Strana 93 od 270 PrvaPrva ... 4383899091929394959697103143193 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 921 do 930 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #921
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Omega Geneve

    Serb,jel' to oko VIII oštećenje cifera ili stakla?
    Meni izgleda da je oštećenje na staklu a to onda menja procenu vrednosti.
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  2. #922
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Na staklu ogrebotina sad sam gledao o5 i to je mala brazda, nego sam radio sa nekim apartom koji ima veliko uvecanje , pa mozda zato dolazi do izrazaja, gledam sad cifer nema neka ostecenja znatana, a da je prljav sat to jeste za medalju.

    P.S Jedino ostecenje koje je meni zaplo za oko je na kucistu crna crta kod broja 11, inace sad gledam cifer je meni vise nego korektan.

  3. #923
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.627
    Lajkovi
    18027
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Fotopetar
    Šta ti kažeš na to?
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

  4. #924
    Novi član
    Član od
    15.11.2011.
    Poruke
    2
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom IWC cal 401

    Pozdrav svim ljubiteljima satova. Pratim vec neko vreme mnoge zanimljive teme i sad sam odlucio da vam se obratim- i to za malu pomoc.
    Naime posedujem jedan prelep IWC iz 1962. godine, ref. 1214. Kompletan je u zlatu, sto se vidi i na fotkama. Dosta je pazen i jako lepo ocuvan, sa originalnom delovima. Ostao bi u porodici da mi se nije svideo jedan Vacheron koji sam odlucio da kupim. Na zalost, nisam u mogucnosti da ga iskesiram ako ne prodam ovaj sat...
    E sad, gde naci ljubitelje ovakvih satova? Ne pada mi na pamet da ikonu casovnicarstva skrnavim i dajem kao lomljeno zlato ili kako vec... Radije cu ga ostaviti u porodici ako ne nadje istinskog ljubitelja. Promer sata je 34mm. Tezi 76,2 grama. Izradjen je od 18 karatnoh zlata. Vodootporan je. I ono sto je
    verovatno najbitnije, masina je kalibra 401. Oprostite za losije fotke, slikao sam mobitelom. Nadam se da cete mi pomoci u proceni ovog starog navijaca, kao i u pronalazenju nekog ljubitelja ovakvih satova. Unapred sam vam zahvalan! Ako vas interesuju jos neki detalji slobodno pitajte!
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-0000027.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc03658.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc03656.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-dsc03655.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-25062011116.jpg  

  5. #925
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: IWC cal 401

    Ima ljubitelja koliko hoces al nema para.Sto se tice procene to je cifra na kojoj se nadjete ti i kupac to jest ona koju trziste odredi.Posto sam primetio da se ljudi vredjaju kad im se kaze realna trzisna vrednost ostavljam svakome da se licno uveri u cenu.Ako se ne dobija cena koju trazite ne znaci da nema ljubitelja satova vec obicno bude da vam je cena nerealna.
    Poslednja ispravka: jagos (28.4.2012. u 15:37)

  6. #926
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.328
    Lajkovi
    13230
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: IWC cal 401

    Nadovezao bih se na ovu konstataciju koju je izneo Jagoš, a sa kojom se potpuno slažem. Ovde je u pitanju zlatan sat renomiranog proizvođača, gde se plaćaju i zlato i ono ispod zlata, tj. sat u celini. Po oglasima sam primetio da su mnogi ovakvi satovi nezgodni za prodaju, jer zlato samo po sebi ima vrednost, a ukoliko je sat nekog manje renomiranog proizvođača, prodavac često može dobiti sumu koja jedva prevazilazi cenu zlata. Čuo sam od nekoliko prodavaca da izbegavaju ovakve satove, upravo zbog teške prodaje, a neki vrlo često završe pretopljeni kod zlatara. U ovom konkretnom slučaju bi bilo najbolje pogledati cenu nekog sličnog modela IWC-a i raspitati se kod zlatara, ali samo za zlato kao sirovinu, sabrati sumu i pokušati prodaju od te cene. S druge strane, ukoliko je sat nasleđe, uvek sam za to da ostane u porodici. Bez obzira na to da li vredi 1.000 ili 10€, posle nekog vremena, kada dođemo u izvesne godine i setimo se dede, oca ili strica koji je nosio sat, uspomene se vraćaju, a vrednost sata je neiskaziva u novcu.

    Kao ilustraciju bih naveo dva sata koja posedujem u kolekciji, a koji su pripadali pokojnom tastu - u pitanju su jedna omega (ona restaurirana, koju sam već kačio na forum) i jedan poljot, koji vredi mnogo manje. Supruga i tašta znaju koliko vrede i jedan i drugi, ali ih nikada ne bi prodale. I jedan i drugi sat podjednako čuvam, a kod mene su završili upravo zbog toga - satovi ostaju u porodici, a njihovim čuvanjem čuva se i uspomena na vlasnika.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  7. #927
    Član
    Član od
    21.1.2009.
    Poruke
    202
    Lajkovi
    85
    Reputacioni uticaj
    17

    Određen forumom Re: IWC cal 401

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    Posto sam primetio da se ljudi vredjaju kad im se kaze realna trzisna vrednost ostavljam svakome da se licno uveri u cenu.
    Apsolutno tacno. Pratim ponude satova na kupoprodajnim forumima i dobri satovi sa dobrom cenom se brzo prodaju. Npr. samo na kupujemprodajem su prodata dva rolexa u poslednjih mesec dana, i jos poneki breitling, omegica i jedan iwc XVI. Dakle, ljubitelji satova imaju novac i kupuju sta im se svidja i kad sat ne moze da se proda moze biti rec samo o jednom- ocekivana cena je previsoka. Tri su solucije- snizavati cenu dok se ne nadje kupac ili odustati od prodaje sata. Treca je nudjenje sata na nekom drugom trzistu.
    Ne zelim da licitiram sa nekim iznosom jer sam video koliko je prvobitno trazeno, ali ono sto mogu da primetim- taj dizajn je bio izuzetno popularan pre pola veka, sad je vec daleko manje popularan i sigurno da i to utice na cenu.
    Bolje je probati sa prodajom u regionu ili preko nekog inostranog sajta jer takav sat moze da kupi iskljucivo kolekcionar - tesko da ce neko da nosi takav model danas.

  8. #928
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Omega Geneve

    Ovo je verovatno off tema, ali moram nesto da napomenem. Vidim da se diskutuje o vredjanu od strane clanova koji nisu zadovoljni procenom koje su ovde izrecene. Ocu da napomenam da se ja nisam uvredio zbog procene fotopetra. Jesam bio razocaran zbog vrednosti omege ali nikako uvredjen ili na bilo koji nacin nisam hteo da uvredim ili umanjim znanje clanova. Ovo pisem sto sam dobio pitanja na pm da li sam se uvredio i slicno...evo da znate nisam se uvredio ni najmanje i ne znam zasto bi se uopste ljutio? I jos jednom da se zahvalim ljudima koji su ucestvovali u proceni omege , pre svega fotopetru i vladanup.

    Pozdrav Serb
    Poslednja ispravka: Serb (29.4.2012. u 20:51)

  9. #929
    Istaknuti član Avatar korisnika jagos
    Član od
    4.11.2009.
    Poruke
    2.683
    Lajkovi
    5664
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Omega Geneve

    Serb ja stvarno nisam mislio na tebe nisam se ni setio toga vec sam ja licno imao lose iskustvo.za tebe iskreno mislim da si ok i realan covek.

  10. #930
    Istaknuti član Avatar korisnika Serb
    Član od
    14.2.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    2.460
    Lajkovi
    3723
    Reputacioni uticaj
    189

    Određen forumom Re: Omega Geneve

    Citat jagos kaže: Pregled poruke
    Serb ja stvarno nisam mislio na tebe nisam se ni setio toga vec sam ja licno imao lose iskustvo.za tebe iskreno mislim da si ok i realan covek.
    Jagose nisam ovo napisao zbog tebe, nego se poklopilo, sa pm i tvojom temom, pa da vam kazem da se nisam ljutio ili tako nesto, da me ne shvatite pogresno Admini oprostite na off koji sam zapoceo, nego da ljudi ne pomisle da se ljutim

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •