom linku koji sam ja postavio cena je 1000 e

Slične teme

  1. CUBUS - hrvatski brend satova
    By Shmizla in forum Satovi proizvođača iz ostalih zemalja
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 8.5.2011., 21:29

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •