Strana 14 od 270 PrvaPrva ... 41011121314151617182464114 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 131 do 140 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #131
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Tissot PR50 Chronograph

    @Komar

    Bilo bi poželjno da postaviš slike sata kada već tražiš procenu vrednosti jer vrednost sata najviše zavisi od toga u kakvom je stanju, a i postoje neka osnovna pravila za ovu temu koja su napisana na prvoj strani.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  2. #132
    Stariji član Avatar korisnika Don_Krstic
    Član od
    17.7.2009.
    Poruke
    587
    Lajkovi
    522
    Reputacioni uticaj
    18

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Koliko je realno da platim ovaj Tissot T870/970? Tražio sam malo po ebay i ima samo jedan za 250 dolara, a to je ipak mnogo i nerealno...
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-originalslika-2110701.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-originalslika-2110702.jpg  

  3. #133
    Mlađi član Avatar korisnika enes
    Član od
    1.11.2010.
    Lokacija
    Istočna Srbija
    Poruke
    30
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat Don_Krstic kaže: Pregled poruke
    Koliko je realno da platim ovaj Tissot T870/970? Tražio sam malo po ebay i ima samo jedan za 250 dolara, a to je ipak mnogo i nerealno...
    Za moj Tissot su rekli da vredi 10 eura, prema tome stvarno je mnogo 250, samo da napomenem iako je star 22 god. radi u sekundu tačno a vidim da svi za ove Citizene tvrde + - 20 sekundi na mesečnom nivou. Još vršim testiranje tri sata čisto iz radoznalosti.
    Posebno mi je zanimljivo zašto se prodaju satovi koji su "kao" kvalitetni. Mislim posebno na Citizen neghthawk i promaster. Ja nikad ne bih prodao sat koji je dobar.
    Pozdrav.
    Radi po svom mišljenju.
    Poslednja ispravka: enes (29.11.2010. u 16:14) Razlog: greška u pravopisu

  4. #134
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    off topic

    enes, ako si imao prilike da držiš u ruci satove kao što su nighthawk ili bilo koji sat iz Citizen promaster serije znao bi da to nisu "kao" kvalitetni satovi već da oni zaista jesu kvalitetni satovi a razloga zbog kojih ljudi prodaju ove satove može biti milion.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  5. #135
    Mlađi član Avatar korisnika enes
    Član od
    1.11.2010.
    Lokacija
    Istočna Srbija
    Poruke
    30
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat dragon kaže: Pregled poruke
    off topic

    enes, ako si imao prilike da držiš u ruci satove kao što su nighthawk ili bilo koji sat iz Citizen promaster serije znao bi da to nisu "kao" kvalitetni satovi već da oni zaista jesu kvalitetni satovi a razloga zbog kojih ljudi prodaju ove satove može biti milion.

    Pozdrav
    Zdravo dragon!
    Nismo se razumeli zato što ono "kao" kod mene je podrazumevalo da možda imaju neku manu a ne brend kao brend. Zato sam i naglasio da ja nikad nebi prodao sat koji je super dobar ( tačan i sl.) Veliki sam ljubitelj satova ali ne i poznavalac istih pa se eto tek sad pomalo upoznajem sa nekim stvarima.
    Pozdrav.

  6. #136
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Enes ali sto ako imas 20tak satova i pola ih ne nosis a svi su dobri?Bolje onda prodat takav sat nekome tko ce ga nositi.
    A problem sa satovima je sto uvijek ima neki koji bi si nabavio a gomilaju se.

  7. #137
    Istaknuti član Avatar korisnika dragon
    Član od
    27.8.2008.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    4.195
    Lajkovi
    1419
    Reputacioni uticaj
    53

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    OK, nismo se razumeli. Ma nemaju manu, uglavnom se radi o preprodavcima koji nabavljaju povoljnije satove i prodaju ih na našem tržištu jer su cene kod distributera visoke. U svakom slučaju, uvek kada imaš mogućnost da pre kupovine pogledaš sat uživo, to učini i tada ga dobro pregledaj i isprobaj svaku funkciju koju ima kako bi se uverio da je sve ispravno.

    Edit: Ili to što je jole777 napisao.

    Pozdrav
    PRAVILNIK FORUMA :: PRAVILNIK ZA BERZU SATOVA :: VODIČ ZA POSTAVLjANjE SLIKA

    "Never look back, look forward, step forward even if only half a step at a time, knowing how to be flexible in order to accept changes, be sincere"

    Men invented time. Seiko perfected it.


  8. #138
    Mlađi član Avatar korisnika enes
    Član od
    1.11.2010.
    Lokacija
    Istočna Srbija
    Poruke
    30
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    14

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat jole777 kaže: Pregled poruke
    Enes ali sto ako imas 20tak satova i pola ih ne nosis a svi su dobri?Bolje onda prodat takav sat nekome tko ce ga nositi.
    A problem sa satovima je sto uvijek ima neki koji bi si nabavio a gomilaju se.
    Dragi moj jole777
    Ali postavlja se i pitanje zašto bi ja kupovao 20 satova a posle po neki i prodao ako ništa više to je čist gubitak, polovna stvar. Ko ima 20 dobrih satova verovatno je kolekcionar teško da bi taj prodao neki, ne znam ali tako mislim. Takvi obično imaju i dosta para pa im nije problem kupiti i taj novi.

  9. #139
    Stariji član Avatar korisnika jole777
    Član od
    12.1.2009.
    Poruke
    675
    Lajkovi
    366
    Reputacioni uticaj
    23

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Citat enes kaže: Pregled poruke
    Dragi moj jole777
    Ali postavlja se i pitanje zašto bi ja kupovao 20 satova a posle po neki i prodao ako ništa više to je čist gubitak, polovna stvar. Ko ima 20 dobrih satova verovatno je kolekcionar teško da bi taj prodao neki, ne znam ali tako mislim. Takvi obično imaju i dosta para pa im nije problem kupiti i taj novi.
    Heh,da su bar svi koji imaju vise satova kolekcionari i imaju dosta para...vidit ces za par mjeseci kako odjednom broj satova raste i ubrzano se mnoze a populacijska politika na njih ne djeluje.
    Be afraid,be very afraid!

  10. #140
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Cao Enes, moracu da ti kazem da imas potpuno pogresno polaziste, i zato nikada neces razumeti ljude koji prodaju satove. Ali kao sto ces uskoro i sam uvideti kada budes imao gomilu satova, kao sto ti je Jole777 vec predvideo, onda ces znati zasto neko prodaje satove. Drugo, kakav god da si kolekcionar, uvec ces naki neki bolji ili neki novi sat koji ce ti se dopasti vise od onih koje imas, a realno je da ces se vremenom nekih modela i sam zasititi. A kako ljudi prvo kupuju povoljnije satove, pa polako prelaze na skuplje i bolje, kvalitetnije, renomiranije, normalno je da ce protekom vremena prodavati prvo te jeftinije satove koje su prvo sakupljali. Naravno i tu se javlja nekada nostalgija pa se i posle nekog Patek-a, covek priseti prvog sata i kupi ga cisto onako da se podseti od cega je poceo. I da jos jedna konstatacija, ja znam sticajem okolnosti nekoliko kolekcionara, i odlicno znam da prodaju mnogo satova, a kupuju mnogo vise od svih nas ovde na forumu. A u ovoj zemlji niko nije toliko bogat da bi mogao samo da kupuje nove satove za svoju kolekciju. A da ne pricamo kasnije o tome, da se vec druga generacija prema tim satovima odnosi kao prema razglednicama i znackama. Kako oni tek prodaju te satove!

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •