Strana 7 od 11 PrvaPrva ... 34567891011 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 70 od ukupno 101
Like Tree73Likes

tema: Koliko plaćamo ime?

  1. #61
    Moderator Avatar korisnika sima hrabri
    Član od
    16.12.2009.
    Lokacija
    Zemun
    Poruke
    2.556
    Lajkovi
    3874
    Blogovi
    2
    Reputacioni uticaj
    140

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Za tebe mora da bude!
    Citat jole777 kaže:
    Ne pali me marketing, placeni oglasi ni sportasi/glumci. Daj mi kakvu vintage Omegu, in house Seiko ili Sinn-a i meni je to sasvim dosta.

  2. #62
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Pokusavam da te razumem ali ne uspevam...
    Hoces da kazes da je skoda bolja od ovde pomenutih ili da ti je i ona tebi dobra,jer je proverenog kvaliteta od poznatog dobavljaca delova (VW) a uz to jeftinija od konkurencije?

    Inace,fabijina zavrsna obrada je uzasna. Oktavijina je kao corolina od pre 10 god...

    Tom logikom se mnogi vode kada kupuju sat,zasto dati za certinu 40000 ako imam lep casio za 9000,koji ce me sluziti 10-15ak godina. Ti odlicno znas u cemu je razlika izmedju ova dva sata,pa je tako i u auto industriji...
    Poslednja ispravka: vladas (25.5.2011. u 22:03) Razlog: izbacen off topic i flaming
    nikola0406 likes this.

  3. #63
    Banned
    Član od
    5.8.2008.
    Poruke
    1.294
    Lajkovi
    2006
    Reputacioni uticaj
    0

  4. #64
    Član Avatar korisnika Templar
    Član od
    6.4.2010.
    Poruke
    157
    Lajkovi
    53
    Reputacioni uticaj
    15

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Off topic

    Ja vozim Korejski auto i samo gorivo točim ništa drugo hvala Bogu... da kucnem u drvo što bi se reklo .Možda bih trebao da potražim neki Korejski sat pa da uparim sa Kijom xD, sad me baš i zainteresovalo da li Korejci prave i satove...

    On Topic

    Smatram da trenutno samo Q&Q ne naplacuje puno za svoj brend, a mogao bi s obzirom da prave tacne satove, evo imam nekoliko komada i nijedan nije pravio problema do sad radi tačno kao i Casio , Seiko i ostali satovi koje imam ,i naravno da kad pogledam na ruku i vidim Q&Q nije mi svejedno više volim kada vidim Seiko,Hamilton, Rolex daće Bog xD ... Tako da slažem se da mi svi plaćamo ime pri kupovini samo je pitanje koliko ko može da plati tj nije svakome isti dzep.
    "Don't Touch The Watch." - Patrick Bateman

    http://www.youtube.com/watch?v=Tm4zUH-Xv_o

  5. #65
    Banned
    Član od
    10.3.2010.
    Lokacija
    Novi Sad
    Poruke
    802
    Lajkovi
    284
    Reputacioni uticaj
    0

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Citat 23jewels kaže: Pregled poruke
    Pokusavam da te razumem ali ne uspevam...
    Hoces da kazes da je skoda bolja od ovde pomenutih ili da ti je i ona tebi dobra,jer je proverenog kvaliteta od poznatog dobavljaca delova (VW) a uz to jeftinija od konkurencije?

    Inace,fabijina zavrsna obrada je uzasna. Oktavijina je kao corolina od pre 10 god...

    Tom logikom se mnogi vode kada kupuju sat,zasto dati za certinu 40000 ako imam lep casio za 9000,koji ce me sluziti 10-15ak godina. Ti odlicno znas u cemu je razlika izmedju ova dva sata,pa je tako i u auto industriji...
    Cek bre....ima i onih koji voze i Skodu Superb...A kad ih pitas sta voze kazu Superb... Nem nista protiv Skode,naprotiv
    23jewels likes this.

  6. #66
    Istaknuti član Avatar korisnika 23jewels
    Član od
    9.10.2010.
    Poruke
    2.174
    Lajkovi
    7987
    Reputacioni uticaj
    230

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Ne,obicno kazu "super B",odvojeno Bez preterivanja,cujem to cesto...

    Ni ja nemam nista protiv,naprotiv. I skoda i dacia su odlicni automobili. Jeftinije izvedbe velikih imena (VW i renault) i za taj novac dobijamo pouzdan auto... Ali da su bolji od toyote,honde,suzukija,subaru-a,nissana ... /zasto nema smile koji pokazuje sipak/

  7. #67
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Japanci prave vrhunske stvari, Nemci takodje. I jedni i drugi su vrlo sistematicni, marljivi, i izuzetno organizovani. Kada se uzme i stepen obrazovanja i naucna dostignuca onda su to vodece zemlje (naravno pored Amerike i Rusije u vojnom segmentu).
    Kada su u pitanju satovi, po meni su tu Svajcarci vodeci. Iako i Nemci i Japanci imaju svoje adute, ali ukupno gledano Svajcarci su tu perjanica i tehnoloski lideri!
    Kad sam vec sve pomenuo, da kazem i da Kina ima najveci potencijal, samo je pitanje u kom ce pravcu usmeriti svoj razvoj. I naravno tu ce trebati vremena da izgradi ime, tj brend. A to nije lako uopste. Zbog toga, a to je tema ovog posta, nemojte da mislite da vam neko prodati vrhunski proizvod sa tradicijom po ceni kostanja. Naprotiv, naplatice vam to najvise sto bude mogao. Odnosno onoliko koliko mu trziste dozvoljava.

    O Japanu:
    Japan je vrlo neobicna zemlja, puna suprotnosti. Ako provedete jedan dan u Japanu, napisacete jedan pasus teksta o toj zemlji. Ako provedete nedelju dana, napisacete nekoliko stranica. A ako provedete godinu dana, napisacete knjigu. Sve sto napisali o ovoj zemlji bice potpuno drugacije od onog sto ste pre toga napisali.

  8. #68
    Moderator Avatar korisnika vladas
    Član od
    16.9.2009.
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Poruke
    2.706
    Lajkovi
    4350
    Reputacioni uticaj
    179

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Ovakve teme su specijalno "omiljene" moderatorima !

    Molim vas da se drzite teme!

    Mozemo zakljuciti da se ime placa za (skoro) svu robu - odecu, automobile, alat, kompjutere... pa tako i za satove! Takodje - u svojim izjavama "ne volim ovu marku ali volim ovu marku i za nju bih platio xxxxx evra" - dokazujete da nas ima mnogo koji bismo za neku marku ipak platili ekstra cenu.

    Molim vas da izostavite onaj deo "za koju firmu ne biste platili" i tema nece biti zakljucana!!!

    EDIT: Inetresantno je da se kroz pricu provlace Svajcarci, Nemci, Japanci, Kinezi dok su prvi izumi potekli iz Engleske i Francuske
    No time to lose

  9. #69
    Istaknuti član Avatar korisnika tolarbo
    Član od
    11.11.2008.
    Poruke
    4.528
    Lajkovi
    30323
    Reputacioni uticaj
    83

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Citat Marko 5 kaže: Pregled poruke
    Upravo tako Simo!
    Jel ima neki Seiko na prodaju?
    Marko od tebe i ocekujemo uskoro jedan GS! Vreme je

    @vladas Upravo tako, prvi izumi su potekli bas iz Francuske i Egleska, ali su ti izumi najplodnije tlo nasli u Svajcarskoj, bar kada su u pitanju satovi.
    Poslednja ispravka: tolarbo (25.5.2011. u 15:37)

  10. #70
    Moderator Avatar korisnika VLADAN P
    Član od
    18.10.2010.
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    8.626
    Lajkovi
    18026
    Reputacioni uticaj
    281

    Određen forumom Re: koliko placamo ime

    Citat Templar kaže: Pregled poruke
    Off topic

    mi svi plaćamo ime pri kupovini samo je pitanje koliko ko može da plati tj nije svakome isti dzep.

    Dozvolite da,skromno, potsetim na jedan deo populacije koji sebi dozvoljava i mogućnost izbora,to jest nas koji ispred pitanja -Koliko mogu?-postavljaju pitanje-Koliko hoću? ili Koliko su zaslužili da im platim?

    P.S.-Nije redak slučaj da, po zvaničnim statistikama,''kopije'' budu kvalitetnije od originala.
    Recimo Dačija je pouzdanija od Renoa.
    Škoda ima manji broj kvarova od Wolkswagena(izvor-Auto Bild)

    Izbor bilo kog proizvoda bi trebalo da bude kompleksna stvar.
    Naravno da motiv-Merak mi je-veoma cenim i često i sam postupam po njemu.
    Najgori su mi oni koji kupuju nešto samo zato što veruju da će se to dopasti drugima ili zato što je u pitanju poznata marka.

    P.P.S-Templar, izvini što sam rečenicu iz tvog posta iskoristio kao inspiraciju:o Jasno da se ništa od ovoga ne odnosi na tebe:o
    ZAJEDNO SMO SKUPA!

Slične teme

  1. Koliko je tačan vaš sat?
    By Baron in forum Opšti forum
    Odgovora: 83
    Poslednja poruka: 25.1.2021., 14:13
  2. Koliko satova imate?
    By VLADAN P in forum Opšti forum
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 1.4.2019., 18:22
  3. Koliko vas kosta odrzavanje satova
    By tolarbo in forum Opšti forum
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 10.11.2011., 18:11
  4. Koliko stoperica trosi bateriju ?
    By KLL in forum Satni Mehanizmi
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 3.1.2011., 5:39
  5. Koliko satova posedujete?
    By Laslo51 in forum Opšti forum
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 16.8.2010., 21:45

Bookmarks sajtovi

Vaš status

  • Ne možete postavljati teme
  • Ne možete odgovarati na poruke
  • Ne možete slati priloge uz poruke
  • Ne možete prepravljati svoje poruke
  •