Strana 119 od 270 PrvaPrva ... 1969109115116117118119120121122123129169219 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1.181 do 1.190 od ukupno 2699
Like Tree443Likes

tema: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

  1. #1181
    Stariji član Avatar korisnika vlajo
    Član od
    15.6.2011.
    Lokacija
    Čačak
    Poruke
    1.973
    Lajkovi
    4899
    Reputacioni uticaj
    50

    Određen forumom Re: Одг: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Da, da bi bilo "kopija", morao bi fizički i funkcionalno da bude identičan, ovaj sat čak ni to ne ispunjava, nije ti trebao Simović za to.
    "Well, it's nothing very special. Uh, try and be nice to people, avoid eating fat, read a good book every now and then, get some walking in, and try and live together in peace and harmony with people of all creeds and nations...."- Monty Python's The Meaning of Life


  2. #1182
    Počasni član Avatar korisnika don Alberto
    Član od
    14.12.2012.
    Poruke
    5.313
    Lajkovi
    27284
    Reputacioni uticaj
    54

    Određen forumom Re: Одг: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    pa polako se učim,biće nešto od mene za jedno 100 godina! ha,ha,ha

  3. #1183
    Mlađi član Avatar korisnika Grof Cortebert
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    31
    Lajkovi
    77
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Одг: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-zenith-126-5-6.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-zenith-pilot.jpg
    Zenith Pilot- cal.126-5-6(1940-1955),dimenzija kucista je 35mm,na poledjini sata je ugraviran br.8707856.Izvinjavam se zbog fotografije,nazalost nisam mogao bolje da ga uslikam,svaki komentar je dobrodosao.Hvala unapred

  4. #1184
    Novi član
    Član od
    30.12.2012.
    Lokacija
    Zagreb
    Poruke
    3
    Lajkovi
    0
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: Одг: Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!

    Zanima me dali bi mogao neko procjeniti ovo, čovjek traži 180 kuna odnosno 24 eura
    sat džepni FREDO,željezničarski, ispravan
    Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sat-dzepni-fredo-zeljeznicarski-ispravan-slika-13247588.jpgProcene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-sat-dzepni-fredo-zeljeznicarski-ispravan-slika-13247587.jpg
    Poslednja ispravka: RUS (1.1.2013. u 21:49) Razlog: Dodate slike

  5. #1185
    Novi član
    Član od
    4.5.2012.
    Poruke
    12
    Lajkovi
    9
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Stari zenski Longines sat - procena

    Pozdrav svima i srecna Vam Nova godina! Presao bih odmah na stvar. Medju nekim stvarima naisao sam na sat... Pitam ja odakle sat, kaze meni baba to mi je dao otac jos davno! Zagledam ga ja malo bolje, sat ocuvan. Pozadi na poklopcu pise 14K GOLD, a na kaisu pisu neka slova i brojevi koje ja nisam mogao da rastumacim jer je mnogo sitno. Sat je marke Longines, u dnu pise Swiss. Ja laicki cenim da je star nekih 30-40 godina... Tu su i fotografije
    Sat nisam otvarao pa ne znam sta je unutra. Mene zanima da li ovaj sat ima neku vrednost ili ne. Svaka pomoc mi je dobrodosla. Hvala unapred.
    Priložene slike Priložene slike Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2083.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2082.jpg   Procene vrednosti satova - Samo u ovoj temi!-img_2081.jpg  

  6. #1186
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Stari zenski Longines sat - procena

    pozdravm svima....evo ovako.....

    za GROF COTERBERT reći ću sledeće ako želite da prodate sat,s obzirom da su ti modeli redji kod nas a tržište je nikakvo najveću cenu koju možete trenutno dobiti za njega u srbiji je 250 eura....lično mislim da je bolje zadržati ga jer je prelep model,gledanje cene po internetu će vas dovesti u zabludu sem ako nemate neku šemu pa prodati sat van granica srbije,onda bi bili na dobitku...

    za MARKO KUKOR.....ako vam se sat svidja cena je ok,ako uspete još malo spustiti proćiće te odlično....pratim povremeno i cene u hrvatskoj koje su za 20 posto veće nego u srbiji....otprilike....tako da mislim da je ok dati 24 eura za taj sat...

    za kale93.....ako je sat sat zlatan,vredi koliko i samo zlato kad bi ga dali u lom,ženski satovi nemaju skoro nikakvu cenu kod nas,pa čak i kvalitetni....kao što je vaš....tako da mislim da je bolje ga zadržati kao uspomenu.....lično sam imao par komada i mislim da sam najskuplje prodao žensku omegu za 45 eura.....koja naravno nije bila zlatna....
    nadam se da sam vam malo pomogao ako neko želi nešto još da doda.....
    ​LEMI

  7. #1187
    Mlađi član Avatar korisnika Grof Cortebert
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    31
    Lajkovi
    77
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Stari zenski Longines sat - procena

    Hvala Lemi,delimo isto misljenje,imam male poteskoce pri istrazivanju u vezi ovog sata,a voleo bih da saznam malo odredjenije pa je svaki komentar dobrodosao,ne toliko u vezi cene vec preciznijeg odredjivaja godine proizvodnje,da li je ucestvovao u WWII...
    Doneo sam odluku da ne prodajem vise nijedan sat iz kolekcije eventualno kvalitetna zamena,jedan sat sam prodao u zivotu i pokajao sam sep.s. Srecna i uspesna godina svim clanovima foruma i puno novih satova

  8. #1188
    Stariji član Avatar korisnika lemi
    Član od
    26.10.2011.
    Lokacija
    NOVI SAD
    Poruke
    561
    Lajkovi
    1415
    Blogovi
    1
    Reputacioni uticaj
    85

    Određen forumom Re: Stari zenski Longines sat - procena

    rećiću ti da je sat posleratni model,ti mehanizmi iz femilije 126 su bili dosta zastupljeni tih godina u zenith satovima....ima dosta variacija....lično mislim da sat nije učestvovao u ww2,pravljen je posle,moje mišljenje je da je sat otprilike iz 1950 godine plus minus godina dve....mehanizam 126 u svim varijacijama pravio se od 1947 do 1955....
    inače svi vojni satovi koji su dodeljivani vojskama u ww2 imaju obeležja na poklopcima mehanizama što možeš pronaci i ovde na sajtu....ima dobrih tekstova koje su pisale i prevodile kolege....nadam se da sam bar malo pomogao....pozz...
    ​LEMI

  9. #1189
    Moderator Avatar korisnika Neša
    Član od
    21.1.2011.
    Lokacija
    Novi Beograd
    Poruke
    6.329
    Lajkovi
    13235
    Blogovi
    9
    Reputacioni uticaj
    602

    Određen forumom Re: Stari zenski Longines sat - procena

    Ima li neku oznaku na poklopcu kućišta koja bi ukazivala na to da ga je koristila neka vojska?

    Pridružujem se savetima da čuvaš ovaj sat za sebe.
    Kvarcni satovi su precizni. Mehanički satovi imaju dušu.

  10. #1190
    Mlađi član Avatar korisnika Grof Cortebert
    Član od
    20.3.2012.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    31
    Lajkovi
    77
    Reputacioni uticaj
    13

    Određen forumom Re: Stari zenski Longines sat - procena

    Lemi-prema tabeli koju sam pronasao Imageshack - zenithnumeriserialimarz.jpg trebalo bi da je iz 1948(prema rednom broju mehanizma),mada sam na jednom forumu pronasao da su se cal.126-5-6 prvili od 1940.Ne znam koliko su pouzdani ovi podaci iz tabele.

    Nesa-Pozdrav Neso, cuvacu ga do nedelje a onda odoh na zelenjak da ga zamenim za neko prasence bice duga zima(naveo sam samo kvalitetna zamena)Ima brojnu oznaku na poklopcu br.8707856,skydrummer je napisao ozbiljan tekst o satovima iz tog vremena ali nisam pronasao neki obrazac za oznake zenith satova.

Slične teme

  1. Akcija - odgovor u svakoj temi
    By Vladan Stevanovic in forum Info
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 3.9.2010., 21:14
  2. Koji sat da kupim u vrednosti do 12.000 rsd?
    By Milos89 in forum Koji sat kupiti?
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.12.2009., 12:34
  3. Samo Orient
    By Milanche78 in forum Japanski satovi
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 5.11.2009., 15:10

Tags for this Thread

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •